Şimdi Ara

Soru: Symbol Modeller ve Opsiyonlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
60.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhabalar, Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Renault Symbol üzerinde bir kaç haftadır düşünüyorum şuan için aklıma yattı fakat..

Araç konusunda pek iyi olduğum söylenemez daha yeni yeni bir şeyler öğrenmeye başladım diyebilirim. Neyse ben konuya döneyim:
    Symbol'ün birden çok modeli var, bunlar hakkında hiçbir bilgim yok..

Biliyorsunuz ki, Renault Symbol'ün: Authentique,Dynamique ve Expression olmak üzere üç ayrı modeli var... Ama bunların farkı nedir?

Benim istediğim araç benzinli ve aile için ideal bir araç olması.
    Tercihim benzinliden yana olduğu için alternatiflerim sanırım şunlar:

Authentique 1.4 8V
    Authentique 1.4 8V Baz
    Authentique 1.4 8V Klima
    Authentique 1.4 8V Güvenlik Paketi
    Authentique 1.4 8V Klima-Güvenlik Paketi

Dynamique 1.4 16V
    Dynamique 1.4 16V Baz
    Dynamique 1.4 16V Güvenlik Paketi
    Dynamique 1.4 16V Otomatik Klima
    Dynamique 1.4 16V Otomatik Klima-Güvenlik Paketi

Expression 1.4 16V
    Expression 1.4 16V Baz
    Expression 1.4 16V Güvenlik Paketi

Bazı araçların farkları opsiyonlarında bunda takıldığım herhangi bir sorun yok.

Fakat aynı özellikteki araçların tek varmı modellerinde.. Sorunumu daha iyi izah etmek için şu örneği vereyim:
    Mesela: Dynamique 1.4 16V Güvenlik Paketi ile Expression 1.4 16V Güvenlik Paketi modellerinin arasındaki tek fark.
    Model isimlerinde bunların farkı nedir? Dizaynında mı var? Eğer varsa nasıl bir fark? (en çok ve asıl takıldığım kısım!)

Bildiğim kadarıyla "1.4" motorlarını ifade etmiş.
    ama"8V" olması veya "16V" ve olmasının farkı nedir?

Yaralandığım site:http://www.renault.com.tr/model/model_prices_list.asp

Yardımcı olan veya olmayan herkese şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [XL] -- 25 Haziran 2007; 1:19:05 >

• bu modeller arasında fark olarak döşeme desenleri farkı,çelik jant,hava yastığı sayısı gibi farklar var
    tabii ki bizi en çok ilgilendiren aralarındaki fiyat farkları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan681 -- 25 Haziran 2007; 7:57:23 >
  • Bilgilendirmen için teşekkürler @sinan681.

Daha fazla bilgiyi nerden edinebilir? mesela; çelik jant olan hangisi?
  • Arkadaşım renault un sitesine girmişşin bu sorularının bütün cevapları orda var.Ben basit olarak anlatayım.Symbollerde kasa bütün donanımlarda aynı aralarındaki fark donanım.Renault.com.tr ye gir donanımlar bölümünü aç Expression la dynamigue karşılaştır.Donanımlardan hariç birde paketler varSen paket için fark ödersen paket hepsinde aynı.Mesela güvenlik paketi olan iki donanım seçeneğinde (senin sorduğun)Paket ve kasa aynı ama dinamikte aliminyum alaşımlı jant var,otomatik klima var vs.1.4 16v farkıda çok önemli arabanın beygir gücü ve torku yükseliyor daha seri oluyor.
    Almak istersen sana tavsiyem 1.4 16 v Expression benzinli hiç pakette ilave ettirme yani baz donanım
  • Sizede teşekkür ettim..Bilgileriniz için..

Bu arada bugün bir galeri daha gezdim tabii bir şeyler daha öğrendik.

Bu farkları sorduğumda:
    Satış temsilcisi, Dynamique diye bir modeli daha görmediğini söyledi.
    Expression'un farkınıda (hatırladığım kadarıyla) aynalarının kasanın renginde olduğunu ve ek olarak arka koltukların başlığı olduğunu söyledi.

Tabii dediğiniz gibi versiyon farklarını "tam olarak" siteden öğrenebiliyoruz..
    Asıl öğrenmeye çalıştığım kasalarındaki farkların olup olmadığıydı.. Onu da öğrendim diyebilirim...
    Tekrar teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [XL] -- 25 Haziran 2007; 20:23:22 >
  • @[XL]

1- Artık "Authentique,Dynamique ve Expression" değil; "Authentique, Expression Plus ve Extreme" oldu versiyonların ismi.

2- Aralarındaki farkı =>http://www.renault.com.tr/model/equipment_list.asp?modelID=2&eqlist=2 <= buradan daha iyi anlayabilirsin.

3- 8 valf olan motorda silindir başına 2 subab düşüyor , 16 valf olanda 4 tane. 16 valf olan diğerinden 23 bg ve 13nm daha fazladır. Fakat 8 valflik ortalama 7.1 l/100km ; 16 valflik 7.3l/100km dir. 8 valflik motorun 0-100km ivmesi 12.5 sn de gerçekleşirken ;16 valflik 11.2 sn tamamlıyor. Ayrıca son hız olarak (6000dev/dak) 16 valf 186 km ; 8 valf 175km hıza ulaşır.
    Bu motorların farkını devirli kullandığın zaman anlarsın. Çekiş olarak büyük fark olmasa da hız bakımın 16 valf daha iyidir. (Ayrıca 1.4 16v motoru Megane da bile kullanıyor).

4- Bence -eğer bütçen zorlanmaycaksa- "Dynamique 1.4 16V Güvenlik Paketi" veya "Dynamique 1.4 16V Otomatik Klima-Güvenlik Paketi" donanımlı olan modellerden birini seç.

5- #Dynamique 1.4 16V Güvenlik Paketi ile Expression 1.4 16V Güvenlik Paketi modellerinin arasındaki fark.
    5-1- Dynamique'de arka camlar elektrikli Expressionda değil.
    5-2- Dynamique'de 4 hoparlör ve ön konsol ortasıda radyo bilgileri için ayrı ekran; Expression'da 2 hoparlör fakat ayrı ekran yok.
    5-3- Koltuk kumaşları farklı.
    5-4- Dynamique'de alüminyum jant -namı diğer çelik jant- standart iken Expression'da plastik kaparlı düz jant.
    5-5- Dynamique'de sis farı standart Expression'da yok.

* 4. ve 5. maddeleri Stil paket olarak alabilirsin.

*1.4 8v de aracın ön kapısında "1.4" yazar ; 1.4 16v de ise "16v" yazar.

*Kadran max 250km/sa gösteriyor.

- İnşallah işine yarar.

Resimdeki araç Dynamique modeldir. (büyük ihtimal)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressor -- 26 Haziran 2007; 19:49:41 >

• al al güzel arabadır çok cefa çeker şikayet etmez oflayıp puflamaz az yakar çok kaçar 2. elde number one
  • @renaultt
    Çok teşekkür ettim sizede.. Açık Anlatmışsınız..

Ayrıca bugün Dynamique modelin Türkiye'ye gelmediğini öğrendim. Ayrıca Türkiye'de otomatik klima yokmuş sanırım (symbol için söyledi.)
    Sattıkları araçlar standart olarak daha çok Authentique gidiyormuş.

Tekrar herkese verdiği bilgilerden ötürü teşekkür ederim..
    Benim gibi cevap aramaya çalışanlara belki bu konununda bir yararı olur.

quote:

Orjinalden alıntı: mendel50

al al güzel arabadır çok cefa çeker şikayet etmez oflayıp puflamaz az yakar çok kaçar 2. elde number one

Çok güzel dedin arkadaşım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [XL] -- 27 Haziran 2007; 0:36:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: [XL]

Ayrıca bugün Dynamique modelin Türkiye'ye gelmediğini öğrendim. Ayrıca Türkiye'de otomatik klima yokmuş sanırım (symbol için söyledi.)
    Sattıkları araçlar standart olarak daha çok Authentique gidiyormuş.

Olmasa sitesine koymazdı. Başka bir Renault şubesine başvur.

http://arabam.milliyet.com.tr/testDetay.aspx?id=384

• ya dostum bende var 1.4 klima+yol bilgisayarı sürücü hava yastığı cd çalar strandart güvenlik paketide alırsa bide yeterli olur fazla şey alma çok pahalı oluyoo ilerde kendin çelik jant taakrsın cix olur
    haa bide 1.4 16 v alırsa çok farkeder 23 beygir daha güçlü 16 v fiyat farkını verebilirsen 16v al ama 8v dandik değil yani köğpek gibi çekio aile arabası
  • bende 2007 symbol auth. aldım ama şimdiki aklım olsa expression modelini alırım hem 16 valf hemde 1300 YTL farka çok daha farklı bir araba alıyorsum yükseklik ayarlı direksiyon ve emniyet kemerleri, arka koltuk başlıkları, elektrikli aynalar vb. ben galeriden aldıktan bir hafta sonra sordum biz ondan getirdik satamadık genellikle özel istek olursa getirtiyoruz demişti showromların şerefsizliği ne olmayacak vardır ama getirtmk istemiyorlardır. mesela auth. de klima bile ek paketle alınır exp. da standart gerisini sen anla 23500 den bir kuruş fazla verme alamazsan konya motorlu araçlardan ben sana alıvereyim
  • ahmbor şu anda liste fiyatı 24850 23500 e her yerden alınabilir.Expression 16 v dan bahsediyorum.Keşke sende almadan iyi araştırsaydın.Çünkü arasında fiyat farkı az ama donanım ve motor farkı fazla.Senin makjaylı symbol nasıl memnunmusun.sen kaça bitirdin
  • Birader bende 2006 1.4 Authentique var.Gayet memnunum yakıt 5.2 lt 100km 100/kmh.Çok fazla donanım v.s. yok ama sağlam araba.180i gördüm.Ayrıca senelik bakımı 90 YTL üstelik yetkili servisinde.Diğer aynı bazlardaki araçların bakımı 234 YTL.
  • renault symbol 2011 5.viteste kaldırmayı denedim stop etti çalıştırınca ıslık sesi gelmeye başladı gaza bastıkça sonra kesti stop ışığıyla akü işareti kaldı ve direksiyon çalışmıyorken ki direksiyon sertliğine geldi neden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.