Şimdi Ara

i7 6850k vs i7 6700k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir sistem topluyorum fakat işlemcide kararsız kaldım. Şimdi ben 7/24 oyun oynayan birisi değilim günlük max 3 saat oynarım. Bilgisayarı toplama amacım hem oyun hemde render.
    Render dediğimde sadece video düzenleme olucak yani kescem biçcem efekt koycam falan. Şimdi eğer i7 6850klı olanı almaya kalkarsam tam 500 euro yani 1500tl fazla olacak.

i7 6700k render yapmak için yeterlimidir ? Yani öyle 8 boyutlu video yapmıcam sadece normal youtubedaki gitar videoları gibi başlangıç logoları, ufak efektler vs vs . Yani bunları yapmak için yeterlimidir i7 6700k ?
    Bide 1 yıllık bi işlemci olması beni korkutuyor. Ben bu sistemi aldıktan sonra en az 3 yıl kullanmak istiyorum, sonra değiştiririm ama bi 3 yıl idare etmesi gerek beni.

Yani kısaca

i7 6850k ve msi x99 pro carbon

i7 6700k ve msi z170a gaming m5

bu ikisi arasından birini seçmem gerek. i7 6850k olan tam 500 euro fazla. Değer mi yani bilemedim

• up
  • 1 yıllık olması niye korkutuyor ki sizi?Sonuçta cep telefonu değil bu.Millet kaç senelik sandy bridgeleri kullanıyor hala.

6700k gayet yeterli gelir.Ama ben olsam Asus z170-A gibi daha güzel ve ucuz bir model varken msi anakarta o parayı vermezdim.
  • Msi anakartı ucuza alıyorum birinden. Almış ama hiç kullanmadan laptop almaya karar vermiş bana satıcak işte ucuz fiyata. Kutusu bile açılmamış garantisi herşeyi var bantları bile duruyor. Yani fiyat olarak asustan bile ucuza gelicek bana m5 anakart

Zaten bu anakart meselesi çok önemli değil benim asıl takıldığım nokta işlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MecnunReyiz -- 25 Ağustos 2016; 18:32:26 >
  • MecnunReyiz kullanıcısına yanıt
    anakart meselesi önemli çünkü i7 6700k 1551 soketli i7 6850k 2011 v3 soket türüne sahip arkadaşınızda hangisi var?
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    z170a soket var ve çok uygun bir fiyata satıyor. Eğer 6850k yi alırsam 500 euro fazla ödemem gerekiyor. Bende soruyorum ki sizce değer mi 500 euro fazla vermek yoksa ufak video düzenlemelerine falan i7 6700k rahat rahat yeter mi
  • Render işlemlerinde i7 6700k HyperThreating gerekli performansı veriyor. Ayrıca 1.29v ile çok rahat 4,5 ghz'a çıkartabilirsin. Dediğin video render işlemlerinde oldukça yeterli olacaktır. 500€ fazladan vermene gerek yok.
  • 3 saatlık oyun oynayan ıcın bu kadar sıstem bıle fazlı.
  • dusunursen elimde i7 6700k maximus 8 hero ve 24gb ram var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ufak tefek video işleri için 6600k bile yeter.
  • İ7 6700k almanı öneririm. Oyun performansı daha iyi hemde dediğin gibi bir renderi çok rahat yapacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Bi kere alıp uzun süre kullanmayı düşünüyorum. O yüzden güzel parçalar seçtim
  • i7 6850k ve msi x99 pro carbon

Intel İ7 6850k 3.60ghz 15m R2pc Islemcı 2011- ...₺2.719,88
    MSI X99A GAMING PRO CARBON Intel X99 3466MHz(O.C.) DDR4 Soket 2011-V3 ATX ... ₺1.499,00 - Hepsiburada

vayy beee
    anakart + işlemci = 4500 lira :S

ne yazık ki 2 yıl sonra bunlarda yalan olacak.
    en az 7-8 yıl en iyi işlemci olarak kalacağını bilsem gider hemen alırdım...

intel uçurumu...
  • ersal_ kullanıcısına yanıt
    Yani i7 6700k ve msi m5 alıp 2 3 yıl kullanıp sonra yeni işlemciler falan çıkınca onları mı almamı tavsiye ediyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MecnunReyiz -- 25 Ağustos 2016; 21:36:41 >
  • MecnunReyiz kullanıcısına yanıt
    2 yıl sonra çıkacak olanlarda eskicek kardes.Teknoloji bu ayak uyduramazsın.Sadece takip etmek düşer bize.Arkadaş ersal_ sanırım yeni mezun yada ögrenci millete akıl veriyor durmadan ama yalan yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Owwshet

2 yıl sonra çıkacak olanlarda eskicek kardes.Teknoloji bu ayak uyduramazsın.Sadece takip etmek düşer bize.Arkadaş ersal_ sanırım yeni mezun yada ögrenci millete akıl veriyor durmadan ama yalan yanlış.

şu tarz yazarak mı benim yazdıklarımı boşa giderceksin ?
    nikimi ağzına alma bir daha =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersal_ -- 25 Ağustos 2016; 22:41:58 >
  • Ben 50 liraya aldığım e5620 bile BFH BF4 oynuyorum bana mısın demiyor. Bence 500 euro fazla bir fark, 6700k overclock edip kullanırsın. Daha verimli olur. Derdin render ise çift cpulu anakarta yatırım yap 2. elden daha fazla verim alırsın.
    Konuştukların boş oldugunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Owwshet

Konuştukların boş oldugunu düşünüyorum

düşüncende özgürsün ama bu gerçekleri değiştirmez.
    Bence uzatma.Primci reklamcı ve fanatik bir insan olduğun belli.Kırıp dökmeye odaklı düşünceden önce liderlerinin eline bakan bir düşünce sistemi .İyi forumlar.Tabi ban yemezseniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.