Şimdi Ara

honda cr-v 1.6 i-dtec (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.762
Cevap
31
Favori
166.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok emin değilim siz sorun diye yazdım, o kadar yazıda buraya mı takıldınız sadece.

araç ilk çıktığında 3 motor seçeneğide vardı, su an ise 2.4 benzın otamatık manuel secenegı var bunu anlamak ıcın ingilizce bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

aracı olan ve acaı almayı düşünen arkadaşlara özel mesajdan cevap verebilirm

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimesis84

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 6 ay önce honda crv premium sahibi oldu. Bu araçtan 2 yıldır haberarım ve Türkiyeye gelmesini bekledim. Bu araç 2012yılında ilk olarak japonya ve amerikada piyasaya çıktı. ve aracı ılk alanlardanım. Daha araç Türkiyeye gelmedem Amerika seyahatimde Honda bayisine gidip bu aracı orda incelem fırsatım oldu ve çok beğendiğimden bekledim. ( bu araç ameriakada 2.2 2.4 2.6 benzinli otomatik ve manuel seçeneği mevcut dizel yok ). Ameriadaki araç ile farkları sıralıyorum.

1) motor gücü ve vites seçeneği
    2) köpek balığı anten yerine düz anten
    3) renk ve döşeme renk seçenekleri
    4) deri koltuk opsiyonu
    5) sürücü kol dayama kısmı........ evet bittti maklzeme kalitesi olsun aklınıza gelebeilcek HERŞEYYYYYYYYYY aynı, yanı fark yok gibi....

ek bilgi; BU ARAÇ SU AN DÜNYADFA EN COK SATAN SUV SIRALAMSINDA ılk 3 te ( araç amerika avrupa asya avusturalya kıtasında satısta su an )

Benim aracım şu an 4000 km de. En son yakıt tüketimini veriyorum: ANKARA-İZMİR (4 KİŞİ VE BAGAJ ORTALAM AĞIRLIKTA DOLU ( arası gittim geldim ortalam hızım 100-1110-120 klima yolculuk sırasındakı zmanda 1/3 saat oranında orta sıddette acıktı ve yakıtımı opetten alıyorum sehır ıcı ve sehır dısı dahıl tuketım degerı 19.8 kurusu yakaladım!!!!!!

ARACIN TORK VE BEYGİR DEĞERİ COK YUKSEK 2000 DEVIRDEN SONRA ARCI TUTAMIYORSUNUZ (ARACIN 1.6 VE 1536 KG OLDUGUNU HATILATIRIM CEKME PROBLEMI OLABILIR DIYENLERE DUYURULUR.

ARACIN EKSILERI;

1) MALZEMA KALITESI KOTU DEGIL AMA DAHA IYI OLABILIRDI
    2) SUSPANSIYONLARIN SERT OLMASI BOZUK YOLLARDA ICERIYE SARSTINTI YAPIYOR ( COK RAHATSIZ EDICI DEGIL )

2 YILLIK SURE ZARFINDA BUTUN SUV MODELLERINI TEST ETME VE GORME SANSIM OLDU (1.6 VE ALTI MOTOR GUCU BENZIN VE DIZELLLERDEN BAHSEDIYORUM DEGERLENDIRMEDE 2.0 MOTOR HACMI ARACLAR DISARIDA BIRAKILMISITIR) KESINLIKLE EN IYISI PUANIM ISE 8/10

ÖZET;

ARKADASLAR FIYATININ PAHALI OLDUGU DOGRU EMSALLERINE GORE, SU KIYAS YANLIS; İŞTE BEN O PARAY SUNU ALIRIM ONA O PARA VERILIR MI, O PARAYA DONANIMI AZ VS VS VS BUNLARI COK DUYCAKSINIZ. EĞER SUV ISTIYORSANIZ DAHA IYISINI BULAMICAKSINIZ BU MOTOR HACMINDE VE DIZEL AMA YOK BINEK OLUR DERSENIZ SECENEK COK FAZLA KIYASLAMA YAPARKEN SUV OLUP OLMAMAMSINI GOZ ONUNDE BULUNDURUN. PASSAT BENCE BINEKTE BU FOYATA ALINCAK EN IYISI AMA PASSAT 1.6 DTEC ILE BUNU KIYASLAMAK YANLIS OLUR CUNKU SINIF AYNI DEGIL. AMA BINEK ALCAK OLSAYDIN PASSAT ALIRDIM, BEN TERCIHIMI SUVDAN TARAF KULLANIDIGIM ICIN BUNU SECTIM.

honda fıytaklarını cok dusurmez ve reklamda cok yapmaz neden mı; adamaların satmaya ıhtıyacı yok benım musterım bellı benı bulur gelır ve alır dıyor pıyasada su an az olmasının nedenıde bu ( not izmir çeşmede yaklasık 10 tane gordun 1 haftalık sure zarfında )

bu araca sahıp arkadaslar benımde bır sorum var;

1) premium araçata dosemelr bej oldugundan kılıf buldunuz ve aldınız mı malum bakımı cok zor
    2) arac ıcın branda alan var mı?
    3) aracın ana bılgı ekranında aractakı yakıt ıle gıdecegı yol yazıyor ancak bu orantısız bır sekılde bazen artıyor bazen azalıyor bu sonunu yasayan var mı

ARACI KULLANAN ARKADALAR LUTFEN BURDAN PAYLASIM YAPALIM YAKIT TUKETIMI VS VS VS BILGILERI PAYLASALIM,

SORUSU OLAN VARSA OZLEDEN YAZABLIR

SAYGILAR

Çok güzel bilgiler vermişsiniz. Teşekkür ederim. Bizde gittik gördük gerçekten dediğiniz gibi suv alıcaksanız daha iyisi yok. Araç kaliteli ekonomik ve güçlü. Öncelikle size kafamı yiyen bir soruyu soracağım. Araca gidip baktığımız gün eve geldim bu konu altındaki yazıları okuyorum. Arkdaş yazmış 2015 honda crv makyajlanıcak pek fark göremedim kamuflajlı resimlerinde tek fark honda ambleminin altında boşluk ve ön sis farkları yuvarlak yerine yatay. Sonra baktım internette kamuflajlı resimler var gerçekten arkdaşın dediği farklar var. Ama bu siteler yabancı sitelerdi. Türk sitelerinde böyle bir bilgi yok. Bende amerikadaki model 2012 de çıktığı için orda makyajlanır diye düşündüm. Çünkü Amerika daki modelde ön tampon içe doğru bizdeki ve kamuflajlı resimde düz şekilde iniyor. Bir bilginiz var mı honda crv 2015 de makyajlanıcak mı ?

• quote:

yok emin değilim siz sorun diye yazdım, o kadar yazıda buraya mı takıldınız sadece.

araç ilk çıktığında 3 motor seçeneğide vardı, su an ise 2.4 benzın otamatık manuel secenegı var bunu anlamak ıcın ingilizce bilgisine ihtiyacınız olacaktır.

aracı olan ve acaı almayı düşünen arkadaşlara özel mesajdan cevap verebilirm

saygılar

Bana 2013 ve sonrası yapılan 2.2 ve 2.6 motor benzinli Honda motoru gösterin, bir CR-V de ben alayım size; söz.

Haydi...
    Bekliyorum!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece 2.4 var, söylenen diğer motorlar yok.
  • http://www.carsguide.com.au/car-reviews/2014-honda-cr-v-diesel-review-video-27679#.VAegtokazCQ

hondanın 2.2 diesel motoru, ayrıca bunlar bana orda soylenen bılgıler!!! aracı orda kullandıktan sonra karar verdım almaya.

ılk mesajınızda gellllll gellll derken 2.4 benzınlı yıde dahıl etmıssınız! ne degıstıde 2.mesajda 2.4 u yazmamayı ve benzın lı secenegı yazmayı dusundunuz?

bence burdan arac hakkında olumlu olumsuz goruslerı bıldırelım.

Araba avı; rica ederım bahsettınız fotoları web sıtelerını paylasır mısınız , ondan sonra soruları cewaplamaya calısayım

saygılar

• quote:

http://www.carsguide.com.au/car-reviews/2014-honda-cr-v-diesel-review-video-27679#.VAegtokazCQ

hondanın 2.2 diesel motoru, ayrıca bunlar bana orda soylenen bılgıler!!! aracı orda kullandıktan sonra karar verdım almaya.

ılk mesajınızda gellllll gellll derken 2.4 benzınlı yıde dahıl etmıssınız! ne degıstıde 2.mesajda 2.4 u yazmamayı ve benzın lı secenegı yazmayı dusundunuz?

bence burdan arac hakkında olumlu olumsuz goruslerı bıldırelım.

Araba avı; rica ederım bahsettınız fotoları web sıtelerını paylasır mısınız , ondan sonra soruları cewaplamaya calısayım

saygılar

1- BENZİNLİ MOTOR dedim.
    2- DİZEL ABD'de asla satılmadı.
    3- 2.4 MANUEL var demiştiniz ya ABD'de, ondan GİİİEEELLL, GİEEELLL dedim. Onu da gösteremediniz. Aha da ondan düşündüm.
    4- Kesin Honda söylemiştir size. Hatta CRV piyasaya çıkmadan önce Japonya'dan arayıp bilgi bile vermiş olabilirler.

Amerika'ya gitmiş de, falan fişman...

• bence amerikayı avrupayı bir kenera bırakalım da türkiyedeki 1.6 dizeli konuşalım. onlar ayrı bir cumhuriyet biz ayrı genelde amerikalılar büyük hacimli motorlara binmeyi seviyor çünkü petrol onlarda çok çok ucuz...

şimdi gelelim bizim 1.6 crv mize .arabayı alalı yaklaşık yirmi gün oldu .uzun yol kısa yol yapma imkanım oldu ...
    önce yakıttan başlayalım .şu an kilometre 2210 oldu ortalamada 5.6 gösteriyor . carşamba günü manisadan gazi emire oradanda menderese gittim geldim yaklaşık 250 kilometre ortalamada 5.2 gösteriyor bu degerler bana göre bu agırlıkta ve bu serilikte bi arac için çok çok iyi ...

klimanın acık veya kapalı olması pek bi etkisi yok gibi 0.2 kadar bi etkilenme oluyo tahminim .zaten klimayı en düşük seviyede ve 23 derecede çalıştırıyorum gayet güzel sogutuyor.. gazi emire giderken bornovadan otobandan gazi emire gittim ortalama hızım 100 km civarı idi ve 4.8 zi gördüm yani sakin bir otoban kullanımında yakıt dahada düşüyor .tabi şunuda eklemek istiyorum siz 100 le giderken yanınızdan 140-160 gecen arabaları görünce arabayı zabtetmek zor oluyor, ben neden onlar gibi gitmiyorum diye arac size kızıyor bunu hissediyorum :)))

aracın hızlanması ve frenleri çok iyi .arac sollarken araba ok gibi fırlıyor ..
    yalnız kafama takılan bi konu var düz asfaltta kullanırken arac icine hiç ses almıyor fakat dişli asfaltta kullanırken aracın içinde bi ugultu sesi oluyor .diger arkadaşlarada böyle oluyormu merak ediyorum ...

aksesuarlara gelince malum serviste çok pahalı .izmir üçüncü sanayide bi aksesuarcı buldum yan basamak, tavan rayı ,arka rüzgarlık 450+400+400 =1250 istedi buradan taktırmayı düşünüyorum...

sorusu olan arkadaşlar varsa elimden geldigince cevaplamaya calışırım, araba yeni yeni alışıyorum benimde ögrenecek cok şeyim var ...
    herkese kazasız sürüşler dilerim .....

• @erol374

quote:

zaten klimayı en düşük seviyede ve 23 derecede çalıştırıyorum gayet güzel sogutuyor

Fan motoru yakıt tüketimine etki mi ediyor bu arabalarda?

• arkadaşım 1970 model torostan bahsetmiyoruz.klima diye belirtmişim özellikle .klima gücünü motordan alır.senin bahsettigin klimasıs arabalardaki düz fan motorları.....
  • AC (klima) düğmesine basmadan, fanı çalıştırırsanız yakıt tüketiminiz daha düşük olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

AC (klima) düğmesine basmadan, fanı çalıştırırsanız yakıt tüketiminiz daha düşük olacaktır

Hatta motoru çalıştırmadan A/C düğmesine bassanız bu kez de tüketiminiz SIFIR olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyisi arabayı komple satıp bi ev alalım masrafta olmaz.hemde kira geliri olur....
  • Aklın yolu bir
  • 1.6 dizel otomatik için Mayıs 2015 de geleceği bilgisi bayiden aldım(Mutluhan) fiyat farkının ~10.000 TL fazla olacağını söylediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç içine çok ses alıyor diyorlar doğru mu arkadaşlar?
  • Honda çok sık makyaj yapıyor...daha yeni çıkan civic de makyajlandı...

• Arabayı alan kayboluyor.
    Bütün sorular havada kalıyor.
  • HONDA CRV ye 1.6 dizel 160 ps 9 ileri otomatik şanzıman 2015 de geliyor..Bekleyenlerin gözü aydın olsun..

Honda CR-V modelinin dördüncü jenerasyonu makyajlandı. Yenilenen 2015 Honda CR-V, Paris Otomobil Fuarı 2014’te sergilenecek. İngiltere-Swindon fabrikasında üretilen CR-V, 2014 ilk çeyreğinde dünyanın en çok satan SUV’u (1 Ocak-31 Mart 2014 arasında 165.017 adet) olarak dikkat çekiyor. Makyajlı CR-V 2015 modelinin ön tasarımında yeni farlar, ızgara, tampon ve plakalık dikkat çekerken, arka tasarımda yeni led’li stop lambaları, tampon ve bagaj kapağı yer alıyor. Makyajla birlikte duyurulan en önemli yenilikse; yeni Honda CR-V 2015 1.6 lt i-DTEC turbo dizel versiyondaki güç artışı ve opsiyonel olarak 9 ileri otomatik şanzıman bulunacak olması. 2.2 lt i-DTEC motorun yerini alan ve daha önce sitemizde testini yayınladığımız 1.6 lt i-DTEC motorda 4×2 ve 4×4 versiyonları bulunacak. 4×2 versiyon 120 HP güç üretiyor ve sadece 6 ileri manuel şanzımanla satılacak. 4×4 model ise 1.6 litrelik hacimden 160 HP maksimum güç çıkarıyor. Maksimum tork ise 350 Nm. Bu motor hem 6 ileri manuel hem de 9 ileri otomatik şanzıman seçeneği sunacak. Makyajlı Honda CR-V satışına 2015 yılının ilk çeyreğinde başlanacak.

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.