Şimdi Ara

İmei blokesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcellden 2 sene once aldigim iphone 6 nin sonlara dogru olan faturasinda yaklasik 150 liralik harcamadigim bi ek tutar gordum ve sasirdim ve odemeyi biraktim daha oncede cok basima gelmisti ve onlari odemistim
    Bunu odemicem dedim ve odemedim 2 sene oldu

Bugun gelen mesajda marka modele bakilmaksizin İMEİ blokesi konacaktir yaziyor

Bu mumkun mudur yada gerceklesirse caresi varmidir

Ahlaki bisey olup olmadigi tartisilir fakat teknik cevaplar sunarsaniz sevinirim. Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben evkur cihazların faturasinda eğer tutarlar zamanında ödenmezse cihazınız iletişime kapatılacaktır yazısı çok gördüm, bence sözleşme dahilinde bu mümkün olabilir neticede kontrat var fakat böyle bir olay henüz forumlardan vs henüz denk gelmedim

• deejaycluber kullanıcısına yanıt
    Bu olay unlock gerektiren sey degil galiba o daha farkli bi olay sanirim

Peki bloke koyarlarsa cozulur mu cihaz jb li

• telefonu kullanıma kapatabilirler çünkü siz telefonu taahhütle almışsınız ve şartlarını yerine getirmemişsiniz. hem telefon kullanıma kapanır hemde icraya verilirsiniz.
  • Eğer simkilitli aldıysanız böyle bir blokeden bahsedilebilir.
    Lakin,simkilit olsa bile imei kapatamaz/bloke koyamaz.
    İmei işlemleri(açma/kapatma/bloke etme vb) için yeltkili olarak BTK dışında bir kurum yok.
    Sözleşmeyi bozdun,çıkan faturayı ödemediysen,borcu en fazla icraya koyar,başka bir yaptırım uygulayamaz.
    Şimdi,size gelen mesaj da uyarı amaçlı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

Eğer simkilitli aldıysanız böyle bir blokeden bahsedilebilir.
    Lakin,simkilit olsa bile imei kapatamaz/bloke koyamaz.
    İmei işlemleri(açma/kapatma/bloke etme vb) için yeltkili olarak BTK dışında bir kurum yok.
    Sözleşmeyi bozdun,çıkan faturayı ödemediysen,borcu en fazla icraya koyar,başka bir yaptırım uygulayamaz.
    Şimdi,size gelen mesaj da uyarı amaçlı olabilir.

Yanlış biliyorsun bu tür sözleşmeler ev alırken ki ipotek işlemi gibidir yani BTK bir yazı yazarak telefonu iletişime kapatabilir. Örnek vermek gerekirse note 7lerde bir kaç ay içerisinde operatörler tarafından otomatik olarak iletişime kapatılacak.
  • Yani teoride olabilir ama şimdiye kadar böyle bir uygulamayı görmedik,duymadık.
    Bir operatörün,taahhüt şartlarını yerine getirmeyen abonesine sattığı cihazın,imei servisini bloke ettiğini hiç duymadım,ondan net konuştum.Siz duydunuz mu?
    Not 7 bir mevzyudu sanırsam

• Ben duydum daha önce böyle bir olay. Yukarıda da adı geçen bir kurumdan, evkurdan telefoncuya satılan bir cihazı arkadaşım almıştı ve cihaz aldıktan bir kaç ay sonra imeisi kara listeye alınmıştı. Eski sahibi ödememiş, evkur da sanırım eski sahibine ulaşamayınca sözleşme gereği işlem yaptırmış, cihazı alırken telefoncudan sözleşme yaparak almıştı, öyle olunca telefoncu iade almak durumunda kalmıştı.

Ama forumlarda filan konuşulmasına rağmen hiç yaşayan birine denk gelmedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.