Şimdi Ara

i5 750 darboğaz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba sistemim aşağıda yazmaktadır ekran kartı garanti den değişecek 770 serisinden alacağım işlemciyle 3.50 civarı kullandığimda darboğaz ne kadar frenlemis olurum
    Ve ilerde haswel yenilenmiş ver. Geçmeyii planlıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Güç kaynağı coolmaster GX 750w

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.coolermaster.com/case/mid-tower-centurion-series/centurion-5/ kasa bu arkadaşlar acaba asus gtx 770 de rahat bir şekilde ev sahipliği yaparbilirmi sığarmı yani
  • 3.5ghz fena değil ancak 4ghz'i görmelisin bu tip bir ekran kartı kullanımının tam verime ulaşması için. Soğutucun iyiyse 3.5ghz üstüne çık.

Kasa 280mm ekran kartını destekliyor. Gtx770'nin uzunluğunu ne tam bilmiyorum ancak sığar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

3.5ghz fena değil ancak 4ghz'i görmelisin bu tip bir ekran kartı kullanımının tam verime ulaşması için. Soğutucun iyiyse 3.5ghz üstüne çık.

Kasa 280mm ekran kartını destekliyor. Gtx770'nin uzunluğunu ne tam bilmiyorum ancak sığar sanırım.

212x alıcam yanına 4 ghz biraz riskli gibi geldi bana ama 3.7 yada 3.8 rahat görür bu soğutucuyla
  • kadir_74 K kullanıcısına yanıt
    212x alınca riski falan sallarsın çünkü işlemci değişimi yerine oc yapmak daha karlıdır. Riskiyse aynı voltajla belli bir süre sonra aynı frekansta kullanamamak olur. İşlemci kullanılmaz hale gelmez yani. Zaten her zaman %100 yük durumunda olmayacağından pek bir sorun teşkil etmez.
  • quote:

212x alınca riski falan sallarsın çünkü işlemci değişimi yerine oc yapmak daha karlıdır. Riskiyse aynı voltajla belli bir süre sonra aynı frekansta kullanamamak olur. İşlemci kullanılmaz hale gelmez yani. Zaten her zaman %100 yük durumunda olmayacağından pek bir sorun teşkil etmez.

Peki daha o. C yaptığımda turbo boost kapatıyorum ozaman kac mhz oc yaparsam öyle sürekli o hızda çalışmakta nasıl yapmamı tavsiye edersin Turbo Boost acıklı kalsın yoksa kapalimi

• Hmm. Turbo kapalı olmalı en iyi stabil oc için bak onu unuttum. Şimdiki işlemciler gibi değil genelde bclk'dan oc yapılıyordu değil mi..? Turbo kapalı yapmalısın.
  • quote:

Hmm. Turbo kapalı olmalı en iyi stabil oc için bak onu unuttum. Şimdiki işlemciler gibi değil genelde bclk'dan oc yapılıyordu değil mi..? Turbo kapalı yapmalısın.

Tamam saol zaten öyle yapıyorum

• 3.5 ghz ustunde belirgin bir darbogaz olacagini zannetmiyorun. Ama sicakligi kontrol ederek 4.0 ghz'e yakin degerlerde kullan islemciyi.

• asus 780 gtx ve i5 750 işlemciyi 3.5 ghz ile kullanıyorum soğutucu cooler master hyper 212 evo her oyunu rahat şekilde full olarak oynatabiliyor darboğaz diyenlerde var yeterli diyenlerde var 770 ile 3.5 ghz de sizde kullanabilirsiniz fazla zorlamadan işlemciyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: helloweenfs

asus 780 gtx ve i5 750 işlemciyi 3.5 ghz ile kullanıyorum soğutucu cooler master hyper 212 evo her oyunu rahat şekilde full olarak oynatabiliyor darboğaz diyenlerde var yeterli diyenlerde var 770 ile 3.5 ghz de sizde kullanabilirsiniz fazla zorlamadan işlemciyi

Mesala bf4 de yada crysis 3 gibi oyunlarda normalde iişlemci Limit olmadığı zaman ekran kartin kaç fps veriyo ve şuanki işlemci ile kaç alıyorsun acaba

• crysis 3 te hersey full ultrada 30 fps veya biraz üzeri oynatıyordu akıcı olarak bf4 te ise min 50-60 fps görüyor oda akıcı olarak zaten min en kötü 30-35 fps almak kafi gibi akıcılıkta ama 40-50 fps olursa daha iyi tabi suan icin i5 750 + gtx 780 yeterli gibi tabi 14 nm broadwell cıkacak sanıyorum i7 5770k o zaman i5 750 den bu islemciye terfi edilebilinir + ddr 4 te cabasi ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: helloweenfs

crysis 3 te hersey full ultrada 30 fps veya biraz üzeri oynatıyordu akıcı olarak bf4 te ise min 50-60 fps görüyor oda akıcı olarak zaten min en kötü 30-35 fps almak kafi gibi akıcılıkta ama 40-50 fps olursa daha iyi tabi suan icin i5 750 + gtx 780 yeterli gibi tabi 14 nm broadwell cıkacak sanıyorum i7 5770k o zaman i5 750 den bu islemciye terfi edilebilinir + ddr 4 te cabasi ile

En mantıklısı bence de

• O arada ps4 hallederiz artik,

• ps4 ün yeri ayrı bir keyif :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.