Şimdi Ara

güvenlik kayıt cihazına zor bağlanma sorunu..garip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evim de ve işyerimde 100 mb kablonet mevcut hız net 98-99 mb..
    hız konusunda yada internet konusunda en ufak sorunum yok çok şükür.

sorun çok garip daha önce ttnet de hiç yaşamadığım saçma bi durum..
    örneğin evimde cep telefonumdan wifi ye bağlı şekilde iken dükkanımdaki kayıt cihazına bağlanmaya çalışıyorum fakat en az 5-6 dakika bekliyor ve kasıla kasıla 8 kameradan sadece 1 yada 2 tanesi açılıyor..ama wifi yi kapatıp mobil veriye gectiğimde kameraların açılması hızı sadece 1 saniye:)

aynı şekilde dükkanımda da cep telefonum wifiye bağlı iken bağlantı sorunu yaşıyorum ama mobilde iken sorun yok..

bu konu için 3 defa arıza kaydı bıraktım saolsun 3 defa geldiler modem değişimi vs yapıldı fakat sorun aynen devam etti.
    kablonet den kablonete bağlanırken (güvenlik kameralarına) sıkıntı var fakat mobil de kablonete bağlanırken sorun yok..

şimdi kullanmış olduğum kayıt cihazları P2P bulut ve barkod sistemi kullanıyor yani port açma vs derdi yok.ki evvelden ttnet de yıllardır 35 mb hız ile sorunsuz kullanıyordum..hız yetersiz gelmesi imkansız 100 mb :)

yaklaşık 10 gün önce port tetikleme yaptım 80 ve 34567 portlara..ve oda ne sorun çözüldü :) bağlantı hiç bekletmeden 1 saniyede kameralar açılıyor.

ama buda kursağımızda kaldı dün itibariyle port tetikleme ve yönlendirmeleri tekrar yapmama rağmen gene güvenlik kamarelarına bağlantımda sorun var

daha önce böyle saçma bi durumla karşılaşan ve çözen varmıdır ?? tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

ayrıca belirtmek isterim internet ile hiçbir sorun yok.hız vs harika..

• 100mb. hız güzel, upload kaç acaba? kamera görüntüleri upload hız üzerinden alırsınız, yani cepden iyi bağlanmanızın sebebi uploadın yüksek olmasından ötürü diye düşünüyorum. tabi bu bir varsayım. ben bir kaç defa bulduğum çözüm tam türk işi cepden kameraları izlemek için bağlantı yaptığım programı sildim, tekrardan kurdum ve ayarları yaptım olmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CC528D601

100mb. hız güzel, upload kaç acaba? kamera görüntüleri upload hız üzerinden alırsınız, yani cepden iyi bağlanmanızın sebebi uploadın yüksek olmasından ötürü diye düşünüyorum. tabi bu bir varsayım. ben bir kaç defa bulduğum çözüm tam türk işi cepden kameraları izlemek için bağlantı yaptığım programı sildim, tekrardan kurdum ve ayarları yaptım olmuştu.
    evet mantıken doğru ama onla alakası yok evvelden 35mb down 3mb up ile çok akıcı ve hızlı bağlantım vardı.şuan 100 down 5 up..sorun kesinlikle down up yada hız değil.cepten bağlantı yaptığım program zaten seri no okumalı barkod sistemli yani.XMEYE android.
  • Değerli Kullanıcımız,

Yaşadığınız problem ile ilgili Destek Hattımız ile görüşmenizi rica ederiz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NetMASTER_

Değerli Kullanıcımız,

Yaşadığınız problem ile ilgili Destek Hattımız ile görüşmenizi rica ederiz.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
    malesef ne gelen ekipleriniz ne telefonda yardımcı olmaya çalışan elemanlarınız çözüm bulamadı..

hız 100 mb sorunsuz.
    download uploud sorunsuz.
    ping 9 ms herşey normal.

iş yerimdeki 100 mb kablonet wifi sine bağlıyken evimdeki 100 mb kablonete bağlı olan güvenlik kameralarına bağlanamıyorum.

fakat wifiyi kapatıp mobil veriye gecince hem evimdeki hemde dükkanımdaki kameralara bağlanmam 0.5 saniye sürüyor.gayet hızlı ve akıcı.

evvelden 35 mb ttnet adsl kullanıyordum kesinlikle sorun yoktu..kablonetin modemlerinde bilmediğimiz bir güvenlikmi var ? yada protokolmü eksik ??

iş yerimde Netmaster 383ZN modem bulunuyor.
    evimde Netmaster İnfinity 401 Modem bulnuyor..

şehir istanbul ilçe fatih semt karagümrük..

• Selam RTP paketlerinin engellenmesine SIP neden olabilir, modemin gelişmiş ayarlar seçeneğinden SIP'i devre dışı bırakmayı deneyin işe yarayabilir.güvenlik kayıt cihazına zor bağlanma sorunu..garip
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeAr

Selam RTP paketlerinin engellenmesine SIP neden olabilir, modemin gelişmiş ayarlar seçeneğinden SIP'i devre dışı bırakmayı deneyin işe yarayabilir.
    alakanıza teşekkür ederim.tüm engelleri kaldırıp denemiştim bir kez fakat bir daha dikktali şekilde deniycem .bende bu tür bir olaydan şüpheleniyordum.
    aynı zamanda RTSP devre dışı bırakıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacfilm -- 11 Eylül 2019; 16:30:46 >

• BeAr B kullanıcısına yanıt
    Malsef işe yaramadı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ev ve işyeri için CGNat durumu ne?
    Yani modemdeki IP ile public IP aynı mı farklı mı?
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Yerel ağda DVR kayıt cihazı 192.168.0.11 adresinde yani olması gerektiği gibi.modemdeki ip de suan 66.264..... vs devam etmekte..yani farklı ip

Modemden extra dmz host ayarinida aktif ettim.port tetikleme ve yönlendirmede yaptım ama fayda etmedi.

• sertacfilm kullanıcısına yanıt
    Yok DVR'ı demiyorum.Modemin arayüzünde yazan 66'lı IP,http://checkip.dyndns.com/ adresine girdiğinde de aynı IP mi çıkıyor?
  • Evet modemde ve vermiş olduğunuz adreste ip numaraları aynı..ayrıca ip sorgulattigim tüm sitelerde ve modem ip aynı..şuan 94.54... diye ip mevvut

Modemin IPsi 66.264.xxx.xxx mi 94.54.xxx.xxx mi tam anlayamadım?
    Kablonet kullanırken hatrlıyorum kolay kolay IP değişmezdi çünkü.
  • 66 yanlış olmuş..şuan modemde ve adreste 94.54...ayni ip yani

• güncel olsun..sorunum malesef hala devam ediyor

gecen hafta müşteri hizmetlerini arayarak ip nbumarasını değişmelerini istedim.değiştiler ve 1 hafta kadar cok güzel çalışıyordu ama tekrar eski haline döndü..

bu olay resmen kablonetin kendisiyle alakalı bi duruma benziyor.
    DNS ayarı otomatikte mi acaba? Otomatik de ise Google DNS girip dener misiniz yada tam tersi DNS kendiniz girdiyseniz otomatiğe alıp dener misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riddle of Steel

DNS ayarı otomatikte mi acaba? Otomatik de ise Google DNS girip dener misiniz yada tam tersi DNS kendiniz girdiyseniz otomatiğe alıp dener misiniz?
    evet hem otomatik hemde manuel dns ilede deneme yaptım fakat değişen birşey olmadı malesef..dün gen emüşteri hizmetleiryle beyin fırtınası yaptık..teknik olarak aynı blok ta bulunan 2 ip adresi birbiriyle çakışıyor dendi.blok değişimide söz konusu değil.ama çok saçma bir durum.şuan dün geceden beri harika maşşallah çalışıyor :) ama uzun sürmeyecek kesin.neyse dün uydunete mail atın dediler inceleyelim tamam dedim.mail attım beliyorum artık hayırlısı :)
    Kablonet'in işin anamerkezinde bulunan teknik ekibini kendilerinden başka anlayabilen yok.

Kafalarına göre bazı IPleri yasaklıyorlar, genel bir erişim yasağı olmamasına rağmen kafalarına göre bazen bazı sitelere girişleri engelliyorlar ki bu sitelere ülke içindeki diğer ISSlerden sorunsuzca erişilebiliyor :) Eğer sorun IP kaynaklı çıkarsa statik IP hizmetini satın alıp bir daha bu tür tuhaflıklarla uğraşmayın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riddle of Steel

Kablonet'in işin anamerkezinde bulunan teknik ekibini kendilerinden başka anlayabilen yok.

Kafalarına göre bazı IPleri yasaklıyorlar, genel bir erişim yasağı olmamasına rağmen kafalarına göre bazen bazı sitelere girişleri engelliyorlar ki bu sitelere ülke içindeki diğer ISSlerden sorunsuzca erişilebiliyor :) Eğer sorun IP kaynaklı çıkarsa statik IP hizmetini satın alıp bir daha bu tür tuhaflıklarla uğraşmayın bence.
    sabit ip de bir secenek evet.oda aklımda.ay da 5 tl istiyorlar..fakat onuda sordum sabit ip için extra bi işlem yok dedi.yani zaten kolay kolay değişmeyen bir ip ye extra 5 tl vericez :) ama 1 aylık denenebilri elbette.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.