Şimdi Ara

Huzurlarınızda Samsung Galaxy S III Mini; Tasarım, teknik özellikler ve fiyat! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
17.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yurt dışında olsam 400 euro buna vereceğime gider 300 euro verir Nexus alırım.
  • @balboa07 ona da heves verme bence ben S2 sahibi olarak cihazdan hic memnun degilim hala 4.0.3 guncelemesi ile idare etmeye calisiyorim o da bir yere kadar , bekle bekle bir hal oldugu yok 4.0.4 dediler gelicek dediler bi baktik 4.1 cikti , pilan degisti simdi yeni isletim sistemi geldi onu bekle . 5 aydir gunceleme bekliyoruz, samsung beni android tem sogutu resmen ne menusu menu ne optimizasyom . Almayi planladigim tablet Apple olucak ila ipad 4 olur fakat iyi bir cihaz aldigimi bilirim par bosa gitmez optomizasyom desen super akici takilma yok uygulama cesitligi cok android market gibi cop degil. Benim size tavsiuem alicaksaniz ipod touch 5 jenerasyonu da gozden gecirin alicak olursaniz

• Bu özellikler nedir böyle resmen hayal kırıklığı... SII alırım daha iyi yada Xperia P

• Adamlar 4 inç ekran koymuş kimi arkadaşlar daha büyük olsaydı kimiside daha küçük olsaymış diyor. 4.8 inç boyutundaki bir telefonun bu kıvamı bile oldukça iyi. Lakin söylenenlerin aksine özellikleri bakımından S3 ün mini bir modeli olmamış. S3 ün 8 mplik kamerası bile rakiplerine karşı kötü bir deneyim yaşatırken tutmuşlar bide 5mplik kamera koymuşlar. Heleki işlemci... Beklentilerimin altında kaldı diyebilirim. Bambaşka bir telefon olmuş.
  • 500 dolar mı ?????

• diğer haberde Samsung ürünleri F/p ürünleridir diye saçmalayanlar vardı...F.P ürününe bak...400 avrocuk...

cihazın sadece dışı S3 ile benzer, onun dışında herşeyi faklı...bukadar para verdikten sonra üstüne bekle s3 al sorun ortadan kalksın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 10 Ekim 2012; 16:18:03 >
  • fiyatı düşük olsaydı iyi bi orta sınıf seçeneği olabilirdi

• yorumlar çok acımasız olmuş açıkçası.şimdi çözünürlüğü düşürmeseler s3'ten daha kaliteli bir ekrana sahip olacaktı ürün ve böyle bir durum saçma olurdu.çözünürlüğü gerektiği gibi düşürmüşler ve yerine 4 çekirdek yerine 2 çekirdekli işlemci koymuşlar.çözünürlük düştüğü için bu işlemci rahatlıkla yeter telefona.ben açıkçası beğendim ve inanıyorum ki çok satacak...
  • İyiki S3 geçiyor isminde şişirmişler fiyatı.Altenatifler mevcut.

• Biz en kötü 2 çekirdekli S4 beklerken donanımı S2'den kötü olan novathor çipset koymuşlar çok büyük hata yaptı samsung, S3'ün daha küçüğünü almak isteyenler bu donanımla bu teli asla almaz.

Bazı arkadaşlar bundada S2'de de S3'de de malı-400 var ne fark var diyenlere yazayım;

S3 : MALI-400MP4 400mhz ( 4 Çekirdek)

S2 : MALI-400MP4 266mhz ( 4 Çekirdek)

S3 Mini : MALI-400MP1 (1 çekirdek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 10 Ekim 2012; 16:45:47 >
  • saçma olmuş 4 çekirdek 1gb ram 720p ekran iyi batarya şeklinde olmalıydı ismini değiştir bari samsung ayıp

• quote:

Orijinalden alıntı: cezabg

@balboa07 ona da heves verme bence ben S2 sahibi olarak cihazdan hic memnun degilim hala 4.0.3 guncelemesi ile idare etmeye calisiyorim o da bir yere kadar , bekle bekle bir hal oldugu yok 4.0.4 dediler gelicek dediler bi baktik 4.1 cikti , pilan degisti simdi yeni isletim sistemi geldi onu bekle . 5 aydir gunceleme bekliyoruz, samsung beni android tem sogutu resmen ne menusu menu ne optimizasyom . Almayi planladigim tablet Apple olucak ila ipad 4 olur fakat iyi bir cihaz aldigimi bilirim par bosa gitmez optomizasyom desen super akici takilma yok uygulama cesitligi cok android market gibi cop degil. Benim size tavsiuem alicaksaniz ipod touch 5 jenerasyonu da gozden gecirin alicak olursaniz

Sammobile üzerinde 4.0.4 sürümleri mevcut ve stabil özellikle Temmuzda çıkan 4.0.4 Rusya sürümünü kurmuştım odin ile bir arkadaşıma sıkıntı yokdu geçenlerde komşum kızına sırbistandan S II getirdi Spot olarak 4.0.3 le geliyordu yine odin ile bu sefer Eylülde güncelenen 4.0.4 rusya sürümünü kurdum gayet stabil çalışıyordu ...

Samsung telefonları ROM yüklebilen en kolay cihazlar benim gördüğüm kadarıyla çoğu kişi garantiyi takıyor açıkçası bende Güncelleme mağduru biriyim Galaxy 551 ile çünkü Türkiye güncellemesi 2.2 de kaldı onuda geçti Global güncelleme bile Martta 2.3.6 portekiz sürümü çıktı oda kaldı ama ne yapayım kuruyorum portekiz sürümünü eğer servise vereceksem bir uyuzluk varsa 2.2 Türkçeye geri dönüp servise veriyorum ... sonuçta 2.2 yasal sürüme döndüm mü gerisi beni bağlamaz ...

elinde S II gibi yada farklı Samsung cihazları olanlar garantiyi çok dert etmesinler bence yeteri kadar yükleme bilgileri varsa birazda cesaret ile sürüm yükseltmek eski sürüm kullanmaktan daha mantıklı ...

• Ace 2' yi öldürmemek için 1gb ram + 1GHz hızında 2 çekirdek + 4inç ekran koyup birde isimde ufak bir şeytanlık yapıp fiyatı şişirmişler.

• Çözünürlük ve işlemci olmamış

• makyajlı galaxy w veya ace 2 falan deselerdi.

s3 ün aynı özelliklerini buna sığdırsalardı s3 kadar satardı. ama bu haliyle olmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

Galaxy S 3 Mini değil tamamen Galaxy Wonder 2 olmuş bu, Galaxy S III ismine uygun chipset STE Novathor olmamalıydı, en azından Snapdragon S4 Dual Core + Adreno 22x çözümü bekliyorduk.

Samsung ile STMicroelectronics arasında 28/32 nm üretim süreci için stratejik ortaklığın yapıldığı eylül sonu haber sitelerine yansımıştı ... bu stratejik ortaklığın sonucu olarak Samsung muhtemelen Qualcomm a şimdilik sıcak bakmıyor olabilir onun yerine STEricsson SoC çözümlerini ortaklık yüzünden mecburen kullanıyorda olabilir ...

diğer bir detayda STEricsson un Nova A9000 serisinde LTE desteğine yer verilecek Samsung'ta belki STEricssonda Exynos 5 serisinde bulunacak olan LTE iletişim yongalarının kullanılmasının önünü açacak ve STEricssondan LTE lisansı alacağı için bu tarz işbirliğine gidiyor olabilir kısacası olaylar tamamen ''Duygusal''

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

LTE stratejisi konusunda haklı olabilirsiniz ama Galaxy S 3 LTE versiyonları Qualcomm chipset kullanıyor belki zorunluluktan, Microsoft yüzündende WM8 için Qualcomm kullanılıyor fakat Samsungun ürettiği Galaxy R Style modeli neden Qualcomm acaba? Önce ki seri içinde Galaxy S II ve Galaxy R ikilisi çıkartıldı ama global pazarda yer almıştı iki model de, şimdi Galaxy R Style sadece Kore için satışa sunulacak diye düşünürsek o zaman da Samsungun çelişkili pazarlama stratejisi ortaya çıkıyor, neyse bakalım zaman gösterecek. En azından biz kullanıcılar S 3 Mini modeli için Snapdragon S4 Dual + Adreno 22x chipseti görmeyi yeğledik, zaten bu model ismi de böyle güçlü bir donanımı gerektirir bence.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-Galaxy-R-Style-Guney-Korede-resmiyet-kazandi.htm

• Cok pahali

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

LTE stratejisi konusunda haklı olabilirsiniz ama Galaxy S 3 LTE versiyonları Qualcomm chipset kullanıyor belki zorunluluktan, Microsoft yüzündende WM8 için Qualcomm kullanılıyor fakat Samsungun ürettiği Galaxy R Style modeli neden Qualcomm acaba? Önce ki seri içinde Galaxy S II ve Galaxy R ikilisi çıkartıldı ama global pazarda yer almıştı iki model de, şimdi Galaxy R Style sadece Kore için satışa sunulacak diye düşünürsek o zaman da Samsungun çelişkili pazarlama stratejisi ortaya çıkıyor, neyse bakalım zaman gösterecek. En azından biz kullanıcılar S 3 Mini modeli için Snapdragon S4 Dual + Adreno 22x chipseti görmeyi yeğledik, zaten bu model ismi de böyle güçlü bir donanımı gerektirir bence.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-Galaxy-R-Style-Guney-Korede-resmiyet-kazandi.htm

işte mecburiyetten kaynaklanıyor Qualcomm kullanması Samsung un Exynos 5 ile LTE iletişim yongası kullanacağını biliyoruz STEricsson u kendi iletişim chipleri ile neredeyse kendi SoC çözümü gibi kullanmayı düşündüğü gerçek birde işin 28 nm boyutu var kısacası al gülüm ver gülüm mantığı var ...

Snapdragon MSM 8260 ve Adreno 220 de ilk çıktığında popülerdi bir çok cihazda bulunuyordu ama piyasaya saf CortexA9 lar gelince tercih edilmez oldu ...

Qualcomm Krait mimarisinin başınada aynısı gelecek Cortex A15 ler 2013 içerisinde satışa çıkacağı için hatta CES 2013 te bir çok cihaz tanıtılacağı için Snapdragon S4 dual in yüzüne bakan bile olmayacak Tegra 3 te büyük beklentilerle çıktı şimdi ne durumda fos yani ...

Galaxy R Style a gelince oda bir gereklilik şuan için LTE kullanılan ülkelere ancak o şekilde ürün çıkarabilir başka yolu yok ...

Qualcomm un hybrid mimari mantığı bi açıdan güzel ama bir açıdan da tam mimari gelince direk gözden düşüyor ... ileri ki zamanlarda Qualcomm ile AMD özellikle GPU tarafında tamamen ortaklığa girerlerse Qualcommda çok şeyler değişir diye düşünüyorum ...

• jelly bean ile gelmiş.adamlar güncelleme beklesin jelly bean yeni telefonlara gelsin bu arada Samsung da otomasyona geçecek herhalde Htc yaklaşıyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.