Şimdi Ara

HAZIR GİYİMCİLERİN İSYANI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben ülkenin belli bir kesiminin kuru şöyle yapın böyle yapın isyanlarını anlamıyorum. Ülkenin azınlık bir kesimi çıkmış diyorki dolar 22-23 lira olsun. Ben de o zaman derimki ben TL kazanıyorum dolar 1 TL olsun. Hatta bu ülkede ülkenin çok büyük bir kısmı TL kazanıyor. Ülkenin bu kadar azınlık bir kesiminin çıkarlarına göre şekillendirilmeye çalışılması gerçekten saçmalık. Hepimizi USD veya EUR böölgesine geçirin o zaman. TL diye bir para birimi kalmasın. Anlamak mümkün değil. İlgili haberin linki aşağıda.

Hazır giyimcilerden ‘Kuru tutmayın’ mesajı - Son dakika ekonomi haberleri – Sözcü (sozcu.com.tr)

• Zaten dolar bu zengin kesim daha da zengin olsun diye artırıldı

Adamin mesela sanayide avrupaya imalat yapan demir atolyesi var yada kumas elbise ayakkabi vs uretiyor

Adam işçiyi burada son 2 yilda 240 ila 290 dolar gibi komik rakamlara kiraliyor sonra işçinin bir günde urettigi mali dolar kuruyla bi satiyor Avrupa'ya yuzde 1500 kar edip oturuyor yerine

Tekstilciler inanilmaz karlar kazaniyorlar hala gozleri asgari ucretin dolar bazinda 290 dolarin da altina inerek daha fazla kazanmak

İsci sabah kahvaltısında sucuk yemesin zeytin ekmekle devam etsin ama yeter ki patronun şımarık oglu 3. Ferrarsini alip arkasinda instagram modelerinin mabadindan pudra sekeri cekebilsin

Dunyada devrim artik sart komunizm sart uretim araclari halkin olmali sadece ev araba telefon gibi kisisel seyler ozel mulk olabilmeli
  • Bunların yatacak yerleri yok. Geçen yıla göre giyim ürünlerine %150-200 zam yaptılar hala gözleri doymuyor. Üstelik giyim ürünlerinde kar marjı çok yüksektir. Kumaşında her şeyinden faydalanıp farklı modellerde kullanabiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 8 Kasım 2022; 10:54:17 >
  • faizle işi olanlar yüzünden faizleri tuttular .dolar fırladı.olan geri kalan %99 a oldu.

doları sabit tutmaları iyi birşey değil. ani fırlattırmamaları lazım sadece.

• buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

Açık konuş ne oldu?? Ona göre cevap vericem sizin gibilerine...

• tonla para kazanıyorlar.inanmayın.yüzde 100 den fazla zam yaptılar.yüzde 200 zam yapmış olabilirler

• Ulan dolar geçen seneye göre yüzde 100 artmış siz giyim sektöründe yüzde 200 300 lere varan zamlar yaptınız. Dolar bazında da fazla fazla kazanmaya başladılar vallahi küfür edecem artık ama bunlar için banlanmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 8 Kasım 2022; 11:56:6 >
  • Zaten dolar bu zengin kesim daha da zengin olsun diye artırıldı

Adamin mesela sanayide avrupaya imalat yapan demir atolyesi var yada kumas elbise ayakkabi vs uretiyor

Adam işçiyi burada son 2 yilda 240 ila 290 dolar gibi komik rakamlara kiraliyor sonra işçinin bir günde urettigi mali dolar kuruyla bi satiyor Avrupa'ya yuzde 1500 kar edip oturuyor yerine

Tekstilciler inanilmaz karlar kazaniyorlar hala gozleri asgari ucretin dolar bazinda 290 dolarin da altina inerek daha fazla kazanmak

İsci sabah kahvaltısında sucuk yemesin zeytin ekmekle devam etsin ama yeter ki patronun şımarık oglu 3. Ferrarsini alip arkasinda instagram modelerinin mabadindan pudra sekeri cekebilsin

Dunyada devrim artik sart komunizm sart uretim araclari halkin olmali sadece ev araba telefon gibi kisisel seyler ozel mulk olabilmeli
  • Önlerini göremiyorlarmış.

Az yesinler. Az yersenüz önünüzü görürsünüz

Zaten bu kur politikası bilnçli izleniiyor.
    Tadını aldınız tabi
  • TL para kazanan insanı düşünen yok. Aldığımız nefes dolara endeksli olmuş ülkede. Bir tek aldığımız para dolara endeksli değil. TL maaşlara da dolar endeksi gelsin o zaman.

• hamza5806 kullanıcısına yanıt

Tepedeki oluşum zaten artık sermaye yanında.Sonuçta sıfırdan bir grup yarattılar.Bir zümre oluştu.Bu mendereste de aynı idi özalda da hatta demirelde de Sonra sermayenin adamı oldular.

Gelir adaletsizliği uçurum gibi arttı.Yine rakamsal bol sıfırları görmek uzak değil.Devamlı kısır döngü.

Zamanında toptan olarak ucuz mamullerin satışının yapıldığı market zincirlerini kapatıp üstüne bunlar komünist yapı deyip.Ardından tükürdüğünü yalayıp onca masraf edip aynı benzerlerini yapmak neyin saçmalığı.

• Toki ye girer gibi mont alıyoruz elhamdülillah.

36 ay taksitle hiç zorlanmıyoruz.

36 ay sonunda mont pert oluyor ama olsun.

• Malları zaten yurtdışına satıyorlar tonla para kaldırıp hala ağlıyorlar.

• hükümet ekonomiye müdahale ederse böyle olur işte. herşey allak bullak oldu. benzer bir örneği istanbulda gördük, belediye maliyetinin altına satış yapan lokanta açmıştı peki çevredeki esnaf lokanta ne yapacak bu durumda? bunlar halkı fakirleştirip sonra yardımlarla desteklemenin sonuçları.
  • Kıyafetin bu kadar pahalı olup hala bu kadar satmasına hiç anlam verememişimdir. Hadi gıda neyse de kıyafette müşteriyi çok sıkıştıramamaları lazım. Ama bir noktadan sonra uyduruk şeylere deli rakam ister oldular ve hala daha istediklerine göre satıyorlar demek ki.

• giyim mağzaları ağzına kadar tıklım tıklım hafta sonu izdiham oluyor hele kasım indirimleri avml er kilit şu an, ülkede şahane bir gelir adaletsizliği var bir kısmın halen alım gücü fena sayılmaz yine döküyor üstüne başına parayı yani hiç kısmıyor biraz maaşı yüksek olan.

kimisi gene peynir almakta zorlanır ama işte türkiye klasiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Kasım 2022; 22:30:53 >
  • Vatandaşı olmasan aslında çok yaşanılası cennet gibi bir ülkedeyiz.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 8 Kasım 2022; 19:39:5 >
  • bu ay yeğene 1 tane lcw'den sweatshirt defacto'dan da 1 sweatshirt bir eşofman altı aldım 550 lira para verdim içim acıdı
  • Türkçü Kayı kullanıcısına yanıt

Daha fazla yaptı cibilliyetsizler 1000 liradan ucuz mont yok geçen yıl 200iraydi

• Bunlara göre hava hoş. Kıçı kırık kot pantolonu 700 lira yazmaya utanmiyorlar nasil olsa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.