Şimdi Ara

İBB'nin Apolas Lermi'ye Konser Verdirmesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • La bu adam askerliğini imkanı olmasına rağmen bedelli yapmamış, gitmiş yapmış basbayağı milliyetçiliğe yakın biridir. Soykırım falan diyende bu değil.

Arkadaşının söylediği ile adamı linc etmek inanılmaz saçma, pontus kökenli rumlar basbayağı milliyetçiler genelde.

Daha garip olanı adam pontus soykırımına inansa başlangıç tarihii kabul edilen 19 mayısta Türkler ile kutlama yapıp horon mu teper? Adamlar oksimoronun farkında değil.

Ümit Özdağ'da inanılmaz ayıp etmiş ve basbayağı yalan söylemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir konu daha 2.sayfayı göremeden patlamış. ;)

• Reis gibi abd projesi hamdolsun. XD

• İçlerinde çok kripto var atalarımız orayı zamanında iyi temizleyememiş. İşin komiği ise kendilerine Rum zannedenlerin aslında Rum değil Laz ve Gürcü devşirmesi olması. Doğu Roma bile oranın halkına Rum demezdi. Doğu Roma Trabzon İmparatorluğu'na Laz Krallığı diyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 20 Mayıs 2022; 10:41:44 >
  • he_man kullanıcısına yanıt

Karadeniz derken? Şu cahilliği ne zaman bırakacaksınız? Karadeniz sadece Trabzon'dan mı oluşuyor? Karadeniz Bolu'dan Artvin'e kadar uzanan ve içerisinde 16 il barındıran bir bölgedir. Siz de sanırım Karadeniz'in her yerinde horon oynandığını kemençe çalındığını kuymak yendiğini uy uşağumlu konuşulduğunu zanneden cahillerdensiniz. Karadeniz'in geneli bahsettiğin sanatçıyı bırak dinlemeyi adını bile bilmiyordur. Trabzon yerine Karadeniz diye diye tüm bölgeyi Trabzon'dan ibaret yaptınız sayenizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 20 Mayıs 2022; 10:46:52 >
  • Doğu Karadenizli olarak söyleyebilirim ki,Doğu Karadeniz %90 Safkan Türk'dür.Kıpçak,Kuman,Peçenek,Çepni ve Azeri Türklerinden oluşur,Türkçe'leri azeri Türkçesine yakındır.

Türklerden sonra %5-8 Gürcüler (Bütünü Müslümandır) %1-2 Lazlar ve Müslümanlaşmış rum ve ermenilerden oluşur.

Karadenize gidince bunun gerçek olduğunu anlamak 1 gün bile sürmez.

Yunan soyundan gelen rumlar,Bütün karadeniz tarihin'de azınlık olarak bulundular.Haçlı savaşı yapan hıristiyan katolik savaşcılar,İstanbulu işgal edip yağmalayınca,Gemiler'le kaçan saraylı rumlar,Trabzona gelip rum imparatorluğunu ilan ettiler,Yöre halkına da zorla rumcayı ve rum adları almayı dayattılar.

Bölgede yaşayan Hıristayan kıpçak,gürcü,laz kökenlilerin adlarını rumlaştırdılar,Rumca bölgeye dayatıldı

Ne zaman Fatih Sultan Mehmet Trabzonu ele geçirdi,hıristiyan kıpçak,gürcü,laz kökenliler özbenlikleri ile müslümanlığa geçtiler,Bölgeye daha sonra bir çok Türk boyları yerleşti.

rumlar ve ermenilerin %99.99 hıristiyandı,Rus işgalinde Çarlık rusyasının yanında savaşıp,Müslüman Türk,Gürcü ve Lazlara soykırım yapmaya başladılar,Rusyada çarlık çöküp askerleri geri çekilince,Karadenizli Türkler rum ve ermeni çeteleri tepeledi.

• ulan şimdi de laz düşmanlığına ülkede rum avına mı başladınız.. insanı Türklüğünden utandırırsınız

çıktığında herkes mi gna diye ermeni şarkısı dinledi Türkiyede... özel harekat polisi arkadaşım arabasında açıyodu bangır bangır, üstelik biz anlamadığımız için kürtçe sanıyoduk dinlerken

sen tanımıyosun okumuyosun diye ahmet arifi sadece diyarbakırlılar okuyo yaşar kemali adanalılar mı tanıyo sanıyosun

Bırak karadenizi biraz halk müziğine ilgisi olan karadeniz müziği seven her insan bilir kazım koyuncu resul dindar apolas lermi ...

çoğu da benim gibi tek kelime lazca bilmeden dinliyo muhtemelen...sırf sen dinlemiyosun diye sanıyosun ki tanıyan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 20 Mayıs 2022; 11:50:5 >
  • bunları içerde tutamazsak ülke her an bölünebilir arkadaşlar herkes dikkatli olsun

1)osman kavala 2)apolas lermi 3)aynur doğan

Anında 2 beğeni gelmiş artık nasıl koro halinde takılıyorsanız. Genelleme yapma dediğim halde hala Karadeniz müziği diyor yahu anlaman kıt mı senin? Ben de Karadeniz bölgesindenim ama Karadeniz bölgesinin geneli bırak şarkılarını dinlemeyi adını bile bilmez bu kişinin. Bahsettiğin müzikler sadece Doğu Karadeniz'de bir kaç ilde dinlenir söylenir. Laz ve Lazca dediğin şeyler de o bir kaç ilde bulunur. Sizin gibi genelleme yapanlar yüzünden insanlar Karadeniz'in Laz olduğunu her yerinde horon oynandığını kemençe çalındığını kuymak yendiğini uy uşağumlu konuşulduğunu zannediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 20 Mayıs 2022; 11:48:9 >
  • ulan hala aynı şeyi söylüyo lan ben burdurluyum ben dinliyorum bütün türkiye dinliyo tanıyo hala ben tanımıyorum karadenizde dinlenmiyo diyo adam ya... la havle

işte böyle zorunuza gider milletin beğnisini sayarsınız ahahahah

onları tutmazsak bölünür mü bilmem ama onları savunanlar oldukça o dediğin yakın gibi gözküyor. TÜRK hariç her şeyi savunuyorsunuz çünkü

• İBB'nin Apolas Lermi'ye Konser Verdirmesi

Burası muhafazakar bursa. Türklüğü savunmak size kaldıysa işimiz allaha kaldı demektir... benim tahminim %2 ydi ama bırak 2 yi ankette görünmüyo bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 20 Mayıs 2022; 12:50:36 >

Sen dinleyebilirsin ben yörenin insanıyım bırakta yöreyi senden iyi bileyim. Karadeniz Bölgesi'nde Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz arasında en ufak bir benzerlik bile yoktur. Bak 6 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatıyorum. Sen bu koca bölgenin sadece Trabzon'dan itibaren olan kısmını göz önünde bulundurup Karadenizli ya da Karadeniz müziği diyorsun. Karadeniz müziği değil Trabzon müziği Karadenizli değil Trabzon'lu bunu anlamak zor olmamalı.

İBB'nin Apolas Lermi'ye Konser Verdirmesi
  • Alıntı

metni:
    Sen bu koca bölgenin sadece Trabzon'dan itibaren olan kısmını göz önünde bulundurup Karadenizli ya da Karadeniz müziği diyorsun. Karadeniz müziği değil Trabzon müziği Karadenizli değil Trabzon'lu bunu anlamak zor olmamalı.

şu ana kadar ben kime açıklama yapmaya çalıştığımın farkında değildim:) neyin karadeniz müziği olduğunu falan bildiğinizi farzederek cevap veriyodum.

kimin 6 yaşında olduğu ortaya çıktı:)

karadeniz müziğini çorumda bir insanın eline bağlamasını alıp çaldığında oluşan müzik zannettiğinizin farkında değildim

ya da karadenizde herhangi birisinin dinlediği müzik "karadeniz bölgesi sınırları içinde" dinlendiği için karadeniz müziği sandığınızın farkında değildim.

karadeniz müziği sizin kafanızda canlandırdığınız gibi bişey değil

• Yeni kurulan parti. Hiçbir parası olmayan parti. Neymiş yüzde 2 bile göremiyormuş. Eyvallah yüzde 2 olmayan halle bile Türk siyasrtine yön veriyor.Demek meclise girsek neler olacak.

Ayrıyeten siz demeni beğendim zira biz Türk milliyetçisiyiz pontuscu değiliz sizin gibi bunun farkına varman iyi olmuş

Senin zihniyetinde abdullah öcalan'ı da içerde tutmamalıyız, onu da salsak ülke bölünmez neticede

• osman kavalayla apolas lermiyle apoyu aynı gören, aynı göstermeye çalışan, algı yaratmaya çalışan

benim gözümde çok net zafer partisi sosuna batırılmış aktolldür blok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 20 Mayıs 2022; 13:39:33 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.