Şimdi Ara

İnsan Vücudundan Geçen Akım Hakkında Sorum Var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vücuddan geçen 10mA akım acı hissetme seviyesi. Bunun üzerindeki akımlar hayati tehlike taşıyor diye araştırdım ama insanın dayanabildiği elektrik gücünü bulamadım. Sorum İnsan vücudu kaç watt enerjiye dayanır?

100.000 Volt Gerilim altında 1mA akım geçerse vücuddan, 100Wattlık bi enerji ısıya dönüşecek yani vücudu yanmayak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELDAR111 -- 6 Kasım 2014; 6:40:33 >

• Guzel bir arastirma sorusu. Denekler bulunmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben gönüllü araştırmacı olmayı kabul ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60 mA'de kalp duruyor diye biliyorum. Mythbusters'da öyle test ediyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELDAR111

Vücuddan geçen 10mA akım acı hissetme seviyesi. Bunun üzerindeki akımlar hayati tehlike taşıyor diye araştırdım ama insanın dayanabildiği elektrik gücünü bulamadım. Sorum İnsan vücudu kaç watt enerjiye dayanır?

100.000 Volt Gerilim altında 1mA akım geçerse vücuddan, 100Wattlık bi enerji ısıya dönüşecek yani vücudu yanmayak mı?

100W ısı için 1 saat boyunca elektrik verilmesi lazım.
    0,5 saniye elektrik ile 0,1385W ısı oluşur bu da hiçbir şey değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELDAR111

Vücuddan geçen 10mA akım acı hissetme seviyesi. Bunun üzerindeki akımlar hayati tehlike taşıyor diye araştırdım ama insanın dayanabildiği elektrik gücünü bulamadım. Sorum İnsan vücudu kaç watt enerjiye dayanır?

Watt olarak düşünmek doğru olmaz. Vücut direnci kişiden kişiye değişir, ayrıca derinin direnci sabit değildir. Belli bir gerilim değerini aştıktan sonra derinin direnci çok düşer ve elektriğe çarpılırsınız. Bu yüzden düşük gerilimlerde çarpılmamız gerekirken elektriği hissetmiyoruz.

Saygılar...
  • konuyla alakalı ek bilgi:

insan vücudundaki elektrikte de + ve - kutupları mevcuttur.. insan elinin sağ elinde +, sol elinde - kutuplu elektrik birikir (pil gibi düşünün) bu yüzden sağ el ile yenen yemek sol el ile yenen yemeğe göre vücut için daha yararlı olduğunu bilim adamları belirtmiştir. (tanıdık gelmiştir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nameden tırışkalar

insan vücudunda elektrik olduğunu hepimiz biliyoruz ama + ve eksi kutuplar olduğunu yeni öğrendim

çok ilginç gerçekten

+ ve - kutuplar hücresel düzeyde sodyumun potasyumun yüklerinden kaynaklı bir olay. Sağ ve sol el olayı arkadaşın dediği sallamasyon, sağ elle yemenin faydalı olduğuna da ilkokul çocuğu bile inanmaz. Benzer yorumum konudan silinmiş ne hikmetse bu arada. Doğrusunu öğretmeyelim istiyor yöneticiler anlaşılan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kac defa carpildim . İnsan bir hoş oluyor. Aşiri akim verilmedikce vicuda elektirik verilesini?n zarari varmidir.¿

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.