Şimdi Ara

i5 soket yuvasına i7 uyarmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kasamda i5 var i7 soket girişleri farklımı yani elimde i7 2600 cpu var yuvaya uyarmı? deneme yanılmayla ugraşmak istemiyorum:)

• anakartın hangi model olduğunu yazarsan daha kesin bilgi alırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asus p8h67 anakart
  • Kesinlikle uyar

Ama boşa para vermeyin bedava geliyorsa değiştirin... Oyun için hiç bir fark göremezsiniz... Oyun için değiştiriyorsanız ekran kartı alacaksınız bütçe ve power supply değerlerinizi belirtin
  • ekran kartım var gforge gtx650 ti boost. power 600 yada 650 idi emin deilim:) 8 gb ram. ok deiştirim ozaman. başka bi uyumsuzluk göstermez umarım.
  • alipamukcu kullanıcısına yanıt
    işlemci ve anakartta soket 1150, 1155, 2011 vb. ifadelerin aynı olması lazım. Amd platformu biraz daha farklı. mantık aynı fakat bazı soketler eski soket işlemcileri de destekliyor. Anakartınız soket 1155 olduğu için soket 1155 olan işlemcileri takabilirsiniz. Fakat anakart yonga seti aynı soketteki en üst nesil işlemciler için olan yonga setinden(7 serisi, H77-Z77) eski olduğu için bios güncellemesi ile destek sağlanıyor olabilir. anakartın sitesinden hangi bios sürümüyle hangi işlemci için destek gelmiş görebilirsiniz.http://www.asus.com/Motherboards/P8H67/#support bir de unutmadan söyleyeyim. deneme yanılma ne yav.sokette bulunan 1155 pinden zarar gören olursa anakartı kullanamazsınız. zaten her şey belli neyi deneme-yanılmayla yapacaksın.aklıma bu video geldi son dakikalarına bak. arkadaş aynı soket işlemci-anakarta ciddi ciddi bu buna olmuyor dediğinde beni gülümsetmişti.http://www.youtube.com/watch?v=UtfZPMx7aME

• yakın zamanda anakart güncellemesini flash bellekle yapmıştım. teknopatıda izlemiştim ve en sonundaki bencede bomba:) perşembe yapcaz artık degişimi.
  • teşekkür ederim bu arada
  • i5 soketi diye birşey yok.soketler 1156 1155 1150 şeklinde oluyor.soket yapıları aynıysa uyumludur.
  • alipamukcu kullanıcısına yanıt
    yardımcı olduysam ne mutlubirde cevap butonunu kullanırsan daha iyi olurdu. cevap veriyorsanız haberimiz olsun değil mikonuya bakmasam belki de görmeyecektim.
  • core i5 in sandy bridge mimarisine sahipse core i7 de rahat olarak çalışır muhtemelen anakartının soketi 1155 dir eğer değilse çalıştırmaz core i7 2600 ü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenibosna_34 -- 1 Ocak 2014; 19:54:13 >
  • Anakartın bu soket: Socket 1155. Buna uygun İ3 İ5 İ7 alınabilir.
  • teşekkürler arkadaşlar hallettim yanlız küçük bir sorunum var. i7 ile i5 in yerlerini degiştirdim. i7 oldu yanlız i7 yi alıp i5'i taktıgım bilgisayar açılmıyor. görüntü gelmiyor start dügmesine bastıgımda çalışıyor bi süre ekrana görüntü gelmiyor tabi sonra kendini resetliyor sanki terkar çalışıyor ama yine görüntü yok. termal macunu iyi çektim. fanda yerine iyi oturdu. kabloları, remleri, ekrankartı yuvalarını kontrol ettim ama sorunun kaynagını bulamadım. standart fanı otuttururken biraz ana karta fazla baskı uyguladım sanki. kırılma falan olmadı ama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alipamukcu

teşekkürler arkadaşlar hallettim yanlız küçük bir sorunum var. i7 ile i5 in yerlerini degiştirdim. i7 oldu yanlız i7 yi alıp i5'i taktıgım bilgisayar açılmıyor. görüntü gelmiyor start dügmesine bastıgımda çalışıyor bi süre ekrana görüntü gelmiyor tabi sonra kendini resetliyor sanki terkar çalışıyor ama yine görüntü yok. termal macunu iyi çektim. fanda yerine iyi oturdu. kabloları, remleri, ekrankartı yuvalarını kontrol ettim ama sorunun kaynagını bulamadım. standart fanı otuttururken biraz ana karta fazla baskı uyguladım sanki. kırılma falan olmadı ama?

hiç mi açılmıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.