Şimdi Ara

Huawei Acsend G7 Lolipop Root + Fmradio + Costum Recovery (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
10
Favori
21.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konudaki ilk romu yükledim de. cihaz boştayken bile 800 mb kullanıyor, 1gb boş. %44 çalışma oranı var.

stock romda bile en az 1,2 boştaydı. acaba bende mi sorun var, yoksa romun stabilliğimi böyle? pil durumu stock roma göre nasıl?
  • Taha0194 kullanıcısına yanıt
    Taha hocam xposed'ı denedin mi? ilk mesajdaki versiyonu kurdum. daha sonra swipeback2 modülünü yükledim ama kapatıp açmama rağmen aktif olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: versamaxx

Taha hocam xposed'ı denedin mi? ilk mesajdaki versiyonu kurdum. daha sonra swipeback2 modülünü yükledim ama kapatıp açmama rağmen aktif olmadı.

Şuan kullanmıyorum ama daha önce iki kere xposedi kurmuştum. Pek fazla modül kullanmadım İki modul kullanmıştım. Bazı modüllerle uyumsuzluk gösterebilir deneyip bakmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk mesajdaki resimde olan ana menü tuşundaki huawei simgesini nasıl yapıcaz? birde bildirim çekmecesinin arkaplanı beyaz olmayan bildiğiniz güzel tema var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: just a matter of time

ilk mesajdaki resimde olan ana menü tuşundaki huawei simgesini nasıl yapıcaz? birde bildirim çekmecesinin arkaplanı beyaz olmayan bildiğiniz güzel tema var mı?

İos8 charm blue ve 56mb'lık mate 7 temalarından birini indirip kullanabilirsiniz.

• @Taha0194, gezinti çubuğundaki huawei iconu nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz?

edit: telefonu kapatıp açınca iconda oldu tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first9 -- 5 Temmuz 2015; 15:42:27 >
  • İlk konuya düzenlediğim temayı da deneyip olumsuz veya olumlu yönlerini test edebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Taha0194
    update app dosyasını hafıza kartındaki dload klasörüne atıp

dload klasörü nedir dloaddan kastınız download mı acaba, yoksa tam olarak dload mı olacak isim? klasörü kendimiz mi oluşturuyoruz öyle bi klasör çıkmadı bende çünkü

edit: çok cahilce bi soru olmuş, kendim deneseydim de olurmuş hani..

çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18XET01 -- 19 Temmuz 2015; 3:24:25 >
  • Arkadaşlar Kingroot ile root yaptım telefonu ama emui güncellemeler kısmında wifi üzerinden otomatik güncelleme bölümünde sisteminiz değiştirildi yazıyor. Peki ben unroot nasıl yapabilirim ?

• Arkadaşlar telefona cm 12 kurmaya çalıştığımda kuramıyorum hata veriyo hep. cwm recovey var şuan. Sanırım farklı bi recovery kurmak gerekiyor. Ama farklı bi recovery'i nasıl kuracağımı bilmiyorum. Yardım eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: cayanbicakci

Arkadaşlar telefona cm 12 kurmaya çalıştığımda kuramıyorum hata veriyo hep. cwm recovey var şuan. Sanırım farklı bi recovery kurmak gerekiyor. Ama farklı bi recovery'i nasıl kuracağımı bilmiyorum. Yardım eder misiniz?

İlk sayfada recovery yükleniş anlatımı mevcuttur.

• Arkadaşlar bootloader kilidini nasıl kapatabilirim . Birisi adam adım yazabilir mi ?

Daha önce ben açtım hatta merak edip tekrar kapatmış ve yine açmıştım ve 3 aydır rootla kullanıyorum .
    Ancak şimdi ekranda oluşan dalgalanma ,bozulma sebebiyle servise vereceğim. Oyuzden root u kaldırıp bootloader ı kapatmam lazım ama bir türlü olmadı .

Hi suite yüklü , usb hata ayıklama açık gerekli işlemleri yapıyorum kilitleme için gerekli komutu yazıyorum ama yok malesef tepkisiz telefon

C:\Users\BAXI\Desktop\G7\G7>adb reboot bootloader

C:\Users\BAXI\Desktop\G7\G7>fastboot oem relock59***********
    < waiting for device >
    ...
    FAIled (remote: Invalid command)
    finished. total time: 0.004s

C:\Users\BAXI\Desktop\G7\G7>fastboot oem relock59***********
    ...
    FAILED (remote: Invalid command)
    finished. total time: 0.005s

C:\Users\BAXI\Desktop\G7\G7>

Ekranlar bu şekilde relock diyince kendını resetlemesı lazım ve tekrar phone locked yazması gerekmıyor mu ?

• Orjinal recovery burdan İndir
    Orjinal Tr stock rom burdan İndir
    İlk olarak orjinal recovery yükleyip ardından stock tr romunun part 1 içindeki update app dosyasını hafıza kartındaki dload klasörüne atıp telefonu kapatıp ses kısma ses açma ve güç tuşuna üçüne aynı anda basıp yükleme ekranı gelene kadar bekleyip yükleme ekranı geldiğinde parmaklarımızı tuşlardan çekip yükleme bitince telefon açıldıktan sonra tekrar kapatıp part 2 içindeki dosyayı dload klasörüne atıp part 1 deki işlemlerin aynısını uyguluyoruz.

Bu işlemi yapınca bootloader kendi kilitlenir mi ?
  • Arkadaşlar kurcalarken yanlışlıkla telefonu brick ettim bende tekrar stock rom yükledim .

Telefonu tekrar actım yeniden kilitlemeyi denedim ve bootloader kilitlendi bilginize .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baxı

Arkadaşlar kurcalarken yanlışlıkla telefonu brick ettim bende tekrar stock rom yükledim .

Telefonu tekrar actım yeniden kilitlemeyi denedim ve bootloader kilitlendi bilginize .

Sorununu halletmişsin güzel

• quote:

quote:

Arkadaşlar kurcalarken yanlışlıkla telefonu brick ettim bende tekrar stock rom yükledim .

Teşekkürler

Bir sorum olacak telefonu kilitledim ama bootloader ekranında phone relock yazıyor yani daha önce bootloader kilidinin açıldığı belli .

Bunu ilk aldığımızdaki gibi phone locked şekline getirmemiz mümkün mü ?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Bir sorum olacak telefonu kilitledim ama bootloader ekranında phone relock yazıyor yani daha önce bootloader kilidinin açıldığı belli .

Bunu ilk aldığımızdaki gibi phone locked şekline getirmemiz mümkün mü ?

Bootloader kapama sanırsam aktif yapmak için yapılan işlemle aynı galiba

• Baxı kullanıcısına yanıt
    Bunun bir zararı yok ve garanti konusunda sıkıntı çıkmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taha0194 kullanıcısına yanıt
    bende o kadar araştırma yapmıştım bootloader kilidini kapama konusunu bulamamıştım öyle bir konu açan olmamış galiba..

• quote:

Orijinalden alıntı: delicoban12

bende o kadar araştırma yapmıştım bootloader kilidini kapama konusunu bulamamıştım öyle bir konu açan olmamış galiba..

Öyle bir konu yok galiba serviste sıkıntı olsa Huawei resmi olarak boot kodunu göndermez.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.