Şimdi Ara

İnsanlar neden iPhone'u bırakmaya başladı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çevremde birkaç kişi bu kararı aldı. Apple hastası, iPhone X kullanan bir tanıdığım, telefonunu kızına vereceğini ve Note 8 kullanacağını söyledi. Bir başka tanıdık iPhone bırakıp S8 kullanmaya başladı. Ben de iPhone 7 kullanıyordum, ondan önce 6 ve 6S kullandım. Şimdi ise S8 kullanıyorum. 4 ay oldu. Siz de iPhone'dan soğuyanlardan mısın? Neden insanlar iPhone'dan soğuyor sizce? Bir yenilik sunmaması olabilir mi? Ya da başka şeyler?

• Tamamen duygusal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonları kasten yavaşlatma skandalı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmet_yıldırann kullanıcısına yanıt
    Yok yha !

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen apple almamın en büyük sebebi oyun performansı ve stabilliği. Oyunlardaki eksisi ise ısınınca parlaklığı düşürmesi. Ufak bi pay da 2. El satış fiyatının androidlere göre daha az düşmesi. Bunlar dışında androidlerin ekran, kamera, özgürlük gibi konularda appledan iyi olduğunu düşünüyorum. Açıkcası androide geçerim en geç 1 yıla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Stabilite kalmadı diyorlardı ios 11 ile

• ahmet_yıldırann kullanıcısına yanıt
    Ufak tefek şeyler oluyor tabiki ama mesela bi oyunda fps düşmesi olmuyor android gibi. Mesela gecikmeler olabiliyor ya da klavyenin yarısı çıkıyor ekranda. Ama aşırı bir şeye rastlamadım. Ben en son 5s kullanmıştım, o zamanlar daha stabildi sanki ios. Kasmalar gecikmeler olmuyordu diye hatırlıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Android tarafında da kasma donma yok

• Dünya çevrenizdeki birkaç kişiden ibaret değil maalesef.
  • Bende yılların iPhone kullanıcısı olarak 8 Plus'a veda edip Android'e geçeceğim. iOS 11 benide çileden çıkarttı. Hele 11.3.1 ile 6 aydır kullandığım telefon ısınmaya ve şarjı sömürmeye başladı.

Ha Android sorunsuz mu? Değil. Ancak daralttılar artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Bende yılların iPhone kullanıcısı olarak 8 Plus'a veda edip Android'e geçeceğim. iOS 11 benide çileden çıkarttı. Hele 11.3.1 ile 6 aydır kullandığım telefon ısınmaya ve şarjı sömürmeye başladı.

Ha Android sorunsuz mu? Değil. Ancak daralttılar artık.
    Aynı telefonu kullanıyoruz ve söylediğiniz sıkıntıların hiçbiri yok bende.

Telefonu sıfırlayıp yeniden kurmanızı öneririm, sizin sorun farklı.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunum farklı marklı değil. 11.3'e kadar benimde sorunum yoktu. 11.3'e geçerken DFU moda alıp sıfırdan kurarak geçtim zaten. 11.3.1'i de OTA'dan kurdum. 10 11 saat ekran süresi aldığım telefon 6 saati anca görür oldu. Oyun moyun oynamam kurulu bile değil. Kullandığım programlarda da bir değişiklik yok.

Ben öyle "ay ekran geçişinde takılma var, ıkınma var" diyen bir adam değilim üstelik. iPhone 4, 6 Plus, 6s Plus ve 8 Plus kullanan biriyim. Hangi sorunun nasıl çözüleceğini de gayet iyi biliyorum.

iOS 11 olmadı işte. X'e göre yaptılar ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 8 ay oldu, iOS 12 gelecek hala sıkıntıları var. Yeter artık. Hem milyarlarca para harca hemde 8 ayda bir şeyi rayına oturtamasınlar. Zaten 11.1'e kadar mı ne 11'e geçmedim ben 6s Plus'ta. 8 Plus alınca onunla geldi mecbur.

Sizde sorun yoksa sebebini bilemeyeceğim ama bende 11.3'e kadar maşallahı var derken işlerin boka sarmasından bıktım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Satanlarin cogu şuan para etmişken satiyolar bi kaç ay sonra eylülde sonra telefonlarini satanlari ve senide apple store magazasinda görücez..ama telefon sadece bi hevesten ibaret orasi kesin..

• quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

Hocam sorunum farklı marklı değil. 11.3'e kadar benimde sorunum yoktu. 11.3'e geçerken DFU moda alıp sıfırdan kurarak geçtim zaten. 11.3.1'i de OTA'dan kurdum. 10 11 saat ekran süresi aldığım telefon 6 saati anca görür oldu. Oyun moyun oynamam kurulu bile değil. Kullandığım programlarda da bir değişiklik yok.

Ben öyle "ay ekran geçişinde takılma var, ıkınma var" diyen bir adam değilim üstelik. iPhone 4, 6 Plus, 6s Plus ve 8 Plus kullanan biriyim. Hangi sorunun nasıl çözüleceğini de gayet iyi biliyorum.

iOS 11 olmadı işte. X'e göre yaptılar ellerine yüzlerine bulaştırdılar. 8 ay oldu, iOS 12 gelecek hala sıkıntıları var. Yeter artık. Hem milyarlarca para harca hemde 8 ayda bir şeyi rayına oturtamasınlar. Zaten 11.1'e kadar mı ne 11'e geçmedim ben 6s Plus'ta. 8 Plus alınca onunla geldi mecbur.

Sizde sorun yoksa sebebini bilemeyeceğim ama bende 11.3'e kadar maşallahı var derken işlerin boka sarmasından bıktım.
    Yalniz ilk cikan 11.0li surumler bile sarj konusunda 11.3den iyiydi.

Bari imzalari acsalar da ios 10a donebilsek. Bir ara bosluklarina geldi de actilar.

• Uzun sure ios kullanmış adama android oyuncak geliyor. Biraz denedim geri döndüm iPhone a. İnsanlar bırakmaya başlamadı bence tersine daha çok satış yapıyor. Android eskisi gibi kasma falan yapmıyor. Şarj konusu tüm telefonlarin ortak sıkıntısı. Kullanıcıya göre değişiyor. Ben 4 saat ekran süresi alirken başkası 7 saati görüyor. İos bırakıp android e geçmek kısa süreli heyecandır pişman eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: derser1

Uzun sure ios kullanmış adama android oyuncak geliyor. Biraz denedim geri döndüm iPhone a. İnsanlar bırakmaya başlamadı bence tersine daha çok satış yapıyor. Android eskisi gibi kasma falan yapmıyor. Şarj konusu tüm telefonlarin ortak sıkıntısı. Kullanıcıya göre değişiyor. Ben 4 saat ekran süresi alirken başkası 7 saati görüyor. İos bırakıp android e geçmek kısa süreli heyecandır pişman eder.
    Android oyuncak derken? iPhone kullanımı çok daha kolay, asıl oyuncak gibi olan ios...
  • en başlıca sebebi son çıkan dört ürünede aynı kasa kullanması.
  • Sıktı artık, eskiden iOS güncellemelerini heycanla beklerdik simdi ise ayni heyecanı yaratmıyor.

• Kendimizi kandırmayalım gençler.

2599 liraya 128 GB iPhone X satılsa bir dakika beklemem ve gider alırım, alırsın, alır.

İlk aldığım iPhone 3G aylık kazancımın yarısına tekabül ediyordu. Türkiye’ye resmî kanallarla geliyor ve vergisi, harcı, garantisi, bandrolü falan filan gibi ekstraları yüklenmiş olmasına rağmen fiyatı böyleydi. Ha kabul etmek gerekiyor, o zamanlar da bir telefona bu kadar para verilir mi olum, 3G teknolojisi neymiş yaw, arkada kamerası yok ki bunun diye dalga geçenler de vardı elbet. Herkes kendi bakış açısından haklıydı elbette.

Yıllar sonra iPhone 5S’e geçtim. Maaşımın yarısından az biraz daha fazla verdim ama bir önceki cihaz artık ekosistemin dışına atılmıştı. Değişim şarttı.

Hemen ertesi sene kardeşimin telefonuma el koyması sebebiyle iPhone 6’ya geçtim. Maaşımın 3’te 2’sine yakındı fiyatı. 2 tane alıp bir tanesini de babama verdim.

Gel bakalım şimdiki zamana.

iPhone X’in baz donanımı aylık kazancımdan daha yüksek bir fiyata satılıyor. Apple 250$ baz fiyatını yükseltmiş, memlekette vergiler zenci kolu gibi olmuş. Dolar kuru dağ başına çıkmış, ateş ediyor.

Anlaşılan o ki anneme telefon hediye edebilmek için çok geç kaldım...

• a1g0rithm kullanıcısına yanıt
    iPhone X maliyeti 2599 liradan daha az zaten, 400 dolar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.