Şimdi Ara

Huawei Acsend G7 Lolipop Root + Fmradio + Costum Recovery (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
10
Favori
21.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildirim çubuğunu samsung daki gibi teke düşürebilirmiyiz veya varmı öyle rom..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedkid

ben de merak ediyorum. her şey türkçe sadece kilit modunda çince karakterler var. yine de can sıkıyor.

B371 çin romu bu devede kulak misali gibi geliyor bana pek önemsemiyorum.

• htcmania'da Flyme OS 4.2.0.2Q by mandfx yayınlanmış. Ancak sensörler ve LED aktif değil. Denenebilir.
    http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1027640
  • Taha0194 kullanıcısına yanıt
    Başka bir romdan font eklemek lazım nereye eklenir bilmiyorum

• arkadaşlar herşeyi yaptım ama olmuyor deniyorum hepsini olmuyor boot. kilidini açamadım huawei mail attım cevap vermediler hala ne yapmam gerekiyor acaba yardım edermisiniz ???
     Huawei Acsend G7 Lolipop Root + Fmradio + Costum Recovery

• sarıklı5816 S kullanıcısına yanıt
    Mail atmaya devam et mümkünse gecede at bende baya beklemiştim en sonunda geldi..

• quote:

Orijinalden alıntı: delicoban12

Başka bir romdan font eklemek lazım nereye eklenir bilmiyorum

Konuda font ve kullanım açıklaması mevcut

• delicoban12 kullanıcısına yanıt
    Bence mail yoluyla yapilacak beklenecek is degil kim bilir ne zaman gelcek. Benim bu yaptigim yolda bi yanlislikmi var arkadaslar nasil yapmam gerekiyo ??

• quote:

Orijinalden alıntı: sarıklı5816

Bence mail yoluyla yapilacak beklenecek is degil kim bilir ne zaman gelcek. Benim bu yaptigim yolda bi yanlislikmi var arkadaslar nasil yapmam gerekiyo ??

Slm.

yaklaşık 2 hafta önce mail atmıştım. Bi cevap gelmedi.
    Geçen perşembe gece aklıma gelip aynı mesajı tekrar attım.
    Cuma sabahı mailime baktığımda geldiğini gördüm.

Şu anlama geliyor.

o anda baktılar, yolladılarsa tamam. üzerinden birkaç gün geçtiyse mail arada kaynamış demektir.
    tekrar yollaman, özellikle çinde mesainin başladığı gece 3-4 gibi yollaman daha garanti olur.
  • Slm.

Huawei'den boot kodum geldi.
    Ama halen bir radyo için bütün telefonun güvenliğini tehlikeye atmaya kendimi ikna edemedim.

İşi bilenlere bazı sorularım olacak. İki şey var aklımda.

1- Kendi TR romunun üzerine boot kilidini açıp spirit fm gibi radyo programı yükleyebilir miyim?
    2- Avrupa'daki herhangi bir ülkenin romunu bulup, cihazı root edip direkt yine radyosu olan orijinal bir rom yükleyebilir miyim?

Kısacası, orijinal rom dışında sırf radyo için oynanmış bir rom yüklemek istemiyorum.

Yardımcı olacak var mı?
  • isoomail kullanıcısına yanıt
    Telefonun root ladıktan sonra radioyu yükle çalışır roma gerek yok yani

• quote:

Orijinalden alıntı: delicoban12

Telefonun root ladıktan sonra radioyu yükle çalışır roma gerek yok yani

Cevap için teşekkürler.

Peki, rom yüklemeden sadece root yapmanın bir anlatımı yok mu?

İnternette bazı gelişi güzel yerlerde yazıyor ama bu site başlığı altında niye yok anlayamadım.
    İlk sayfa direkt boot kilidi açık olarak varsayılıp üzerine anlatılıyor.

Diğer ana konu zaten buraya yönlendiriyor.

Benim gibi rom yüklemeden sadece root yapmak isteyenler için bir anlatım yok.
    Bilgi sahibi olanlar bi yol gösterirse sevinirim.

şimdiden teşekkürler.
    Root yapmak için önce boot kilidin açık olması gerekmekte.
    Ardından costum recoveyi yükleyip root yapabilirsin konuda recoveryi yüklenişi ve root anlatımı mevcut.
    Root yapmak içinde rom yüklemene gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha0194 -- 15 Haziran 2015; 21:31:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taha0194

Root yapmak için önce boot kilidin açık olması gerekmekte.
    Ardından costum recoveyi yükleyip root yapabilirsin konuda recoveryi yüklenişi ve root anlatımı mevcut.
    Root yapmak içinde rom yüklemene gerek yok

cevap için teşekkürler.

şu anda cihazın yedeğini alıyorum hisuite ile.
    bu rot yapmasam bile gerekli ve ihmal ettiğim bir işlemdi.

sonrasında cmd komutları ile rot yapmayı,
    daha sonra ise isviçre romunu indirip onu yüklemeyi deneyeceğim.

Avrupa'daki bütün ülkelerin huawei sayfalarını kontrol ettim. Sadece isviçre sayfasında B239 versiyonu avrupa romu var.

Hem cihaz hafızası hem SD kart hafızası derken yedekleme uzun sürüyor, gece uzun olacak.

Edit: İsviçre recovery dosyası olmadan İsviçre romunu nasıl yükleyeceğimi düşünmemişim.
    Önceki mesajlara göre orijinal recovery üzerinden gidersem isviçre romunun yüklenmeyeceği söylenmiş.
    O zaman sadece root ve spirit fm yüklemekle bitecek işim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 16 Haziran 2015; 0:06:59 >

• Slm.

Dün gece sabahlayarak radyo olayını çözdüm.

Üç adımdan oluşan bu işlem aslında 10 dakikada bitecek bir işlem.
    1- Bootloader kilidini açmak,
    2- root dosyasını yükleyip rootlamak.
    3- radyo programını xda'dan bulup yükledemek (spirit fm)

Gece 11'den sabaha kadar sürmesinin sebebi ise yedekleme ve yedeği geri alma işlemleri.
    15 GB'lık veriyi 1,5 saatte yedekleyip 3 saati aşkın bir zamanda geri yükledi.

Bootloader kilidini başka sitelerdeki dosyalar ile yaptım. Ama iki yerde takıldım. Bunu başka başka siteleri araştırmasaydım bulamayacaktım. Ne yazık ki youtube olsun, sitelerde adım adım anlatmalar olsun yarım yamalak. Herkes herşeyi biliyor modunda yazılmış.
    Sorun yaşayanların mesajları ve cevaplar olmasa aslında anlatılan ile birşey yapmak mümkün diil.

Bu sabah açtım haberleri. Servis boyunca (1 saat 35 dakika) haberleri dinledim. Ve inanır mısınız kotam etkilenmedi

Huawei Acsend G7 Lolipop Root + Fmradio + Costum Recovery

• sarıklı5816 S kullanıcısına yanıt
    gece outlook hesabından mail at üç saate cevap yazıyolar :D
    hocam ben de senin gibi orjinal rom üzerine orjinal radyo yüklemek için çok uğraştım. Bi türlü beceremedim. Sonunda spirit fm yükledim ama ara yüzü olsun sesteki pürüzlenme olsun, pek beğenmedim. Hala da orjinal radyoyu yüklemek için araştırma yapıyorum...
    Bir yolu olmalı bence. Çoğu telefon markası google playden uygulama olarak veriyor radyoyu. Bizim telefona da elbet yüklemenin bir yolu vardır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cayanbicakci

hocam ben de senin gibi orjinal rom üzerine orjinal radyo yüklemek için çok uğraştım. Bi türlü beceremedim. Sonunda spirit fm yükledim ama ara yüzü olsun sesteki pürüzlenme olsun, pek beğenmedim. Hala da orjinal radyoyu yüklemek için araştırma yapıyorum...
    Bir yolu olmalı bence. Çoğu telefon markası google playden uygulama olarak veriyor radyoyu. Bizim telefona da elbet yüklemenin bir yolu vardır...

Slm.

Ben spirit fm 2 kullanıyorum ve sorun göremedim.

xda'da ücretsiz versiyonu indirdim. İstersen link verebilirim.

Siz spirit fm 1 kullanıyorsanız ayarları kurcalayın. O programda band ayarlarında bir yerde europa-world vs ayarlarında bir yer var.
    Yüklendiği şekliyle bırakınca çok hışırtılıydı.
    Spirit fm 2'de ise bu kadar derin ayar yok. Yüklendiği haliyle gayet başarılı.

• Hocam bende romu yüklemeye çalıştım ancak şu kısımda /ilk olarak Philz Touch costum recoveryi yüklicez Burdan
    indirdikten sonra zipten klasör ile masa üstüne alın bu arada telefonu tamamen kapatın klasör içindeki install windows komutunu açın ve telefonun kapalı
    olduğunu varsayarak ses kısma-güç tuşuna basıp Boot modunda usb kablosunu takıyoruz ve yüklemeyi otomatik olarak yapıp sizden herhangi bir tuşa basmanızı isticek telefon yüklemeyi yapıp oto olarak yeniden başlatılacaktır./ yazılanları uyguladıgım halde telefon yeniden başlamadı neden ne olabilir ?

• nevzat2498 kullanıcısına yanıt
    İşlemleri yaparken bilgisayarında pc suite yüklümüydü.
    Telefonu kapat ses açma güç tuşuna basılı tutup recoveryi kontrol et yükenmişmi diye sonuç olumsuz ise eksik biryerleri atlamışsındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taha0194 -- 19 Haziran 2015; 0:02:48 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.