Şimdi Ara

Huawei Mate 10 Lite ülkemizde satışa çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xz1 2500 tl iken hiç bir cihaza yan gözle bile bakılmaz. Direk. XZ1 alınır.bu cihaz 2200:tl etmez. Bugun vatan da inceledim cihazi evet büyük ekran ama foto performansı cok düşük. İnsanlar para verirken birazda performan istemesi normal. Hızlı şarj yok. Usb type C yok. cihazin ederi taş catlasin 1600 1700 civarıdır. Büyük ekran istiyorsanız piyasada cok model var ucuza onlara bakın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katılıyorum Tevfik Bey. Kıyas bile edilemez bence. 4 kamerası ön plana alınarak reklamları yapılmasına rağmen fotoğraf kalitesinin hayal kırıklığı olması bile almamak için bir sebep. Telefonun tasarımında da bence sıkıntı var. Kılıfsız kullanmak mümkün değil sabun gibi kayıyor. Üzerinde fazla düşünülmemiş aceleye gelmiş bir telefon gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurtuncaldi -- 25 Kasım 2017; 21:38:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tevfik34

Xz1 2500 tl iken hiç bir cihaza yan gözle bile bakılmaz. Direk. XZ1 alınır.bu cihaz 2200:tl etmez. Bugun vatan da inceledim cihazi evet büyük ekran ama foto performansı cok düşük. İnsanlar para verirken birazda performan istemesi normal. Hızlı şarj yok. Usb type C yok. cihazin ederi taş catlasin 1600 1700 civarıdır. Büyük ekran istiyorsanız piyasada cok model var ucuza onlara bakın..

Lg g3 ile fotoğraf performansını kıyaslayabilir misiniz acaba ?

• tsshadow T kullanıcısına yanıt
    çok iyi kamera istiyorsanız.. gidip fotoğraf makinesi alın. Şu an piyasadaki en iyi cihaz diyelimki note 8 yada iphone X diyelimki, gece cekimi olsun yada aksiyon cekimleri olsun elinizde patlıyor. Telefon u ne için alacağı nıza karar verin ona göre alın. Bu cihaz fotoğraf için alınmaz. Dediğim büyük ekran istiyorsanız olur . Video izlemek içinn oyun oynamak için alınır. Ama 2200 tl fiyata olmaz. 1800 tlye a7 var 1700 tl xa1 ultra var. 1600 j7 pro var. Performans ve kamera xz1 de su an rn iyi fiyat en iyi secenek. Ya 300 tl fedekarlık yapacaksınız yada 300 tl cebinizde kalacak siz karar verin.

• quote:

çok iyi kamera istiyorsanız.. gidip fotoğraf makinesi alın. Şu an piyasadaki en iyi cihaz diyelimki note 8 yada iphone X diyelimki, gece cekimi olsun yada aksiyon cekimleri olsun elinizde patlıyor. Telefon u ne için alacağı nıza karar verin ona göre alın. Bu cihaz fotoğraf için alınmaz. Dediğim büyük ekran istiyorsanız olur . Video izlemek içinn oyun oynamak için alınır. Ama 2200 tl fiyata olmaz. 1800 tlye a7 var 1700 tl xa1 ultra var. 1600 j7 pro var. Performans ve kamera xz1 de su an rn iyi fiyat en iyi secenek. Ya 300 tl fedekarlık yapacaksınız yada 300 tl cebinizde kalacak siz karar verin.

Yorumunuz için teşekkür ederim amacım illa foto kalitesi çok iyi olsun değil zaten o yüzden sormadım sadece merak ettim. Açıkçası ne a7 nin ne de xz1 in bu telefondan daha iyi olduğunu düşünmüyorum tabi tercih meselesi biraz da

Para sizde o paraya mağzadan alınacak marka garantili en iyi telefonları saydım. Benim 2200 tl param yok 😆 Ama markaların ufak tefek seyleri değiştirerek millete 2200 tl den telefon satmasinida sığdıramiyorumm icime. Vermeyin o parayı yazık etmeyin

• quote:

Para sizde o paraya mağzadan alınacak marka garantili en iyi telefonları saydım. Benim 2200 tl param yok 😆 Ama markaların ufak tefek seyleri değiştirerek millete 2200 tl den telefon satmasinida sığdıramiyorumm icime. Vermeyin o parayı yazık etmeyin

Dedim ya bu tercih meselesi biraz da sony tasarımını hiç beğenmiyorum samsunga gelince mağaza yetkilisi a7 2017 için artık güncelleme verilmeyeceği şeklinde ki samsung bunu çok yapıyor üç ay sonra yenisi diye model çıkarıyor sonra diğerine desteği kesiyor ayrıca mate 10 lite bence a7 den daha üstün bir telefon fiyat konusu maalesef ülkenin gerçeği haline geldi

Valla fiyat gerceği tartışılmaz gercek cok haklısında. A7 konusunda satışcı arkadaş size yalan söylemiş.neyse verin 2200 tl yi içiniz rahat etsin ,😅

• Fiyat donanımına göre çok ilerde 2000tl senkmentinde sd821 - 835 gibi donanımlı cihaz varken pek mantıklı gelmedi fp ürünü denmesi.

• quote:

Valla fiyat gerceği tartışılmaz gercek cok haklısında. A7 konusunda satışcı arkadaş size yalan söylemiş.neyse verin 2200 tl yi içiniz rahat etsin ,😅

Artık satışçı yalanı ona da bişey yapamam maalesef deneyip göreceğiz bakalım

• Arkadaşlar operatörden 12-24 ay gibi taksitle bir telefon almak istiyorum.
    Pahalı modellerde üste çok bindiriyorlar 1000 lira kadar bende buna baktım birde çok yeni bir model bu daha yeni satışa açılmış buna +150 lira kadar bindirmişler nakiti 2200 taksitle 2350 gibi oluyor 24 ay.
    Bu model yeni ve ekran kasa oranı güzel güncel diye almak istiyorum ama özelliklerine içine bakınca baya şeyi kesmişler.
    Mesela hala micro usb kullanılıyor bunda. Kamerası 1080p çekebiliyor 2k 4k yok 802ac yok hızlı şarj yok vs. vs.
    O yüzden baktım bu yıl başınca çıkan yine Huawei markasının çok daha iyi özellikleri olan P10 modelleri varmış ve nakitte ama aynı fiyatlara düşmüş onlar. Bunun yerine özellik olarak onu almak daha mantıklı gibi ama nakitte oda işte operatörlerde hiçbir fiyat düşmesi yok gibi 3600'den sayıyırlar P10 modelini. Özellikleri daha iyi sadece ekran kasa oranı kötü.
    Bende Plus modelini isterim P10'da da ekran büyük istiyorum çünkü oda daha pahalı şuan ama Mate10 Pro gelince de onun fiyatlarını düşürmek zorunda kalırlar diye düşünüyorum.
    Yani özetle neyi almak daha mantıklı sizce şuan yeni yeni Mate 10 Lite satışları başlamış operatörlerde o yüzden P10 modellerinin fiyatları güncellenmemiş olabilir mi düşermi sizce nakit fiyatları
    P10'u 3600'den Plus modelini 4200'den sayıyorlar şuan nakitte Mate 10 Pro'nun çıkması ile oda önümüzdeki ay çıkıcak sanırım bu fiyatları düşer mi beklemeye değermi sizce ki düşecektir mantıken zaten.
    Yoksa 10 Lite'i alıp geçsem mi kararsız kaldım. Taksitle almak zorunda olmam işi bozuyor biraz.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8857&idPhone2=8514&idPhone3=8515

• 312 . kullanıcısına yanıt
    Aynı şey bende yaşıyorum. Çok hevesle bekledim bu telefonu tırt çıktı. Ocakta samsungun a serisi satışa başlıyacak.bekliyorum fiyatlarını. Xz1 2600 tl olduğu için onun fiyatını gecmeyi göze alamıyacaklardır.baktım olmadı xz1 alıp geçicem

• Tevfik34 kullanıcısına yanıt
    2500 tl yi ips ekranlı, 2700 Mah bataryalı, f2.0 diyafram açıklıgında optik görüntü sabitleyicisi olmayan, ekran gövde oranı %69 olan takoza vermek? Sen insanlara telefon falan önerme.

• quote:

Orijinalden alıntı: __Nikolaus__

2500 tl yi ips ekranlı, 2700 Mah bataryalı, f2.0 diyafram açıklıgında optik görüntü sabitleyicisi olmayan, ekran gövde oranı %69 olan takoza vermek? Sen insanlara telefon falan önerme.

Böyle saçma eleştiri yapan birine cevap vermemek lazım aslında ama başkalarının aklını karıştırmaman için cevap veriyorum.

Ips diye bahsettiğin ekranda HDR desteği, Triluminos, X-Reality Engine gibi teknolojiler var. Ekranı en iyilerden biri.

2700 mah batarya diye eleştirdiğin telefonun ekranı 5.2 inç ve full hd, bataryası çok rahat 1 günü çıkartıyor.

Diyafram 2.0 düşük görünebilir ama sony diğer markalara sensor satan bir firmadır. Kağıt üzerinde yazana bakarak yorum yapmamak lazım, inceleyenler kamerasından memnun.

Sony zaten OIS yerine EIS kullanıyor. Bunu eksik diye yazman ayrı bilgisizlik örneği.

Telefonun tek eksiği olabilir oda tasarım anlamında ekran kasa oranının %69 seviyesinde olması. İphone'larda bu civarda ekran kasa oranına sahip ama alt kısımda parmak izi okuyucu var. Gerçi sony'de stereo hoparlör koyuyor ama en azından alt kısmın o kadar boş kalmaması lazım. Bende eski sony z2 var, alıp bakıyorum telefon hiçte takoz değil. Sony yeni trende geç dahil oldu ekran kasa oranı yüksek telefonları 2018 başlarında çıkaracak. Bana göre %77-78 civarı ekran kasa oranı en güzeli, alt kısmada parmak izi okuyucu koyacaksın tamamdır.

@sınav_testmis_kanka

Telefonları çıkış fiyatına göre mi alıyorsun yoksa şuanki fiyatına göre mi alıyorsun? 2200 liraya 12 çekirdekli mali t880 li s7 varken 2 çekirdekli mali t830 kullanan mate lite almak tam senin gibi nickiyle uyuşan insanların yapacağı iş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 27 Kasım 2017; 23:35:52 >

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Çok merak ediyorum sen bi telefon öner hadi ?

• Full HD ekrana 2700 Mah yeterli diyosun yani? Başlı başına boş yorum örneği bir.

Evet Sony diger firmalara sensör satan bir firma ve kendi telefonlarında her zaman fotograf ve video konusunda diğer markalarına oranla başarısız olan bir firma, f2.0 düşük bir değer, dx0mark da 83 puan alan kameranın neyini övüyorsun sen bana?

Ois ve eis farkını cok iyi biliyorum ama senin bu konuda bir fikrin oldugunu sanmıyorum, Ucuz eis kullanmaya devam etsin sony, al biraz öğren bilgili arkadasım, ingilizce yoksa çevirebilirim.https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-OIS-and-EIS-in-smartphone-camera-and-which-is-preferable

%69 u da bir sekılde savunmaya çalışmışsın tebrikler.

Şimdi git ötede oyna

• quote:

Orijinalden alıntı: __Nikolaus__

Full HD ekrana 2700 Mah yeterli diyosun yani? Başlı başına boş yorum örneği bir.

Evet Sony diger firmalara sensör satan bir firma ve kendi telefonlarında her zaman fotograf ve video konusunda diğer markalarına oranla başarısız olan bir firma, f2.0 düşük bir değer, dx0mark da 83 puan alan kameranın neyini övüyorsun sen bana?

Ois ve eis farkını cok iyi biliyorum ama senin bu konuda bir fikrin oldugunu sanmıyorum, Ucuz eis kullanmaya devam etsin sony, al biraz öğren bilgili arkadasım, ingilizce yoksa çevirebilirim.https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-OIS-and-EIS-in-smartphone-camera-and-which-is-preferable

%69 u da bir sekılde savunmaya çalışmışsın tebrikler.

Şimdi git ötede oyna

Eis dedikten sonra araştırma yapıp gelmişsin Xz1 in bataryası, mate 10 lite den daha uzun süreler verecektir sen bunu anlayamıyorsun daha yazık :) az ötede oyna falan demişsin birde asıl sen git kumda oyna haydi gülüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 28 Kasım 2017; 0:3:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

Orijinalden alıntı: m.can123

F/P olarak bence güzel olmuş. Çinli markaları saymıyorum. Huawei oldukça büyük bir firma bazı insanlar karıştırıyor.

Fiyat performans ürünü ha?

1900 liralık a7 2017 nin ip68 suya dayanıklılık, 3600 mah batarya ve daha iyi gpu su var. 2200 liralara bulunan lg g6 yı saymıyorum, 2500 liraya satılan xz1 i söylemiyorum bak :)

Klasik fanboy cevabı.

Çıkış fiyatı 2500 liraydı. Bundan da bahsetseydin keşke.

Ümraniye çöplüğü gibi karmaşık, ergonomi yoksunu arayüzden de bahsedebilirdin mesela.

Samsung Knox kazığına ne demeli?

Huawei de ise bootloader kilidini açmak IMEI numarası girmeye bakıyor.

Atma ziyaa

A7 2017'nin çıkış fiyatı 2.299 liraydı ertesi hafta 2.150 dolaylarına düştü şuan 1.900'e bulunabiliyor.

Şuan experience'dan daha seri, modern ve kullanışlı bir arayüz yok android dünyasında

Huawei gitsin modem falan yapsın gerçi onu bile beceremiyor da yan odada çekmiyor kimse de haha

• 312 . kullanıcısına yanıt
    Operatorden agzi yanmis biri olarak konuşuyorum, sakin ha sakin operatore bulasmayin. Ode ode bitmiyor. Ama sozlesmeye iyi bakin, yilbaslari tarifenizin fiyatina zam yapiyorlar ki yoksa tarife kurus oynamayacak mi? Turkcellde mesela kurus oynamaz. Hangi tarifeye telefon aldiysaniz o tarifenin fiyati taahut suresi boyunca ayni kalir.

Butcenize gore bir cihaz bakin derim. Butceyi zorlamayin zira huaweide 990 civarina satilan p9 lite 2017 de gayet guzeldir. Gerci su aralar yine 1200lere cekmisler fiyatini.

Ucuz cihaz olsun diyorsaiz nokia bakabilirsiniz. Yavastir donanim olarak ama arayuzu ve kasa yapisi saglamdir. Yine 1500 civarina moto z play alabilirsiniz. type c, sinifina gore gayet guzel kamera ve moto modlarla isinizi cok iyi gorur. Yine moto g5, bin lira seviyesinde tercih edilebilir.

1.000 tl altina ithalatci garantili xiaomi tercih edilebilir. Yok resmi olsun derseniz htc desire modellerine bakabilirsiniz. Yine nokia 3, bu fiyat bareminde tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 28 Kasım 2017; 0:32:14 >

• Hocam tarife ile almıycam birinin mevcut tarifesine ek olarak alıcam. Yani sabit telefon fiyatı ödicem sadece.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.