Şimdi Ara

Helaya düşüp NAND flash hatası veren 5c'nin kurtulma ihtimali?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Severek kullandığım iphone 5c telefonum tuvaletin deliğine uçtu uzun bir süre önce. O deliğin muhteşem bir çekiş gücü olsa gerek ki kenarlarda 1-2 defa zıplayıp deliksiz gitti içine

Sonrasında hemen kapatıp az biraz su tuttum üstüne temizleme niyetiyle. Arada telefon bir şekilde kendiliğinden açıldı Sonrası forumlardaki tavsiyeler ile kısa bir süre saç kurutma makinası ile kurutup ağzına kadar silme piriç dolu kavanozun içine yatırdım ve 2-3 gün beklettim. Ama açılmadı

Ankara'ya tayin sebebi ile geldikten sonra yine çok sevdiğim iphone 4'ümü tamir ettirdim ve kullanmaya başladım, 5c ise bitkisel hayatta altta görüldüğü üzere

Helaya düşüp NAND flash hatası veren 5c'nin kurtulma ihtimali?

Telefonu kurtarma ihtimali nedir? Ne kadar masraf ile hallolur? Attığım taş ürküttüğüm kuşa değer mi SE alana kadar yaptırabilirsem bununla, yaptıramazsam 4 ile devam edeceğim

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cihazın anakartı iyice temizlyin kulalıklık sensörünü değiştirn
  • kenbu kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• İçi açılacak, anakart dışarı alınacak. Anakart güzelce temizlenecek, ama öyle su ile falan değil tabi :) Güzel contact cleaner ile elektronik cihaz temizleme de iş görür. Zararı yoktur ama wd40 falan olmaz bilesiniz elektronik için özel olacak. Elde birde ince uçlu diş fırçası ile sürte sürte temizlenir. Pili ekranı ve alt soket bağlantısı yapılır versiyon yeniden atılır. Ha yok pc hiç görmüyorsa gene alt soket değişmesi lazım pilde sıkıntı varsa voltajına bakılması lazım. Ha hiçbirşekilde olmuyorsa ip 5c içinde daha fazlasına uğraşmaya gerek yok. Çünkü maliyeti uçacak bir anlamı kalmayacak.
  • Detaylı bilgi için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.