Şimdi Ara

@ ingilizce işletme mezunu ne kadar maaş alır (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
17
Favori
77.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

quote:

Orijinalden alıntı: Métropol

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

bilkent işletme mezunuyum 1350 alıyorum.. bi başvurduğum yer de 800 tl ve haftada 6 gün çalışma şartı koymuştu :) keriz arıyor millet

ekleme: yukarıdaki yazıyı yazdığımdan beri 8-9 ay geçti, maaşım 1500 oldu..+özel bir bankaya başvuruda bulundum, sınava girmeye hak kazandım.. sınavı geçersem 2000-3000 tl maaş ile başlayabilirim.. Hayatta ne olacağı hiç belli olmuyor

İnsallah kazanırsın hocam da hayatını kurtarırsın sende, bende bu yıl sınava gireceğim. En kötü ihtimal bir işletmeye yerleşmeyi planlıyorum. Ne dersin, önerin var mı ?

sayısala çok hakim olupta kafası çalışan herkes bir mühendisliğe kapağı atmalı bence.. elektrik, makine yada endüstri farketmez.. biz eleman ararken özellikle mühendis arıyoruz bu aralar.. ancak onun dışında ben işletme mezunuyum, satış pazarlama bölümünde çalıştım 1 seneye yakın, şimdi de dış ticaret bölümündeyim yabancı dile hakimiyetim sayesinde.. yani kapsamın geniş oluyor işletmede, istediğin alana kayabiliyorsun kendini geliştirerek

haci bu dış ticaret geleceğin mesleği diyolar doğrumu işletme mezunundan dış ticaretci oluyomu çünkü biz görmedik okulda dış ticaret dersi.. kariyeri,maaşi falan iyi mi..

ortalamanın üzerinde maaşın oluyor.. her işletmeciden tabiki olmaz ancak kendini eğitmen lazım.. eğitimlere gitmen, belli başlı konulara hakim olman lazım.. geleceğin mesleği olarak şöyle söyliym, eğer çok ithalat ihracat yapan bir firmadaysan geleceğin mesleği olduğu doğrudur

• quote:

Orijinalden alıntı: leader_lider

işletme var dediler hemen geldik konuya bi el atmak gerek bende ekonometri marmara öğrencisiyim bitirincie min 2500ten aşağı başlamam diye dşünüyorum yani inanıyorum yoksa bırakırdım alan değiştirirdim.işletme iktisat olsa kesin kpss kasardım ama özeldeyiz şimdilik biz biraz...Üniv batıdakiler vs olsun işletme artı ingilizce olduktan sonra orta yol bir maaş alırlar

ekonometriyi bi dış ticaretle ,yönetim bilişim sistemleriyle falan karıstırdın heralde çoğu insan puanı tutmasına rağmen tercih etmiyoo
    sende sıradan bir iktisadı idarı bilimler mezunusun onlar ne kadar maaşla başlıyosa sende o kadar alacaksın tahminen 2500 ün yarısı kadar
    bikac dil biliyorum birsürü sertifıkam var yurt dışında yüksek lisans ım var diyosan yine 2500 verceklerini sanmiyorum
    üstelik ekonometrinin işletme kadar geniş iş seçeneği olduğunuda sanmiyorum

• quote:

quote:

işletme var dediler hemen geldik konuya bi el atmak gerek bende ekonometri marmara öğrencisiyim bitirincie min 2500ten aşağı başlamam diye dşünüyorum yani inanıyorum yoksa bırakırdım alan değiştirirdim.işletme iktisat olsa kesin kpss kasardım ama özeldeyiz şimdilik biz biraz...Üniv batıdakiler vs olsun işletme artı ingilizce olduktan sonra orta yol bir maaş alırlar

ekonometriyi bi dış ticaretle ,yönetim bilişim sistemleriyle falan karıstırdın heralde çoğu insan puanı tutmasına rağmen tercih etmiyoo
    sende sıradan bir iktisadı idarı bilimler mezunusun onlar ne kadar maaşla başlıyosa sende o kadar alacaksın tahminen 2500 ün yarısı kadar
    bikac dil biliyorum birsürü sertifıkam var yurt dışında yüksek lisans ım var diyosan yine 2500 verceklerini sanmiyorum

Çevremde 5kları gören maaşlılarda çok, bir k alamayanda çok.Senin olayın herkesi aynı gözle görmek bütün işleri aynı kefede görüyosun ne yani kimse iki bin almıyor mu.Sıradan işletmeci olmaktansa ekonometri tercih ettim ben yazarkende işletme vs yığınla dolu biraz daha kasarım kendimi daha ayrıeten olurum ekonometriyi de sağdan soldan zor diye seçmiyolar yata yata geçilecek bir bölüm değil.Benim bölümüm üstatlarımdan olan çoğu hemen hemen işe girdi 5-6 ayda yeterki ingilizcen olsun biraz.Ekonometri yi bilmiyorsun konuşmayacaksın.İşletme Üniv kalite ve ing varsa iyi bir maaş alırsın kendini ispatladıktan sonra.İktisadi birimler mezunu değlim ayrıca İktisat Fakültesi okuyorum

• quote:

quote:

quote:

Çevremde 5kları gören maaşlılarda çok, bir k alamayanda çok.Senin olayın herkesi aynı gözle görmek bütün işleri aynı kefede görüyosun ne yani kimse iki bin almıyor mu.Sıradan işletmeci olmaktansa ekonometri tercih ettim ben yazarkende işletme vs yığınla dolu biraz daha kasarım kendimi daha ayrıeten olurum ekonometriyi de sağdan soldan zor diye seçmiyolar yata yata geçilecek bir bölüm değil.Benim bölümüm üstatlarımdan olan çoğu hemen hemen işe girdi 5-6 ayda yeterki ingilizcen olsun biraz.Ekonometri yi bilmiyorsun konuşmayacaksın.İşletme Üniv kalite ve ing varsa iyi bir maaş alırsın kendini ispatladıktan sonra.İktisadi birimler mezunu değlim ayrıca İktisat Fakültesi okuyorum

sen bu kafayla devam et 2500tl değil 3500tl ile baslarsin işe,nasıl olsa ekonometri mezunusun

• quote:

Orijinalden alıntı: iNSoMNiaC-HeRo

Sen zorlama bence aga. Sen bu kafayla ne iş bulursun, ne de işte çalışabilirsin. 27 yaşına gelmişsin daha hayatın ne olduğunu bilmiyorsun... O yüzden bedavaya bile çalışmaya razı olmasın.

Diğer konundaki yorumlarından ben bunu çıkarttım. 6 senelik tecrübem var. Muhasebe üzerine 6 sene okudum toplamda... 900 lira maaş teklif ediyorlar. O yüzden pek kendini yorma sen...

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen bu kafayla devam et 2500tl değil 3500tl ile baslarsin işe,nasıl olsa ekonometri mezunusun

İşin açıkçası ekonometri, işletme cart curt hepsi aynıdır.Aralarındaki ufak farklar özel sektörde pek ciddiye alınmaz.Ben şu ana kadar hiçbir yerde özellikle ekonometri mezunu ve işletme mezunu diye iş ilanı görmedim.İibf mezunu der geçerler.Zaten iibf diplomaları piyasada geçerli bir yeterlilik vermez.Sınavlara girerek kendin alırsın önemli sertifikaları.Tecrübe isterler, yabancı dil isterler bir de cv'de birkaç kurs falan olsun zengin gözüksün yeter.Ben o kadar okudum 7 ayda iş yerinde öğrendiklerimi okulda öğrenmedim.

• arkadaşlar bu spk eğitim semineri nedir? bu seminerin sonucunda neler sağlanır? iibf yönelik olduğu için buraya yazayım dedim.
  • BÜYÜK HARFLE YAZDIĞIM İÇİN KUSURA BAKMAYIN.

BENİM ANLAYAMADIĞIM "KENDİNİ GELİŞTİR" OLAYI NEDİR???

TAMAM İNGİLİZCEYİ ANLADIK, AMA BAŞKA NASIL GELİŞTİRİLİR!

ŞU ANLAMADIĞIM KURSLARA GİDİN OLAYI NEDİR ARKADAŞLAR BUNLAR NE KURSLARI?? Ne kursları en önemlileri neler bi iibf mezunu için?

Lütfen bilgili biri bişeyler yazsın internette araştırıyorum heryerde hiçbişey bulamadım.
    Not: iktisat okuyorum. Kendimi geliştiricem bir kişi elimden tutmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suvarsahayatvar

BÜYÜK HARFLE YAZDIĞIM İÇİN KUSURA BAKMAYIN.

BENİM ANLAYAMADIĞIM "KENDİNİ GELİŞTİR" OLAYI NEDİR???

TAMAM İNGİLİZCEYİ ANLADIK, AMA BAŞKA NASIL GELİŞTİRİLİR!

ŞU ANLAMADIĞIM KURSLARA GİDİN OLAYI NEDİR ARKADAŞLAR BUNLAR NE KURSLARI?? Ne kursları en önemlileri neler bi iibf mezunu için?

Lütfen bilgili biri bişeyler yazsın internette araştırıyorum heryerde hiçbişey bulamadım.
    Not: iktisat okuyorum. Kendimi geliştiricem bir kişi elimden tutmuyor

Kişi her ne işi yapıyorsa o işi severek yapmalı ve mümkün olduğunca hakkıyla yerine getirmelidir. Sen de iktisat öğrencisi olduğuna göre tavsiyem derslerinde başarılı olmayı hedefle. Ekonomiye ilgi duyuyor musun merakın var mı bilmiyorum ama sevmeye çalış. Ekonomi ile ilgili yazılan makaleleri oku, gündemi sürekli takip et, anlamasan da okumaya devam et zamanla anlarsın hem de göz aşinası olur. Bunu alışkanlık haline getirirsen zaten kendini alanında yetiştirmeye ilk adımı atmış oluyorsun. Bir öğrencinin yapabileceği en iyi şeyler bunlar. Okul bitince hedefin ne bilmiyorum kamuda mı özelde mi çalışmak istiyorsun ona göre yolunu seçersin. Yabancı dilin mutlaka olsun zaten kendin de belirtmişsin. Ek olarak şahsi düşüncem iibf deki en iyi 2 bölümden birisinde okuyorsun, diğeri maliye. Eğer ilerde kamuda çalışmak istersen kurum sınavlarında avantajını görürsün.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

hangi şirkete başvurdduğuna ve işe bağlı.

tobb

Tobb'a torpilsiz imkansiz
    Oha ne zaman yazmissin pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heroes To Us -- 13 Şubat 2013; 22:35:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RIP The Rev

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

hangi şirkete başvurdduğuna ve işe bağlı.

tobb

Tobb'a torpilsiz imkansiz
    Oha ne zaman yazmissin pardon

olmadı o iş askerdeyim şimdi

• quote:

mrb arkadaşlaar bir işletme mezunu ne kadar maaş alır yani yeni mezun olmuş iş tecrübesi yok başlangıç ücreti olarak ort. ne kadarla baslar mesela bir şirkete iş başvurusunda bulundum diyelim ne kadar maaş istiyorun sorusuna ne cvp werilmeli????????

iyiysen 1.5 :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AllameFan

quote:

mrb arkadaşlaar bir işletme mezunu ne kadar maaş alır yani yeni mezun olmuş iş tecrübesi yok başlangıç ücreti olarak ort. ne kadarla baslar mesela bir şirkete iş başvurusunda bulundum diyelim ne kadar maaş istiyorun sorusuna ne cvp werilmeli????????

iyiysen 1.5 :D

bu başvurduğun işe ve senin karşındakini etkileme oranına göre değişir.

• Hic kazanamama ihtimalide var trilyoner olabilme ihtimali de.

• konuyu müsadenizle hortlatıyorum aziz arkadaşlarım .
  • Selam arkadaşlar, ben yakın bir zamanda tercih yapıcak hezimet yaşamış bir ea öğrencisiyim. İşletmeyi hiç düşünmedim anadolu lisesi çıkışlıyım ingilizceyi seviyorum hep ingilizce şarkılar dinlerim diziler filmler izlerm. Şimdi benim sorum bu iktisat, işletme, vs. iibf bölümlerinde boğaziçi odtü vs. üniversiteler haricinde, üniversiteler arasında büyük bir fark olur mu mezun olunduğunda? Yani özel bir kurum veyahut kamu buna dikkat eder mi? Bazı yorumlarda karamsarlığa bazılarında umuda kapıldım herkes kabul etmelidir ki umut fakirin ekmeğidir :) hiçbir tanıdığm yok torpilim olmuycak yaşım 20 ve bu sene yerleşicem ama eminim ki tam bir ine olarak okumasam da üniversiteyi olması gerektiği gibi okuyup kendimi geliştiricem çünkü buna mecburum bunun sonunda benim hayatım var. Önerilerinizi alırsam çok memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: greatturkurt

Selam arkadaşlar, ben yakın bir zamanda tercih yapıcak hezimet yaşamış bir ea öğrencisiyim. İşletmeyi hiç düşünmedim anadolu lisesi çıkışlıyım ingilizceyi seviyorum hep ingilizce şarkılar dinlerim diziler filmler izlerm. Şimdi benim sorum bu iktisat, işletme, vs. iibf bölümlerinde boğaziçi odtü vs. üniversiteler haricinde, üniversiteler arasında büyük bir fark olur mu mezun olunduğunda? Yani özel bir kurum veyahut kamu buna dikkat eder mi? Bazı yorumlarda karamsarlığa bazılarında umuda kapıldım herkes kabul etmelidir ki umut fakirin ekmeğidir :) hiçbir tanıdığm yok torpilim olmuycak yaşım 20 ve bu sene yerleşicem ama eminim ki tam bir ine olarak okumasam da üniversiteyi olması gerektiği gibi okuyup kendimi geliştiricem çünkü buna mecburum bunun sonunda benim hayatım var. Önerilerinizi alırsam çok memnun olurum

Mezun olduktan sonra en fazla telefonla arkadaşlarını işletirsin başka bi avantajı yok bu bölümün.

Torpilin varsa işini rahatlıkla bulursun yoksa iş beklemeyin bu bölümden çevremdeki herkes işletme mezunu hepsi de başka iş yapıyo.

İş Olanakları
    İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler.

Yani diyoki istersen bar işlet istersen bakkal işlet o senin torpiline bağlı diyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buguncx -- 12 Temmuz 2013; 6:34:15 >

• ben zaten işletme yazmıycam tercihlerimde yok. Benim tercihimde iktisat-ekonometri ve maliye var. Marmara ünv. edirne sakarya 9 eylül kocaeli ve eskişehir'i yazıcam. Tecrübelilerden görüp geçirmişlerden bilgi almaya çalışıyorum. Çünkü ben tercihler açıklanana kadar hep kamu veya siyaset yazmayı düşünüyordum amacım da 4 sene sonra mezun olup kpss-a'dan bürokrat olmaktı 3 senedir böyleydi sınav sonuçlarından sonra gerek üniversite arkadaşlarımdan gerek internetten forumlara girip araştırdım ve kamucular kpss-a'da kan ağlıyorlarmış. Bu sınavda en avantajlı bölümler sırasıyla hukuk ve iktisatmış. Ekonometri ise işletme ve iktisatın en önemli derslerinden alınarak oluşuturulmuş ''kol'' gibi bir bölümmüş. Çok önemliymiş ama gerekli akademik kalitesi yokmuş. Marmara ve 9 eylülde baktım yeterli sayıda profesöre sahipler. Özel sektörde işletme ve iktisada göre daha olanıklarmış ve gelcekte daha da öne çıkacak bir bölümmüş. Sebebi ise ekonometrinin amacı. Yani az malzemeden bol kar etmek işin doğrusu. Kapitalizme hizmet.. Uzun lafın kısası ilk msjmda belirttiğim gibi boğaziçi odtü vs. baba üniversiteler dışında orta seviye bir üniversitede okumak iş ararken hem kamuda hem özelde benim belimi büker mi? Ve bu arada bir arkadaş çarptı gözüme babasıyla tartışıyormuş boğaziçi işletme ve hukuk arasında lütfen hani bilerek mi yapılıyor ama bulduk bunadık olayı yapmasın bana şaka gibi geliyor bu işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greatturkurt -- 12 Temmuz 2013; 7:44:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: greatturkurt

Selam arkadaşlar, ben yakın bir zamanda tercih yapıcak hezimet yaşamış bir ea öğrencisiyim. İşletmeyi hiç düşünmedim anadolu lisesi çıkışlıyım ingilizceyi seviyorum hep ingilizce şarkılar dinlerim diziler filmler izlerm. Şimdi benim sorum bu iktisat, işletme, vs. iibf bölümlerinde boğaziçi odtü vs. üniversiteler haricinde, üniversiteler arasında büyük bir fark olur mu mezun olunduğunda? Yani özel bir kurum veyahut kamu buna dikkat eder mi? Bazı yorumlarda karamsarlığa bazılarında umuda kapıldım herkes kabul etmelidir ki umut fakirin ekmeğidir :) hiçbir tanıdığm yok torpilim olmuycak yaşım 20 ve bu sene yerleşicem ama eminim ki tam bir ine olarak okumasam da üniversiteyi olması gerektiği gibi okuyup kendimi geliştiricem çünkü buna mecburum bunun sonunda benim hayatım var. Önerilerinizi alırsam çok memnun olurum

Ben uluslararası ticaret okuyorum işletme değil ama ona oldukça yakın bir bölüm. İngilizce olarak okuyorum ve özel bir üniversitedeyim. Bu sene 1. sınıf bitti bende büyük bir gıda firmasına başvurdum gönüllü staj için. Şu anda şirketten yazıyorum hatta? Daha 1. sınıftan başladım kariyerimi planlamaya cv mi doldurmaya. Bölümden ziyade olay senin kendini ne kadar geliştirebildiğinde yatıyor. Ben ithalat departmanındayım ve gönüllü staj olduğu için muhtemelen maaş falan almayacağım ama tecrübe kazanıyorum yurtdışıyla yurtiçiyle yazışmalar hazırlıyorum cv de bunu yazdığım zaman büyük bir artı olacak benim için. Bu daha 1. senem bunu her sene yapacağım. Mümkün olduğunca fırsatları ara ortalamanı yüksek tutmaya bak hangi üniversitenin hangi bölümünden olduğun ikinci planda? Yanımda çalışan bir bayan var gıda mühendisi ama satış uzmanlığı yapıyor işletmecinin işini yani örnek olması açısından

• guzel konu

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.