Şimdi Ara

HDD DE EN İYİ PERFORMANS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar belki bu konu daha önce açıldı ama yardıma ihtiyacım var benim internet cafede hdd ler 40 gb ve C=10 D= 30 diye bölünlenmiş şekilde c ye windowsu d ye de oyunları kurdum ama şimdi tek parça yapmak istiyorum benim öğrenmek istediğim tek parçanın performansı mı iyi yoksa iki parçalının mı hangisi oyunlarda da ve işletim sisteminde en hızlı bir şekilde çalışır.

• kimse yoqmu format atcam bilgisayarlara evabınızı bekliyorum please...
  • iki tane partition olursa bi tarafı Ghost , Drive image tarzı programlarla yedekleyebilir bir problem yaşadığında da Sadece Windows dizininin olduğu partition'a format atabilir Ghost imajını tekrar yerine koyabilirsin zamandan tasarruf sağlar ve çok kullanışlıdır ben de cafedeyim ve öyle yapıyorum ama bir 40Gb olur bi şekilde bişi olursa 40 GB datayla uraşıcaksın saveler falan filan formatla gidicek falan filan işte umarım anlatabilmişimdir.
  • ewet anlıyorum sölediklerin doğru ama bana performans lazım zaman problemi önemli değil sadece hangi durumda performans daha iyi olur. daha hızlı çalışır ben sadece bunu öğrenmek istiyorum sebebleriyle tabi
  • Bence windows'un kuruldugu yerde ne kadar bosluk olursa o kdar yawaş şişme olur...Vede daha hızlı dahja performanslı olucaktır
  • yani sonuç olarak tek parça daha hızlı çalışacak ölemi relo kardeş doğru anladımmı
  • çok fark etmiyor tek bölüm
  • pek farketmiyorsa ikiye bölmek daha daha mantıklı o zaman başka fikri olan yoqmu arkadaşlar
  • benim hdd dem 2 ye bölünmüş halde ALLAH'A şükür performans harika ikinci bölümde yedek
  • 2 bolunmus de performans farkı cok yok.zaten gerekli bence 2 ye bolunmesi.sen windowsu kurdugun partition a birde oyun ve buyuk progrmaları kurarsan avantaj degil dezavantaj elde edersin.
  • teşekkür ederim arkadaşlar aynı şekil formatı atıyorum o zaman 10 - 30 heralde windowsun rahat çalışması için yeterli 10 gb 30 da oyunlara kalıyo
  • Bence yeniden şekilnnedir 25/15 oranında böl 15 e oyunları 25 e windows u kur Tabi son karar senin ...
  • bence 2 ye böl

bir bölüm windows ve oyunlar diğer bölüm yedek
  • metehan kardeş eğer formata başlamadıysan bende bir iki şey söylemek isterim,
    şimdi bir kere harddiski ikiye bölmek güvenlik açısından yararlı zira windows göçtüğü zaman d dekileri kurtarmak daha kolay olacaktır.
    +c partitionı herzaman harddiskin en performanslı bölümü olan disk plakasının dış kısımlarında oluşturulur ve performans bu bölümde yüksektir.
    o yüzden oyunları d ye kurman performansı düşürür.bence c ile d eşit olarak bölünmeli ve performans istenen proglar c ye yüklenmeli d ise backup ve depo olarak kullanılmalı.
    relonun dediğine bende katılıyorum windowsun olduğu bölüm nekadar küçük olursa okadar şişme çabuk olcaktır.
    Kolay gelsin.
    saygılar.
  • ama arkadaşlar biliyosunuz ki internet cafe nin bilgisayarları 25/15 yaparsam oyunları nasıl sıkıştırabilirim 15 gb ye windowsa 10 gb yetmezmi yani madem windows çok boş alanı seviyo o zaman tek parça yapmak daha mantıklı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metehan027

ama arkadaşlar biliyosunuz ki internet cafe nin bilgisayarları 25/15 yaparsam oyunları nasıl sıkıştırabilirim 15 gb ye windowsa 10 gb yetmezmi yani madem windows çok boş alanı seviyo o zaman tek parça yapmak daha mantıklı.

kardeş karar senin kafana göre takıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buraks23 -- 8 Ocak 2005, 14:04:59 >
  • populous açıklamalar için çok teşekkür ederim tabi diğer arkadaşlarada benim yedek,kurtarma, ya da yüklemedeki zamanla ilgili bir sorunum yok ikiye bölmek yerine tek parça yapsam sadece bu dediklerimden yoksun kalacam anladığım kadarıyla ama diğer yönden daha performanslı olacak..
  • bence hiçbirşeye bölmeden kullan ben öyle yapıyorum.
    2 ye böldüğünde 2.yi depo olarak kullanmak iyi oluo ama artık cdrw gibi bir teknoloji olduğu için depo olayını cd de yapabilirsin ben öyle yapıorum mp3 vs. gibi şeyler herzaman cd de yedekliyorum. böylece extra bi partition açmana gerek yok böyyle performans olaylarını düşünmene de gerek kalmaz. yedekleme olayına ise ben pek güvenmiyorum çünkü sistem göçtüğünde en temizi formatlayıp en baştan bi sistem kurmak. artık sürekli sistem yamaları gibi birçok şey gerektiği için sistemini daha eski bir tarihe geri çevirmek pek mantıklı gelmiyor. tabi zaman kaybediyorsun ama ne kadar olabilir en fazla 3-4 saatte oyunları da kurup temiz hale getirebilirsin sistemi...
    onun için tek parça en güseli bence...

• Unutma !
    Bütünün bölünen her parçası bütün gibi olamaz.
  • okey arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ederim ben tek parça olarak formata başladım hadi hayırlısı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.