Şimdi Ara

hangisini onerirsiniz? (cpu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar su sıralar islemcimi degistirmek icin ugrasıyorum fakat bu konudaki bilgisizligim biraz ayak bagı oldu.tavsiyeler uzerine iki islemci arasında kaldım bunlar e8400 ve q6600 islemcileri e8400 gordugum kadarıyla testlerde daha yuksek puan almıs fakat q6600 de 4 cekirdekli ve kısa sure icerisinde oyunlarda 4 cekirdege ihtiyac olacagı soyleniyo ben sehirdısnda okuyorum ve aralıklarlan eve gelebiliyorum.yani surekli sistemi guncelleme olasılıgım yok.bu konuda bilgisi olan tecrubeli arkadaslarımdan yardım bekliyorum.

bu arada ekrankartım zotac 8800gt amp.

• Tek amacın oyunsa E7200 + 30-40 USD lik özel bir soğutucu alıp OC öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 30 Ağustos 2008; 23:27:59 >
  • oyunsa e serisi al 4 çekirdek converter zip mip programlar için.
  • e tabi yani daha cok oyunlar icin. program olarak en cok solid kullanıyorum onun icin simdiki islemcim bile yeterli.(intel pentium d 2.8 ghz 800mhz 2x1mb) peki ileride oyunlar icin 4 cekirdege ihtiyac duyulucakmıs bunu e8400 le telafi edebilirmiyim.
  • O ilerisini bilsek yorum yaparız da, şu an muamma.
  • anladıgım kadarıyla oyunlarda yuksek performans icin e serisi oneriliyo peki e8400 ile e8500 arasında hangisini onerirsiniz tabi e8500 daha ust model gibi duruyo ama burda 8800gt nin 8800gts den iyi olması gibi bi durum varmı gerci bu islerdende cok anlamam ama yardımcı olursanız sevinirim
  • Default (varsayılan, fabrika hızları) halde size E7200 bile yeter. O ekran kartı varken dahasına çok lüzum yok şu an. Ayrıca 45nm E7200 ün overclock kabiliyeti yüksek. 50-60 liralık bir soğutucu ile, E8000 serisini geçersiniz overclock ile rahatça. (Anakart düzgün olmalı. Meselâ 45nm destekliyor diye gidip 945 chipsetli anakart almak muazzam hata olur sizin pozisyonunuzda, 90-100 USD lik bir anakart işinizi hayli hayli görür.) Siz o E8500 i aldıktan sonra, seneye değeri yarısının altına düşer. Ama E7200 biraz daha alt seviyede, üstelik elinizde fazladan soğutucunuz kalır ola ki bigün işlemci değiştirecek olsanız. Ki uzun yıllar gerek kalmaz E7200 + OC ile.
  • oc yapmayı bilmiyorum sanırım e8400 u alıcam.ama anakart hakkındaki tavsiyeleriniz baya isime yaradı gercekten cok tesekkur ederim
  • e8500 derim 4 cekirdek işlemci için 1-2 yıl daha beklemek gerekir...
  • diger yazılara bakdımda bu iki islemcinin kıyaslaması oncedende yapılmıs ve anladıgım kadarıyla q6600 gercekten e8400 den daha iyi bi tercih ve benim ekrankartım icinde gayet uygun neyse yardımcı olan arkadaslara tesekkur ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.