Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben yalıtımlı eve 320 ödedim istanbulda bence çok degil yakıtımız ev için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trojana T kullanıcısına yanıt
    Bu ikinci kışı

• Tsklrr hocam,pencerelerin lastiklerinimi degistirmem gerekir
  • Oda termostatı takılı olan kombimin su sıcaklığını 70C ayarladım normal mi acaba

• Kombi nin modeli ne yoğuşmalı mı Hermetik mi?

• alemci83 A kullanıcısına yanıt
    Değiştirmenize gerek yok, izolasyon bandı yapıştıracaksınız.

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp**

http://www.tekzen.com.tr/mobilya/kapilar/kapi_pencere_bantlari

• eto83 kullanıcısına yanıt
    Plastik tesisatınız varsa kombiyi 60°C üzeri kesinlikle ayarlamayın.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • ibocan_ İ kullanıcısına yanıt
    Mersin;

Kombi İmmergas Eolo Star 24 3E

Oda termostatı yok

4 Petek (Hepsi Termostatik Vanalı)

Petekler Kombiye En yakından Uzağa doğru sırasıyla;

Yatak Odası 3 (Yani 20 Derecede)+Çocuk Odası (21 Drece)+Oturma Odası (22)+mutfak (23 derecede) Ayarlı...

Kombi Kalorifer sıcaklık Ayarı Akşamları 37-39/Gündüzleri de 41 Dereceye ayarlı...

Bugün itibariyle 24 saat gece gündüz hiç kapatmadım ve bugün tam 1 ay yani 30.gün...

Sayaca şimdi baktım 161 de!

Günlük ortalama 5.3 M3 e denk geliyor...

Sizce nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Mersin;

Oda termostatı yok

Yatak Odası 3 (Yani 20 Derecede)+Çocuk Odası (21 Drece)+Oturma Odası (22)+mutfak (23 derecede) Ayarlı...

Kombi Kalorifer sıcaklık Ayarı Akşamları 37-39/Gündüzleri de 41 Dereceye ayarlı...

Bugün itibariyle 24 saat gece gündüz hiç kapatmadım ve bugün tam 1 ay yani 30.gün...

Sizce nasıl?

eviniz kaç m cephesi nedir yalıtımlımıdır ara katmıdır. peki 37-39 derecede petekleriniz ısınıyor mu ?
    bana göre sarfiyatınız normal geldi benimkinin yanında :)
    bende 50 dereceden aşağısında petekler ısınmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibocan_

quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Mersin;

Oda termostatı yok

Sizce nasıl?

eviniz kaç m cephesi nedir yalıtımlımıdır ara katmıdır. peki 37-39 derecede petekleriniz ısınıyor mu ?
    bana göre sarfiyatınız normal geldi benimkinin yanında :)
    bende 50 dereceden aşağısında petekler ısınmıyor.

Mersin..
    189 M2
    3+1
    Kuzey+Batı+Doğu Cephe
    Apartmanın 3.Katı

37+39+40 Derecelerde Peteklerin Yarıdan yukarısı Sıcacık (Altlar ise nispeten daha ılık)
    Ama Odalar ısınıyor evet..
    Sadece Çocuğum Ders çalışmak için Odasına kapandığında o Odayı 24 derece yapıyorum..

Dün Akşam 17.00 sıralarında İlk faturam geldi..
    Sayaçta ki değer 162 M3 ...
    İlk Okuma Tarihi: 10.11.2014
    Son Okuma Tarihi: 24.12.2014
    Fatura: 169.61 TL

1 M3 Doğalgaz= 1.046 TL ye denk geliyor..

Siz hangi Memlekettesiniz?

• Arkadaşlar evim 130 mt kare, izalosyon dış cephe falan hak getire yok son kat şehir içinde yarın gaz açımı olacak, buderus b012 kombi ve 10 mt tül petek aldım peteklerden hiç anlamam biri geldi 8,5 yeter eve dedi diğeri 10 al kafan rahat etsin dedi,bende 10 aldım bakalım hayırlısı 7 petek var +2 havlupan ben 24 saat 40 derecede yaksam yaklaşık olarak ne gelir bilemiyorum anlayan varsa yardımcı olsun lütfen
  • ingilizmurat İ kullanıcısına yanıt
    Buderus GB012 yarım (düz) yoğuşmalı üstelik güneş enerjisi ile uyumlu değil keşke onu almasaydınız.
  • bu fr 10 hassasiyeti 0,1 mi 0,5 mi. Bosh un sitesinde bununla ilgili hiçbirşey olmaması ilginç. yukarıda arkadaş 0,1 olduğunu söyleyince sormuştum sağolsun foto yüklemiş. bir sürü topikte 0,5 olduğu yazıyor. bosch u aradım yetkili birine bağlanamadım. son derece gizemli bir durum.
  • ingilizmurat İ kullanıcısına yanıt
    Gb012 hata yapmışsın sende benim gibi bende hata yapıp aldım şimdi kafamı duvarlara vuruyorum

Benimde 120m2 evim 4+1 9.80 petek boyu toplam oturma odası ile misafir odası yetersiz geldi büyütecem yazın petekler termoteknik DD plus alacam hepsini

Bende montalama var alt kat dükkan üst kat çatı geçen ay faturam 320 geldi 40 ile yaktım bazen 50 aldım bi ara soğuktu yer İstanbul ataşehir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realism -- 25 Aralık 2014; 21:09:39 >
  • ev karşıyaka-izmir
    kuzey güney cephe
    pvc pencere var
    yalıtım yok
    komşularımın hepsi klima ile ısınıyor
    3+1 ev toplamda 6 metre petek bir havlupan
    demirdöküm nitromix
    demirdöküm petek
    kombi kuzeyde açık balkonda
    kombi 45 derece termostat 21-22 ayarında bazen gece 19 düşürülerek kulanıldı
    tesisatın çoğu döşeme altında
    ekim 27 açmaya başladım
    ekim- kasım 105 TL
    kasım-aralık tahmini 165 TL
    kısaca günlük 4-5 metreküp ortalamam

aynı konumda aynı makinayı kullanan fakat boruları bakır vanaları OTV olan annemler;
    kasım 19 da açtılar, adam gibi ısınmadan 300 TL yakın belkide daha fazla fatura ödeyecek
    ayrıca en uzak mesafedeki mutfak ve salon hiç ısınmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can.avar -- 26 Aralık 2014; 8:08:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingilizmurat

Arkadaşlar ilk defa doğalgaz kullanacak biri olarak forumlardaki yazıları dikkatle okudum sizlere 2-3 sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim.
    1- Oda termostatı ve termostatlı vana aldım hangisini kullanmam benim için fayda sağlar? En önemlisi oda termostatın çalışma prensibi kafama yatmıyor sürekli oturduğum odada bulundurmamı sölüyorlar ama benim o odada ki petek boyum çok büyük o odayı 23 dereceye ayarlarsam ve o sıcaklığa ulaştığında kapatırsa diğer odalar nasıl ısınacak?
    2- ben akdeniz bölgesinde oturuyorum burda güneş eksik olmaz suyun sıcaklığını 50 derece yaptım diyeim havanın kötü olduğu günlerde hep bu derecede kalsın ama güneş çıktı hava 2-3 gün güneşli o zaman banyo ve mutfak için kullanacağım suyu güneş enerjisinden kullanmam daha mantıklı değil mi? Bunun bir vanası falan mı var kapatmak için ?
    Kısmetse haftaya gaz randevusu alacak firma eve tesisatçı firmadan başka kimse gelmedi bu yüzden kimseye soru soramadım saçma sorular sorduysam idare edin

1-oda termostadı kullanıyorum
    kombiye en uzak odaya taktırdım
    derecesini 21-22 yapıyorum, kombiye yakın 2 peteğim var ve onların vanasını 1 tur açtım
    bu şekilde uzaktakine daha hızlı ulaşıyor sıcak su
    2-güneş enerjisi kısmında bilgim yok ama ben izmirde oturuyorum ve kullandığım suyun ısısı yazda kışta hep 38 de hiç değiştirmedim dahada düşük derecesi yok zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can.avar -- 26 Aralık 2014; 8:16:35 >

• Valla arkadaşlar bu konuda pek bilgim olmadığı için her kafadan bir ses çıktı ariston al dediler diğeri yok buderus dedi eve gittim arkadaş aradı ferroli taktırdım dedi komşu sakın ha uzak dur deyince tamam dedim ben bu işin içinden çıkamayacam tesisatçı gelsin ne dersen onu takacam dedim öyle oldu artısını eksisini düşünmedim çünkü beynim yandı nerdeyse! Bugün kısmetse verecekler gazı yorumlarımı paylaşacağım ama hala oda temostadı nereye koyacağımı bilemiyorum kombiye en uzak yer salon oraya koysam ve sıcaklığı 22-23 yapsam o kombi hiç durmaz gibi düşünce içerisindeyim evin en büyük alanı orası o sıcaklığı yakalayana kadar çalışması kafamda soru işareti bırakıyor,neyse kablosuz olacağı için sorun olmaz gibi teker teker denerim yinede siz tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini almak iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingilizmurat

Valla arkadaşlar bu konuda pek bilgim olmadığı için her kafadan bir ses çıktı ariston al dediler diğeri yok buderus dedi eve gittim arkadaş aradı ferroli taktırdım dedi komşu sakın ha uzak dur deyince tamam dedim ben bu işin içinden çıkamayacam tesisatçı gelsin ne dersen onu takacam dedim öyle oldu artısını eksisini düşünmedim çünkü beynim yandı nerdeyse! Bugün kısmetse verecekler gazı yorumlarımı paylaşacağım ama hala oda temostadı nereye koyacağımı bilemiyorum kombiye en uzak yer salon oraya koysam ve sıcaklığı 22-23 yapsam o kombi hiç durmaz gibi düşünce içerisindeyim evin en büyük alanı orası o sıcaklığı yakalayana kadar çalışması kafamda soru işareti bırakıyor,neyse kablosuz olacağı için sorun olmaz gibi teker teker denerim yinede siz tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini almak iyi olur

Ot yi odanin zor isinan yerlere baglatin diger odalarda termostatik vana varsa isiyi kontrol edersiniz.eger odalarda termostatik vana yok ise evin genel isisini dengeleyecek odaya baglatin.ben evin sicak cabuk isisnan odaya baglatmistim.evde isi dengesizligi meydana geldi.dun yerini degistirdim sorun cozuldu.

• Arkadaşlar benim gibi D.Gaz işine yeni girmiş ve Oda Termostatına yabancı kişiler için cevaplarsanız sevinirim;

Sorum su:

Hanı Kablolu OT diyoruz ya? Bu Kablolu olan bır OT taktırdıgımızda Kombıden itibaren OT nın takıldıgı yere dek Duvarda komple kablomu çekili olacak? Yanı gorunum acısından kotu bır durum mu ortaya cıkıyor?

Hatta zahmet olmayacaksa Kablolu ot takılı bır odanın fotosu paylaşılabilirse makbule gecer saygılar..
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.