Şimdi Ara

Huawei 253S ethernet bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus K52JT laptop bilgisayara sahibim. Normalde bağlantı kalitesi adına router a bilgisayarımı ethernet kablosuyla bağlıyorum.

Geçen hafta superonline a router değişim talebinde bulundum. Eski kullandığım Tilgin marka routerımı (siyah) aldılar ve yerine Huawei 253S (beyaz) modem getirdiler.

Tilgin router ile ethernet bağlantısında hiç bir problemim yoktu fakat yeni gelen huawei routerla bilgisayarımın internete bağlanmadığını farkettim. Wifida sorun yok. Fakat ethernet kablosuyla router adeta bilgisayarımı görmüyor (Bağlı olan portun LAN ışığı da yanmıyor), kablo takılı değil muamelesi gösteriyor.

Router a Ethernet Hub (4 çıkışlı ve adaptörlü) takınca bağlanıyor ve olağan çalışıyor.
    Test etmek adına 2 farklı yerdeki Huawei 253S cihazda denedim ikisi de aynı. Forumda da bu konuyla alakalı (İnternet kaynakları da dahil) bir bilgi bulamadım. Bu tarz internet, ethernet, modem ve router bağlantıları hakkında da pek bilgim yok. Sizlerden yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim...

• o modelin kronik sorunu olsa gerek... superonline için özel üretim olduğundan seri olarak almışlardır seri olarak arızalı model demek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyu0kazici

o modelin kronik sorunu olsa gerek... superonline için özel üretim olduğundan seri olarak almışlardır seri olarak arızalı model demek...

Cevabın için teşekkür ederim. O zaman bu problemin bir çözümü yok mu dersin? Forumda IP çakışması gibi şeyler okudum ama hub ile bağlantıda da çakışması gerekir herhalde böyle bir durumda...
  • evet sorun ip çakışmasından kaynaklı tv+ kullanıyorsan hep yapıyor... ilk atadığı 20 ile bitiyor tv içinde atayınca modem kasa kasa çalışıyor... tv+ çekili olunca sorun yoksa nat ayarından ona farklı ip ver birde diğer aygıtların ip adreslerini kontrol et...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.