Şimdi Ara

İkinci El Fiyatları Aşağı mı Döndü? Bana mı Öyle Geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son bir kaç gündür çok yüksek seyreden ikinci el otomobil fiyatlarında sanki aşağı yönlü bir hareket görüyorum. Gerçekten bir hareketlenme var mı yoksa ben öyle beklediğim için kendimi mi kandırıyorum? Fiyatlar hala düşmüyorsa bu işte bir gariplik var demektir.

Not: Lütfen mantıklı cevaplar yazın arkadaşlar. "Evet kendini kandırıyorsun" diyerek çıkan olursa yaşını belli etmiş olur sadece.

• Yıl sonu geldi kampanyalar başladı sıfır otolarda belki ondandır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binlerce ilan incelemeniz lazım o düşüşü görebilmek icin.

• Şu sıralar piyasa araştırmasındayım.Gözle görülür bir fark yok.

• İncelediğim modellerde bi düşüş göremedim hala aynı hatta her geçen gün artıyor gibi geliyor bana.
  • Aslında ben buradan bir silsile başlatıp spekülasyonla fiyatları aşağı çekmeyi planlıyordum ama @makturk42 bütün foyamı ortaya çıkardı :)
    Binlerce olmasa da şu dönem onlarca ilan inceliyorum her gün. Aslında yaptığım takip ettiğim modellerin son günlerde çıkan temiz ve sahibinden olan ilanların fiyatlarına bakmak ama @umutsirvan 'ın da dediği gibi rast gelmiş de olabilir. En azından yüzlerce ilan incelemek gerekiyor. Bu yüzden sizlere danıştım.
  • @NomaDoga

Valla düşeceğini bilsek de keşke spekülasyon yapsak

Hocam iş dönüp dolaşıp 0 km araç fiyatlarının artmasına geliyor.Fiyatlar böylesine yüksek seyrederken 2.elin düşmesini beklemek biraz iyimserlik olur.Talep fazla, sorgusuz sualsiz önüne koyulanı kabul eden bir millet var,serbest piyasada firmalara niye bu kadar pahalıya araç satıyorsunuz diyecek halimiz yok.Ekonomik bir buhrana girip kredi geri ödemeleri sıkıntıya girmediği sürece de fiyatlar bu seviyede devam eder.Taksitle alınca ucuza mal ettiğini sanan geniş bir kitleye sahibiz bekleyip görelim bu işin sonu nereye varacak.
  • bana da düşüyor gibi geliyor, şu yeni vergi sisteminden önce bişeyler mi kaçırıyorlar diye düşünüyorum
  • Çok aman aman bir düşüş yok, yüksek modelli araçlar biraz düştü, sebebi sıfır araçların yıl sonu kampanyaları. Diğer bir sebep ise oca ayında vergi yatırmak istemeyenler. Şubatta düşen tüm fiyatlar yukarı çıkacaktır.
  • Burhan kullanıcısına yanıt
    O zaman Ocak ayında aldık aldık desene. Hatta Mart ayının sonuna kalırsa almayalım daha iyi. Yazın daha da artar.
  • Kendinizi araba satın almaya zorlamayın arkadaşlar...Ben 2014 bir gelsin diye bekliyorum...yeni modeller gelecek diğerlerinde indirim mecburi olacak...Birini yazıyorum 1600 CC DİZEL ve 111 HP gücünde BMW motorlu TOYOTA VERSO 2014 başında satışa çıkıyor...Buna aynı motorla AURİS ve COROLLA eklenirse güzel olur....Şimdilik bekliyorum.....Saygılarımla...
  • Aslında ilanlarda 0 km fiyatına yakın fiyatlara bir şekilde alıştık ama sıfır km fiyatının üzerine çıkmayı bıraksalar yeter diyorum
  • Zaten Ocakta düşünüyorum ama işte rahat durulmuyor maalesef.
    1.6 dizel motorla Toyota iyi olur ama şimdiki fiyat politikasına devam ederlerse o arabaların yanına yaklaşılmaz artık. Corolla fiyatı nedir öyle?

0 km fiyatının üzerine çıkanlar herhalde "okunmuş, bayan doktordan, sazan.avi" vb. onlar beni de çok eğlendiriyor
  • her ay firmalar zam yapınca ,2. ellerde zamlanıyor piyasa da fiyatlarda hareketlilik oluyodu. bu ayı zamsız geçtiler , birde millet ocak mtv si ödememek için bekleyemeye başladı.şimdilik fiyatlar beklemede ,durgunluk var ,ocaktan sonra artışa devam ederler bence...
  • Mesela hangi marka hangi model araçlarda böyle bir düşüş var? İzlenimlerinizi neye dayanarak söylüyorsunuz?
  • Rahmetli de böyle başlamıştı.
    Düşüyor olum düşüyor.

• 15.000-20.000 arası, küçük, otomatik, 2000 model üstü sayabileceğimiz modeller var. Corsa, Clio, 206, Colt, Palio, Panda. Biraz daha uçarsak Jazz, Yaris...
    İzlenimlerimi malum bir iki sitedeki fiyatlara bakarak söylüyorum. Tabii ki profesyonel görüşüm yok, zaten onu burada sizlere soruyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.