Şimdi Ara

Intel yenilikçi Thunderbolt (Light Peak) teknolojisini duyurdu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
12.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redline_59

Intel yenilikçi Thunderbolt (Light Peak) teknolojisini duyurdu
    biyerde gormustum sankı

SÜPER YA.KOPTUM..

• Ben güç konusunu merak ediyorum, usb gibi 5w çıkış mı verecek, yoksa 3.5" lik taşınabilir diskler gibi gereksiz adaptor ihtiyacı olan cihazları da çalıştıracak mı?
  • piyasaya kendi standartarını kabullendirerek tekeli kaybetmeme çabasından başka birşey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kagnaroos

Denecek her şeyi demişsin onboardx teşekkürler.

Okurken inanamadım, Windows kullanmadığınız açıkça belli. Ya da Windows'u nasıl kullandığınızı çok merak ediyorum. Windows 7'nin çöktüğünü gören bir Allah'ın kulu olmamıştır burada. Artı mühendislik alanında çoğu programı Mac OS'ta bulamazsınız. Adamlar işletim sisteminde yenilgiyi kabul edip başka alanlara kayalı 10 yıl oldu, siz hala Apple'ın bile unuttuğu bilgisayarları konuşuyorsunuz. Mac Mini $700, çoğu masaüstünden ucuz. Ama kimse almıyor.

Hala trolluk yapiyorsunuz yahu...
    Madde madde yaziyorum onlara cevap vereceginize neden boyle tuhaf seyler yaziyorsunuz?!?
    Apple'in unuttugu bilgisayarlar nasil diyebiliyorsunuz, Mars'ta mi yasiyorsunuz siz? Gormediniz mi 1440p ekranli IMac leri, yeni Macbook Pro lari nasil bi unutmak bu yahu?

Kendi sinifinda Mac bilgisayarlarin pazar payi %91.
    Mac leri $300 a satilan netbooklarla ayni kategoriye koymak EN HAFIF TABIRLE pek zekice degil.

http://www.betanews.com/joewilcox/article/Apple-has-91-of-market-for-1000-PCs-says-NPD/1248313624

Ayrica abuk subuk konusarak yine muhendislik yazilimlari bilmemne demissiniz de, ben de diyorum HANGI YAZILIM???? Kullaniyor musunuz o yazilimi?
    Ben bilgisayar muhendisiyim aklima Matlab tan baska bir yazilim gelmiyordu ki, simdi baktim google dan o da cikmis.

Ayrica anlamiyorum kafadan uydurdugunuz seyler disinda Windows 7 nin Mac OS X ten ustunlugu nedir? Baska topic te cevabimizi veriyoruz, gelip burada yine sacmalamaya basliyosunuz. Anlasillir gibi degil.

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx
    kardeş sen hayal aleminde yaşıyorsun.piyasanın hakimi windowstur ve böyle gider.apple ın mac os u ufak pazar payına sahip.çoğunluk amerika da zaten.dünya genelinde üreticiler önce windowsa yazılım çıkartır.ayrıca mühendislik alanında çıkan yazılımlar windows tabanlıdır.bu açıdan baktığınızda mac osun grafik tasarımcılar ve günlük kullanım dışında bir artısı yoktur.apple,iphone u çıkarmadan önce iflasın eşiğinde olan bir firmaydı.o zaman kadar mac os başarılı olsaydı zaten dünyada windows değil,mac kullanılırdı.şu anda apple ı götüren iphone,ipod ve ipad dir.maclere gerekn önem verilmiyor bana kalırsa ki yeni güncellenen prolarda da donanımda istenen değişiklikler olmamış.

Hangi hayal alemi?
    HAYAL ALEMI DEMEDEN ONCE YAZDIKLARIMDAN BIR TANESINI MANTIKLI BIR SEKILDE CURUTUN!

Piyasanin hakiminin kim oldugunun ne onemi var? Muhendislik alanindaki yazilimdan muhendis olarak isinde kullanmayacaksan SIZE NE?
    Grafik tasarimcilar ve gunluk kullanim disinda artisi yoktur nasil diyorsun,
    NASA, Facebook, Google, Universal Studio bile Mac kullaniyor dedik, linklerini verdik,
    sinemalarda gordugun tum 3D filmler Mac lerde yapiliyor dedik, linklerini verdik,
    Tum hollywood filmlerinin efektleri yapiliyor dedik, linklerini verdik, HALA NE DIYOSUNUUZ?

Mac OS basarili olsaydi dunya mac kullanirdi lafi Nasil bir mantiktir ya? Dunya neden BMW Mercedes kullanmiyor?!? Neden herkes BOSE hoparloerler, Rolex saatler kullanmiyor? Boyle bi mantik olabilir mi?!?

$1000 uzeri parayla laptop alanlar Mac laptop aliyor %91 oraninda diyoruz, parasi olmayan insanlar nasil alsin Mac? Apple dan baska kendi isletim sistemini yapan firma yok dunyada, ve Apple hicbir ucuz atom islemcili laptop bile yapmiyor, nasil, hangi mantikla toplam pazar payiyla olcebilirsiniz basarisini?
    6 yasinda filan misiniz , bu kadar da dusunememezlik olmaz ki?!?

Guncellenen pro larda HANGI ISTENEN DEGISIKLIKLER OLMAMIS?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 25 Şubat 2011; 13:14:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: husNUKE

Ben güç konusunu merak ediyorum, usb gibi 5w çıkış mı verecek, yoksa 3.5" lik taşınabilir diskler gibi gereksiz adaptor ihtiyacı olan cihazları da çalıştıracak mı?

10W cikis veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: Kagnaroos

Denecek her şeyi demişsin onboardx teşekkürler.

Okurken inanamadım, Windows kullanmadığınız açıkça belli. Ya da Windows'u nasıl kullandığınızı çok merak ediyorum. Windows 7'nin çöktüğünü gören bir Allah'ın kulu olmamıştır burada. Artı mühendislik alanında çoğu programı Mac OS'ta bulamazsınız. Adamlar işletim sisteminde yenilgiyi kabul edip başka alanlara kayalı 10 yıl oldu, siz hala Apple'ın bile unuttuğu bilgisayarları konuşuyorsunuz. Mac Mini $700, çoğu masaüstünden ucuz. Ama kimse almıyor.

Hala trolluk yapiyorsunuz yahu...
    Madde madde yaziyorum onlara cevap vereceginize neden boyle tuhaf seyler yaziyorsunuz?!?
    Apple'in unuttugu bilgisayarlar nasil diyebiliyorsunuz, Mars'ta mi yasiyorsunuz siz? Gormediniz mi 1440p ekranli IMac leri, yeni Macbook Pro lari nasil bi unutmak bu yahu?

Kendi sinifinda Mac bilgisayarlarin pazar payi %91.
    Mac leri $300 a satilan netbooklarla ayni kategoriye koymak EN HAFIF TABIRLE pek zekice degil.

http://www.betanews.com/joewilcox/article/Apple-has-91-of-market-for-1000-PCs-says-NPD/1248313624

Ayrica abuk subuk konusarak yine muhendislik yazilimlari bilmemne demissiniz de, ben de diyorum HANGI YAZILIM???? Kullaniyor musunuz o yazilimi?
    Ben bilgisayar muhendisiyim aklima Matlab tan baska bir yazilim gelmiyordu ki, simdi baktim google dan o da cikmis.

Ayrica anlamiyorum kafadan uydurdugunuz seyler disinda Windows 7 nin Mac OS X ten ustunlugu nedir? Baska topic te cevabimizi veriyoruz, gelip burada yine sacmalamaya basliyosunuz. Anlasillir gibi degil.

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx
    kardeş sen hayal aleminde yaşıyorsun.piyasanın hakimi windowstur ve böyle gider.apple ın mac os u ufak pazar payına sahip.çoğunluk amerika da zaten.dünya genelinde üreticiler önce windowsa yazılım çıkartır.ayrıca mühendislik alanında çıkan yazılımlar windows tabanlıdır.bu açıdan baktığınızda mac osun grafik tasarımcılar ve günlük kullanım dışında bir artısı yoktur.apple,iphone u çıkarmadan önce iflasın eşiğinde olan bir firmaydı.o zaman kadar mac os başarılı olsaydı zaten dünyada windows değil,mac kullanılırdı.şu anda apple ı götüren iphone,ipod ve ipad dir.maclere gerekn önem verilmiyor bana kalırsa ki yeni güncellenen prolarda da donanımda istenen değişiklikler olmamış.

Hangi hayal alemi?
    HAYAL ALEMI DEMEDEN ONCE YAZDIKLARIMDAN BIR TANESINI MANTIKLI BIR SEKILDE CURUTUN!

Piyasanin hakiminin kim oldugunun ne onemi var? Muhendislik alanindaki yazilimdan muhendis olarak isinde kullanmayacaksan SIZE NE?
    Grafik tasarimcilar ve gunluk kullanim disinda artisi yoktur nasil diyorsun,
    NASA, Facebook, Google, Universal Studio bile Mac kullaniyor dedik, linklerini verdik,
    sinemalarda gordugun tum 3D filmler Mac lerde yapiliyor dedik, linklerini verdik,
    Tum hollywood filmlerinin efektleri yapiliyor dedik, linklerini verdik, HALA NE DIYOSUNUUZ?

Mac OS basarili olsaydi dunya mac kullanirdi lafi Nasil bir mantiktir ya? Dunya neden BMW Mercedes kullanmiyor?!? Neden herkes BOSE hoparloerler, Rolex saatler kullanmiyor? Boyle bi mantik olabilir mi?!?

$1000 uzeri parayla laptop alanlar Mac laptop aliyor %91 oraninda diyoruz, parasi olmayan insanlar nasil alsin Mac? Apple dan baska kendi isletim sistemini yapan firma yok dunyada, ve Apple hicbir ucuz atom islemcili laptop bile yapmiyor, nasil, hangi mantikla toplam pazar payiyla olcebilirsiniz basarisini?
    6 yasinda filan misiniz , bu kadar da dusunememezlik olmaz ki?!?

Guncellenen pro larda HANGI ISTENEN DEGISIKLIKLER OLMAMIS?????

değerli kardeşim ben kontrol mühendisiyim.siemens,mitsubishi,omron plc yazılımlarından tutta,yine win cc,vicos rsc,vicos oc işim gereği kullandığım yazılımlar.otomasyon ve mühendislik alanında bir kişinin mac kullandığını görmedim.çünkü mace yazılım yok bu alanda.şimdi teknoloji marketlerde macbook proları inceliyorum,yazılım cidden hızlı ve arayüzü güzel bir yazılım ama o kadar.bana ipad gibi geliyor sadece nete girebileceğim,film izleyeceğim bir cihaz gibi.çünkü sektörde yazılım desteği sınırlı.iphone daki başarı maclerde yakalanamadı.sadece gündelik işler ve grafikçilerin kullanacağı bir yazılım oldu mac os o kadar.ama bugün dünyanın sayılı endüstri devleri,abb,siemens,omron,ge fanuc ve sektördeki bir çok firma için mac işletim sistemi yokmuş gibi.bu açıdan bu cihazları alüminyum kasasına ,sade güzel dizaynına rağmen alacak kitle hep sınırlı bir sayıda olacaktır.hatta o kitlede birde pc mutlaka vardır.o açıdan bakın ve macleri ölümüne savunmayın derim.

• Makine mühendisiyim, ilk aklıma gelen örnek Solidworks. Windows 7'nin üstünlüğüne gelince, Windows platformu için 4 milyon yazılım yeterli mi?
  • Centauri kardesim bosuna debelenme sinirlerini bozma. Kedi ciger ve mundar iliskisini biliyorsan ondandir de gec
    Kimseye hic birsey ogretmeye inandirmaya calisma, at gozlugunu takmis adam piyasa piyasa diyor. Bahsettigi piyasa ancak heryerde
    korsani kullanilan W7 turkiye piyasasidir.. Kendini yormana degmez zira denildigi gibi atomu parcalamak daha kolay
  • 3.5'' hddleri çalıştırmayacak değil mi ? Gücü o kadar yeterlimi USB 2 2.5w idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

quote:

biyerde gormustum sankı

SÜPER YA.KOPTUM..

hahaha
    Şaka bir yana bu teknoloji bize gitmez

• Valla tek tek alıntı yapmaya bile üşeniyorum. O kadar doğru cevaplar veriyor ki tekrar nefes tüketmeye de üşeniyorum. Centauri'nin onboard x ve kagnaroos arkadaşa verdiği cevapları tebrik ediyor ve sabırlar diliyorum.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, centauri arkadaşım ile ipad ilk duyrulduğunda ilgili topic'de tartışmalarımız da olmuştu... ipad'e yönelik eleştirilerimi tek tek cevaplamış, yine burada olduğu gibi madde madde yazmıştı... Ben de yanlış bilgiye sahip olduğumu belirtip haklı olduğunu yazmıştım.

Burada birilerini fan boy olmakla, gözü kör olmakla, hayalcilikle suçlayan arkadaşları da objektif olmaya davet ediyorum... Mac kullanıcısı birinin windows forumlarında ''windows şöyle kötü böyle kötü'' dediğine şahit olamazken birilerinin her başlık altında ''mac os kötüdür,şöyledir böyledir'' demelerini anlayamıyorum...

Elini mac'e sürmeden onu ipod'a benzetmenin, macler'in video post prodüksiyon'dan grafik tasarımına kadar birçok alanda profesyonel kullanımı bulmasına rağmen mac'lerle internette gezilir, film izlenir, şarkı dinlenir vs. muhabbeti yapılmasının mantığını anlayamıyorum...

Bir insanın beğenmediği ve kullanmayacağı bir ürünü yermek için neden bu kadar nefes tükettiğini anlamıyorum.

Fiyat konusunu kavrayamayanlar, donanım listesini eline alıp macbook pro ile aynı donanıma sahip giriş seviyesi bir başka laptop'u kıyaslayıp, ''arada şu kadar fark var'' diyenler için çok basit bir örnek vereceğim...

Herhangi bir ürün belirleyin. Ne olduğu önemli değil; fındıklı çikolata, meşrubat, yüzey temizleyici, deterjan vs.. Sonra bir alışveriş merkezine gidin, farklı markalardan belirlediğiniz ürünlerin fiyatlarını ve içeriklerini karşılaştırın. (içindekiler kısmını okuyun) İçeriğin çok benzer olmasına rağmen fiyat farkının kimi zaman 2 kat, kimi zaman 5 kat ya da daha fazla olduğunu göreceksiniz. Sonra da o üreticilere ''siz para gözsünüz'' deyip bağırıp çağırıın...

Herkese saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caves -- 25 Şubat 2011; 21:44:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caves

Valla tek tek alıntı yapmaya bile üşeniyorum. O kadar doğru cevaplar veriyor ki tekrar nefes tüketmeye de üşeniyorum. Centauri'nin onboard x ve kagnaroos arkadaşa verdiği cevapları tebrik ediyor ve sabırlar diliyorum.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, centauri arkadaşım ile ipad ilk duyrulduğunda ilgili topic'de tartışmalarımız da olmuştu... ipad'e yönelik eleştirilerimi tek tek cevaplamış, yine burada olduğu gibi madde madde yazmıştı... Ben de yanlış bilgiye sahip olduğumu belirtip haklı olduğunu yazmıştım.

Burada birilerini fan boy olmakla, gözü kör olmakla, hayalcilikle suçlayan arkadaşları da objektif olmaya davet ediyorum... Mac kullanıcısı birinin windows forumlarında ''windows şöyle kötü böyle kötü dediğine şahit olamazken'' birilerinin her başlık altında ''mac os kötüdür,şöyledir böyledir'' demelerini anlayamıyorum...

Elini mac'e sürmeden onu ipod'a benzetmenin, macler'in video post prodüksiyon'dan grafik tasarımına kadar birçok alanda profesyonel kullanımı bulmasına rağmen mac'lerle internette gezilir, film izlenir, şarkı dinlenir vs. muhabbeti yapılmasının mantığını anlayamıyorum...

Bir insanın beğenmediği ve kullanmayacağı bir ürünü yermek için neden bu kadar nefes tükettiğini anlamıyorum.

Fiyat konusunu kavrayamayanlar, donanım listesini eline alıp macbook pro ile aynı donanıma sahip giriş seviyesi bir başka laptop'u kıyaslayıp, ''arada şu kadar fark var'' diyenler için çok basit bir örnek vereceğim...

Herhangi bir ürün belirleyin. Ne olduğu önemli değil; fındıklı çikolata, meşrubat, yüzey temizleyici, deterjan vs.. Sonra bir alışveriş merkezine gidin, farklı markalardan belirlediğiniz ürünlerin fiyatlarını ve içeriklerini karşılaştırın. (içindekiler kısmını okuyun) İçeriğin çok benzer olmasına rağmen fiyat farkının kimi zaman 2 kat, kimi zaman 5 kat ya da daha fazla olduğunu göreceksiniz. Sonra da o üreticilere ''siz para gözsünüz'' deyip bağırıp çağırıın...

Herkese saygılar..

kesinlikle katılıyorum. ben ilk bilgisayar başına oturduğum yaşı bile hatırlamazken windows dışında bir işletim sistemi de kullanmadım ama çok net söyleyebilirim ki, web tasarım, grafik tasarım gibi işlerle uğraşırken win beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı. düşük ekran çözünürlüklü notebooklar, ucuz malzemeler, karmaşık arayüzler canınızı çok sıkıyor. xpden tutun win7yi de dahil edin.

bir teknoloji mağazasında kullandığım imac ise biçilmiş kaftandı. yani ev kullanıcısı için olan win bilgisayar ile beyin mr ı çekmenin nasıl olduğunu düşünün. klasmanlar bambaşka. ben ileride mac kullanacak mıyım? pek sanmıyorum. benim aradığım şey değil. ama kesinlikle netbook yerine ipad kullanacağım.

müzikle ilgilenirim. oradan örnek vereyim. tama davul vardır. japon malı kaliteli, temiz bir ses. fakat dolgun değil. zevk işi. amaç işi.

yamaha davul vardır dünyada daha iyi kayıt alınabilen bir davul daha görmedim. derin zevkli biraz daha dolgun. zevk işi. amaç işi.

biride bana cevap yazar pearl masterworks diye birşey duydun mu der... uzar gider..

mac sistemler kötü değildir, sadece faklı kesimlere hitap eder. grafik, profesyonel ses işçilikleri, web, kodlamalarda win sistemlerin iyi olduğunu kimse iddia etmesin komik olur.

(bose creative den iyidir fakat boseyi her kulak algılamaz, 3tllik kulaklıktan müzik dinleyen biri için farkları yoktur. ama bazısına göre kulaklığa çok para vermenin anlamı da yoktur diyerek ikinci bir örnek daha vermiş olayım...)

• Macbook ların piyasasının lideri olmaması çok normal çünkü Apple profesyonellere hitap ediyor.Şuanda kendi Macbook Promu oldukça stabil bir şeklide kullanıyorum ve hiçbir sorun yok..
    Win7 de karşılaştığım sorunlar yok neden...
    Çünkü o Apple...
    Fakirin kötülediği Apple...
    Profesyonellere hitap eden Apple..
    Eğer herkezin elinde Macbook olsaydı ne olurdu sanıyorsun? Rezalet yazılımlar üretilir ortalık trojandan geçilmezdi...
  • kedi ve mundar ..
    gelişen tartışmada meselenin özeti budur..

light peak olayına gelince ben de optik bağlantı konusunda yan çizdiği çok sırıtan intel e sitem ediyorum, ancak oluşturmaya çalıştığı "tekel" konusunda başarılar diliyorum. neden ? çünkü daha iyisini ortaya koyabilen çıktı da biz mi desteklemedik arkadaş..

bu arada intele bi tavsiye (ki elbet karar mercilerinde bu tür şeyler tartışılır) kar etme ! yahu sony playstation gibi maliyetine ver !

noolur yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: The@Thing

quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

quote:

biyerde gormustum sankı

SÜPER YA.KOPTUM..

hahaha
    Şaka bir yana bu teknoloji bize gitmez

• 2 Durum olştu;

1.Durum> Light Peak teknolojisinin fiber optik türü bir bağlantı olduğu söylenmişti. ?

2.Durum> Bazı teknolojiler diğerlerinden avantajlı bir konumda görünsede son kullanıcıların ve teknoloji üreten firmaların kabullenmesi çok önem taşıyor özellikle fiyat/performans oranı. Bu başarılamaz ise ortaya çıkan ürün ve/veya teknoloji, pazarda yer bulamayıp başarısız oluyor. Örneğin 1990 lı yıllarda geliştirilen RD-RAM (RamBus) olarak bilinen RAM teknolojisine Intel büyük ümit bağlamış hatta desteklemişti ama sonuç fiyasko olmuştu.

3.Durum> MAC OSX vs. WinX bu hikaye ve/veya kavga uzayıp gider galibi olmaz. Ama bende birşey biliyorsam uygun bilgisayarı yerinde kullanım olayı vardir. PC ler yaygındır MAC lere göre ezici bir çoğunlukla kullanılır. Bu nedeble yazılımları daha fazladır genelden profosyonele geniş yelpazeyi içine alırlar. MAC lere gelince 'Parası olan alsın yeğenim' mantığında olup, kendi elleri ile pazar payını düşürüyorlar. Ha şöylede denebilir ve/veya düşünülebilir ele ayağa düşmemek anlamında bilemiyorum bu Apple ın bir politikası olabilir. Sonuç olarakda yiğidi öldür hakkını ver demişler bu anlamda gerçekten MAC leri takdir ederim.

Bu arda 2 durum oluşmuştu ama 3.benden hediyedir. :-)

• piyasaya tutunma çabaları
  • GUI bazında MacOS X kesinlikle mükemmel bir işletim sistemi. Ancak mimari MacOS X de Windows 7 de kaliteli işletim sistemleri. O yüzden windows kullanan veya Mac OS X kullanan arkadaşların birbirini yemesine gerek yok. Stabilite söylemleri de pek adaletli değil çünkü zararlı yazılımların %99'u kullanıcı sayısından dolayı PC platformu için yazılıyor. Yazılım kısmını bir tarafa alırsanız Apple ı kiminle kıyaslayacaksınız? Intel, AMD veya NVidia ile mi? Zaten Machintosh lar mimari olarak bu üreticilerin ürünlerini kullanıyorlar. Bu firmalar da sadece PC platformu için ürün üretmiyorlar. Kıssadan hisse elmayla armut kıyaslamaya çalışıyorsunuz çünkü PC veya MAC dediğinin platformların sınırlarını bil çizmek imkansız. Neyle neyi kıyaslıyorsunuz?
  • ee şimdi durum kaç kaç ?

arkdaşlar tartışsanız ya zevkli zevkli okuyorduk macosx ,win7 musabakasını...hadi lutfen !!

bari ben gazlıyayım...
    1-Mac Osx ,unix in cilalı hale getırılmısıdır.Lakın temel kullanım alanı grafık işleri vs.re olmustur ,yılların getırdıgı bır haldir ,yoksa apple hadı benım sıstemımı sadece grafıkcıler kullansın dememıstır.
    örneğin bir apple panelde ki renk pantonesı ,matbaacıdakı pantone katalogundan daha ıyı gıbıdır sankı...
    2-macosx guvenlıdır : unix tabanı ,macosx ıcın yazılım uretılecekse bunu once apple'ın onaylaması hususu ve pıyasada ben macosx ıcın yazılım yapayım barı dedırtecek bır derleyıcının olmaması bunu guvenlı yapar ,hos hepsı hersey mıcrosoft winx,solarıs-sun,apple macosx ,lınux , unıx tabanlıdır,unıxın tabanı da assemblerdır , Assembler den unıx anlar cunku Assembler de voltajdan anlar ,boolan 10101010011 vs.re işte
    sizi temın ederım pardus macosxten guvenlık hususunda farkı yoktur..

3-Macosx te muhendısler bır sey yapamaz ,destekleyen yazılım yoktur,WINDOWS HAYATIN HER SAFHASINDA DIGER TUM ISLETIM SISTEMLERI GOZONUNE ALINDIGINDA DOMINEDİR ALFADIR.maden ocagından tut,hastanede kullanılan mr cıhazının arayuzune , fınansal kurumlardan tut da askerıyeye kadar wındows daha yaygındır,hem kullanıcı bulma ,operatör bulma kolaylıgı hem de malıyetler acısından tercıh sebebıdır,lakın lınux kullanıcı sayısı arttıkca sırketler de aynı oranda lınuxa gececektır ...

4-lınux'un dıger tum ısletım sıstemlerının onune gecmesındekı tek engel oyun sektorudur.oyunlar lınux uyumlu yapılsa görun bakalım ne wındows ne macos kalır,hadı oyun yapımcıları yapsın da lınux ıcın oyun, hangı lınux surumu ıcın yapacak ,işte lınux dagıtımcıları uyuşukluktan vazgecıp dırectx turu bır zamazıngo gelıstırmelı...

5-thunderbolt hususu kaynadı gıttı bu arada

Ancak Dh'de bır haber vardı gecen gun ,adamlar macproyu sokmusler, yahu yemın ederım macbookun anakartını dahı adamlar zerafet ıle zevkle tasarlamıslar,
    adamlar pahalı mahalı ama o parayı hak edıyor ,oyle zevk sahıbı donanım yapılandırmasını bulabılecegımız 3 sırket vardır bunlar Apple,IBM ve Dell , şimdi Ibm pc ,laptop ıslerını bıraktı (kuantum cpular,holografık harddsıkler uzerıne abanmıs durumda vaktı yok)
    ıbm bırakınca gerıye sektorde elı ayagı duzgun ıkı sırket kaldıydı Dell ve Apple ,Asus arkadan gelmekte , neyse işte...

Apple evet pahalı ,ancak her noktası ergonomi harıkası cıhazlar ,işletim sıstemını ninem bile kullanır o kadar rahat fakat macosx cıler sunu kabul etsın artık windows7 cok guzel olmus be kardesım , guvenlıkse guvenlık ,sıstem cokmuyor ,arayuz gayet rahat ve her sektorde kullanılmakta artık...

son soz olarak oldukca hayıflandıgım bır seyden bahsetmek ıstıyorum:

bu forumda Apple,macıntosh ,macosx her ne karın agrısıysa kullanmadıgı ıcın fakır bulunan ,fakırlıgıyle dalga gecen tıpler peydahlandı.
    Fakırler zengınler gıbı ıstedıklerı seylere ulasamıyorlar evet ,cunku Cok kıt kaynaklarını barınma,karnını doyurma gıbı seylere harcamaları lazım...
    fakır ınsan fakır dıye teknolojıden anlamıyacak ya da ınsanların gerı kalanından daha az degersız olacak,hor gorulecek dıye bır sey yok.OLMASINDA..

Maddı zengınlık gercekten cok guzel bırsey, konfor dolu vs.re zevklı şu bu...
    ancak fakırlık onursuzluk haysıyetsızlık degıl kı ,suclanılacak bırsey degıl kı...Bu gerızekalılar nereden cıktı anlayamadım, elemandakı mantıga bak ,şöyle buyuruyor armut :ehuhe benım 4 tane apple'ım var macx ,iphone ,ipad bi de ,imac ...sen de yoksa alamıosundur fakır ,laf atma apple'a"

gerızekalı zannedıyor kı apple sankı ustun ınsanların anlayabılecegı kullanabılecegı bır zamazıngo ,buradan hareketle ,apple pahalı ,ben zengınım ,apple,2ın kullanımından duygularından bır tek ben anlarım dolayısyla sen hem hıc bır seyden anlamazsın benım gıbı ayrıcalıklı degılsın sus fakır dunyanın en kotu ınsanı vs.re.....

beyınsızın aklına gelmıyor kı aynı işi daha dusuk malıyetle aynı kalıtede daha esnek cozumlerle yapabılecegım .bu yuzden pc tercıh edısım ve ipadi begenmemem ,iphone'u da sadece oyuncak gıbı gormem vs.re

iphone almıyorum cunku cunku 2500 lırayı oyle bır cıhaz haketmıyor,turkcell t10 300tl falan ve ıhtıyacımı karsılıyor, hem verdım 2500 tl gıttı bılmem neresı kırıldı ıcıme oturur valla...

neyse fazla basınızı agrıttım kusuruma bakmayın ancak bır tane gerızekalı bunları yazmama sebep oldu sızde tanık olun dıye yazdım rahatladım...

Centauri nickli arkadasa gelınce :bu kıymetlı kardesımın cabası sadece Apple kullanıcısı olarak bunun ne kadar rahat ve bazı avantajlar tasıdıgını bızlere haberdar etmek o kadar , ben de apple a kendısı kadar hayranım ,kendısıne katılıyorum ,evet apple guzel zarıf akıllı seyler cıkarmakta ....

Onboardx nickli kardesıme gelınce : +10000000!!!!!! kelımesı kelımesıne katılıyorum dogru ve yerınde tespıtler ve gercekler.lakın onboardx Apple tu kaka demıyor kı dedıgını dıyor ,ve sallamıyor sakın görmüş geçirmiş olgun bir bilgiyle gercekten haberdar edıyor.

kısaca thunderbolt'un yaptıgını zaten fıberoptıklerle yapılıyordu ,heryerde fıberoptık arayuzu aparatı olmadıgından bunu ıntel son kullanıcı sevıyesıne ındırdı o kadar ,oyle degıl mı??

• Fakirlik, kediymiş, ciğermiş, o laflara yorum bile yapmak istemiyorum. Gördükçe sinirlerim tepeme çıkıyor, ilkokul çocuğu lafları bunlar. Onu geçtim, tüm konuları bir daha okuyunca şu kanıya vardım. Apple'cı arkadaşlar Apple'ın ürünleri üzerine yapılan olumlu olumsuz hiçbir eleştiriyi kabul etmiyorlar. "Eksikleri var ama artıları benim için daha ağır basıyor, bu yüzden alıyorum." deseler kimsenin bir itirazı olacağını sanmıyorum, olamaz da. Örnek vermek gerekirse her sattığı bluray player'dan Sony'ye lisans parası ödemek zorunda olduğu için bluray player/writer ekleme seçeneğini bile koymamasının savunulacak ne tarafı var? Binlerce dolarlık cihazlara istesen de ekleyemiyorsun. Ya da USB 3.0'ın olmaması gibi.

Sonuçta birbirine saygılı olduğu sürece herkesin bütçesine, ihtiyaçlarına ve zevklerine göre istediği ürünü almasında sorun yok. Tabii, diğerlerinin de "ürünlere sahip olmasalar bile" eleştirmelerinde sorun yok.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.