Şimdi Ara

Hava yastığı açılmadı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
3.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 100 km hızla vurup tampon az bişey içeri mi girmiş tank mı bu araba
  • Yok hocam kaput falan baya kalktı yerınden şöför kapısı falan zar zor açılıyordu ses çıkara çıkara. Ek tampon vardı ek tampon zaten direk kırıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollatr

Saolun hocam. Arabayı direk Hondanın bayiisine gönderdik o haliyle rüzgarlıklı falan sökerler atarlar heralde hepsini onlar yaparlar heralde sensör testi?

Tabiki kendileri en ince ayrintisina kadar bakarlar. Umarim net bir sonuc cikar. Siz kendinizden eminseniz hakkinizi arayin sonuna kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • allah korusun her 100 km ile vuran camdan çıkacak diye bişey yok kaldı ki vurduğu hız 100 yoktur bence.. ayrıca arabasıyla oynaması sensörleri etkilemş olabilir. Burda honda dava açsa arkadaşın yüzde 101 kaybeder.
  • @eren15935 Tamam hocam sağolun

@ugurr10 Hocam ben kaçla vurduğunu bilmiyorum yani bizim bildiğimiz ordakı bi şirketin güvenlik kamerasında çok hızlı görünüyodu arkasımda 100 le gidiyodum heralde dedi. Bende onu dıyorum dava açsa hem biz o firmayla başa çıkamayız hemde arabanın dışı orjınal olmadıgı ıcın kazanırlar.
  • airbag sensörleri tampon izasında veya arkasında diye biliyorum ama eminde değilim araştırmak lazım araba da basık olduğundan o bölge yeterince hasar almadığından açmamıştır diye tahmin ediyorum
  • Tamam hocam saolun olabilir heralde
  • Hocam 100 km/h hizla duran nesneye carpip emniyet kemeri takili olmasina ragmen kafayi direksiyona carpasi ustune ustluk airbaglerin acilmamasi ciddi sorun fakat fiziksel acidan dusunursek 100km/h hizla duran bir araca carpak cok ciddi tahribat birakir bir kacak var bu iste bilgi eksikligi veya abartma olablrmiki acaba ?

• Hocam 100 km ile gittiğinden hiçbirimiz emin değiliz. Kamera kaydında hızlı görünüyordu baya arkadaşıma sorduk 100 le gidiyodum heralde dedi. HERALDE dedi yani kesin bişey demedi hocam. Emniyet kemerimde takılıydı dedi bende düşündüm bi an emniyet kemeri takalı olmasaydı camdan çıkardı heralde diye. Kafasını da direksyona çarptığını söylüyor yani ben bunlara tanık olmadım biz sadece kamera kayıtlarını izledik. Ve arkadaşların dediği gibi de olabilir mi acaba? Araba modifiyeli ve alçak olduğu için açılmamış olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

Hocam 100 km/h hizla duran nesneye carpip emniyet kemeri takili olmasina ragmen kafayi direksiyona carpasi ustune ustluk airbaglerin acilmamasi ciddi sorun fakat fiziksel acidan dusunursek 100km/h hizla duran bir araca carpak cok ciddi tahribat birakir bir kacak var bu iste bilgi eksikligi veya abartma olablrmiki acaba ?

Bence de, kafayi nasil vurabiliyor?

• Hocam 100 km ile gittiğinden hiçbirimiz emin değiliz. Kamera kaydında hızlı görünüyordu baya arkadaşıma sorduk 100 le gidiyodum heralde dedi. HERALDE dedi yani kesin bişey demedi hocam. Emniyet kemerimde takılıydı dedi bende düşündüm bi an emniyet kemeri takalı olmasaydı camdan çıkardı heralde diye. Kafasını da direksyona çarptığını söylüyor yani ben bunlara tanık olmadım biz sadece kamera kayıtlarını izledik. Ve arkadaşların dediği gibi de olabilir mi acaba? Araba modifiyeli ve alçak olduğu için açılmamış olabilir mi?
  • Airbaglerin açılmaması önemli bir soru ama burada emin olduğum bir nokta var ki o da arkadaşınızın 100 ile gittği. Euro Ncap testleri 66km/h hız ile yapılıyor orda bile araba darmadağın oluyor, 100 ile aracın komple hurdaya dönüp arkadaşınızında çok büyük yaralanma ile araçtan çıkması gerekirdi.
  • Hocam 100 ile gittiğinden hiçbirimiz emin değiliz. Arkadaşım ne dediyse o. Oda heralde dedi yani tam emin değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

airbaglerin sensörlerine denk gelmemiştir veya şaseye gelmemiştir açılmamıştır.

+1
  • Emniyet kemerinin takılı olmasına rağmen kafayı direksıyona vurmasının sebebi acaba arkadaşınız vücut yapısı çok zayıfmı? Çok zayıfsa sebebi bu olabilirmi acaba. Benim 30 yaşında 50 kiloda arkadaşım varda o geldi aklıma

• Beyler merak ettiğim bişey var. Hondaya dava açsak kazanamayız bu tamam çünkü arabanın dışı pek orjınal değil. ASIL Sorum şu.: Arabanın alçak olması ve modifiyeli olması bunu etkiler mi?
  • Emniyet kemeri takılı şekilde de olsa kafasını direksiyona çarpabilir. Şiddetli bir kazada normal bişey bu. Bir sürü video var bununla ilgili. Özellikle eski araçların kaza videolarını izlerseniz bulabilirsiniz. Hepsi direksiyona çarpıyor kafayı. Havayastığına hakkında bişey diyemem.
  • quote:

Beyler merak ettiğim bişey var. Hondaya dava açsak kazanamayız bu tamam çünkü arabanın dışı pek orjınal değil. ASIL Sorum şu.: Arabanın alçak olması ve modifiyeli olması bunu etkiler mi?

modifiye bi yana sensörlere denk gelmemiştir büyük ihtimal.
  • Tamam hocam saolun
  • quote:

Beyler merak ettiğim bişey var. Hondaya dava açsak kazanamayız bu tamam çünkü arabanın dışı pek orjınal değil. ASIL Sorum şu.: Arabanın alçak olması ve modifiyeli olması bunu etkiler mi?

Kardeşim çok büyük geçmiş olsun ama senin sorunun cevabı senin sorunda

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.