Şimdi Ara

injectSMAA ,MLAA ve FXAA unutun..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
9
Favori
6.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    * _______ ___ ___ ___ ___
    * / || \/ | / \ / \
    * | (---- | \ / | / ^ \ / ^ \
    * \ \ | |\/| | / /_\ \ / /_\ \
    * ----) | | | | | / _____ \ / _____ \
    * |_______/ |__| |__| /__/ \__\ /__/ \__\
    *
    * E N H A N C E D
    * S U B P I X E L M O R P H O L O G I C A L A N T I A L I A S I N G
    **

injectSMAA : Direct3D 9, 10 ve 11 tabanlı oyunlar için küçük bir yama. SMAA Gelişmiş altpiksel Morfolojik Antialiasing kısaltmasıdır ve post-processing yeni bir anti-aliasing tekniği.
    SMAA sorunsuz altpiksel özellikleri, işleme ve gelişmiş bir model algılama ve işleme mekanizması yeteneğine sahip çok verimli bir GPU tabanlı MLAA uygulanması. Daha fazla bilgi burdan

injectSMAA kullanımı kolay:

DirectX 9 kullanan oyunlar için , DX9 klasöründe ki dosyaları oyunun (.exe) bulunduğu kısma kopyalayın.

DirectX 10/11 oyunları içinde DX10 klasöründeki dosyaları oyunun (.exe) bulunduğu kısma kopyalayın.

v1.2

Add: Configuration file
    Change: Internal modularisation
    Change: (d3d9) Improved state handling
    Fix: (d3d10) Possible memory leak
    Fix: (d3d9) Steam overlay via "weird_steam_hack"

SMAA DOWNLOAD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 17 Şubat 2012; 13:31:31 >

• +1 bende konu açacaktım.. neyse sana kısmetmiş.. 3 gündür kullanıyorum SMAA yı the run ve ac:rev de .. sonuç mükemmel...

SMAA T2X de çıkacak
  • Batman Arkham City'de denedim ,setting'den Anti Antialiasing disabled yaptım ve SMAA ile DX9 modunda Mükemmel buğu,titreme,tırtık mırtık yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 3 Aralık 2011; 18:11:29 >
  • Birisi BF3'te kullanıp performans ve görsel kalitedeki değişimleri gösterirse güzel olur. Ne yazıkki hiç bir yerde bununla ilgili haber bulamadım bu da beni şüphelendirdi açıkçası.
  • @CoolMnaiaC

konuya denediğiniz oyunlardan görüntüler ekleyebilir misiniz?
  • @coolmaniac: sağol dostum bende oyunu oynamaya başladığımda direkt SMAA enjekte edecem
    @larnon: GURU3D ye bakarsan orada var, oyunun kendi kullandığı post AA ile SMAA arasında fark yok gibi geldi bana zira BF3 ve Crysis 2 nin kendi AA yöntemleri zaten şahane.
    @Confusion: valla karşılşatırma için ben SS almıyorum guru3d forumlarına bakarsanız orada dolu

unutmadan söyleyeyim her DH linin bir guru3d hesabı olması lazım

• the run' da denedim şimdi, gayet güzel çalışıyor. performans kaybıda yok gibi.
  • Denemek istiyorum ama link ölü :S

Edit:Kendim buldum http://www.geeks3d.com/20111202/injectsmaa-add-smaa-support-in-your-dx9-dx10-and-dx11-games/ denemek isteyenler için paylaşıyorum.Açılan sitede downloada tıklayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xRay97 -- 3 Aralık 2011; 19:08:38 >
  • cod2 de denedim oyun hata verip açılmadı
  • grafik farkı çok varmı.Bu arada Call of duty modern warfare 2 dx9 mu dx10 mu :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: xRay97

grafik farkı çok varmı.Bu arada Call of duty modern warfare 2 dx9 mu dx10 mu :S

Bütün call oflar dx9
  • performans açısından nasıl peki normal oyundan açtıgımız AA ile karşılaştırınca?
  • Hemen incelemesini yapıyorum. İncelemem Skyrim'le başlayacak

TES Skyrim'de Sorun oluyor kendini kapatıyor oyun. Oyunun ayarlarından FXAA'yı kapatsamda uyumlu değil anlaşılan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sajuuk -- 3 Aralık 2011; 20:52:29 >
  • mesajım şurda otlansın
  • bf3 için kullansak sorun olur mu ? punkbuster var ve dll kullanıyor buda ban yemeyelim görüntü güzel olacak diye
  • Oyun içinde deneyen arkadaşlar izlenimlerini paylaşırsa memnum oluruz. Videoyu 720P seyrettiğim halde, oyun içindeki hareketli görüntülerde bariz bir fark göremedim. Resimlerde belli oluyordu ama.
  • Müzik süper dayı..
  • his 4650 agp ; açıkçası orjinal hawx2 de denemeye korkuyorum ;
    hawx2 nin aa sı çok berbat ;artık nasıl bir rutin kullanmışlarsa bazen çizgilerde çok hafif kırılmalar oluşuyor. ama aa çalışıyor;
    ama nasıl aa rutini yazmışlarsa aa 8x açıkken le aa kapalıyken 5-6 fps farkediyor. oyunda bir aa sorunu olduğu açık.
    şimdi bu smaa dosyasını alıp denemek lazım. ama 4xxx serisinin bu yeni seri aa yı desteklediği bilinmesine rağmen ati amd henüz catalyste bunu entegre etmedi. (mlaa desteği henüz entegre edilmedi diye biliyorum (morfologic antialising) )
    ama 4xxx serisinin 24 xx e kadar aa desteği var ki ben nimetlerinden yararlanıyorum bazen (3dmark testlerinde özellikle.)
    yeni serilerde 32 yada 36 xx aa desteği olması lazım diye biliyorum.

ama sanırım hawx 2 de bu smaa olayını deneyebilirsiniz ; ama oyun online oynandığı için (story mode and single mode and multiplayer =online internet gerektiriyor.) oyun içine bu rutini ilave edersek hile gibi algılamasınlar multiplayerde ; ama single mode da bir mikim olmaz.
    denersem buraya screen shotu gömerim.

agp kartta nasıl sonuç verirdi acaba ;heleki p4 e 3ghz ht de.
    ben oyunda 1024*768 de 8xaa da tüm grafik ayarları full de ; vsync kapalı iken ; hawx2 benchmarkda maksimum 70 civarları avarege 23-24 fps alıyorum ; ama oyunda daha fazla alıyorum ; oyundaki kontroller kolaylaşsın diye aa yı 8xx e getirmek zorunda kaldım.
    ama oyunda bir sorun var ; update yapıldıktan sonra catalaystin aa olayları hiç bir uygulamada çalışmıyor.

mutlaka oyun yüklenirken yüklenen windows installer 4.5 ve vc redist programlarını kaldırınız ;
    yoksa windows update den gelen vc redist ve windows installer dosyasından dolayı bir çakışma yaşanıyor ve dolayasıyla catalystin aa sı nanay arkadaşlar.
    kaldırırsanız dediğim programları catalyst de aa çalışmaya başlıyor.

aslında yazımın bir kısmını pc oyun /simülasyon bölümündeki hawx2 konusunada eklemem lazım.
    nedeni sonra catalyste aa niye çalışmıyor diye insanlar boşu boşuna araştırıpda vakit kaybetmesin arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: designr

bf3 için kullansak sorun olur mu ? punkbuster var ve dll kullanıyor buda ban yemeyelim görüntü güzel olacak diye

ban tehlikesi var ve dediğim gibi bf3 ün kendi aa sı yetiyor.
  • aktif etmek için bişey yapıcakmıyız nba 2k12 de denedim msaa yı kapayarak tırtık tırtık oldu her yer

Edit:Aslında starcraft da denemek lazım bunu aa özürlüydü çünkü sc2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maul* -- 3 Aralık 2011; 22:10:40 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.