Şimdi Ara

İ7 2600 k güç girişi 4 pin ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar asus maximus IV gene z anakartımda i7 2600 k işlemci kullanıyorum ama power supplyimde 8 pin işlemci güç besleme kablosu olmadığı için 4 pin taktım bir sıkıntı olurmu ?

• alone16 kullanıcısına yanıt
    eski psu lar 4 pinlidir. işlemci güç bölgesi 4 pinli takılmasında sakınca yoktur oc yapılmadığı sürece sıkıntı olmaz.
  • Sağolun cevaplar için şuan böyle kullanıyım ileride yeni power alıcam
    yazık değilmi parana şunu al işin hallolsun. http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/8-pin-ekran-karti-power-guc-cevirici-vga-power-99718853
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadaş orhan

yazık değilmi parana şunu al işin hallolsun. http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/8-pin-ekran-karti-power-guc-cevirici-vga-power-99718853

Ekran kartı diyor ama üründe

• dadaş orhan kullanıcısına yanıt
    Zor geliyo hocam biraz
    Yanlış link vermişim cepten atamıyorum. 8 pin anakart anakart power güç kablosu yaz çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dadaş orhan kullanıcısına yanıt
    Saolun şuan böyle deniycem sıkıntı çıkarsa yeni power alırım artık.
  • Sorun olmaz. Benim 130W tdp'ye sahip olan 4820K ve Asus P9X79 Pro anakartta da 8 pin güç girişi var ama ben 4 pin ile kullanıyorum. Ne bir ses ne bir seda var. Ölçü aletimle de baktığımda zaten 4+4pin bağlantı da birbiriyle paralel (+12V ve GND bağlantılar). Hiçbir sorun olmayacaktır. her bir 4 pin güç girişi 95W+95W sanırım. o yüzden gücün kablo üzerinde kaybolmaması için dağılım amaçlı yapıldığı kesin. Fakat 130W değil 100W güce dahi ulaşamadığım için herhangi bir sorun yaşanmıyor.
  • IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    Saolun cevap için zaten 2600 k nın harcadığı güç 90 w civarı peki overclock yapsam 4.5 civarı sorun olurmu ?
    zannetmiyorum. ama tedbir olsun istersen;
     İ7 2600 k güç girişi 4 pin ?
    Bu kablodan arayıp bulabilirsin. ''Molex to 8pin CPU cable''
  • Önce bir deniyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: alone16

Önce bir deniyeyim

Harun, bi ara haberleşelim ;) O kablodan da yollarım sana kıyıda köşede olması lazım,
  • SahVeMad kullanıcısına yanıt
    Eyvallah abi saolasın ama şuan sorun yok çalışıyor
    Sen bilirsin ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.