Şimdi Ara

Huawei Ascend P1 - U9200 (323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.663
Cevap
30
Favori
301.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: agritux

Haklıymışsınız pil arızasıymış. Telefon şarja taktığımda açılır, şarjda değilken açılmaz bir hal aldı. Servise verdim. Garanti dahilinde işlem yapıyorlar mı pil için? Nekadar sürüyor?

Garantisi devam ediyorsa pili garantiden değiştirirler benimki 4-5 günde gelmişti ortalama 1 haftada hallediyorlar benim pil değiştikten sonra kapanma şebeke gitme gibi sorunlarımın hepsi düzelmişti inşallah sizin de düzelir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synsapmaz

lolipop romunu kurdum arkadaşlar bataryayı dayandıramadım 2 saatten fazla.Su gibi içiyo.Rom daha stabil hale gelmemiş bluetooth çaklışmıyo.Müzik çalar hata veriyo.Telefon arada bi yeniden başlıyo.Ram yetersiz geliyo biraz arada takılıp ekran parlayıp yeniden başlıyo.Stock mp3 player arızalı kullanmayın.Bana kalırsa romu kullanmayın.Spanorg bu işe girene kadar beklemek lazım.

Tahmin ediyordum böyle sıkıntılar olduğunu zaten lolipop kuran tüm marka cihazlarda pili çok harcama sikayetleri var sanırım pil hususunda en iyi sürüm 4.4.4. kullananlar öyle diyor neyse bizim tel.i b315 4.1.1 ile emekli edeceğiz öyle görünüyor

• anstzst A kullanıcısına yanıt
    Aslında telefona lolipop çok yakıştı kullanımı da çok hoş.Ben inanıyorum ki spanorg bu işin de içinden çıkar onu bekliyorum açıkcası.Ama bunun dışında bu telefon için kullanacağım tek rom cm11 spanorg 4.4.4 her konuda beni memnun bırakan rom.batarya ortalamadan biraz daha fazla bile gidiyo açıkcası bir süre sonra.http://ascendp1.altervista.org/rom-cm11-spanorg/ kesinlikle tavsiye ediyorum ilk günden beri kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım.b704 b336 b229 stabilitesi mevcut ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: synsapmaz

Aslında telefona lolipop çok yakıştı kullanımı da çok hoş.Ben inanıyorum ki spanorg bu işin de içinden çıkar onu bekliyorum açıkcası.Ama bunun dışında bu telefon için kullanacağım tek rom cm11 spanorg 4.4.4 her konuda beni memnun bırakan rom.batarya ortalamadan biraz daha fazla bile gidiyo açıkcası bir süre sonra.http://ascendp1.altervista.org/rom-cm11-spanorg/ kesinlikle tavsiye ediyorum ilk günden beri kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım.b704 b336 b229 stabilitesi mevcut ;)

Denemeye çalışacağım tşkler

• quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

Orijinalden alıntı: yorumer

Arkadaşlar bu linkdeki 2600 mah lık bataryayı taksak nasıl bir sıkıntı çıkar? günde 3 defa şarj etmekten sıkıldım.
    http://www.aliexpress.com/store/product/100-Original-2600Mah-Battery-For-Huawei-Ascend-P1-XL-U9200E-U9200S-U9510E-T9510E-phone-replacement-backup/1243333_32256237915.html

Ben 2600 mah lık pil aldım fakat olmadı. Yani olmadı derken pil kalın geldi kapak oturmuyor. Benimde aklıma p1xl modelinin sadece arka kapağını alıp p1 e takmak geldi. Fakat bu kapak bizim telefonlara uyarmı acaba bileniniz var mı?

Alıntıları Göster
    quote:

Ben 2600 mah lık pil aldım fakat olmadı. Yani olmadı derken pil kalın geldi kapak oturmuyor. Benimde aklıma p1xl modelinin sadece arka kapağını alıp p1 e takmak geldi. Fakat bu kapak bizim telefonlara uyarmı acaba bileniniz var mı?

Huawei Ascend P1 - U9200
     Huawei Ascend P1 - U9200

Evet arkadaşlar almış olduğum 2600Mah lık pili nihayet p1XL kapağını alarak sorunu hallettim cuk diye oturdu.Merak eden arkadaşları bilgilendirme amaçlı söylüyorum. P1 ile P1XL herşeyi aynı sadece arka kapağin şekli farklı ama tirnaklari sorunsuz oturuyor ve uyum sağliyor bilginize..

Bu arada bir sorunum var telefonun kamerası bozuldu yani ana kamerayı değiştirmem gerek nereden temin edebilirim bilgisi olan var mı?

Huawei Ascend P1 - U9200
     Huawei Ascend P1 - U9200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameray37 -- 2 Mayıs 2015; 22:37:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kameray37

quote:

Huawei Ascend P1 - U9200
     Huawei Ascend P1 - U9200

Evet arkadaşlar almış olduğum 2600Mah lık pili nihayet p1XL kapağını alarak sorunu hallettim cuk diye oturdu.Merak eden arkadaşları bilgilendirme amaçlı söylüyorum. P1 ile P1XL herşeyi aynı sadece arka kapağin şekli farklı ama tirnaklari sorunsuz oturuyor ve uyum sağliyor bilginize..

Bu arada bir sorunum var telefonun kamerası bozuldu yani ana kamerayı değiştirmem gerek nereden temin edebilirim bilgisi olan var mı?

Huawei Ascend P1 - U9200
     Huawei Ascend P1 - U9200

hocam kapak ve bataryayı nerden kaça aldınız, link var mı teşekkürler..

• arkadaşlar telefonum arada sırada hoparlörü çalışmama problemi oluyordu. Bu gün birden hoparlör gitti. Aramalarda karşı tarafın sesini duymuyorum ama karşı taraf beni duyuyor. Telefondan her hangi bir müzik yada benzeri ses kaydı dinleyemiyorum. Bluetooth ve kulaklıkta işe yaramıyor.Telefonu acarken bazen hoparlörden açılış sesi geliyor ama sonra bidahada ses gelmiyor sizce sesbebi ne olabilir?
  • anstzst A kullanıcısına yanıt
    Servise verdiğin günün üzerine kaç gün geçerse iade-değişim-para iadesi istenebiliyor? benimki garanti dahilinde üreticiden aksesuar bekleniyor yazıyor.
  • quote:

Servise verdiğin günün üzerine kaç gün geçerse iade-değişim-para iadesi istenebiliyor? benimki garanti dahilinde üreticiden aksesuar bekleniyor yazıyor.

20 iş günü.
    Cumartesi de dahil iş günlerine.

• Fallout kullanıcısına yanıt
    20 iş günü sonucunda ne isteme hakkımız oluyor para iadesi?
  • quote:

20 iş günü sonucunda ne isteme hakkımız oluyor para iadesi?

Para iadesi
    Aynı telefon ile değişim.

Teklif ederlerse başka telefonlarla da değişim olur. Sizin anlaşmanıza bağlı.
  • Beyler cm12.1 i deneyeniniz yokmu artik umodi kestinizmi cihazdan yoksa yapmayin

• agritux kullanıcısına yanıt
    Aksesuar senden bekleniyor büyük ihtimal para iadesi yapacaklar sana

• zahidow Z kullanıcısına yanıt
    Benden mi bekleniyor? Nasıl yani hocam?
  • Telefonu orjinal kutusu kulaklığı sarj aletiyle mi gönderdin ? Bende de aksesuar bekleniyor yazdıktan 3 gün sonra arayip sarj aleti ve kulaklığı da istediler para iadesi yapacz demişlerdi

Fakat Huawei çok cilkef çok kurnaz bir firma. Bana 4 aydır para iadesini yapmadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zahidow -- 14 Mayıs 2015; 19:48:55 >
  • zahidow Z kullanıcısına yanıt
    Sadece cihazı verdim hocam. Kılıfı bile vermedim. Huawei den ziyade KVK ya gram güvenim yok. Yapabilecek olsam ekran jelatinini bile söküp verecektim. Geri takılamaz ama :)

Kvk sorgulamasında aşağıda resimdeki sonuç çıkıyor.

Huawei Ascend P1 - U9200

Orjinal şarj aleti ve kulaklığı vermezsek ne olur? sıkıntı olur mu ki?

Para iadesi değil aynı telefonu ver desem? veremiyorsan üst model ver desem?

Aksesuarı alıp ne yapacakmış :) Zarar görmüş olması önemli mi aksesuarın? Şarj aleti iyi durumda da kulaklık biraz değil baya hırpalanmış durumda.
     Huawei Ascend P1 - U9200

• quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Beyler cm12.1 i deneyeniniz yokmu artik umodi kestinizmi cihazdan yoksa yapmayin

Cihaz performans düşüklüğü yaşıyor artık ram konusunda :) canavar gibi çalışan cm11 romlari artık tam performansında değil, facebook twitter gibi uygulamalar maşallah artık rami somuruyorlar, herhangi bi oyun açsak, ram kaybından mesaj gelmez oluyor telefona, bundan mütevellit mc Donald in romu v9 u kurdum, ram performansı iyi can sıkmıyor, ama değiştirilmek istiyor telefon malesef :) ben yine Huawei düşünüyorum mate 7 modeli :D Huawei den vazgeçemiyorum hehe

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yEmreozc kullanıcısına yanıt
    Kullandiginiz romu anlatirmisiniz suan mookeedeym acaba kiyaslayabilirmisiniz stabilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 18 Mayıs 2015; 2:33:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickimsonikimsi

Kullandiginiz romu anlatirmisiniz suan mookeedeym acaba kiyaslayabilirmisiniz stabilmi

Jelly bean sürümü, kitkat la kıyaslanamayacak kadar kötü bence. Stabilligi mokee ile değil de cm11 le kiyaslarim, aynı stabillikte çalışıyor. Mokee yi uzun süre kullanmadım da hiç. Bu romun artısi ram kullanımı ve şarj, sistem in kendisi çok ram harcamiyor bu da bos alanı yukseltiyor. Şarj konusunda da, deepsleep çok düzgün çalıştığı için şarj düşüşü minimum oluyor uyurken geçen sürede. Bi kaç ayar yaptın performans settings programiyla, dirty ratio, swappians ayarlarını değiştirdim daha akıcı oldu,http://ascendp1.altervista.org/ bu siteyi incele, yalnız v9 tek başına kurulmuyor, wipe temizlemesi yapmadan emiu romlari nin üstüne direk kuruluyor recovery modda haberin olsun, sadece ram konusunda öneririm bu konuyu başka da bişey için önermem, sen mokee yi anlat biraz ben geçmeyi düşünüyorum da rus romlari pek tatmin etmiyor akiciligi beni :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yEmreozc kullanıcısına yanıt
    Gonderdiginiz sitedeki hemen hemen butun romlari denedim sanirim liqitsmoot da cok uzun sure kaldim cunku muthis bir performansi vardi ancak cokmeler donmalar problemliydi daha sonra mookee ye gectim sanirim 6-7 ay oluyor ben 3 ay kullandim sonra esime verdim Halen bu romda cok hizli ve stabil bir rom ancak hergun illa bir kez kendi kendine reboot yapiyor bazen deepsleepden uyanamiyor eger cm12 de bu sorunlarda giderilirse gercekten muthis olacak cunku bu tele bukadar performans yeterli bence.
    cm12 ciksin ben deneyip size bildiririm stabilitesini siz madem yeni rom ariyorsunuz sunu bi deneseniz super olur.
    [ROM][4.4.4] CM11 for Huawei Ascend P1 by RomichForce
    bende daha stabilse geceyim buna malul tel her an elimin altinda degil birde stabil degilse hanim Eve sokmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 18 Mayıs 2015; 14:14:40 >
  • 
Sayfa: önceki 321322323324325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.