Şimdi Ara

ilk muayene geçerlilik tarihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ablamın 2 Şubat 2011 tarihinde alınmış Toyota Yaris aracı var. Dün Esenyurt Tüvtürke ilk muayenesi için gittik, ablamın telefonuna toyotadan ilk muayene geçerlilik tarihiniz 4 şubat , bu tarihten önce muayene yaptırmalısınız diye mesaj geldi. Muayeneye gittiğimizde 8,25 TL gecikme ücreti çıkardılar, neyse ödedik. Eve geldiğimde tüvtürke mail attım, bugün tüvtürkten aradılar, aracınızın ilk muayene geçerlilik tarihi ruhsatta 5 ocak 2014 yazıyor bu yüzden 1 aylık gecikme bedeli alınmış herhangi bir yanlışlık yok dediler. Kendi aracımda kontrol edeyim dedim, benim aracım da 22 temmuz 2011 trafiğe çıkışlı dolayısıyla mantıken 22 temmuz 2014 e kadar muayene geçerliliği olması lazım. Ancak ruhsatta ilk muayene geçerlilik tarihi 25 mayıs 2014 yazıyor. Bu aradaki fark toyota yaris te 17 gün iken , benim aracımda nerdeyse 2 ay bu tarihlerdeki farklılık nedendir? ilk muayene geçerlilik tarihi 3 yıl olması gerekmiyor mu?

• İlk muayene geçerlilik tarihi aracın fabrikada üretildiği günden itibaren 3 yıl, eskiden tescil tarihine göre üç yıldı.Sizin üretim tarihiniz 25 mayıs olduğundan muayenenizde 25 mayısa kadfar geçerlidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.