Şimdi Ara

İnternet Hız ikilemi (paradoksu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uydunet 3 mbps internet kullanıyorum Benim massaüstü bilgisayarımda(windows 7) bu hızı speedtest ve diğer hız ölme sitelerinde ölçtüğümde internet download hızı hiç stabil çıkmıyor. ek olarak bazı serverlerde pink 560 a kadar yükseliyor.
    Yani 3 mbps yi görüyor sonra 0'lanıyor (ama kopmuyor) bi 5-6 sniye sonra tekrar 3 e çıkıyor sonra tekrar 0 lanıp (3-4 sn) sonra son saniye fırlama yapıp downlaod hızı 2.8x küsür çıkıyor..
    Aynı serverde laptopla(win xp) hızı ölçüyorum stabil olarak 2.92 mbps alıyorum...

Bunlar teorik hızlar.. Asıl indirme ise çok farklı
    Masaüstünde Google chorme indirme hızı stabil 350-360 kbs... IDM(internet download manager) ile 380-393 alıyorum...
    Videolarda problem yok takılma yok. izlemden dolmuş oluyor. donanımhaber youtube vs...

Durum şu: Speedtest teki bu saçma ve can sıkıcı internet kopmaları(mecazi) bilgisayarımda yükledğim bir program yada herhangi bir şeyden mi kaynaklanıyor yoksa speedtesttin bana bi kastı mı var ?? Bu durum torrentte fark ediyorum. torrentte en fazla 320 kbs alırken bu sürekli oynuyor 150 e kadar düşüyor yani oynama hızını katmassak ort. hız : 240 kbs oluyor..

Lütfen bi açıklamada bulununnn.. büyük bi sorun değil ama çok kafam takıldı...

• oncelikle paradoks ve ikilem ayni kavramlar degil belirteyim.

kullaniminda bir sikinti yoksa zaten speedtest anlamsiz bir test zaten. Torrent deki dalgalanma soyleki; baglandigin kisiler az ise ve bu baglandiklarindan bir kisinin upload hizi fazlaysa, her paket bitiminde hizin duser, baskabir paketi indirmek uzere bu hizli kisiye baglandiginda hizin yukselir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.