Şimdi Ara

hangi kasko şirketi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar,2001 Renault Megane 1.4 16V RTA ataba aldım ,arabamı kaskolatmak istiyorum,hangi kasko şirketine, ne kadar değer ile sigortalattırmam gerekir,deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum saygı ve sevgilerimle...

• Istanbul'daysan yardimci olabilirim dostum
  • Arkadaşım bende de Renault megane 1 2003 diynamique gümüş var.

bugün Axa Oyak firmasına gidip kasko maliyetimi sordum. Aracımın kasko değerninin 20.000 ytl olduğunu ve kasko yapılabilmesi için 983 ytl bayılmam gerektiğini söyledi. Ama yapılacak kaskonun özelliklerinin full olduğunu belirtti. Tabi full derken kriter nedir bilmiyorum. ama kaza anında karşıdaki aracın da 20.000 ytl kadar masrafını karşılayacağını ekledi.

Edindiğim bilgi bu kadar...

Yalnız başka firmaların çok daha ekonomik rakamlar verebileceğini biliyorum. Ama (ön yargı olabilir) Axa Oyak daha ciddi bir firma gibi geliyor bana...

Bu konuda fikri, bilgisi olan arkadaşlarımın bu topiği canlandırıp herkesi bilgilendirmesini bekliyorum....

• araç renault olunca kaskoda oyak cazip geliyor daha sonra olası durumlarda gerek olduğunda.anlaşmalı servis gibi bir sorunun olmaz ama 2 kasko fiyatı arasındaki fark fazlaysa oturup düşünmekte fayda var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alkimake

Istanbul'daysan yardimci olabilirim dostum

önecelikle bilgilerini benle paylaşanlara sonsuz teşekkür ederim,dostum eskişehirde ikamet etmekteyim..
  • Koç Allianz'a yapıtırmada kime yaptırırsan yaptır.
  • Axa ve anadolu'nun her renault servisiyle anlasmasi var, bu nedenle avantajli, rakamin ekonomik olmasi elbette onemli ama bence teminatlari karsilastirmaniz cok daha onemli. Insallah hic ihtiyac duymazsin kaskonu kullanmaya ama benim onerim bu iki firmadan birini secmen...

quote:

Orjinalden alıntı: reyha

Arkadaşım bende de Renault megane 1 2003 diynamique gümüş var.

bugün Axa Oyak firmasına gidip kasko maliyetimi sordum. Aracımın kasko değerninin 20.000 ytl olduğunu ve kasko yapılabilmesi için 983 ytl bayılmam gerektiğini söyledi. Ama yapılacak kaskonun özelliklerinin full olduğunu belirtti. Tabi full derken kriter nedir bilmiyorum. ama kaza anında karşıdaki aracın da 20.000 ytl kadar masrafını karşılayacağını ekledi.

Edindiğim bilgi bu kadar...

Yalnız başka firmaların çok daha ekonomik rakamlar verebileceğini biliyorum. Ama (ön yargı olabilir) Axa Oyak daha ciddi bir firma gibi geliyor bana...

Bu konuda fikri, bilgisi olan arkadaşlarımın bu topiği canlandırıp herkesi bilgilendirmesini bekliyorum....

• saygin-sigorta.com adresinden tüm sorularına cevap bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stramare

Koç Allianz'a yapıtırmada kime yaptırırsan yaptır.

neden?
  • hocam sigortam netten yetkili servisle anlasmalı olan bi sigorta seçebilirsin böylece 200 -300 ytl karın olur
  • Axa Oyak'a yaptırabilirsin bence.Aracın Renault olduğu için hiç sorun çıkmıyor.Direk yetkili servise gidiyorsun orada zaten Axa Oyak acentalığı da oluyor işini hallediyorlar hemen.Ama fiyat açısından yine de diğer sigorta şirketlerini de araştırmanı tavsiye ederim.Hatta Axa Oyak acentaları arasında bile fiyatlar fix değil.Bu sebeple bulunduğun ildeki tüm acentalara fiyat sormanda fayda var.Daha uygun fiyatlar çıkabiliyor karşına.
    Mesela benim 2. Axa Oyak acentam.Kaskom da full ve %60 hasarsızlık indirimindeyim şuan.Ayrıca kaza durumunda mutlaka verilen teminatları gözden geçirmelisin.Kazasız sürüşler dilerim..
  • 2004 MeganeII aracımı aldığım günden bu yana hep Axa Oyak'a sigortalattım. 7-8 ay kadar önce çantam çalındı, içinde cüzdan, ev anahtarları, oturduğum sitenin giriş kartı (üzerinde site adresi de var) arabanın anahtarı, ruhsatı, cep telefonu,.. yani ne var ne yok hepsi gitti. Arabamı Levent'teki Renault MAİS'e götürüp, derdimi anlattım "arabanın anahtarlarının değişmesini istiyorum" dedim. Kasko kapsamında yapılacağını söylediler ve araç 2 gün eksper gelmesini bekledi. Eksper tamam dedikten sonra işlemi yaptılar. Aradan 1,5 ay geçtikten sonra servisten arayıp "kusura bakmayın AxaOyak bunu karşılamadı, sizin gelip 584YTL ödemeniz gerekiyor" dediler! Bir sürü telefon konuşması, verilen dilekçeler sonuç vermedi ve ben o parayı cepten ödedim. Acacınız Renault'muş, o yüzden kasko şirketi de AxaOyak olsa iyi olurmuş lafları palavra; iyi araştırın ondan sonra karar verin arkadaşlar..

• Axa'da anahtar teminatı 500 YTL civarında bildigim kadarıyla, bunun policenizde yazmasi gerekir, ya anahtar teminatını dahil ettirmemis olabilirsiniz ya da maliyet zaten 1000 YTL civarındadır, 500'e yakın kısmını kasko odemistir.
  • anahtar teminatım yokmuş ancak bunu iki gün beklediğim AxaOyak eksperi neden söylemedi, OK verdi?! Olayda büyük ihmal ve ciddiyetsizlik var..
  • Eksper police kapsamını bilmese de sigorta sorumlusunun veya servisteki kisinin policeden kontrol etmesi gerekirdi, kesinlikle haklısın dostum... Kasko sirketi hangisi olursa olsun teslimat asamasinda teminatlari iyice ogrenmekte fayda var. Yeni arac alacak arkadaslar, teslimat suresinde aracınızın kullanımı, garanti-bakım sartları kadar kasko konusunda da tam bilgi almaya calısın. Ozellikle kaza anında cekici hizmeti bunların basında geliyor, bunun dısında cam hasarsızlıgı, 0 araclarda yeni deger klozu, karsı tarafa verilen hasar bedeli gibi ayrıntıları size anlatılmasa bile ogrenmeye gayret edin. Bircok musteri bu nedenle magduriyet yasıyor maalesef. Kaskolarınıza hic ihtiyac duymamamın dilegi ile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.