Şimdi Ara

Güç geliyor, görüntü gelmiyor, kasa ışığı yanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

AMD Ryzen 5500.
    Corsair 8x2 DDR4 3000 MHz RAM.
    High Power 700W 80+ Silver PSU.
    MSI B450M Gaming Plus anakart.
    AMD RX 5500 XT 8 GB ekran kartı.
    480GB SSD (Sandisk) - 240GB SSD (Sandisk)- 1TB HDD (WD)

Sistemim yaklaşık bir senedir elektrik kesintisi sonrası açılışta ekrana görüntü vermiyordu. Manuel olarak düğmeyle kapatıp açınca düzeliyordu. Zaman içerisinde işlemci değiştirdim, PSU değiştirdim ama düzelmedi. Yeni PSU'dan sonra bir süre çalışıp sonra tamamen gitti. Şu anda artık manuel olarak aç kapa yapınca da düzelmiyor ve anakart üzerindeki uyarı ışıklarında CPU fail ışığı yanıyor. (red led lit dedikleri) Ya önceki de şimdiki işlemci de bozuktu/bozuldu ya diğer parçalardan biri sorunlu (ama çoğu değişti) ya da anakart bozuk. Fikrinizi almak ve yönlendirme yapmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

• İleride ihtiyacı olan çıkabilir diye not düşüyorum: işlemci bozulmuş. Fakat bazen aynı sorun PSU yüzünden de olabiliyormuş. PSU bazen yetersiz kaldığında veya bozulduğunda "CPU fail" olarak tanımlanan ve anakarta göre kırmızı/beyaz/sarı olarak değişen "CPU fail" ışığı yanabiliyormuş. Başına gelen olursa ilk bu iki parçayı kontrol etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nachtsicht93 -- 7 Ocak 2024; 12:23:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.