Şimdi Ara

Hava yastığı açılmadı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
3.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolun hocam. Dediğinize göre etkiler o zaman?
  • hocam dedikleriniz tamamen çelişiyor hem 100 km ile arkadan direk vuracaksınız ön kaput katlanacak ama tampona çok az hasar gelicek hadi hasar geldi diyelim sizin demenize göre alttaki karlık hasar alıyor kaput hasar alıyor ama tamponda az hasar oluyor siz şu aracın resmine ulaşabilirseniz bir atsanız buraya ona göre bilgili kişiler daha iyi bir yorum yapabilir
  • Geçmiş olsun laki,n şu aracı yere bastırmayı halen çözemedim yahu bu araçlar bin tane mühendisin elinden geçiyor adamlar aerodinaminin kitabını yazıyor akıl edemiyorlarmı yüksekliği alçaklığı...
  • Hocam dediklerimi tam okumamış olabilirmisiniz? Tampon orjinal değildi değişmişti ve kaza anında direk Tampon kırıldı düştü

@K0rkunc Saolun hocam. Hocam onu bana söylemeyin vallahi genelde yapılan bu. Güzel dursun diye arabayı basarlar ki bizde yaptık allahtan başımıza böyle bişey gelmedi
  • şimdi arkadaşlar bu konuyla ilgili bir soru kafama takıldı civic ncap testini izledim 64km/h ile önden vurunca neredeyse ön taraf dağılıyor ben mi yanlış düşünüyorum 100 km/h ile duran bir şeye vurursanız etki daha büyük olması gerekmez mi? ya yüksek hızla çarpmadı ya da modifiye gerçekten etkiliyor mu?
  • Hocam 100 ile gittiğinden emin değiliz kendisi 100 le gidiyodum HERALDE dedi oda tam bilmiyor heralde yani emin değiliz 100 ile gittiğinden
  • Çarpışma hızında hata var.100 km hızla sabit bir cisme çarpmak öyle kafayı vurdum demekle atlatılmaz.small overlop ta 60 küsürlerse çarpınca içindeki mankenlerin nasıl olduğunu görüyoruz.ya arkadaşınız sallıyor yada 100 el giderken çarpacağını anlayınca frene asılıp çarptı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olabilir hocam çünkü oda tam emin değil 100 le heralde dedi tam emin değil oda yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollatr

Hocam 100 ile gittiğinden emin değiliz kendisi 100 le gidiyodum HERALDE dedi oda tam bilmiyor heralde yani emin değiliz 100 ile gittiğinden

Bence hocam kendisi en son kadranı gördüğünde 100dü frene asıldı araç yavaşladı vurana kadar çünkü 100 ile duran bir şeye çarptığında pek hasarsız çıkamazdı bence ve aracın ön tarafı komple giderdi diye düşünüyorum fakat bu hava yastığının açılması olayını açıklamaz fakat bazen duyuyoruz en ufak birşeyde açılıyor bazen de vurduğu halde açılmıyor sensörlerle ilgisi olabilir.
  • Hava yastığının açılmaması artık bazı arkadaşlarda dediğine göre arabanın Alçaklığından dolayı düşünmeye başladım hocam?
  • Airbag varmi ilk once ona baksinlar. Veya herhangi bir arizadan dolayi iptal edilmismi neticede eski araba anlattigina gorede oynanmis bir araba
    Araci ikinci el almissa onceki sahibi birseyler yaptiysa neticede eski arac ve oynanmis
    Birseyler yaparken iptal edilen birseyler vardir.
    Birde kafama takilan o tip aracklari surenler her kurala uyuyor demekki emniyet kemerini taktigina gore :)

• bence aracın alçaklığından da olmaması gerekir diye düşünüyorum keşke bir fotograf olsaydı da nasıl vurduğunu görseydik. bence tampon orijinal olmadığı için sensörler yeteri kadar tepki almamış olabilir gibime geldi ama garip durum
  • Airbag varmi ilk once ona baksinlar. Veya herhangi bir arizadan dolayi iptal edilmismi neticede eski araba anlattigina gorede oynanmis bir araba
    Araci ikinci el almissa onceki sahibi birseyler yaptiysa neticede eski arac ve oynanmis
    Birseyler yaparken iptal edilen birseyler vardir.
    Birde kafama takilan o tip aracklari surenler her kurala uyuyor demekki emniyet kemerini taktigina gore :)

• Hava yastığı açılmaması şüpheli bir durum, ama olayın şokundan hızları 100 gibi gelmiştir. 100km hızla duran bir cisme vursa, (ncap testlerinde ne kadar düşük hızlarda test yapıldığını düşünürsek) paramparça olurlardı...
    Ama havayastığı sensörleri çok tuhaf, bizim arkadaşın arabasında avm otoparkının içindeki 5-6km hızla yapılan kazada hem yan hem perde havayastıkları tamamen açılmıştı, inip baktığımızda arabanın boyaya bile ihtiyacı olmayan bir ezik vardı... Olan bana oldu, hava yastığı yüzünden kolumun derisi sıyrıldı ve yanık oluştu! Neredeyse rapor tutan jandarma yaralanmalı kaza diye bizi hastaneye götürecekti

• Hocam araç 2008 Model Honda civic çok eski bir araba değil 38 bin tl ye almıştı bi ara 0 olarak. Aracın dış görünüşünde oynandı ve yayları kesildi. Yani araba alçak.
    Aslında şimdi az önceki arkadaşın dediği aklıma gelmemişti hiç. Kadrana en son baktığında 100 dür sonra fren yapınca yavaş vurmuş olup Emniyet kemeri takılı değilse tabi. Kafasını bu yüzden vurmuş olabilir bunu hiç düşünmemiştim ben
  • Hocam dediğim gibi arabanın alçak olması bunu etkiler mi ben bunu merak ediyorum ve arabaya göre de değişiyor heralde.
  • Civic in sensörleri tamponun hemen arkasında şasinin ön ucunda kutuya benzer bir yapı var ve onun içinde bulunuyor.O kısım ezilmediği darbe almadığı müddetçe açılmaz...
  • Arabanın alçak olması etkiler mi airbag leri? Şu soruma bir cevap alamadım..
  • Bizimde emniyet kemerlerimiz bağlıydı ama arkadaş direksiyona vurarak çenesi iki yerden çatlamıştı benimde kafa ön konsola yapışmıştı.
  • Emniyet kemeri bi camdan çıkmayı engelliyor o zaman bunu anladım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.