Şimdi Ara

İmac fotoğraf işlemek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
1.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2009 model imac MONİTÖRü ile şimdi çıkan imac arasında fark var.

2009 model olan yaklaşık 2 - 2.5 cm kalınlığında olan daha ağır, retina teknolojisi olmayan bir cihaz.

yeni imac ise all in one denilen bir bilgisayar, ekran + kasa + bileşenler tek parça yani. dışarda sadece klavye + mouse kalıyor.

yeni imaclerin monitöründe retina display teknolojisi var. bu monitörler 7-8 mm kalınlığında.

stüdyosu olan bir abim, 2009 - 2010 model imac'lerin renkleri daha doğru gösterdiğini, dükkanına özellikle 2. el imac 2009 -2010 aradığını söylemişti.
  • Ed - kullanıcısına yanıt
    Çok sıkıntı yapmıyor. Video incelemelerde ve kullanıcı yorumlarında ghosting vs yok deniliyor. Bf 4 multi oynayanlar var.
  • skylineGTR_34 kullanıcısına yanıt
    Aslında aklımda ilk u2312 vardı fakat eskidi artık. Yinede tam karar vermiş değilim. Amd'nin ocak ayında çıkartacağı işlemcileri bekliyorum. O zamana kadar karar vereceğim artık.
  • O zaman iyi. Bu forumda okumuştum ben de, herhalde IPS'in de düşük kalitesi var :)

@xpug "retina display teknolojisi" denen olay PPI değerinin gözün algılayabileceğinden daha yüksek olmasından ibaret değil mi? yoksa ayrı bi alamet-i farikası mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed -

Bunlar IPS panel mi?

IPS paneller genel kullanıma da uygun mu? Ben renkleri çok doğru veriyorlar ama tepki süreleri fazla olduğundan videolarda-oyunlarda problemli oluyor diye okumuştum.

Eski IPS monitörlerde hızlı geçişlerde gölge oluşuyordu ama son birkaç yıldır panel kalteleri oldukça arttı. Sıradan bir monitörle renk doğruluğundan, yan bakış açılarına kadar çok fark var. Her IPS panel kalitelidir diye bir şey yok. Dell U2713HM gördüğüm en iyi IPS monitördü.
  • SebastianTR S kullanıcısına yanıt
    hocam dediğin gibi. bilgisayarların startup süreleri önemli değil. ama 40 tane raw'ı açmasını beklerken tost yapmak da istemiyorum :)

imac i7 (2. nesil) 4GB + 7200RPM disk ile D800'ün 100 tane 40MB'lık raw'ını açmak kasıyor. 100 tane D80 raw'ını açması ise iş bile değil.

macbook pro i7 (3. nesil) + 8GB ram + SSD ile aynı 100 tane D800 raw'ı kasıyor ama yeterince hızlı açıyor.

windows makinem i7 (3. nesil) + 16GB ram + SSD, 20 saniyede açılıyor ama 100 tane D800 raw'ını açabileceğini sanmıyorum :)
  • xpug X kullanıcısına yanıt
    2.200 liraya 27 imac buldum. 2009 model ve 2560x1440 piksel.. Bu retina değil mi şimdi?

All in one bir pc idi.
  • xpug X kullanıcısına yanıt
    Hocam ben tost yapmaya bile razıyım

100 tane D800 RAW ını açacak cihaz daha icat edilmedi zaten
    Ha belki şu yeni star wars den fırlamış yani MAC pro varya belki o
     İmac fotoğraf işlemek

Aşkla sevgiyle alakası yok bunun. Böyle bir tasarım varmı arkadaş?
    Adam kare kutunun içine döşenecek anakartı CPU yu rami bak benim donanımım daha iyi ama diyecek.
    Emek var arkadaş tüm MAC lerde.
    MAC mini yi söküyorum takıyorum halen anlamıyorum bu adam bunu nasıl tasarladı herşeyi bu düzenle soktu.
    Çünkü bir kabloyu yan koysam sığmıyor içine
    Müthiş bir işçilik var e işletim sistemi desen oda öyle...
    Pahalı olmasında ne olsun yani.

• mizantropia kullanıcısına yanıt
    hocam bulduğun 2009 imac retina değil. kötü olduğu anlamına gelmiyor. 2560x1440'ın ne kadar güzel birşey olduğunu makineyi alırsanız göreceksiniz. umarım temiz bir makinedir de uzun süre zevkle kullanırsınız.

mac os'un yeni versiyonlarından yüklerseniz, kırılmış photoshop yükleyememe durumuyla karşılaşabilirsiniz.

troy kanyon'daki eleman bana şunu demişti, "snow leopard'a kadar kırılmış yazılım kullanılabiliyordu. sonraki mac os'larda çalışan arka plan servisleri kırılmış yazılımları apple'a bildiriyor risk almayın." adamın satıcı olduğunu düşünürsek, bana yazılım satmak için böyle bir yol denemiş olabilir. sonrasında troy'dan öğrenci kampanyası ile 2400 liralık CS6'yı 400 liraya almıştım. yazılımcı olmam nedeniyle microsoft'un özel bir kampanyasıyla 430 liralık office for mac 2011'i de 9 dolara almıştım

• U2312hm yogunlukla kullaniyorum 2 senedir ghosting olayi yasamadim hic oyun-film. Renk gamutu %82 2312hm icin fiyatina gore fena degil 2412m modeli icin %85 bu deger. Yeni 24" bir model daha cikti o mesela $100 daha pahali ama %98 gamut. Benim bu ultrasharp serisinde en cok sevdigim ayagi 25-30 santim yukseliyor one-arkaya-yana egilebiliyor ve dikey dondurup kullanilabiliyor. 8ms gecikme suresi gayet yeterli zaten diger firmalarin 2ms diye reklam yaptigi sadece griden griye gecis icin. Ekran mat bu arada bu da onemli bence.

Apple all in one serisinin en buyuk sorunu ekranin parlak olmasi. Pro is yapanin tercih edecegi birsey degil. Sahsen ben de sevmiyorum kendimi izlemek istemem monitorden. Apple sadece monitor de satiyor aslinda ama 1000$. Para olsa Eizo almak lazim .
  • Imac ler ile ilgili genle bir yanılgı ekranlarının çok iyi (hatta kimi başka ekran görmemiş kişilere göre en iyi) olduğu yönünde.
    Ips panel olması başlı başına iyi bir ekran olması anlamına gelmez. Standart halinde parlak kaplamalı olması çoğu ortamda kullanımı kötü etkileyen bir şey ve siyah performansı normal bir ekrandan çok farklı değil (bunu 2011 ve 2013 imac ler için söylüyorum diğerlerini uzun uzadıya kullanma şansım olmadı) Ama ne kadar imac ekranını en iyi sanan arkadaşım varsa benim kullandığım ekranda kendi düzenledikleri şyleri görünce şaşırıyorlar, çünkü kendi ekranlarında görmedikleri şeyleri görüyorlar, ki benim ekranım da öyle ahım şahım bir model değil, asus un proart serisinden bir monitör. (pb238q) yani 700-750 liralık bir ekran imac ekrana kıyasla dağlar kadar farkla ötede bir kalitede.
    Eğer kriter ekran kalitesiyse yapılabilecek çok daha başarılı yatırımlar var.

Ha ama eşit donanımda Pc ye göre çok pahallı ancak Windows'tan daha verimli ve sorunsuz çalıştığı kesin.
    Ama kişisel tercihe gelirsek ben geçen sene Üst düzey donanımlı imaclerden daha az paraya kendim kasa-monitör-hoparlör topladım, ki sadece fotoğraf değil, baya yoğun video işleri için; işlem gücünde tek rakibim mac-pro ekran ve hoparlör kalitesine girmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AFA9E7E65 -- 7 Aralık 2013; 19:06:11 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_60863289/tm.htm

Bunu okudunuz mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mizantropia -- 7 Aralık 2013; 19:46:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

Hocam ben tost yapmaya bile razıyım

100 tane D800 RAW ını açacak cihaz daha icat edilmedi zaten
    Ha belki şu yeni star wars den fırlamış yani MAC pro varya belki o
     İmac fotoğraf işlemek

Aşkla sevgiyle alakası yok bunun. Böyle bir tasarım varmı arkadaş?
    Adam kare kutunun içine döşenecek anakartı CPU yu rami bak benim donanımım daha iyi ama diyecek.
    Emek var arkadaş tüm MAC lerde.
    MAC mini yi söküyorum takıyorum halen anlamıyorum bu adam bunu nasıl tasarladı herşeyi bu düzenle soktu.
    Çünkü bir kabloyu yan koysam sığmıyor içine
    Müthiş bir işçilik var e işletim sistemi desen oda öyle...
    Pahalı olmasında ne olsun yani.

Hocam bu söz sanırım benim mesaja karşılık yazılmış, , benim AŞKtan kastettiğimde aynen sizin tasarım ayrıntısını anlatırken kullandığınız kelimelerin toplamı. Yanılıyor muyum? Aşk yok demişssiniz ama aşkı da bi o kadar itiraf etmişsiniz. MAC öyle bişey işte Aynı olay Leica & Diğer kameralar vs. konularında da var. Ve sizin noktaladığınız gibi ne kadar ekmek o kadar köfte

• quote:

Orijinalden alıntı: xpug

hocam bulduğun 2009 imac retina değil. kötü olduğu anlamına gelmiyor. 2560x1440'ın ne kadar güzel birşey olduğunu makineyi alırsanız göreceksiniz. umarım temiz bir makinedir de uzun süre zevkle kullanırsınız.

mac os'un yeni versiyonlarından yüklerseniz, kırılmış photoshop yükleyememe durumuyla karşılaşabilirsiniz.

troy kanyon'daki eleman bana şunu demişti, "snow leopard'a kadar kırılmış yazılım kullanılabiliyordu. sonraki mac os'larda çalışan arka plan servisleri kırılmış yazılımları apple'a bildiriyor risk almayın." adamın satıcı olduğunu düşünürsek, bana yazılım satmak için böyle bir yol denemiş olabilir. sonrasında troy'dan öğrenci kampanyası ile 2400 liralık CS6'yı 400 liraya almıştım. yazılımcı olmam nedeniyle microsoft'un özel bir kampanyasıyla 430 liralık office for mac 2011'i de 9 dolara almıştım

Şuan MAC Mini de yasal yollardan alınmış 10.9 maveriks yüklü.
    CS6 kullanıyorum kıraklı, DX optics pro var kıraklı, helicon var kıraklı, Fm14 var kıraklı

İlk çıktığı zamandan beri kullanıyorum daha henüz eve FBI baskını falan olmadı

@tevfikteo
    Bizim ülkede bir Apple fan boy luğu denilen bir tabir var.
    Bir ortamda iPhone u övüyor veya savunuyorsan Apple fan boy oluyorsun.
    Bunu 20 yaşında gencede söylerler, 50 yaşında amcaya da

Apple ve aşk kelimeleri çok yanyana kullanılır. Gözünüzü karartttığı için sağlıklı göremezsiniz falan filan.

Benim BjK dışında bir markaya karşı bağım yok.
    Hiç birisi babamın oğlu değil. Objektifliğimi bozmam. Belki bazen mantıklı karar vermem olabilir, ama her daim objektifimdir.

Benim Apple a da bakış açım budur.

Kimse aynı donanıma sahip şu iki bilgisayarın aynı fiyatta olmasını beklemesin.
    Bekleyenle zaten muhabbete girmiyorum genelde.
     İmac fotoğraf işlemek  İmac fotoğraf işlemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SebastianTR -- 7 Aralık 2013; 21:10:40 >

• quote:

@tevfikteo

Apple ve aşk kelimeleri çok yanyana kullanılır. Gözünüzü karartttığı için sağlıklı göremezsiniz falan filan.

Hiç birisi babamın oğlu değil. Objektifliğimi bozmam. Belki bazen mantıklı karar vermem olabilir, ama her daim objektifimdir.

Hocam farklı birşey iddia etmiyorum ben de, siz galiba o bahsettiğiniz malum kişilerle karıştırılmaktan korktunuz, benim kastettiğim tasarımdaki kalite ve ayrıntıya hayran olmakla ilgiliydi zaten, size de bu noktada katılıyorum dedim, yoksa günümüz tabiriyle "ikon ürün" tutkunu olmak farklı birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tevfikteo -- 7 Aralık 2013; 22:15:42 >

• mizantropia kullanıcısına yanıt
    Evet biliyorum bu durumu, asusta da dellde de apple da da olan bir durum ışık sızması, şans işi denk gelmemesi, üreticilerin bu konuda bir standart sağlayamaması sinir bozucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tevfikteo

quote:

@tevfikteo

Hocam farklı birşey iddia etmiyorum ben de, siz galiba o bahsettiğiniz malum kişilerle karıştırılmaktan korktunuz, benim kastettiğim tasarımdaki kalite ve ayrıntıya hayran olmakla ilgiliydi zaten, size de bu noktada katılıyorum dedim, yoksa günümüz tabiriyle "ikon ürün" tutkunu olmak farklı birşey.

Ben onlarla karşılaşmaktan korkmak, onlar benimle karşılaşmaktan korksun

Ben sadece dar görüşlü insanlarla sonu olmayan bir tartışmaya girmekle uğraşmam.

• quote:

quote:

quote:

@tevfikteo

Ben sadece dar görüşlü insanlarla sonu olmayan bir tartışmaya girmekle uğraşmam.

Hocam galiba yanlış okumuşsunuz, karşılaşmak değil karıştırılmak demiştim Yani benzetmek manasında Neyse ben sizi anladım, sizin de beni anladığınızı düşünüyorum, tekrar alıntı yapmamamın nedeni yanlış anlaşılmaktan hoşlanmamam. Kusura bakmayın.

• quote:

100 tane D800 RAW ını açacak cihaz daha icat edilmedi zaten ....

D800'u bilmem ama Leica M9 RAW'larindan yuzlerce acinca bile benim imac'te yavaslama olmuyor. Hatta ikinci ekranda itunes'dan HD film bile izlenebiliyor.

Imac spec'lerim..

Imacb 27' late 2012, i7, 32GB ram, 3 TB fusion drive, 2 GB ekran karti..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@tevfikteo

Hocam galiba yanlış okumuşsunuz, karşılaşmak değil karıştırılmak demiştim Yani benzetmek manasında Neyse ben sizi anladım, sizin de beni anladığınızı düşünüyorum, tekrar alıntı yapmamamın nedeni yanlış anlaşılmaktan hoşlanmamam. Kusura bakmayın.

Evet yanlış okumuşum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.