Şimdi Ara

injectSMAA ,MLAA ve FXAA unutun.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
9
Favori
6.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nfs run da kesinlikle işe yaradı, ufacık dosyaların yaptığı mucizeye bak ya çok teşekkürler

rabbit in dediği gibi msi afterburner on screen özelliği kapanıyor niyeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 8 Şubat 2012; 20:19:45 >
  • takip
  • injectSMAA v1.2 güncellendi...

Add: Configuration file
    Change: Internal modularisation
    Change: (d3d9) Improved state handling
    Fix: (d3d10) Possible memory leak
    Fix: (d3d9) Steam overlay via "weird_steam_hack"

Add: Configuration file ;inector.ini yapılandırma eklenmiş o kısımda (low,medium,high) seçenekleri mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 17 Şubat 2012; 13:37:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

injectSMAA v1.2 güncellendi...

Add: Configuration file ;inector.ini yapılandırma eklenmiş o kısımda (low,medium,high) seçenekleri mevcut

İndirme linkleri?
  • İlk sayfadan SMAA DOWNLOAD'dan indirebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

injectSMAA v1.2 güncellendi...

Ultra seçeneğide mevcut. Ben Ultra yaptım.
  • Ultra olarakta inector.ini'den değiştirebilirsiniz.Benim dikkat etmemişim düzeltme için teşekküler..
  • himm deniyeceğiz :)
  • bunun çalışıp çalışmadığını nasıl anlıyıcam menülerde değişiklik oluyormu ? mesela hon a girdim dx9 da eski ayarlar gözüküyor.
  • Saints Row 3 ve Metro 2033'te çalışmadı.Dosyaları oyunların klasörüne attığım zaman oyunlar açılmıyordu.

@Reanimate

Çalışıp çalışmadığını anlayabilmen için dosyaları klasöre attıktan sonra oyun içindeyken klavyeden Pause-Break tuşuna basacaksın.O tuş SMAAyı aktif ediyor(muş).
  • Gerekli dosyaları oyunu çalıştıran (.exe) bulunduğu kısma kopyalayın başka 1 işlem yapmanıza gerek kalmıyor.Extra menu eklemiyor,oyun çalıştırdığınız zaman aktif oluyor.

Oyun içinde SMAA işe yaradığını ise AA ve varsa FXAA kapalı olduğu halde köşelerde ve düz çizgilerde kırıklar belli olmuyorsa çalışıyor demektir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Saints Row 3 ve Metro 2033'te çalışmadı.Dosyaları oyunların klasörüne attığım zaman oyunlar açılmıyordu.

@Reanimate

Çalışıp çalışmadığını anlayabilmen için dosyaları klasöre attıktan sonra oyun içindeyken klavyeden Pause-Break tuşuna basacaksın.O tuş SMAAyı aktif ediyor(muş).

Sanırım Saint Row 3 ten kastın The Third olması lazım. Sende neden çalışmadı bilmiyorum ama bende Dx11 de sorunsuzca çalıştı. Bu yüzden yanıltma olmasın. Ayrıca arkadaşında dediği gibi dosyaları oyun klasörüne kopyalayınca her hangi bir tuşa basmaya gerek olmadan kendisi aktif oluyor.

Metro 2033 te denemedim fakat farklı 4 oyun'dada hiç sorun yaşamadan gayet güzel çalıştı! Özellikle Saint Row'da oyun bambaşka oluyor. Herkese tavsiye derim.

Bu arada dosyaları paylaşan arkadaşında emeğine sağlık. AA vy FXAA kapatmaya gerek kalmadan zaten oyunu açınca fark hemen anlaşılıyor. Son derece faydalı ve güzel bir paylaşım olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: alex59

quote:

Saints Row 3 ve Metro 2033'te çalışmadı.Dosyaları oyunların klasörüne attığım zaman oyunlar açılmıyordu.

@Reanimate

Sanırım Saint Row 3 ten kastın The Third olması lazım. Sende neden çalışmadı bilmiyorum ama bende Dx11 de sorunsuzca çalıştı. Bu yüzden yanıltma olmasın. Ayrıca arkadaşında dediği gibi dosyaları oyun klasörüne kopyalayınca her hangi bir tuşa basmaya gerek olmadan kendisi aktif oluyor.

Metro 2033 te denemedim fakat farklı 4 oyun'dada hiç sorun yaşamadan gayet güzel çalıştı! Özellikle Saint Row'da oyun bambaşka oluyor. Herkese tavsiye derim.

Bu arada dosyaları paylaşan arkadaşında emeğine sağlık. AA vy FXAA kapatmaya gerek kalmadan zaten oyunu açınca fark hemen anlaşılıyor. Son derece faydalı ve güzel bir paylaşım olmuş.

Saints Row'da denediğimde oyun açılmadı bile.Metro 2033'te de aynı şekilde başarılı olmadı.Bugün Half Life 2'de deneyeceğim.
    Acaba sorun neden kaynaklanıyor.Fraps kullanıyorum ondan olabilir mi?Oyunda aa özelliğini kapatmalı mıyız ?

Dün gece fxaa tool diye birşey buldum.Onu denedim gayet iyi çalıştı.Artı aa dışında hdr,bloom vs gıbı efektlerı de tool uzerinden ayarlayabiliyorsunuz.

• Alan wake te deneyen varmı. Fps artışı sağlıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

Hemen incelemesini yapıyorum. İncelemem Skyrim'le başlayacak

TES Skyrim'de Sorun oluyor kendini kapatıyor oyun. Oyunun ayarlarından FXAA'yı kapatsamda uyumlu değil anlaşılan

hadi ya, ben sirf o oyun icin deneyecektim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alex59

quote:

@Reanimate

Saints Row'da denediğimde oyun açılmadı bile.Metro 2033'te de aynı şekilde başarılı olmadı.Bugün Half Life 2'de deneyeceğim.
    Acaba sorun neden kaynaklanıyor.Fraps kullanıyorum ondan olabilir mi?Oyunda aa özelliğini kapatmalı mıyız ?

Dün gece fxaa tool diye birşey buldum.Onu denedim gayet iyi çalıştı.Artı aa dışında hdr,bloom vs gıbı efektlerı de tool uzerinden ayarlayabiliyorsunuz.

Ben dosyaları Rage, Batman AC, The Witcher 2, Saint Row The Third, ve son olarakta The Darkness 2 de denedim. Hepsinde sorunsuz bir şekilde çalıştı. Gerçi The Darkness 2 de pek iyi görüntü vermedi ama genede çalıştı!

Fraps ile çakışma olacağını sanmıyorum ama şüphelerin varsa programı kaldırıp dene birde. Oyunlarda AA özelliğini kapatmaya gerek yok en azından ben oyunlarda Dx9- DX11 farketmeden full ayarlarda iken bu dosyaları atınca gözle görülür değişikler oluyor. Her hangi bir ayarı kapatma gereği duymadım şu ana kadar.

Son olarakta oyunlar orjinalmi bendeki saydığım oyunların hepsi orjinal. Senin denediklerin orjinal değilse belkide degişen dosyalar yüzünden çakışmada olabilir.

• bir deneyelim bakalım nasıl bir şeymiş..
  • @alex59
    Orjinal değil.Buıgün Far Cry'da deneyeceğim.
  • Şimdi Half Life 2'de denedim.Oyun kendinden smaa'ya sahip olduğu için bu smaa dosyaları oyunda smaa açıkken aktif olmuyor.Oyundan smaa'yı kapadığım zaman aktif oluyor.smaa dosyalarıyla oyunun kendi smaa'sını kıyasladığımda görüntü olarak 4x smaa'ya eşdeğer bir iyileştirme yapıyor.Oyun 8x smaa desteklediği için kendi 8x smaa'sını daha başarılı buldum.Tırtıkları yok etme özelliği yakın nesnelerde daha çok işe yarıyor.Uzak çizimlerde o kadar etkili değil.Half Life lost coast'da denediğimde de çalıştı.Lost coast smaa yerine kendinden fxaa destekliyor.fxaa açıkken üstüne bu dosyalarla smaa da açabiliyorsunuz.Yani fxaa'yı kapatmanıza gerek yok.smaa açtığınızda performansta biraz düşme oluyor.Bunu göze almalısınız.smaa görüntüde biraz bulankıklığa sebep oluyor.Bunu önlemek için de fxaa tool programını öneririm.Sharpness özelliğiyle bulanıklaşan görüntüyü keskinleştirebilirsiniz.

Kendinden aa,fxaa,smaa vs desteklemeyen ve desteklediği halde yeterli olmayan oyunlar için çok iyi bir çözüm olmuş.Far Cry'ı daha deneyemedim.Onu da deneyip sonucu yazarım.

• Far Cry'da olmadı.Shank'ta oldu.Shan'ta aa sorunu olmadığı ıcın calısıp calısmadıgını anlamak zor oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.