Şimdi Ara

Huawei Ascend P1 - U9200 (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.663
Cevap
30
Favori
301.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamu aleykum telefonu yaklaşık iki yildir aldigim haliyle kullaniyorum.Rom atinca daha iyi olur diye okudum. Ama hic anlamiyorum. Türlü türlü hali var. Telefon yukaridaki anlatilanlar gibi donuyor takiliyor. Düzeltme imkani var mi? Stabil çalisan rom var mi ne yapmaliyim. Satmak kurtulmak istedim 100 lira verdi telefoncu :( bende bunu deneyim dedim umut var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firadi

Selamu aleykum telefonu yaklaşık iki yildir aldigim haliyle kullaniyorum.Rom atinca daha iyi olur diye okudum. Ama hic anlamiyorum. Türlü türlü hali var. Telefon yukaridaki anlatilanlar gibi donuyor takiliyor. Düzeltme imkani var mi? Stabil çalisan rom var mi ne yapmaliyim. Satmak kurtulmak istedim 100 lira verdi telefoncu :( bende bunu deneyim dedim umut var mi ?

Aldığın haliyle kullanıyorsan iyice şişmiştir yeni rom yüklersen bir süre daha rahatlar sana b336 rom tavsiye ederim en stabil o görünüyor şu an ilk sayfada ki yönergeleri dikkatle okuyup uygularsan olur başka yolu zor

• Bir süreden kasıt ne kadar? Takılma kasma herkeste var mı?

• Ben mate 7 ye geçtim yaklaşık 20 gün oldu, haberiniz olsun, arada destek vermeye çalışırım buraya da bilgim olduğu konular dahilinde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

Ben mate 7 ye geçtim yaklaşık 20 gün oldu, haberiniz olsun, arada destek vermeye çalışırım buraya da bilgim olduğu konular dahilinde :)

Hayırlı olsun mate 7 güzel telefon biraz büyük gerçi p1 den sonra zor gelmedi mi Huawei den vazgeçemiyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: firadi

Bir süreden kasıt ne kadar? Takılma kasma herkeste var mı?

Takılma kasma herkeste var telefon çıkalı 3,5 yıl oldu nerdeyse artık işletim sistemi vs yetersiz kalıyor uygulamalar ağır ram yüksek kaldırmıyor kasma takılma normal yani yeni rom yüklersen rahatlatır tabiiama bir süre sosonra kullanmana bağlı olarak yine ağırlaşır androidin genel sorunu bu eğer kurcalamaktan korkuyorsan kvk teknik serviste yaptırabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: anstzst

quote:

Ben mate 7 ye geçtim yaklaşık 20 gün oldu, haberiniz olsun, arada destek vermeye çalışırım buraya da bilgim olduğu konular dahilinde :)

Hayırlı olsun mate 7 güzel telefon biraz büyük gerçi p1 den sonra zor gelmedi mi Huawei den vazgeçemiyorsun

Teşekkür ederim, Huawei alışkanlık yaptı benden her dönem de illa bi tane hoşuma gidicek tasarımlı bi telefonu oluyor, bu dönem de mate 7 hoşuma gitti, ben de telefon arayisindaydim aldım, iyi de yapmışım memnunum öneririm :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim, Huawei alışkanlık yaptı benden her dönem de illa bi tane hoşuma gidicek tasarımlı bi telefonu oluyor, bu dönem de mate 7 hoşuma gitti, ben de telefon arayisindaydim aldım, iyi de yapmışım memnunum öneririm :)

Güzel günlerde sorunsuz kullanırsınız inşallah aslında benim de favorilerim arasında ama çok büyük geliyor bakalım lg g2 yada g3 e geçiş yapacağım gibi

• quote:

quote:

quote:

Güzel günlerde sorunsuz kullanırsınız inşallah aslında benim de favorilerim arasında ama çok büyük geliyor bakalım lg g2 yada g3 e geçiş yapacağım gibi

• herkeze selamlar.

huawei p1 b106 türkcell rom bulamıyorum. yardımcı olan olurmu ?
  • P1 u9200 pil ömrü bitti, 2 farklı pil çıkıyor, hangisi bizim telefona uygun?
    HB4Q1HV 1850 mA
    HB4Q1. 1670 mA

• cagdascac C kullanıcısına yanıt
    her ikiside uyuyor sanırım.HB4Q1 olan içinden çıkıyor açıp bakınca gördüm. HB4Q1HV olanı ise ebay da arayınca uyumlu diye çıkıyor hatta bir tane aldım bakalım sağlam çıkacak mı
  • anstzst A kullanıcısına yanıt
    Aynı hatayı bende aldım sonra araştırıp başka bir rom buldum ve yükledim bir kaç gündürde kullanıyorum. Bayağı bayağı iyi durumda. bataryanın hiç bu kadar yavaş bittiğini görmemiştim.

site bu ve rom linkide aşağıda
    http://ascendp1.altervista.org/rom-ap9/
    site tahminim italyanca lakin sağda çeviri var oradan çeviri yapabilirsiniz.

rom indirme linki
    https://drive.google.com/file/d/0B5RAD1__ELXXbkpJTXJCMXhSZUE/view?pli=1

sürüm gayet stabil,radyo çalışıyor,kamerada da 3 boyutlu panaromik çekim var ve o'da çalışıyor(cyanogenmod romlarda çalışmıyor denedim ).GAPPS mevcut.diğer özelliklerin hepsi aktif(belki gözümden kaçan birşey olabilir).sadece kurun ve keyfini çıkarın.
    not:flashla program yükleyince hata verebiliyor.xda performans,başka kamera programı vs kurmayı denedim bluetooth'u durdurdu.onun için onların app linkini veriyorum altta.

ekran alıntılarınıda yüklüyorum belki ilgilenen arkadaşlar olabilir.
    en baştaki google drivedaki program bilgileri sağ en alttaki bahsettiğim 3 boyutlu kamera ekranı görüntüsü.

Son olarak huawei app+xda performans linkinide vereyim.uzun uğraşlar sonucunda buldum çoğu link kırıktı.
    https://drive.google.com/folderview?id=0BzeHVtI-tsshfnQ2WDdaaEZielBtblZBTndpREVsSFhaRjNhRjRvX0dkVGJBSHFiaG1NLW8&usp=sharing

ben sadece bunları kurdum.
    -Huawei Emotion Ui Camera+Gallery (guncel kamera ve sesi kapatma özelligi var)
    -Huawei Weather Clock (hava durum widgetı ekleme(bu romda yüklü değil))
    -xda
    tavsiye ederim

hadi kolay gelsin

Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 18 Ağustos 2015; 12:10:20 >

• Üstteki Arkadaşın dediği romu ben yaklaşık 9 aydır kullanıyorum büyük bir sorun yaşamadım. Bizim telefon için en uygun rom bu bence, hem stabil hemde dayanıklılık modunda sarjı gayet iyi gidiyor. Geçen gün kameraya bağlanılamıyor diyordu. Telefonu yeniden başlattım düzeldi 24 gündür telefonu hiç kapatmamışım.
  • qazrfv kullanıcısına yanıt
    aynen katılıyorum hocam. bende yeni rast geldim bu roma.bundan önce de huaweinin sitesindekihttp://huaweinews.com/2014/01/stable-custom-rom-ascend-p1/ bu romu kurmuştum o da güzeldi ama bu daha güzel.
  • atilgan1 kullanıcısına yanıt
    Cwm recoveryden basitce nasl kurulacagini anlatirmisiniz suan cm 11 deyim bu roma gecmeti dusunuyorum ancqk bira karisik gldi

• nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    linkten romu(AP_9.rar) indirin sadece.gapps e gerek yok indirmene içinde var romun
    bu romu sd kart içine bir klasöre (bence aa isimli bir klasör açın en üstte olur) kopyalayın bu işlem tmm.
    cwm kurulu demişsiniz o zaman işimiz daha da kolay.
    telefonu yeniden başlatın ve başlarken ses açma + power a basılı tutup turkcell logo geldikten sonra powerden elimizi çekiyoruz sonra 3-4 sn daha ses açma tuşunda diğer elimizi tutup bırakıyoruz ve cwm recoverye gelir muhtemelen.

not:nolur nolmaz diye içindeki sürümün yedeğini almak istersen backup ve restore var girip yedek alabilirsin.

sonra altta resimde gördüğün ekran gelecek.
    burada ses tuşları ile aşağı yukarı enter olarakta powerı kullanarak

wipe cache, wipe data/factory reset yap hemen siler zaten.(1. resim)
    sonra yine bu ekranda mounts and storage var gir ona oradanda(2. resim)
    format system ve format cust(bu olmayadabilir) onlarıda sil bir sürede onlar alır.

silme işlemlerinden sonra ana ekranda "install zip from sdcard" a gir. sd karta kopyaladığın rom klasörünü bul girdikten sonra AP_9.rar isimli dosyayı seç ve gelen pencerede yes seçeneği çıkacak.power ile enter de işte bu kadar ;)

kısaca ise;
    romu kopyala sd karta > cwm recovery ye gel telefon başlarken > wipe cache,dalvik ve factory data reset yap > install zip from sdcard > romu kopyaladığın yeri bul ve seç > yes de
     Huawei Ascend P1 - U9200 Huawei Ascend P1 - U9200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 18 Ağustos 2015; 11:57:46 >

Yani bu romu kurmanin normal cm11 vs kurmadan hic bir farki yok sadece gapps a gerek yok.
    Ben bunun sadece orj huawei wirmwarelerinin uzerine kurulan patch saniyordum oysaki cok kolaymis tesekkut ederm aydinlattiginiz icin
    Son olarak.malum bu telefonun hafizasi buyuk bir sorun ben sirf bu yuzden kullaniyorum cm11 i sd karta tasima secenegi var diye bu romda nasil acaba uygulamalari sd karta kurabiliyormuyuz?
    Sizin yuklediginiz apklerden kurduktan sonra hepsini yuklemelimiyiz camera apk si vs ve xda performans apk sini yuklememizi tavsiye edermisiniz siz denediniz mi acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 17 Ağustos 2015; 20:42:48 >
  • nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    aynen farkı yok ve çok kolay dediğin gibi

ben o google drive linkindeki uygulamaların hepsini kurmadım.kurup kaldırdığım oldu tabi fuzuli gördüğüm
    sadece bulunmuyor bazı uygulamalar kolaylık olsun arkadaşlara diye paylaştım tabi google yasal hak ihlali falan diyip kapatmazsa

sadece bunları kurdum.
    -Huawei Emotion Ui Camera+Gallery (guncel kamera ve sesi kapatma özelligi var)
    -Huawei Weather Clock (hava durum widgetı ekleme(bu romda yüklü değil))
    -xda
    tavsiye ederim

(içinde gelen müzik uygulamasına ısınamadım ve app(google drive) linkinde > romdakinden daha eski sürüm uygulamalar klasörünün içinde "Huawei Emui 2.0 - 2.3 Music MediaCenter(ben bunu kullanıyorum)" uygulaması ile değiştirdim)

birşey daha var "Huawei Emotion Ui Security Guard" bu apk dosyası şifreleme vs yapıyor güzel gibi sanki

şimdi baktım ayarlar > uygulamara sd karta taşıma sekmesi bazı programlarda akfit bazılarında değil.ortalama bir kullanıcı (yani ben ) sosyal paylaşım uygulamarı ve google gerekli prolar ve de bir kaç küçük uygulama için yaklaşık 500 mb yer mevcut bunu belirtim.arada bir cleande yapıyorum.

bu sd karta taşımada aktif olmayanlar için midir bilmiyorum bir flash programı bulmuştum onuda yine app uygulamarının içinde şimdi attım. flash permissions sdcard isimli.
    bunu bir flashla kur istersen.belki diğer uygulamaları taşımakta aktif eder ama ben kurmadım bunu şu an için depo yetiyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 18 Ağustos 2015; 12:11:02 >

Tesekkurler elinize emeginize saglik.

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.