Şimdi Ara

Internet bilgisayarımı felç ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Internette ortalama 30dk civarı kaldıktan sonra bilgisayar kullanılamaz hale geliyor. Intenete bağlı olduğumu gösteren saatin yanındaki iki bilgisayar ikonuna sağ tıklayınca gelen menü gelmiyor. Modemi resetlesem bile ikon hala orda kalıyor. Pencereleri kapatabiliyorum ancak yeni bir pencere açamıyorum. Herhangi bir pencere açınca uzun süre açılmasını bekliyor ama hiç birşey açılmıyor. Ayrıca bilgisayarı kapatamıyorum da; turn off veya diğerlerine basınca bilgisyar hiçbir cevap vermiyor. Eski haline geri dönüyor. Son olarak ctrl alt del yapınca da cursor bir süreliğine kum saati oluyor ve eski haline geri dönüyor.

Bunu düzeltebilecek bir babayiğit varsa beni çok bahtiyar eder, acil cevap bekliyorum; yoksa format atacağım.

• virüs ve trojan taraması yaptırmayı denedin mi? Denedinse hangi programlar...
  • Muhtemelen trojen, virüs, spy falan birşeyler belleğini ve işlemcini amansızca kullanıyor. Bende de aynı sorun vardı bi ara çok uğraştım olmadı sonra yeni bi windows kurdum rahatladım. Bu arada sistem özelliklerin nedir
  • AVG Anti Virus'le tarama yaptım. Temiz gözüküyor.
  • Ad-aware, nod32 veya microsoft antispyware benzeri yazılımlar da dene.
    Bir de başlangıçta çalışan yazılımlara bak.Tuhaf isimli birşey varsa engelle.
    Eğer virüs taramalarında yazılım bulunan dosyayı silemezse güvenli kipte tarama yaptır.
    Veya başlangıçta tuhaf isimli yazılımlar görürsen bunları güvenli kipte aratarak elle silmeyi de deneyebilirsin.
  • anakart yada ethernetle / ethernet driver ını güncelle / dns ayarlarına bak ve başka bir browser kullan / olmazsa hem dns oto ayar prg / hemde browser inndir.com da var.

güvenlik ayarlarında sorun yok , virüs / spy prg ile tarattın kabul ediyorum tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: SoleSurvivor

AVG Anti Virus'le tarama yaptım. Temiz gözüküyor.

Arkadaşım sana sistem kur demiyeceğim ama ben de virüs taraması ve bütün antispy programlarla temizlik yapmıştım ama sorunu çözememiştin, gene sitem kur demiyorum belki diğer arkadaşlar birşeyler bilyorlardır ama ben sistemi yeniden kurdum rahatladım.
  • Bana da format gözüktü o halde, söylenen her şeyi yaptım yine de olmuyor. Sağolun zahmet oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.