Şimdi Ara

Huawei HG520c Ttnet Kilidi Kaldırma ÇÖZÜM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
7.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben başta olmak üzere birçok kişinin de HG520c modemlerde ttnet kilidi ile başımız dertteydi. Bu durumu çözebilmek için Huawei destek hattı ile görüştüm fakat servise göndermemi vs. istediler ve büyük ihtimalle de para alacaklardı.
    Bugün biraz telnet üzerinden modemi kurcalayarak kullanıcı adı ve şifreyi istediğim hale getirebildim. Sorunu olan arkadaşlar için çözümünü anlatıyorum.

Öncelikle bilgisayarınızda telnetin aktif hale getirilmiş olması gerekiyor.
    Aşağıdaki adımları uygulayarak telnet'i aktif edebilirsiniz.

Daha sonra CMD açalım ve ana işleme başlayalım.

İlk olarak cmd'ye telnet 192.168.1.1 yazıyoruz. Bizden modem şifresini isteyecektir genellikle ttnetden alınan modem şifreleri ttnet'dir. Şifremizi yazdıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Modemin adını görebiliyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Şimdi ana kodları yazmaya başlayalım.

İlk olarak wan node index 1 yazarak enterlayın.
    Daha sonra wan node encap pppoe yazıp enterlayın.
    Daha sonra ise wan node ppp username adslkullanıcıadınız@saglayıcıfirma yazıp enterlayın. (Örneğin benim ki wan node ppp username 212614****@biri.com.tr)
    Şuan kullanıcı adını değiştirdik ama şöyle bir durum var bu ayarı yaptıktan sonra modem arayüzüne girip adsl şifrenizi veya kablosuz ağ şifrenizi değiştiremezsiniz. Çünkü bu ayarı yaptığımız zaman modem arayüzünde kullanıcı adı bölümünde @ dahil olmak üzere tam ad yazacaktır modem arayüzünde sembol kullanamazsınız. Bu nedenle şifremizi de aynı bölümden değiştireceğiz.
    Adsl şifremizi de belirtmek için wan node ppp password adslkullanıcışifreniz yazıp enterlayın.
    Son olarak wan node save diyerek işlemlerimizi kaydedelim.

Başarılı olduk mu diye bakmak için show all komutunu yazalım sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Alıntı değildir.
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    İyi forumlar.

• Çok teşekkürler çok faydalı oldu sayende bu modemi dsmart ta kullanabildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xCarpediem

Merhabalar,

Ben başta olmak üzere birçok kişinin de HG520c modemlerde ttnet kilidi ile başımız dertteydi. Bu durumu çözebilmek için Huawei destek hattı ile görüştüm fakat servise göndermemi vs. istediler ve büyük ihtimalle de para alacaklardı.
    Bugün biraz telnet üzerinden modemi kurcalayarak kullanıcı adı ve şifreyi istediğim hale getirebildim. Sorunu olan arkadaşlar için çözümünü anlatıyorum.

Öncelikle bilgisayarınızda telnetin aktif hale getirilmiş olması gerekiyor.
    Aşağıdaki adımları uygulayarak telnet'i aktif edebilirsiniz.

Daha sonra CMD açalım ve ana işleme başlayalım.

İlk olarak cmd'ye telnet 192.168.1.1 yazıyoruz. Bizden modem şifresini isteyecektir genellikle ttnetden alınan modem şifreleri ttnet'dir. Şifremizi yazdıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Modemin adını görebiliyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Şimdi ana kodları yazmaya başlayalım.

İlk olarak wan node index 1 yazarak enterlayın.
    Daha sonra wan node encap pppoe yazıp enterlayın.
    Daha sonra ise wan node ppp username adslkullanıcıadınız@saglayıcıfirma yazıp enterlayın. (Örneğin benim ki wan node ppp username 212614****@biri.com.tr)
    Şuan kullanıcı adını değiştirdik ama şöyle bir durum var bu ayarı yaptıktan sonra modem arayüzüne girip adsl şifrenizi veya kablosuz ağ şifrenizi değiştiremezsiniz. Çünkü bu ayarı yaptığımız zaman modem arayüzünde kullanıcı adı bölümünde @ dahil olmak üzere tam ad yazacaktır modem arayüzünde sembol kullanamazsınız. Bu nedenle şifremizi de aynı bölümden değiştireceğiz.
    Adsl şifremizi de belirtmek için wan node ppp password adslkullanıcışifreniz yazıp enterlayın.
    Son olarak wan node save diyerek işlemlerimizi kaydedelim.

Başarılı olduk mu diye bakmak için show all komutunu yazalım sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Alıntı değildir.
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
    İyi forumlar.

dostm sana cok cok teşekkür ederim haftalardır uğraşıyodum
    denemediğim şey kalmadı gücbela frmware buldum olmadı , putty, vedat gibi proğramlar falan hiçbiri işe yaramadı vs...
    ama bu işe yaradı smartax mtx880de denedim ben bunda da işe yarıyo :)

tekrardan cok teşekkürler (:

• harikasın !! 6 tane telefon numarası arattılar bişeyi beceremediler ttnetten vodafone a hem de oyuna getirilerek geçmiştim.
    1 gün internetim kesildi şu modemi ayarlayamamaktan. Mesai saatini bekle yok modem eskiymiş vsvs. birbirlerine atıp duruyorlar.
    Modemi 2 yıl önce aldım sapasağlam jilet gibi modem şu yazdığın kodu yazmaktan aciz bunlar bi de teknoloji uzmanları destek sağlayıcılar olacak.
    çok teşekkür ederim. bu arada kullanıcı ismi: isim@vodafone.net.tr diye girdim olmadı, sonrasında isim@vodafone diye girdim oldu. haberiniz olsun.
    ama yine de hafızaya net.tr lisini girmiş ama direk yazınca olmuyor işte, bilgilerinize. Çok çok teşekkürler 2016da da işime yaradı aynı kodlar. ubuntudan da yapılyor ben ordaki terminalden yaptım.
  • Selamlar.

Bende superonline huawei HG253s var. Modem ip adresi 192.168.1.1. Putty veya cmd ile Telnet bağlantı yapmıyor. Requested time out yazıyor.

Buna bir çözümünüz olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Connorcan C kullanıcısına yanıt
    Putty ssh ile denenebilir fakat komutlar değişebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razorart -- 22 Ekim 2017; 0:58:15 >
  • ağır hort olacak ama, telnet ssh ile denedim olmadı, putty ile denedim yine sonuç yok. o lanet olası @ttnet sabit çakılı duruyor arayüzde.

yazılım güncelleme denedim güncelleme yapmıyor.

çözümü olan varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • denedim. ne yazıkki olmuyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.