Şimdi Ara

@ ingilizce işletme mezunu ne kadar maaş alır (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
17
Favori
77.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Ben 2 yıllık işletme mezunuyum. Dgs'ye girip lisansa tamamlamayı düşünüyorum. Yalnız konuda bir arkadaş her mesaja cevap vermiş yok o kadar alamaz yok şöyle yapamaz filan diye. Birde konuya yazan çalışan veya tanıdıkları çalışanlara oraya nasıl girmiş diye sormuş.
    Bu yazdıkları bana hem piyasayı gerçek anlamda bilmeyip sağdan soldan duydukları ile yorum yapıyor düşüncesi uyandırdı.

daha 2 yıllık okul mezunusun diğer 2 yılı okuyacağinda belli değil sen mi biliyosun piyasayı
    daha öğrencisin sanki yılların çalişaniymiş gibi ahkam kesiyosun,sağdan soldan duyduklarınla yorum yapan sensin..

Sen bakma buna abisi okulu bi bitirsin iş arama derdine düşsün iş ararkren poposundan terler damlasın o zaman tekrar bu arkadaşa mesaj yazacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Or_By

acı ama gerçek tek cevap

[size=7]ASGARİ ÜCRET

quote:

işletme mezunuyum 1400 alıyorum

hangi şirketse iyi işletmişsin

ne iş yapıyonda 1400 gayme veriyorlar sana

Babam işletme mezunu devlette çalışıyor ve maaşı 3.5 civarı?
  • quote:

daha 2 yıllık okul mezunusun diğer 2 yılı okuyacağinda belli değil sen mi biliyosun piyasayı
    daha öğrencisin sanki yılların çalişaniymiş gibi ahkam kesiyosun,sağdan soldan duyduklarınla yorum yapan sensin..

Ben piyasayı biliyorum gibi bir kelime kullandım mı ? Ayrıca konuya senin istediğin gibi cevap vermeyenlerle tartışma çaban niye ?
  • quote:

quote:

Ben piyasayı biliyorum gibi bir kelime kullandım mı ? Ayrıca konuya senin istediğin gibi cevap vermeyenlerle tartışma çaban niye ?

daha 2. sınıf talebesisin..yukarıdaki yazdiğin yaziyı okuyunca herşeyi bildiğin anlamın cıkıyo..(hiçbirşeyi bilmemene rağmen) bizlere tavsiyeler vermene falan bakılırsa demek ki girmediğin mülakat kalmadı

senin gibi işsizliğin ne demek olduğunu bilmeyip bişey biliyomuş gibi yorum yapan adamlara kıl oluyorum

• quote:

daha 2. sınıf talebesisin..yukarıdaki yazdiğin yaziyı okuyunca herşeyi bildiğin anlamın cıkıyo..(hiçbirşeyi bilmemene rağmen) bizlere tavsiyeler vermene falan bakılırsa demek ki girmediğin mülakat kalmadı

senin gibi işsizliğin ne demek olduğunu bilmeyip bişey biliyomuş gibi yorum yapan adamlara kıl oluyorum

Kardeşim bana cevap verdikten sonra konudaki diğer mesajlarına da baktım. Bu tarz yazdıklarından rahatsız olan bile var neyin kafasını yaşıyorsun. Yazdığım yorumun daha ilk cümlesinde mezunuyum diyorum gelmişsin bana 2. sınıf talebesisin diyorsun. Ayrıca yorumumda gerçekten bir hata mı var diye tekrar okudum tavsiye verdiğim konu önyargılarınız olmasın demişim yorumun geri kalan kısmında nerede bir tavsiye var ? Birde okuldan örnek verdim. Belge için uğraşıyorlardı filan diye. 4 mülakata girdim bu zamana kadar (ciddi işler sayılmaz) bunlardan üçü iş içindi kasiyer, satış danışmanı diğeri de sanayi bakanlığına bağlı olan KOSGEB'in kendi işini kurmak isteyenlere yönelik olan girişimcilik mülakatıydı. Basit mülakatlardı dediğim gibi hepsinden de kabul edildim. Şimdi işimi kurmak istesem aldığım belge sayesinde hibe alarak iş kurabileceğim. Okurken de kötü de olsa 1-2 sektöre girip çıktım. Sen ne yaptın acaba ? Geleceğin mesleği SAP şeklinde konu açmışsın ve zamanında öğrenmediğini yazmışsın öğrenseydin kardeşim işte o 2.000 - 2.500 lira alan adamlar bazı şeyleri sezip mezun olduktan sonra o maaşla başlıyorlar.

Konuya kimin ne kadar aldığını yazıyorlar o kadar alamaz tarzında yorum yazıyorsun, birisi çıkıp not ortalamasına bakarlar diyor sen oda saçma diyorsun. Kardeşim senin doğruların olduğu gibi başkalarının doğruları da vardır. Bunları kabul etmelisin.

• önünde çok seçenek var.

1)önce ydsden 70i gececeksin sonra kpss en az 85 puan. daha sonra kurum sınavlarını geçecen daha sonra mülakatı. 3500 lira civarı maaşla uzman yardımcısı olarak başlayacaksın.
    2)Özel sektör yeni mezuna kimse fazla para vermez.
    3)küçük bir yere girip muhasebesini tutarsın asgari ücret ile vs. vs. bu liste uzar gider

bende ekonometri 3. sınıftayım suan yukarda bir arkadas bölümü övmüş çok zor demişte ben gazi üniversitesinde çok rahat geçiyorum. 3.2 ortalama yaptım bu donem sadece tum derslere girdim ve dersi derstte anlamaya çalıstım.Tabi döküllenler 10dersin 9undan kalanlarda var. Bu sene yds i gecip son sınıftada kpssden puanımı alıp kendimi devlete atmak.Orda burda staj yapıp serfitika toplamakla uğrasamam. Özelde kimsenin nazını pozunu çekemem saatlerce çalısamam üç kuruş fazla para için. sabah 9 - aksam 5 ideal olanı memurlar.net i okuyun 6000lira alan banka muduru adamlar memur olmak için ugrasıyorlar haftanın 20 gunu şehirdısındalar surekli çalısma durumundalar para gözünüzü boyamasın sağlıgınızdan olursunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 19 Temmuz 2013; 16:02:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

Sen bakma buna abisi okulu bi bitirsin iş arama derdine düşsün iş ararkren poposundan terler damlasın o zaman tekrar bu arkadaşa mesaj yazacam.

Hocam iktisat mezunuymuşsun. Nereden mezun oldun ve mezun olurken neler yaptın ? 6 yıllık iş tecrüben varmış. Sanırım yaşında yüksektir. Bu kadar iş tecrüben varken neden tutunamadın ? 1000 liraya her yerde çalışırım demişsin. A101, Bim, Şok tam 1000 lira olmasa da 800-900 arasında maaş veriyor hatırlatmak isterim. Ayrıca ilaç satış temsilcileri olarak ilaç firmalarına da girebilirsin. Bunun için üniversite mezunu, biraz konuşmayı ve giyinmeyi bilmek gerekiyor (giyinmekte bi takım elbise). Forumda iyi maaşlarla işe girenler varsa istedikten sonra sizde yapabilirsin eksikleriniz varsa bu eksiklerini görür ve giderirsiniz.

• quote:

quote:

Hocam iktisat mezunuymuşsun. Nereden mezun oldun ve mezun olurken neler yaptın ? 6 yıllık iş tecrüben varmış. Sanırım yaşında yüksektir. Bu kadar iş tecrüben varken neden tutunamadın ? 1000 liraya her yerde çalışırım demişsin. A101, Bim, Şok tam 1000 lira olmasa da 800-900 arasında maaş veriyor hatırlatmak isterim. Ayrıca ilaç satış temsilcileri olarak ilaç firmalarına da girebilirsin. Bunun için üniversite mezunu, biraz konuşmayı ve giyinmeyi bilmek gerekiyor (giyinmekte bi takım elbise). Forumda iyi maaşlarla işe girenler varsa istedikten sonra sizde yapabilirsin eksikleriniz varsa bu eksiklerini görür ve giderirsiniz.

Saol iyi dileklerin için teşekkür ederim ben daha sert bi mesaj bekliyordum bak utandırdın şimdi beni Kardeşim ben 28 yaşındayım özle bi hastanede çalışıyordum 900 fln civarı alırdım idare ederdim ben küçük şehirde yaşıyorum,açıköğretim iktisat mezunuyum ben ama çok iyi üniverstelerde işletme iktisat okuyan arkadaşlarımıda gözönüne alarak söyledim.

Dediğim gibi Elazığda yaşıyorum bi hacettepe mezunu zaten gelip buralarda çalışmaz,diksiyonum,tipim düzgündür çok şükür ve buralarda verilen maaşlar genelde zaten o civarlarda en son migrosa başvurmuştum bakalım nolacak,mağazalarda o civarlarda maaşlar veriyor ama kardeşim yaş itibariyle benden geçti o işler hani 20 22 yaşlarında olsam mağazada yada 12 saat çalıştırılan işyerlerinde çalışırdım ben aza kanat eden birisiyim.İlyas Salmanın bi filmi vardı hatırlarmısın bilmiyorum ama o filmdeki gibi inan gidipte başvurmadığım yer kalmadı,herkes referans ve torpil sundu ve beni mülakata alan adamların çoğuda ilkokul mezunu ama zamanında zengin olmuş kişiler.

Bi yere gittim müdürle görüştüm adam bana diyiyorki teknoloji mağazalarında kaç yıllık deneyimin var Elazığda zaten bi teknosa var başka mağaza yokki:) bunu söylüyen adamda üniv yeni bitirmiş,90 doğumlu biri ve o mağazanın sahibide babası bende ona dedimki sizin kaç yıllık müdürlük tecrübeniz var acaba ? bende bi müdürün altında çalışacaksam tecrübeli bi müdür olmalı değilmi,2.sorumda askerliğinizi yaptınızmı oda gülerek yapmadım dedi bidaha soru sormadan çıktım gittim.

Kardeşim adam bana deseki yaf bu adam boğaziçi mezunu bende derimki tamam o zaman ben götüboklu bi açıköğretim okudum tabi beni almazlar,ama benim yerime aldıkları adamların hepside lise mezunu,mülakatlarda 2 mülakatıda başarıyla geçtim her testi yaptım ama kimse geri dönmedi işte böylede terbiyesiz insanlar.

Forda satış danışmanı olarak gititm adam bana Nil nehrinin uzunluğunu sordu insanla dalga geçiyorlar hocam,ramazan ayındayız şu an iş aramıyorum ama yoruldum sıkıldım artık burda Medical Parkta çalışan bi kız var ne iş yaptığını kimse bilmiyor sadece bazı şeyleir organize ediyor ama maaşı 3,5 milyar kızda lise mezunu,tanıdığım başka biri vardı çocugu işten çıkardılar çocugun abisi Bingölde sağlık bakanlığında çalıştığını öğrendiler ve kovdukları elemanı 2 saat sonra arayarak geri çağırdılar :)

Senin dediğin ilaç firması işide reprezantlık son çare o kaldı sanırım,benim kimsem yok anamdan başka hocam,allahtan annem öğretmen öyle böyle geçiniyoruz,kimseye borcum yok ve sağlıklıyım diye şükrediyorum benim annemle babamda ayrı hocam o yüzdende almıyorlar yaşadığınızı toplumu görün kardeşim.

• quote:

Saol iyi dileklerin için teşekkür ederim ben daha sert bi mesaj bekliyordum bak utandırdın şimdi beni Kardeşim ben 28 yaşındayım özle bi hastanede çalışıyordum 900 fln civarı alırdım idare ederdim ben küçük şehirde yaşıyorum,açıköğretim iktisat mezunuyum ben ama çok iyi üniverstelerde işletme iktisat okuyan arkadaşlarımıda gözönüne alarak söyledim.

Dediğim gibi Elazığda yaşıyorum bi hacettepe mezunu zaten gelip buralarda çalışmaz,diksiyonum,tipim düzgündür çok şükür ve buralarda verilen maaşlar genelde zaten o civarlarda en son migrosa başvurmuştum bakalım nolacak,mağazalarda o civarlarda maaşlar veriyor ama kardeşim yaş itibariyle benden geçti o işler hani 20 22 yaşlarında olsam mağazada yada 12 saat çalıştırılan işyerlerinde çalışırdım ben aza kanat eden birisiyim.İlyas Salmanın bi filmi vardı hatırlarmısın bilmiyorum ama o filmdeki gibi inan gidipte başvurmadığım yer kalmadı,herkes referans ve torpil sundu ve beni mülakata alan adamların çoğuda ilkokul mezunu ama zamanında zengin olmuş kişiler.

Bi yere gittim müdürle görüştüm adam bana diyiyorki teknoloji mağazalarında kaç yıllık deneyimin var Elazığda zaten bi teknosa var başka mağaza yokki:) bunu söylüyen adamda üniv yeni bitirmiş,90 doğumlu biri ve o mağazanın sahibide babası bende ona dedimki sizin kaç yıllık müdürlük tecrübeniz var acaba ? bende bi müdürün altında çalışacaksam tecrübeli bi müdür olmalı değilmi,2.sorumda askerliğinizi yaptınızmı oda gülerek yapmadım dedi bidaha soru sormadan çıktım gittim.

Kardeşim adam bana deseki yaf bu adam boğaziçi mezunu bende derimki tamam o zaman ben götüboklu bi açıköğretim okudum tabi beni almazlar,ama benim yerime aldıkları adamların hepside lise mezunu,mülakatlarda 2 mülakatıda başarıyla geçtim her testi yaptım ama kimse geri dönmedi işte böylede terbiyesiz insanlar.

Forda satış danışmanı olarak gititm adam bana Nil nehrinin uzunluğunu sordu insanla dalga geçiyorlar hocam,ramazan ayındayız şu an iş aramıyorum ama yoruldum sıkıldım artık burda Medical Parkta çalışan bi kız var ne iş yaptığını kimse bilmiyor sadece bazı şeyleir organize ediyor ama maaşı 3,5 milyar kızda lise mezunu,tanıdığım başka biri vardı çocugu işten çıkardılar çocugun abisi Bingölde sağlık bakanlığında çalıştığını öğrendiler ve kovdukları elemanı 2 saat sonra arayarak geri çağırdılar :)

Senin dediğin ilaç firması işide reprezantlık son çare o kaldı sanırım,benim kimsem yok anamdan başka hocam,allahtan annem öğretmen öyle böyle geçiniyoruz,kimseye borcum yok ve sağlıklıyım diye şükrediyorum benim annemle babamda ayrı hocam o yüzdende almıyorlar yaşadığınızı toplumu görün kardeşim.

Artık günümüzde üniversite adının çok bir şey kattığını düşünmüyorum. Eğer işveren gerçekten iş yapan insanı arıyorsa tabi. Bundan dolayı iyi üniversiteden mezun olan kişi de ülkemizde düşük maaşla başlıyor. Kendini gösteren insan ise maaşını minimum 2 senede yükseltiyor.

Elazığ'ı biliyorum gidip görmesem de civar şehirlerde imkanları gördüm. Batı gibi iş açısından zengin değil. Şirketler, fabrikalar yok. 28 yaşında dediğiniz gibi mağazalarda normal bir satış danışmanı veya kasiyer olarak çalışma yaşınız geçmiş. A101'de çalıştığım için biliyorum sizin yaşlarınız da veya 2-3 yaş küçük bölge sorumlusu ya da mağaza sorumlusu oluyordu. Mağaza sorumlusu 1350 - 1500 arası bölge sorumlusu ise 2 bine yakın alıyor diye biliyorum. Neden açıköğretim okudunuz demiyorum. İnsan bir yerde hata yapar açıköğretime mahkum kalır ama açıköğretimden de elbet bir yerlere gelmiş insanlar vardır. Keşke sadece iş alanını Elazıp ile sınırlı tutmayıp ülke çaplı iş baksaydınız. Kariyer.net, secretcv.com gibi siteler bunlar için var.

90 doğumlu olan genç müdür için dediklerinize katılıyorum. Aileden gelen bir iş varsa ne yaşa bakıyor ne de tecrübeye aile büyüğü aslında babası uygun gördüyse müdür veya işveren olması için herhangi bir sebep olmuyor.

Medical Parkta çalışan kız yüksek ücret alıyormuş lise mezunu olduğu halde eğer bu kızı tanıyorsanız nasıl girdiğini filan sorup öğrenebilirsiniz. Zamanında bir şeyleri iyi analiz etmek gerekiyordu bir süre sonra iyi yerlere gelmek için. Size böyle dediğime bakmayın benim de aklım başıma 2 yıllığa gidince geldi dersem yeridir. Aslında 2 yıllığa da sırf dgs ile geçerim diye gittim ve orada dersleri iyi tuttum, hayatı daha detaylı sorgulamaya başladım.

İstediklerinizin gönlünüze göre olması dileğiyle.

• İbretle izliyorum şu konuları.
  • TEYZEM Nevfik.. Helal olsun kendini donatmis bir yerlere gelmissin.. Ama kpss'de ilk 100 e giren arkadas , 100 e girdikten sonra muffettis yada muf. yardimcisi olan arkadas senin kadar ovunmemis. Digerlerini ezmeye calismamis. Tekrar tebrik ediyorum ama bir de not eklemek istiyorum.. Ne oldum demeyeceksin ne olucam diyeceksin? Selametle kardesim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Evet aynen katılıyorum durmak yok yola devam ;) Gocunmadım sadece üslubun hoş gelmedi ..
  • Eyw ustad memnun oldum
    Hos gerci kotu kalpli oldugunu dusunmemistim ama neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

quote:

Orijinalden alıntı: duffyy

TEYZEM Nevfik.. Helal olsun kendini donatmis bir yerlere gelmissin.. Ama kpss'de ilk 100 e giren arkadas , 100 e girdikten sonra muffettis yada muf. yardimcisi olan arkadas senin kadar ovunmemis. Digerlerini ezmeye calismamis. Tekrar tebrik ediyorum ama bir de not eklemek istiyorum.. Ne oldum demeyeceksin ne olucam diyeceksin? Selametle kardesim

haklısın kardeş ne oldum dememeli ne olacağım demeli o yüzden her ne kadar kendilerini sevmesem de yeri geldi diye sloganlarını alıntı yapacağım: durmak yok yola devam,o yüzden kendimi geliştirmeye devam Allah sağlık verdiği müddetçe.kaldı ki kpss de 100e girmek ya da müfettiş olmak bana pek bir şey ifade etmiyor ben olduğum yere bakarım gerisi beni alakadar etmez,ben sadece durumu izah ettim,gocunmana gerek yoktu... duffy duck kardeş.

Sende bir insan kaynakları müdürü ağırlığı yok yalnız benim de dikkatimi bu çekti

• quote:

quote:

Sen ne yaptın acaba ? Geleceğin mesleği SAP şeklinde konu açmışsın ve zamanında öğrenmediğini yazmışsın öğrenseydin kardeşim işte o 2.000 - 2.500 lira alan adamlar bazı şeyleri sezip mezun olduktan sonra o maaşla başlıyorlar.

sana ne bnm sap öğrenip öğrenmediğimden sana mi soracam öğrenirken
    ne kadar türedi senin gibi kendini bişey biliyo zannedenler sen önce bi kendini kurtar.daha talebemisin insan kaynakları uzmanımısın ne olduğun belli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 13 Haziran 2015; 20:36:43 >

• quote:

quote:

quote:

Sen ne yaptın acaba ? Geleceğin mesleği SAP şeklinde konu açmışsın ve zamanında öğrenmediğini yazmışsın öğrenseydin kardeşim işte o 2.000 - 2.500 lira alan adamlar bazı şeyleri sezip mezun olduktan sonra o maaşla başlıyorlar.

ne kadar türedi senin gibi kendini bişey biliyo zannedenler sen önce bi kendini kurtar.daha talebemisin insan kaynakları uzmanımısın ne olduğun belli değil

Hiç kimse yoğurdum eksi demez derler ya işte böyle bir durumdasın burada yorum yapanlara işine geldiği gibi yorum yapıyorsun sana yöneltilen eleştirileri kabul etmiyorsun. Daha fazla da bir şey demiyorum iyi günler.

• bu konuyu bi yukarı alalım güncelleyelim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakan.

1000TL.

gerçekten bin verirler mi yoksa asgari ücrete razı mı olmalıyım

6 ay önce asg.ücret 900 TL den muhasebeye basladim simdi 1090 aliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: iNSoMNiaC-HeRo

Sen zorlama bence aga. Sen bu kafayla ne iş bulursun, ne de işte çalışabilirsin. 27 yaşına gelmişsin daha hayatın ne olduğunu bilmiyorsun... O yüzden bedavaya bile çalışmaya razı olmasın.

Diğer konundaki yorumlarından ben bunu çıkarttım. 6 senelik tecrübem var. Muhasebe üzerine 6 sene okudum toplamda... 900 lira maaş teklif ediyorlar. O yüzden pek kendini yorma sen...

Ne oldu la muhasebeci parayi vurdun muhasebe den

• quote:

quote:

quote:

Sende döndün mü köşeyi

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.