Şimdi Ara

honda cr-v 1.6 i-dtec (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.762
Cevap
31
Favori
166.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qashqai ve crv arasında kaldık. Sanırım crv alıyoruz. Sorum şu ki en iyi fiyatı nerden alabiliriz ? Soran arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca lcd ekran sonradan ekleyebiliyorlar sanırım. Lcd ekranlı olan arkadaşlar lcd nin özelliklerini yazabilir mi ? Mesela telefonu bağlayabiliyo muyuz ? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğunuz ildeki bütün bayileri gezin, girdiğiniz her bayiye diğer bayi şu fiyatı verdi diye fiyatı indirtmeye çalışın. Onlardan almanız için indirim yaparlar belki.
  • Gelsinde bir bakalım

• Ankara isparta eğirdir kemer ve aynen dönüş 1400 km yol litre fiati 3350 tl mazot 290 tl yakıt hesap size bu lux su bu paraya gezemezsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadolulu1 -- 9 Şubat 2015; 12:47:03 >
  • Uzun zamandir takip edemedim. Otomatik dizel geldi mi acaba arkadaslar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 modelleri bekleyelim mi arrkadaşlar yoksa babam 2014 alıyor bi yardım ederseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa561

2015 modelleri bekleyelim mi arrkadaşlar yoksa babam 2014 alıyor bi yardım ederseniz sevinirim

Benim önerim bekleyin olur. Çünkü konsolunda ekran dahi yok makyajlı versiyon ile eklenecek. 2.000 tl ye eklenen navigasyondan bahsetmiyorum. Ancak yine de liste fiyatından sağlam indirim yaparsa alabilirsiniz. Malzeme kalitesi açısından pek iyi degil. Ben nissan x-trailden falan iyi buldum ancak mesela bir volvo s60 degil. İyi düşünün karar verin derim. 120 bine 316i alabilirsiniz minimum 10 bin indirim yapıyorlar . CRV nin tek avantajı 316i ve s60 a yüksek olması başka hiçbir + sı yok.
  • Merhaba,2014 Honda CR-V 1.6 dtec premium kullanıcısıyım. Araç hakkında kullanıcı yorumlarını paylaşalım;İlk defa benden kahvenizi alın koltuĞ?unuza oturun ve yeni merakla beklenen 2015 automatic vites 1.6 dtec tork, beygir ve çekiş deĞ?erleri iyileştirilmiş makyajlı CR-V nin tadını çıkarın; link aşaĞ?ıda;

https://www.youtube.com/watch?v=K5EmfVriN-w
  • mimesis84 M kullanıcısına yanıt
    bende yeni test zannettim bu saçma bişey içini doğru düzgün çekmemişler
  • EfeHoroz kullanıcısına yanıt
    vay bee. en doğru rakamı biz vermişiz gurur duydum ekip arkadaşlarımla.
  • Crv 2015 hazirandan önce yok. Otomatik 9 vitesli araçta haziranda bayilerde

• Geçenler de Honda bayisine gittim (Sivas Açılım). Düz vites makyajlı yeni kasa elegance donanım paketini inceledim, açıkçası kullanılan plastik malzeme ve işçilik anlamında çok ciddi problemler görmedim. Ancak CR-V satış rakamı olarak yüksek fiyatlara çıkıldıkça saçma bir şekilde ucuz gösteren iç mekan malzemesi var... Bunu daha önce Honda satın almamış ama ciddi CR-V düşünen biri olarak gayet tarafsız söylüyorum. Maalesef iç mekandaki ucuz görüntü makul fiyat beklentisini artırıyor ancak fiyat saçma sapan olmasa bile çokta makul düzeyde değil... Bunun dışında aracın genelinde kompakt bir kullanışlılık hedeflenmiş gibi, bazı detayların ambalajı yada görünümüyle değil kullanışlılığıyla uğraşılmış gibi gözüküyor sanki... Aslında görünümde önemli ancak bu aracı kullanım süresi uzadıkça ve sorun çıkarmadıkça seveceğim gibi subjektif bir hisse kapıldım nedense... Dış tasarımı fazla ilgi çekici ve yenilikçi değil, bu biraz erken yüzünün eskimesine sebep olabilir... Biraz değer kaybını da artırabilir, ama distrübütörün satış politikası değer kaybı konusunda daha önemli bir etken olacaktır. Doğru fiyatı yakalayıp, fiyatları ve satışı fazla dalgalandırmadan, hedef kitleyi şaşırmadan dengede tutabilmek gibi zor bir işleri var. Yeterince uzun bir süre, yorulmadan, belki biraz uygun fiyatla nazlı satmak, aracın piyasasını güçlendirecek ve orta-uzun vadede CR-V pazarına yarar sağlayacaktır sanıyorum...

Bugünse mevcut passat aracımın bakımı vardı (2009 2.0 TDI 170HP DSG)ve bakım yapılırken yeni Passat için ciddi ciddi sipariş niyetiyle Kayseri Aykan da satış temsilcisiyle görüştüm... Highline'da sipariş kapalı, velevki yarın açılsa en erken teslim 3,5-4 ay, ekstra opsiyon olacaksa 4 ay üzerine ekstra gecikme, üstelik ekstra opsiyonlu araç için %25 peşinat şart. 4-5 ay biz araç bekleyeceğiz, VW bayi aracı oldukça geç teslim etmek bir yana 30-40 bin lira parayı çalıştırmaktan utanmayacak bile... Ayrıca Kayseri Aykan'da (Eski Özsa) görüştüğüm en eski satış temsilcisi çalışanlardan bayan arkadaşın telefonumdaki Siri kadar basmakalıp, ruhsuz ve isteksiz cevapları zaten tereddütte olduğum Passat'tan oldukça soğuttu diyebilirim. Daha önce bu arkadaştan 3 kez VW satın alma girişimim, araçları başka bi bayiden almak zorunda kalarak sonuçlandı, evet salaklık bende ki dikkat etmedim ve 4. kez aynı temsilciyle durumu tekrarladım... Bu tipler yüzünden hobi olarak satış temsilciliği yapmak isteği duyuyorum ve merak ediyorum gerçekten bu kadar mı zor bu işi yapmak. Sevmiyorlar muhtemelen yaptıkları işi... Bu arada araçla ilgili tereddütlerim zaten yok değildi. Görsel değişim dışında kayda değer konfor ve performans iyileştirmelerinin olmadığı söylenip duruyor. Bu durum bir çok tarafsız olduğunu düşündüğüm medyada fazlaca zikrediliyor. Kabin içi ses ve iri jant kaynaklı rahatsız edici süspansiyon da başlıca bahsedilenlerden... Sadece ikinci el kaygısı da bir yere kadar... Eğer almaz isem sanırım vazgeçişimin en önemli nedeni şu olacak; "Yeni Passat beni gerçekten heyecanlandırmıyor", oysa kabin içi belki daha ucuz gözüken CR-V altyapısı ve kullanım alanı genişliğiyle sanırım heyecan vermeyi başarıyor... Buna rağmen daha önce Honda deneyimimin olmayışı biraz çekinmeme de sebep oluyor...

Honda açılımda çalışan servis temsilcisi arkadaş gerçekten gayet mütevazi nazik ve işini düzgün yapan ayrıca boş konuşmayan bir arkadaştı... Açık söylüyorum eğer CR-V alırsam Sivas Honda Açılım da çalışan S.T. beyefendinin (ismini şu an anımsayamadım) yaklaşımının tercihimde çok ciddi etkisi olacak... Mayıs'ta 1.6 i-dtec 160 HP 4x4 Otomatik vites aracın bayiye geleceği ve lansmanında teste çağıracağını ifade etti... Aracın direksiyonuna geçtiğimde karar vereceğim, şimdilik en ciddi beklentim gelecek CR-V nin exclusive paketinde bütün ucuz tasarım hissine rağmen ön göğüs kaplama plastiğinin biraz daha yumuşak ve kaliteli gözüken farklı bir kaplama da olması ve fiyatının en dolu pakette 130 bin düzeyini aşmaması... Yoksa korkarım CR-V de pek mantıklı gözükmeyecek benim için... Hele bi mayıs gelsin bakalım, kim öle kim kala...

• Bugün hondanın büyük kazığı ile sonunda tanıştım
    Aracı servise verdim 700 tl dediler ok dedim akşam gidip alıcaktım
    Aradılar arabanın disk ve balatalarının değişmesi lazım. Dedim ne kadar 1300 tl
    Şaşırdım kaldım. Böyle bir fiyat nasıl oluyor dedim altıüstü balata. Hondanın fiyatları böyleymiş.
    Araç 30000 de ve bunun normal olduğunu söylüyorlar. Dedim mercedes bmw bu kadar almıyor. Ama yapacak bişey yok diyorlar
    Yani diyeceğim şu ki aklı olan 30000 e gelmeden satsın

• barancir B kullanıcısına yanıt
    30.000'de balata değişir okey ama DİSK GÜNAHTIR.

yalandır. Yuh!

Mercedes CLA ön balataları 30.000 bakımında 28( TL'ye değişti be..

• Arkadaşlar merhaba,

1.6 dtec premium aracımı yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.

Sizlere artı eksilerden kısaca bahsedeceğim;

artılar,

Cüssesine göre yakıt tüketimi çok iyi ( izmir-antalya yaklaşık 1000 km tek depo ile gittim geldim.)

Aracın ön konsoldan görüş mesafesi çok iyi, kör noktası çok az

Bagajı çok geniş, arka kolduk diz mesafesi çok iyi, binen herkesten çok olumlu yorumlar aldım

vites yükseltilip gaza basılınca hemen tepki veriyor, ivmelenmesi çok iyi

Kapıların açılış açısı kullanımda çok ergonomik, özellikle yaşlı akranınız var ise araca binen :)

Geri vitese taktığınızda, ayna ayarı sağ aynada ise, kaldırımı gösterecek şekilde otomatik olarak aşağı iniyor

eksiler;

yan aynalardan rüzgar sesini çok erken ( +70 km hızdan sonra) içeri alıyor ve gürültü çok geliyor,

Şoför tarafının arkasında bulunan ve yatan koltuğun tutturulma yerinin demir olamsından dolayı, her girdiğin çukurda tık tık vuruyor ve can sıkıyor

Hız sabitleyici hemen tepki vermiyor, çok cansız

Ön tarafta kullanılan plastikler çok çabuk çiziliyor ve genelde sert plastik kullanılmış

Vites kutusunun tarafında kullanıma bırakılan hiçbir boş alan yok

Torpidosu çok küçük, ayrıca açmak için ön tarafta oturan sürekli bir doğrulma gereksinimi duyuyor

Herhangi bir aksesuar taktırmadım henüz, ama yan kapı bantları ile badaj spoiler' da hevesim var.

Şimdilik izlenimlerim bunlar. daha aldığımın 1. ayında sağ abs kablosunu fare kemirip koparttığı için 1000 tl ' ye mal oldu :)

Servisteki eleman 20 yıldır aynı yerdeymiş ilk defa böyle bir vaka görüyorum dedi, nazar diyorum buna.

Sormak istediklerinizi cevaplayabilirim.

Saygılarımla

• merhaba arkadaşlar,bende uzun araştırmalar sonunda honda crv aldım.2015 model,yaklaşık 5 aydır kullanıyorum ve gerçekten memnunum,aracın 1-2-3. viteslerde ileri atımı müthiş.bazı arkadaşların yazdığı ses olaylarına ben rastlamadım,hatta bilerek dinledim fakat tüm camlar kapalıyken bile belirgin bir sese rastlamadım.torpidosu biraz ufak.Fakat yakıt yönünden gerçekten çok iyi bir araç.Tam bir aile arabası,geniş,konforlu ve rahat.Sizi bilmem ama zevkler sonuçta farklıdır,ben gerçekten memnunum,teşekkürler.
     honda cr-v 1.6 i-dtec

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• quote:

Orijinalden alıntı: castellani

quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Ordu ateş 2015 de gelir gecikmez demişti.

1.6 dizel otomatik gelirse, kaçtan girer piyasaya ?

Tahminleri alalım arkadaşlar :)

Evet tahminlr tuttu mu ? :) Alıyor muyuz makineyi n dersiniz ? 1.6 motorun vergi avantajı ile gelen bir araç neredeyse 2.0 motorun fiysatına satılacak. Şark kurnazlığı mı ?
  • quote:

quote:

quote:

Evet tahminlr tuttu mu ? :) Alıyor muyuz makineyi n dersiniz ? 1.6 motorun vergi avantajı ile gelen bir araç neredeyse 2.0 motorun fiysatına satılacak. Şark kurnazlığı mı ?

Gerçekten fiyatlar çok abartı. bmw x1 130 bine veriliyor. Benim o kadar param olsa kesinlikle bmw alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

quote:

quote:

quote:

Gerçekten fiyatlar çok abartı. bmw x1 130 bine veriliyor. Benim o kadar param olsa kesinlikle bmw alırdım.

Muadili x1 değil ama x3.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yılın Üyesi

quote:

quote:

quote:

Muadili x1 değil ama x3.

Hatta şimdi baktım X1 dizel otomatik bile 200 bin tl. X3 dizel otomatik 250 bin tl :).

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.