Şimdi Ara

İ5 3570K anakart problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Anakartımın ram slotlarından bir tanesi bozuldu. Bilgisayar baştan başlarken biostan kesik kesik 3 bip sesi geliyor ve baştan boot ediyor.
    Ram slotlarını değiştirerek 15-20 çalışmada anca çalıştırabiliyorum.
    Bunun diğer parçalara zarar vereceğini düşündüğümden kısa bir süre içinde bir anakart almak istiyorum.

1155 soketin sanırım ömrü bitmiş. Dükkanlarda 2-3 model var.
    Bu işlemci başka soketli anakartlara uyumlu mudur? internetten araştırdığımda tam anlamıyla bu soruya bir cevap bulamadım.
    6.nesil işlemcileri destekleyen anakart eski nesil işlemcileri destekliyor mu?

Kısaca: işlemcimden memnunum yeni anakart almak istiyorum. Tavsiyelerinize açığım.

• Mevcut ramler den başka ram ile deneyebilirsin sistemini, bunun dışında bios'ta tüm ayarları default yaparak deneyebilirsin.

İşlemcin K serisi olduğu için o.c için de uygun anakart alman iyi olur, 2.el de Z77 çipset ürünlere bakabilirsin.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Elimde başka bir ram olmadığı için deneyemedim ama tek slotta tek tek denediğimde ramler sorunsuz çalışıyor.
    2. slot devreye girdiğinde işler karışıyor.

Bir de internette aradığımda anakartla benim gibi aynı sorunu yaşayan bir çok insan gördüm
    asrock extreme3 code55 error yazarak google başlıkları altında bakabilirsin.

Herkes benim gibi çeşitli kombinasyonlar deneyerek bilgisayarını çalıştırmayı başarmış.
    Ama en ufak bir darbede ya da keyfe keder çalışmayı bırakabiliyor sistem. Bunu diğer parçalara vereceği zarardan korkuyorum.

Bios default denedim bu arada.
    Teşekkürler cevabın için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cembilgi -- 9 Mayıs 2016; 14:48:10 >
  • http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-is6xm-matx-1155pin-cq67-anakart-sorsuz-221153689

Şöyle bir ürün işini görecektir :) q67 chipsetli bir anakart fiyatıda uygun oldukça bende baktım en azından piyasada bi giga z77 ds3h dolaşıyordu kalkmış oda bulabildiğim uygun fiyatlı en yüksek model bu oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.