Şimdi Ara

Ilk (((...::SONY VAIO BX196XP::...))) İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
9.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şans ya dvd yok iste elimde, hepsine yazmışım bişiler... System recovery cd olmadan fabrika ayarlarını deneyeyim, belki secenek verir(zor ihtimal) prog. secebilirim... Konun uzerine derhal eğiliyorum...
    Haftada bir elimdeki sisteme imaj ile donup duran birisi olduğum icin elime geleni kurarım, bunuda notebook ta yapabilmem icin seri bir yol gerekli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkishsun -- 25 Şubat 2006; 2:26:52 >
  • Turkishsun !!!
    Bencede haklısın özellliklede şu pil olayı çok hoşuma gitti acaba o ekstra pil de boyut farklılığı varmı diğer az giden pile göre bi karşılaştırma yaparmısın ağırlık ve hacim olarak yüzde 90 bende bu bx196xp den alıcam m70-160 görüntüde bx e yaklaşamıyo bile yaf ama şu 196xp de bi el counter ve halflife oynamak isterim görüntüyü fps yi bi göreyim bunu yapmam mümkün deil gibi turkishsun kardeşim sen bi bakıcanmı eğer yüklediysen bi counter ve hl oynayıver görüntüleri fln merak ettim yorumunu eklersin yaw bide bu sony anladığım kadarıyla turkishsun a bi çanta verilmiş ama targus vs onun gibi bişey sanırım ben orjinal üzerinde gocaman sony vaio yazan bi çantada istiyorum yaw onu vermiyorlarmı bimeks falan diğer sonylere veriyor ama bu modeli ellerinde ve stoğunda görünmüyor bir de millet bu notebook için bulduğunuz en uygun fiyatlı world axess e peşine 12 taksit yapan bi site bulursanız buraya yazın pcdepo biraz pahalı yaw hepsiburada.com bile daha uygun oradan ben en düşük 3400 ytl ye buldum daha az bulan varsa yazsın

birde win xp pro ingilizce galiba bu notebook türkçe kurulum cd si vermiyorlarmı yada salla yaw bende var XP SP2 TR cdsi kurdummuydu bide office 2003 patlattimmiydi tmm dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delvirina -- 25 Şubat 2006; 3:05:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: delvirina

Turkishsun !!!
    Bencede haklısın özellliklede şu pil olayı çok hoşuma gitti acaba o ekstra pil de boyut farklılığı varmı diğer az giden pile göre bi karşılaştırma yaparmısın ağırlık ve hacim olarak yüzde 90 bende bu bx196xp den alıcam m70-160 görüntüde bx e yaklaşamıyo bile yaf ama şu 196xp de bi el counter ve halflife oynamak isterim görüntüyü fps yi bi göreyim bunu yapmam mümkün deil gibi turkishsun kardeşim sen bi bakıcanmı eğer yüklediysen bi counter ve hl oynayıver görüntüleri fln merak ettim yorumunu eklersin yaw bide bu sony anladığım kadarıyla turkishsun a bi çanta verilmiş ama targus vs onun gibi bişey sanırım ben orjinal üzerinde gocaman sony vaio yazan bi çantada istiyorum yaw onu vermiyorlarmı bimeks falan diğer sonylere veriyor ama bu modeli ellerinde ve stoğunda görünmüyor bir de millet bu notebook için bulduğunuz en uygun fiyatlı world axess e peşine 12 taksit yapan bi site bulursanız buraya yazın pcdepo biraz pahalı yaw hepsiburada.com bile daha uygun oradan ben en düşük 3400 ytl ye buldum daha az bulan varsa yazsın

Pil olarak; ek gelen pilin boyutu diğerine gore buyuk, takıldığında( kasanın arka tarafı,ekranın hemen altına geliyor) kasanın arkası biraz havaya kalkıyor, ama kesinlikle tepetaklak değil, hafifçe... Ağırlık olarak biraz daha fazla tabiki... Ama yine vurgulayayım; biraz...
    Oyun olarak; COD2, NF MW, AOE3 oynadım gayet basarılı... Counter Half Life rahatlıkla oynarsın... 3DMark03 da 6500 kusur aldı, ama sistem hayli yuklu programlarla, gereksiz(tercihen) olanlar var, şimdi onları eksiltmeye çelışıyorum, o zaman daha rahat olacaktır...
    Çanta konusunda; Targus bi çanta geldi, ama normalde vermiyorlardı, dedim çantasız olmaz, bi tane hediye gonderdiler... Uzerinde kocaman Vaio yazan City Life modeli çantayı bende beğendim ama vereceklerini sanmam, fakat denemekte fayda var
    Ben siberstore.com dan aldım, aslında BTdepo.com dan alıyordum, kredi kartı sanalpost banka baglantısı kurulamayınca dondum siber den aldım, gerçi her iki firma ile tel. de gorusmuslugum vardı pek bir sorum olmadı... Her iki firmada ozel.com dan yani aynı distribitor den alıyorlar urunu... Tek aksak yon olarak elime 1 haftada ulaştı...

Başka merak ettiğin olursa yardımcı olmaya çalışırım

Selamlar...

• bende bugun italyadan arkadaşıma bakmasını soyledım bulursa benı aryacak fiyat olarkta 1650-1750 euro arası bu arada s-video özelliği varmı bu bx196xp nin
  • quote:

birde win xp pro ingilizce galiba bu notebook türkçe kurulum cd si vermiyorlarmı yada salla yaw bende var XP SP2 TR cdsi kurdummuydu bide office 2003 patlattimmiydi tmm dir

Windows XP pro ingilizce geliyor, birde deneme surumu(2ay) Office mevcut... Windows için tr yuklemene gerek yok!! başka bir haber grubunda bir ara gozume carpmıştı, bir ekleme pack ile sanıyorum turkcelesiyor windows, buda sanıyorum; vaio ile gelen dil seçim aracı tarzı birşey... ama sony ile gelen dil seçim aracında Türkçe yok, bu konuyuda eğer alırsan makinayı ve ihtiyacın olursa tekrar inceleyerek sana yardımcı olabilirim...

• Arkadasim ilk önce hayirli olsun ben 196 sp almayi düsünüyordum ama bunu görünce artik bu modele karar verdim 196 SP deki zaaf ekran karti idi anladigim kadariyla bunda böle bir zaaf yok ayrica resimlerinide koyarsan çok me4mnun edersin bizi. Bilgisayarin sana göre eksi ve arti yanlari nelerdir. Bilgilendirirsen çok ii olur
  • Budur. Abi herkes şunu yapsa süper olacak. eline sağlık süpersin abi. bilgiler süper.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Turkishsun

quote:

Windows XP pro ingilizce geliyor, birde deneme surumu(2ay) Office mevcut... Windows için tr yuklemene gerek yok!! başka bir haber grubunda bir ara gozume carpmıştı, bir ekleme pack ile sanıyorum turkcelesiyor windows, buda sanıyorum; vaio ile gelen dil seçim aracı tarzı birşey... ama sony ile gelen dil seçim aracında Türkçe yok, bu konuyuda eğer alırsan makinayı ve ihtiyacın olursa tekrar inceleyerek sana yardımcı olabilirim...

ewt turkishsun dedigin olabilir lisans kitapcigi falan cikiyor degilmi kutusundan ticari amaclada kullanabilirim o yuzden soruyorum sorun cikmasin daha sonralari

• quote:

Orjinalden alıntı: bimekan

Bu aletin etherneti benim kafamı bozduğu için almadım
    10/100 ne ya koysana şuna gigabit lan
    bunuda eminim bilerek yapıyorlar
    böyle olsa bir çok insan paraya kıyar bunu alır
    onlarda diğer moddellerini fazla satamazlar
    onlarda haklı kendilerince
    yani bu işler çok yönlü çetrefilli işler
    bu işler ticari işler....
    bu işler organize işler...

quote:

Orjinalden alıntı: esarikaya

Sistemler arası transfer yapanlar bilirler Gigabit Lan 'ın kıymetini... hoşnut olmasan da gözardı edilebilir bir şey ama böyle bir cihazda olmaması da hakikaten yadırganacak bir durum...

Bu arada, sadece internetdeki özellikleri ile bilgi vermiştim(3. gun kullanımım), ama görünen o ki; Gigabit ethernet bağlantısı BX196XP de bulunuyor; desktop bilgisayarıma bağlarken farkına vardım... İnternet alış/veriş sitelerinde bu özelliği atlanmış durumda, ama Vaio BX196XP modeli Gigabit ethernet içeriyor... Demekki böyle bir eksik, sanıldığı gibi bir eksiklik olmamaktadır... @bimekan bu özelliği yok diye almadığını söylemiştin, sanırım yanıldın; yadırganacak bir durumu ve bu konuda eksiği olmadığıda ispatlanmıştır... Vaio
     Ilk (((...::SONY VAIO BX196XP::...))) İncelemesi

• Alet gerçekten süpermiş o zaman ... Yalnız çok saçma bir şey... Sırf bu yüzden müşteri kaçırdıklarının farkında değiller...

GÜLE GÜLE KULLAN....
    Yaz sonu değiştirirsen bi ihtimal demiştin ya bize hatırlatırsan o zaman ii olur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimekan -- 26 Şubat 2006; 12:39:52 >
  • VAY BE !!!!!

VAIO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimekan -- 26 Şubat 2006; 13:05:40 >
  • Merhaba Turkishsun..
    Yaa harika alet dostum yaaa. Bu arada cuma sabahı fıtık ameliyatı olduğum için yeni açtığın topic i şimdi görüyorum..Harika bir topic olmuş...Bu modeli merak edenler için yüzeysel olmayan aynı notebookreview.com daki gibi olmuş incelemen..Tebrik ederim bir an önce makinayı alıp kurcalamak istiyorum. Bu arada bir kaç ay ağır bişi kaldıramayacağım.197xp yerine 196xp yi almam için bi işaret olabilir bu. Güzel günlerde kullanman dileği ile....
    Sevgiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: turu

Merhaba Turkishsun..
    Yaa harika alet dostum yaaa. Bu arada cuma sabahı fıtık ameliyatı olduğum için yeni açtığın topic i şimdi görüyorum..Harika bir topic olmuş...Bu modeli merak edenler için yüzeysel olmayan aynı notebookreview.com daki gibi olmuş incelemen..Tebrik ederim bir an önce makinayı alıp kurcalamak istiyorum. Bu arada bir kaç ay ağır bişi kaldıramayacağım.197xp yerine 196xp yi almam için bi işaret olabilir bu. Güzel günlerde kullanman dileği ile....
    Sevgiler

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım;
    Övgü dolu yorumun için ayrıca teşekkurler... Umarım yakın zamanda sende kullanımına başlarsın Bx196XP yi... Ne de olsa ürün sahibi olarak tek gorunuyorum, yanlızlıktan kurtulurum

• quote:

ewt turkishsun dedigin olabilir lisans kitapcigi falan cikiyor degilmi kutusundan ticari amaclada kullanabilirim o yuzden soruyorum sorun cikmasin daha sonralari

Elbette Lisanlı geliyor ürün... Notebook un alt tarafına etiketlenmiş şekilde Windows XP Pro lisansı mevcut...

Herşey yolunda

Selamlar...
  • Başlık güncellenerek, 3d test sonuçları eklendi...
  • @Turkishsun, bir arkadaş BX195VP modelinin altında aşırı ısınma olduğundan bahsetmiş.. bu model seninkinden daha düşük konfigürasyonda ve aynı kasaya sahip.. sende de benzer bir sorun var mı ? 1 saatlik web kullanımından sonra cpu ve hdd sıcaklıkları kaç derece oluyor ?

http://forum.donanimhaber.com/m_6062087/tm.htm
  • quote:

@Turkishsun, bir arkadaş BX195VP modelinin altında aşırı ısınma olduğundan bahsetmiş.. bu model seninkinden daha düşük konfigürasyonda ve aynı kasaya sahip.. sende de benzer bir sorun var mı ? 1 saatlik web kullanımından sonra cpu ve hdd sıcaklıkları kaç derece oluyor ?

Evet benim sistemde de sağ alt ust ısınma mevcut, alt taraf daha fazla... Ama stabil bir denmem yok, ısı değerleri icin en stabil değer veren program ismi verebilirseniz değerleri yazabilirim(everest,sisoft sand. dışında)

• quote:

Evet benim sistemde de sağ alt ust ısınma mevcut, alt taraf daha fazla... Ama stabil bir denmem yok, ısı değerleri icin en stabil değer veren program ismi verebilirseniz değerleri yazabilirim(everest,sisoft sand. dışında)

Mobile Meter diye bir program var.. Bunu kullanabilirsin... Peki fanın çalışma hızı ve sesi nasıl ?
  • quote:

quote:

Mobile Meter diye bir program var.. Bunu kullanabilirsin... Peki fanın çalışma hızı ve sesi nasıl ?

Gunluk kullanımda gayet sessiz, fakat gece tamamen sessizken fanı arada duyuyorum, surekli devir değiştiriyor, işleme gore yapıyor sanıyorum...
  • quote:

@Turkishsun, bir arkadaş BX195VP modelinin altında aşırı ısınma olduğundan bahsetmiş.. bu model seninkinden daha düşük konfigürasyonda ve aynı kasaya sahip.. sende de benzer bir sorun var mı ? 1 saatlik web kullanımından sonra cpu ve hdd sıcaklıkları kaç derece oluyor ?

Mobie Meter ile aldığım sonuc;
    CPU 1-2 saat kadar normal kullanımda 55' , Call of DutyII(1280*800) oynarken 70' gordu, 3dmark testlerinde max. 62'...
    HDD surekli 51' de...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.