Şimdi Ara

iphone 3gs modem olarak kullanım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
5.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iphone 3gs modem olarak kullanan var mı acaba ?
    performansı nasıl?
    kullanım kılavuzlarında modemolarak kullanılabileceği yazılı

bende bu uygulama var ise ttneti iptal edip turkcell in 4 gb lık internet kampanyasından faydalanıp iphone3gs almayı planlıyorum
    yardımcı olur musunuz?

• Ben kullanıyorum. Bluetooth veya kablo ile baglayip kullanılabiliyor. Kesintisiz vesorunsuz baglanılabiliyor (hem de heryerde).
    ancak benim sistemde bluetooth kablodan daha hızlı calısıyor ama yien de bluetooth da da 1Mbit baglanti yapabildigim icin 3g hızın hissedemiyorum.
    yine de yeterli.
    ben de bu ay deneme icerisindeyim. eger bilgisyar ile iphone baglantı hızını arttırablirsem (2.1 uyumlu bluetooth alacagım, o zaman 3 Mbit baglantı yapılabiliyor sanırım) adsl i kapatacagım.
    ama simdiki hali ile de gayet keyifli bir sekilde nette gezinti yapılabiliyor, sadece dosya indirirken hız problem yaratabiliyor.....
  • Bence ona hiç girme kablosuz modem al bilgisayarındada kullan telefonunda da hem ttnet wifi ın çektiği yerlerde avem terminal vb. 300 dakika bedavası da var.Ve Turkcell in 4 gb ı ttnet gibi sadece download değil upload da dahil 4 gb.Hem öyle telefon çok pahalıya geliyo.İlla alacam diyosan jb de pda net diye bir program var o işini görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Bence ona hiç girme kablosuz modem al bilgisayarındada kullan telefonunda da hem ttnet wifi ın çektiği yerlerde avem terminal vb. 300 dakika bedavası da var.Ve Turkcell in 4 gb ı ttnet gibi sadece download değil upload da dahil 4 gb.Hem öyle telefon çok pahalıya geliyo.İlla alacam diyosan jb de pda net diye bir program var o işini görür.
    iphone almayı planlıyorum kendimce hesap yaptım
    150 dk 150 sms+4gb internet paketi+iphone 3gs 18 ay boyunca 105 tl sabit fiyatla
    zaten ttnet iptal ettiğimde 29 tl oradan 150dk 150 sms 30tl tutsa 4gb internet paketi de 25 olsa hepsini topladığımda 20-25tl taksitle iphone almış oluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Bence ona hiç girme kablosuz modem al bilgisayarındada kullan telefonunda da hem ttnet wifi ın çektiği yerlerde avem terminal vb. 300 dakika bedavası da var.Ve Turkcell in 4 gb ı ttnet gibi sadece download değil upload da dahil 4 gb.Hem öyle telefon çok pahalıya geliyo.İlla alacam diyosan jb de pda net diye bir program var o işini görür.
    Bilgehan da hakli aslinda. Ben senin gibi dusunup 4 gb kontratli
    aldim. Alirken amacim adsl i kapatmak degildi esasen. Yaz kis seyahatlerde
    ve gun icerisinde disarida iken de ibternet olmasi gercekten keyifli. Cunki iphone
    tasTimi geregi surekli internete bagli kalma ihtiyaci hissettiriyor.
    İlaveten ben konusma da kullandigim icin kontratli bana cok avantajli geldi.
    Tercih senin tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreadknight

Bilgehan da hakli aslinda. Ben senin gibi dusunup 4 gb kontratli
    aldim. Alirken amacim adsl i kapatmak degildi esasen. Yaz kis seyahatlerde
    ve gun icerisinde disarida iken de ibternet olmasi gercekten keyifli. Cunki iphone
    tasTimi geregi surekli internete bagli kalma ihtiyaci hissettiriyor.
    İlaveten ben konusma da kullandigim icin kontratli bana cok avantajli geldi.
    Tercih senin tabi.

Alıntıları Göster
    ben evde kablosuz modem kullanıyorum bu avem modem dediğiniz şey kablosuz modem mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duman6966

ben evde kablosuz modem kullanıyorum bu avem modem dediğiniz şey kablosuz modem mi?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar selamlar....

bende telekomun kazık fiyatlarından ve sadece evde kullanma zorunluluğundan kurtulmak için adsl imi iptal ettirip mobil internete geçiş yapmak niyetindeyim.

şu anda kardeşimin aldığı turkcell-vınn dan bağlanıyorum ve her yere taşınması ve hız açısından herhangi bir sıkıntısı olmaması nedeniyle adsli kapatıp vınn almayı düşünüyordum ki bir arkadaşın iphonedan da bağlanılıp internetin kullanıldığını söylemesi üzerine bende kontratlı iphone paketi almaya karar verdim.

yalnız aklıma takılan iphone 3gs den kablo yada bluetooth her neyse laptopa bağlayıp interneti kullandığımda hız ve performans olayımız nasıl oluyor. ben sürekli gezen ve laptoptan nete giren biriyim şu an vınn modemi denedim ve bir sıkıntı yaşamadım eğer iphoneda da aynı kapasiteyle kullanım söz konusu olursa benim için çok iyi olacak.

ilgilenip cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• Vinn a yakın bir performans yakalayabilirsiniz. Bluetooth uzerinden ben en çok 2 mbit hıza ulaşabildim ko yeterince hizli.
    Ama şarj düşmanı olduğu için iphone da sürekli şarja takılı olmalı.
    ya da kablo ile bilgisayara usb den baglayarak da İnternet'e girebilirsiniz. Bu durumda da işletim sistemine göre 2 mbit e kadar hizlarda bağlantı kurdum (Benin notebook xp ole 500 kbit baglanabilirken win 7 kurduktan sonra 2 mbit ole baglanabiliyor). Usb kablo ile daha stabil ve şarj sorunu olmaksızın kullanılabiliyor.
    Slm
  • quote:

Vinn a yakın bir performans yakalayabilirsiniz. Bluetooth uzerinden ben en çok 2 mbit hıza ulaşabildim ko yeterince hizli.
    Ama şarj düşmanı olduğu için iphone da sürekli şarja takılı olmalı.
    ya da kablo ile bilgisayara usb den baglayarak da İnternet'e girebilirsiniz. Bu durumda da işletim sistemine göre 2 mbit e kadar hizlarda bağlantı kurdum (Benin notebook xp ole 500 kbit baglanabilirken win 7 kurduktan sonra 2 mbit ole baglanabiliyor). Usb kablo ile daha stabil ve şarj sorunu olmaksızın kullanılabiliyor.
    Slm
    dreadknight teşekkürler...

ben vınnla ilgili şüphelerimi giderdikten sonra kontratlı 4gb iphone almaya karar verdim. (biraz da size güvenerek :)
    işim gereği ortağım ile msnden sürekli sesli görüşme halindeyiz. bazen ofisten bazen evden bazen cafeden...dolayısıyla zaten bluetooth ile kullanmayı düşünmüyorum kablo ile bağlanıp kullanırım çoğunlukla. inşallah hızda ve bağlantıda sorun yaşamam.

bir sorum daha olcak :

telefon geldiğinde internet bağlantısı kopuyor mu?
    birde bu bağlantı için jailbreak falan gerekmiyordur umarım?

• quote:

Orijinalden alıntı: archiyed

ben vınnla ilgili şüphelerimi giderdikten sonra kontratlı 4gb iphone almaya karar verdim. (biraz da size güvenerek :)
    işim gereği ortağım ile msnden sürekli sesli görüşme halindeyiz. bazen ofisten bazen evden bazen cafeden...dolayısıyla zaten bluetooth ile kullanmayı düşünmüyorum kablo ile bağlanıp kullanırım çoğunlukla. inşallah hızda ve bağlantıda sorun yaşamam.

bir sorum daha olcak :

Alıntıları Göster
    3gs ile bluetooth ve usb kablo üzerinden her iki yollada bağlandım. Tek yapman gereken telefonda internet paylaşımını açman. Ardındn kabloyu pc ye takman. Eğer bluetooth ile bağlanacaksan, telefondan yine internet paylaşımını açtıktan sonra bluetooth açıp, ardından bilgisayarından ağ bağlantılarından, bağlantı kurun seçenegine tıklayıp ordan bluetooth aygıtını seçip iphone'u seçmen. Telefonda üst bar maviye dönüyor ve hareketli hale geliyor. Gayet basittir bağlanmak nerdeyse hiç birşey yapmıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: archiyed

bir sorum daha olcak :

Jail break vs gerekmiyor. 3.0 fw ile birlikte arkadasın dediği gibi çok kolay bağlanabilirsin.
    Bağlandıktan sonra yerine göre 1 ile 2 mbit arası bir hızla dosya transfer edebiliyor.
    Her türlü ısınızı gorecektir.
    Benim en başarılı denemem Ankara İstanbul arası esim bilgisayarından iphone ile bağlanarak tüm yol boyu kesintisiz surd yapabildi. Ki bu hareket halinde be hızdan da sikayet etmedi.
    Sizi De uzmeyecektir tahminimce.

• Bende usb den kullanıyorum gayet güzel , hemde akşamları şarj ediyorum İnternet'e baglanirken. doenloadlari ay sonuna bırakıyorum turkcelin iphone uygulamasında ne kadar byte kaldığını görebiliyorum dört gb da öyle sorfle filan dolmuyor. Tavsiye ederim 18 aylık taksit dolunca benzer şartlar da mevcut olursa 3gs yada o zamanki yeni iphone hangisi olursa ondan alicam bunu da peşinatA saydiririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: doenitz
    Bende usb den kullanıyorum gayet güzel , hemde akşamları şarj ediyorum İnternet'e baglanirken. doenloadlari ay sonuna bırakıyorum turkcelin iphone uygulamasında ne kadar byte kaldığını görebiliyorum dört gb da öyle sorfle filan dolmuyor. Tavsiye ederim 18 aylık taksit dolunca benzer şartlar da mevcut olursa 3gs yada o zamanki yeni iphone hangisi olursa ondan alicam bunu da peşinatA saydiririm

Merhaba.
    Merakımdan soruyorum. Herhangi bir yerde 3 mbit in üzerinde bir internet bağlantı hızı yakaladığın oldu mü?
    Ben istanbulda hiç görmedim. Turkcell'e sordum altyapı daha haOr değil o nedenle gibi birsey söylediler.
    Merak ediyorum sizde durum nasıl.
    Tuz
  • Vlla 3gs 7.2 mbit görünüyor ben şimdiye kadar benimkinde 6.2 ye kadar gördüm ama Bilge takılı
    degildi yer kadıköy buarada
  • quote:

Orijinalden alıntı: LexisOrAlv

Vlla 3gs 7.2 mbit görünüyor ben şimdiye kadar benimkinde 6.2 ye kadar gördüm ama Bilge takılı
    Valla hocam bende 4 GB internet paketi var. izlediğim diziler iphone üzerinden indiriyorum yer caddebostan yani indirme hızını 120 kb/s olarak gördüm bu civarlarda geziyor. Ama memnun olmayan arkadaşlarım var evinde bir edge bir 3G oluyorsa pek bulaşma derim kafayı yedirtir. ayrıca telefon çaldığında direk olarak kesiliyor internet haberin ola :)
  • quote:

Vlla 3gs 7.2 mbit görünüyor ben şimdiye kadar benimkinde 6.2 ye kadar gördüm ama Bilge takılı

Bende de 3gs var ama Kadikoy dahil hicbiryerde 4 dahi göremedim. Speed test ile kontrol ediyorum. Acaba bir sorun mü var? Sim kartım eski ondan olabilir mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreadknight -- 26 Ocak 2010; 14:09:24 >
  • quote:

quote:

Bende de 3gs var ama Kadikoy dahil hicbiryerde 4 dahi göremedim. Speed test ile kontrol ediyorum. Acaba bir sorun mü var? Sim kartım eski ondan olabilir mı?

Alıntıları Göster
    Bende 5.4/5.5 civarını (Turkcell) ile gördüm hız tatmin edici.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Sim kartiniz yeni midir? Sim plus vs. midir?
    Eğer öyle ise ben hemen gidip yenisi ile degistirecegim.
    Teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Sim kartiniz yeni midir? Sim plus vs. midir?
    Eğer öyle ise ben hemen gidip yenisi ile degistirecegim.
    Teşekkürler

Alıntıları Göster
    1mbit 2mit diyen arkadaşlar 100kb/sn 200kb/sn mi demeye çalışıyor?benim ev çamlıcada 3g bazen çekiyor bazen çekmiyor çok sıkıntı olur mu kullanmak edge in hızı ne kadar tatmin edici?

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikaltuncu

1mbit 2mit diyen arkadaşlar 100kb/sn 200kb/sn mi demeye çalışıyor?benim ev çamlıcada 3g bazen çekiyor bazen çekmiyor çok sıkıntı olur mu kullanmak edge in hızı ne kadar tatmin edici?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bir konu aklıma takıldı forumda aradım fakat bulamadım bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim...

şimde bende samsung 32" le32b653 serisi lcd tv var. buna usb ile direk hdd falan takıp film olsun vs seyredebiliyorum. ayrıca hdmi ile laptopu da bağlayabiliyorum.
    benim sormak istediğim usb ile veya herhangi bir kablo ile "iphone 3gs 16gb" alet bağlanılıp lcd ekranı kullanılabilir mi veya deneyen var mı? yani iphonela nette gezintiyi lcd ekran üzerinde görmek mümkün mü?

cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.