Şimdi Ara

Her yönüyle daha güçlü: Xiaomi 14 Pro tanıtıldı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi, kısa bir süre önce düzenlediği etkinlik kapsamında Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro modellerini tanıttı. Tasarım alarak birbirlerine benzeyen telefonlar özellikle, ekran, kamera ve tasarım açısından ön plana çıkıyor. Xiaomi 14 Pro, çoğu yönden kardeşinden daha güçlü özellikler sunarak bir adım daha ileriye çıkmayı başarıyor. İşte Xiaomi 14 Pro fiyatı ve özellikleri:

Xiaomi 14 Pro: Daha güçlü daha büyük

Xiaomi 14 Pro, tasarımsal açıdan Xiaomi 14 ile oldukça benzer bir yapıya sahip. Farklı olarak hafif kavisli bir ekran ile gelen Xiaomi 14 Pro, bu ekranında 3000 nit parlaklık sunuyor. Huaxing C8 ekranı bir kez daha gördüğümüz telefonun ekran boyutu ise 6,73 inç seviyelerine çıkmış durumda. LTOP teknolojisini gördüğümüz bu ekran, 2K 3200x1440 piksel çözünürlük sunarken 1-120Hz değişken yenileme hızına sahip. 1920 Hz PWM karartma, 2160 Hz dokunma örnekleme, HDR10, HDR Vivid, HDR10+ ve Dolby Vision ile uyumlu.

Ayrıca Bkz.Merakla beklenen Xiaomi 14 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Donanım tarafındaysa Qualcomm’un halihazırda en hızlı mobil işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3 yer alıyor. Xiaomi, bu yonganın Apple A17 Pro (iPhone 15 Pro/Max) ile kıyaslandığında yüzde 40’a varan daha yüksek GPU performansı sunduğunu belirtiyor.

Önceki nesle göre ise CPU tarafında yüzde 32, GPU tarafında yüzde 34’lük bir yükseltmeden bahsediyor Xiaomi. Firma yeni bir VC soğutma çözümü ile kullanım senaryosuna bağlı olarak iPhone 15 Pro Max’ten yaklaşık 9 derece daha serin çalıştığını iddia ediyor. Diğer bileşenler arasında ise 12 ve 16 GB RAM ile 256 GB / 512 GB ve 1 TB UFS 4.0 depolama alanı bulunuyor.

Kamera tarafına geçtiğimizde ise Xiaomi 14 Pro, tamamı Leica imzalı üçlü kameraya sahip. Cihaz, f/1.42 ila f/4.0 değişken diyafram aralığına sahip OIS destekli 23mm 50 MP ana sensörü merkezinde konumlandırmış durumda. Ultra geniş açı tarafındaysa 14m odak uzaklığında f/2.2 diyafram açıklığına sahip 50 MP sensör görüyoruz. Telefoto tarafında ise 75mm odak uzaklığında f/2.0 diyafram açıklıklı 3.2x optik zoom yapabilen 50 MP OIS’li sensör bulunuyor.

MIUI gidiyor HyperOS geliyor

Telefonun ihtiyaç duyduğu tüm enerji ise 4880mAh boyutundaki bataryadan kaşılanıyor. IP68 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı olan telefon kablo ile 120W, kablosuz olarak ise 50W hızlı şarj imkanı sunuyor. Bağlantı ise USB 3.2 Gen 2 üzerinden sağlanıyor. Xiaomi 14 Pro, yazılım tarafında ise MIUI yerine gelen HyperOS işletim sistemi ile geliyor. Android 14 üzerindeki HyperOS, her alanda gelişim sunuyor. Daha sezgisel, daha hızlı ve daha modern olan yeni OS, aynı zamanda üretken yapay zeka özellikleriyle de birlikte geliyor.

HyperOS galerinizdeki selfielerinizi analiz ederek sizin yapay zeka görsellerinizi oluşturulabiliyor. Örneğin yapay zekadan Eyfel Kulesi önündeki bir resmini yapmanızı istediğinizde size yukarıdaki örnekteki gibi bir görsel oluşturuyor. HyperOS’un yapabildikleri bununla da sınırlı değil. WPS Handy Shot ile belgeler veya yazılar doğrudan özetlenebiliyor. Elinizle yaptığınız karalamalar AI Wonderful Painting ile renklendirilerek tabloya dönüştürülüyor.

Xiaomi 14 Pro özellikleri

• Ekran: 6,7 inç OLED 12 bit, 2K, 1-120Hz LTPO, 3000 nit

• İşlemci: Snapdragon 8 Gen 3

• RAM: 12 GB ve 16 GB RAM

• Depolama: 256 GB / 512 GB ve 1 TB UFS 4.0

• Kamera: f/1.42 ila f/4.0 OIS destekli 50 MP, f/2.2 50 MP ultra geniş açı ve 50 MP f/2.0 diyafram açıklıklı 3.2x optik zoom ile telefoto

• Video: 8K 24fps (HDR), 4K 24/30/60fps (HDR10+, 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG), 1080p 30/60/120/240/960fps, 720p 1920fps, gyro-EIS

• Ön kamera: 32 MP

• Batarya: 4880mAh, 128W kablolu, 50W kablosuz şarj

• Diğer: WiFi 7, Bluetooth 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive, NFC,USB Type-C 3.2 Gen 2, ekran altı optik parmak izi okuyucu

Xiaomi 14 Pro fiyatı ne kadar?

Xiaomi 14 Pro, 4,999 Yuan yada yaklaşık 683 dolar başlangıç ​​fiyat etiketine sahip. Üst düzey 16GB + 512GB ve 16GB + 1 TB RAM ve depolama yapılandırması sırasıyla 5.499 Yuan(~ 751 $) ve 5,999 Yuan (~ 819) olarak fiyatlandırıldı. Xiaomi 14 Pro Beyaz, Siyah ve Yeşil renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Ön siparişler bugün Çin’de başlıyor.

• 750 dolar güzel fiyat bence. Bulsak ta alsak keşke.

• 1. avrupaya o fiyatla gelmez 2. o kılıkla işi zor 3. o şarj süreleri ile hiç şansı yok!

• shadowmexo kullanıcısına yanıt
    2000 dolara alırsın hocam . keşke yazdığınız rakamlar olsaydı nafile

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • crashris kullanıcısına yanıt
    Lansman sonrası 3 5 aya düşer fiyatı,
    Android in güzel taraflarından biri 😀

• uchihaitachi kullanıcısına yanıt
    Hocam düşse yine alınmaz ya

• Donanım iyi ama yazılım ve kullanım nasıl olacak orası önemli.

Xiaomi klasiği

• HyperOS bir işletim sistemi değil arayüz, Android ile geliyor yine.

Zevkler renkler işte, fiyatı uygun olsa ben gözüm kapalı alırım. Marka fanlığım yok( sony olaydı, aaah ah).
    s24 ultra fiyatına gelse almam tabi, ama 30k civarı düz - 256gb, 35k civarı prosuna veririm şahsen.
    Bi gelsin, 3 5 ay geçsin net fiyatı bi görelim

Benim ki marka fanlığı değil yazdıklarıma bakarsanız anlarsınız şarj özellik stabilite güncelleme zaten yetiyor xiaomi almamaya

Eşim note 10 lite kullanıyor, 4 yıl olacak bi sorun yaşamadık. Alırsam ona alacağım. Bozulduğu için felan değil, kamerası daha iyi olsun, hafıza yetmiyor felan.
    Ben daha önce huawei kullandım, trump abi olmasa başka marka almazdım. O kadar memnundum. Ki iphone 5s den p9 a geçmiştim. Parasızlıkdan ucuz telefon aldım olayı değil, ios u kullanamadım falan.
    Bu model daha yeni çıksın 3 5 ay sonra tekrar konuşuruz, dediğin gibi kronik sorunu varsa çıkar zaten.
    Tekrar diyeyim aynı para olursa samsung tercih ederim, xiaomi fiyat performans olduğu için diyorum. 750dolar dediği telefonun samsung muadili 1000 dolar üstü.(yurt dışı fiyatlar tabi)

• ekranda kaybediyor o ekran degerlerini nasıl verecek merak ediyorum samsung bu konuda uzmanlaşmış xiaomi bir adım attı ama bakalım nasıl olacak...

• Turkiyedeki fiyat iphone fiyatlarindan asagi olmayacaktir.2000 dolar civari gorunuyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Gayet iyi speclere sahip bir telefon. 700-800 dolar arasına cikarsa alinir. Ama hyperosu bi kurcalamak lazim.

• Periscope zoom yokmu

• Xiaomi 14 Pro, 4,999 Yuan yada yaklaşık 683 dolar başlangıç ??fiyat diyorsunuz ama biz almaya kalktıkmı ab de bile 1300 üzeri 13 bu da aynı para olur.gerçek fiyatını yazın.

• spencermilas S kullanıcısına yanıt
    samsung ekranlar iyi ama lg tv vardı siyahlar daha iyiyken qled tv aldım siyahlar da görüntü lg kadar iyi değil.tabii tlf da farklı.

• mladenbmv M kullanıcısına yanıt

Telefonda ekranda samsungtan şaşmamak lazım 3000 bin nit hafife alınacak bir deger degil ona hangi pil DAYANIR BİLEMİYORUM

• Herkes 3000 nit parlaklığı veremez cart curt diyor da hala mevzuyu anlamadı kimse :) 3000 niti şuan hiç bir ekran sürekli veremiyor zaten. 3000 nit ekranın pik noktası ve yalnızca ekranın küçük bir bölümünde o parlaklığa çıkabiliyor bu da genelde HDR veya Dolby Vision filmlerde fark edilecek bir şey. Markalar da sizin gibiler araştırmayan insaları bildiği için reklamını yapıyor bunun. Otomatik parlaklıkta verebileceği max nit 1300 1400 olur bu ekranın. TCL paneller konusunda güzel işler çıkarıyor. Xiaomi 13T Pro da yine TCL'nin üretimi C7 amoled kullanıyor ve ben çok memnun ekranından.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.