Şimdi Ara

Intel'in yüzde 10'u aşmadığını iddia ettiği performans kaybı gerçekte ne kadar? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
4.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başka bir konuda paylaşmıştım ancak bir de burada paylaşayım bendeki durum bu;

patch öncesi cpuz:
    Intel'in yüzde 10'u aşmadığını iddia ettiği performans kaybı gerçekte ne kadar?
    patch öncesi intel bench:
    patch sonrası cpuz:
    patch sonrası intel bench:

• bi an de ja vu yaşadım ya...

vw'nin emisyon skandalında da yine bütün forum birlik olup vw'ye kaydırmıştık

oğlum bizim forum kadar acımasız bir mecra yok bu dünyada şerefsizim

konuya dönecek olursak 2.nci ve 3.cü güncellemelerden sonra performaslar toparlanmaya başlayacaktır tahminimce, bu kalıcı bir durum olamaz çünkü işlemcilerin mevcut teknolojideki çalışma prensibinin değişmesini gerekli kılabilir aksi halde...

ve ek olarak; ya niye sürekli 'intel bilerek sürdü 8.nesil işlemciyi' diyorsunuz ? sadece 8. nesil değil çok çok daha eski nesillerde de olan bir açık, ben zannetmiyorum ki sadece son senelerde intelin fark ettiği bir durumdur bu. proje veya organizasyon yönettiyseniz bilirsiniz, kendi projenizdeki en zayıf noktayı bi tek kendiniz bilir dışarıya çaktırmadan durumu düzeltmeye veya iyileştirmeye çalışırsınız, yani kendi ürettiği ürünün zayıf noktasını bilemeyecek kadar aptal değillerdir, bu işin arkasında bir bit yeniği var gibi geliyor ya hadi hayırlısı..

İntel japon firması olsaydı ceo'su katanayla kendini pıçaklardı sanırım...

• bende fps düşüşü yokta fortnite da acayip laglar olmaya başladı.
  • Yama xeonlardan hiçbir şey kaybettirmedi fiyatları arttı tam bir komedi meltdown açığını kullanabilecek kaç insan var ve bu açığı bağıra bağıra firmanın ortaya atması . Bunun sebebi 2 ncı el piyasası canlarına okuyor hiç olmasa daha çok para kazanacaklar Apple bilerek sistemlerini yavaslatmisti bu kapitalist bir dünya bu açık çıktığında 2696 v4 1500 dolardı bugün 2500 dolar ikinci eli ben etkilenmedim tüm yamaları yaptım 5805 cinebench 150 adet sanal makina çatır çatır çalışıyor vray canavar izleyin 2 sene sonra bilerek yavaslattik diyecekler

• Intelçöpüneparaverilmez I kullanıcısına yanıt
    var. bu halt tüm dünya işlemcilerine etki etmiyormu? amd dahil? ee ne kuduruyosunuz?? evet intelde suç var ama adam da haklı okey?
  • Birde işin şu kismi var intel firmasi sorunu bile bile bu islemcileri cikartip buyuk oranda satis yapip elindekileri cikarttiktan sonra bir sonraki seride acigi kapattim yeni nesil islemcilerde deyip piyasayi supurecek

Yokmu bu firmalara ayar verecek ceza kesecek bir merci global veri hirsizi bunlar 2013-2014 ten beri bunun farkindaymis firma ama kisa sure once cikan islemcisindede bu durum var madem bunun microcodu guncellemesi var nedemeye uygulanmadan piyasaya surulup performansindan dolayi kapis kapis satildiktan sonra bu olayi lanse edip performans dususu yasatiliyor

Konu cok buyuk dolandiriciliktir arkadaslar birebir tüketiciyi yanıltmaya giriyor. Ayipli oldugunu bile bile millete satmislar bu islemcileri hepsi danisikli senaryo bunlarin gecen senede muhabbeti vardi bu acigin ama bu sekilde lanse edilmedi cunki intel izin vermedi onumuzdeki yillarda yeni mimariye falan gececek olsaki eldekileri satip kendi yedigi halti mansetten verdirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yessor

Yama xeonlardan hiçbir şey kaybettirmedi fiyatları arttı tam bir komedi meltdown açığını kullanabilecek kaç insan var ve bu açığı bağıra bağıra firmanın ortaya atması . Bunun sebebi 2 ncı el piyasası canlarına okuyor hiç olmasa daha çok para kazanacaklar Apple bilerek sistemlerini yavaslatmisti bu kapitalist bir dünya bu açık çıktığında 2696 v4 1500 dolardı bugün 2500 dolar ikinci eli ben etkilenmedim tüm yamaları yaptım 5805 cinebench 150 adet sanal makina çatır çatır çalışıyor vray canavar izleyin 2 sene sonra bilerek yavaslattik diyecekler

Bu açık piyasaya intel tarafından açıklanmadı bulan bile intel değil. Google project zero ekibi üreticiden bağımsız sürekli açık arıyan bir ekip, açık bulunca ilgili firmaya açığı düzeltmesi için 90 gün sure veriyor bu süre içersinde açıklamıyor 90 gün sonra açıklıyor. Yani bu açıktan 3 firmanin 3 ay önce haberi vardi biz 3 ay sonra haberdar olduk bu surede guncellemeleri hazırladılar. Zaten açık duyurulduğunda guncellemeler hazırdı dikkat ederseniz. Komplo teorilerini severiz insanlar olarak ama her zaman olmuyor

• Ben açığın kapatılması açık kalmasından daha çopk zarar vvereceğini düşündüğüm için yapmayacağım herhangi bir güncelleme..Zaten PC de oyundan başka önemli belge yok buyursun hackerlar uğraşsınlar benim kaybedecek değerli bişeyim yok, değerli olan perforns asıl onu kaybetmek istemem...
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    video sizin mi bilmiyorum ama sürekli elini kullanarak anlatılması video yarıda kapatmama neden oldu, göz yoruyor.
  • KB4056892 kaldırın kafanız rahat olsun.

1 - Komut satırını yönetici olarak başlatın.
    2 - “wusa /uninstall /kb:4056892” yazıp entera basın
    3 - Evet'i tıklayın sonrasında yeniden başlatın.

Vatana millete hayırlı olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Ryzenboylar kutlamaya erken başlamış ama intel daha son sözünü söylemedi ;)

Adamlar hatalıyız demiş, CEO hisse satmış. Şu anda kabul edilebilecek tek son söz kusurların kapatılıp işlemcilerin eski performansına geri dönmesi, o da olmaz zaaten.

Ayriyeten Ryzenboy, Intelfan vs. ileri gerii yapmaya gerek yok bence. Ortada bir hata var, insanlar tabi ki kötü konuşacak. Tebrik edecek halimiz yoktu. Ryzen kullanıcısının sevinmesi kendisinde intel olmadığı içindir, başkasının kaybına üzülüyorsa ona da yazık.
  • Ben anlamadım bunu nasıl FANBOY luk seviyesine taşıdınız? bu sorun sadece İNTEL işlemcileri ilgilendirmiyorki bu mimariyi AMD de aynı şekilde kullandı onda yok demek için ne kadar test edildi? adamlar cep telefonu işlemcilerinde bile VAR diyor?
  • Bu şirketlerin yöneticisi yerine kendini asacak insanlar var forumda. Bu arkadaşların kendilerine gelmesi durumu farketmeleri gerekli yoksa bu firmalar daha çok kazıklar kullanıcıları. Birde güncellemeden sonra performans kaybı olmadığı idda ediliyor. 2. Nesil İntel işlemci kullanıcısı olarak soruyorum bana garanti verebilirlermi performans kaybı olmayacağına dair? Aksi durum da artık kör kütük savunmaktan vazgeçilmeli.

• Hocam merhabalar
    Güzel bir konu açmışsınız ve benim değerlerimide paylaşmışsınız lakin şöyle bir durum var :
    Benim kendi sistemim de ufak bir sıkıntı vardı ve bu sıkıntıyı çözebildim . Doğal olarak sizde benim paylaştığım değerleri diğer konu sahipleri gibi paylaştınız ama sorunu çözdüm ve değerlerimi düzelttim isterseniz ilk sayfadan benim değerleri kaldırabilirsiniz konunuzun sağlamlığı ve başka insanları yanlış yönlendirmemşiz oluruz benim hatamdan dolayı .

sorun olduğu zamandaki değerler :

sorun giderildikten sonraki değerler :

Sorunumla ilgili bu konuda da forumdaki arkadaşlardan destek istediğim gözükmekte tarihleri ile beraber inceleyebilirsiniz :
    https://forum.donanimhaber.com/realbench-2-56v-sonuclariniz-buraya-kapisma-guncellendi--130544360#130544360

ve bu konuda da arkadaşımız bana dayanarak benim verilerimi baz almıştı durumu kendisinede ilettim ve ilk sayfadan değerlerimi kaldırdı kendiside inceleyebilirsiniz :
    https://forum.donanimhaber.com/intel-cpu-larda-21-i-bulan-performans-kaybi-forum-kullanicilari-kaybi-teyit-ediyor--130734679#130734679

Hiç olmazsa insanları yanlış yönlendirmemiş olurum .
    İyi Sabahlar , İyi Forumlar
    Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 17 Ocak 2018; 3:55:55 >

• Hocam konu sahibini etiketleyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    zaten ona düşmüştür de neyse etiketledim :)
  • Gözden kaçabiliyor

• sizin bir hatanız yok ,asıl ismi donanım haber olan bir sitenin sadece 1 kişinin gösterdiği değeri alıp ,herkes aynı durumdaymış gibi haber yapması anlaşılır gibi değil (aslında anlaşılıyor ya neyse)

bu forumu binlerce kişi okuyor
  • şimdi performans açısından bakıp
    Cinebench r15 testi aldım ,

-Win güncel + bios 0802 eski sürüm : 226puan vermiş
    -Win güncel + bios 1003 yeni sürüm : 227puan vermiş
    Cpuz bench testi aldım ,
    -Win güncel + bios 0802 eski sürüm : Cpu Single Thread 614puan / Cpu Multi Thread 4697puan
    -Win güncel + bios 1003 yeni sürüm : Cpu Single Thread 611puan / Cpu Multi Thread 4640puan

Eğer yüzde hesabına vurursak performans kaybı %20 değil , %10 değildir.
    -Cpuz bench programında performans kaybı %1,5 falan gibi
    -Cinebench r15 bench testinde %0.5 gibi bir artış gözlenmekte
    bu oynamalarda belki peşpeşe benche soktuğum için bile olabilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 17 Ocak 2018; 11:16:12 >

• Sonuçlar için teşekürler
    İlk mesajlara bunları eklesinler o zaman şimdi hadi bakıyım

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.