Şimdi Ara

GTX980 STRİX hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bir yerden uygun fiyata elime geçti kartı aslında sıkıntı yok şeklinde almıştım fakat, ilk stres testinde cortlamıştı. Kart enteresan şekilde masaüstünde gezerken webde gezerken hiç sorun çıkarmıyor, saatlerce açık kalabiliyordu fakat yüke bindiğinde ekran hafif şeftali rengi olup kendini kapatıyordu kart. Yük altında kapanmasından dolayı PSU üzerinde bir kuşkum oluştu, 750W 80+ Gold bir PSU ile denedim yine aynı sonucu aldım. Elimden yakın zamanda çokça AMD kart geçtiği için 570-580, 5600XT-5700XT gibi bu kartları sürekli undervoltlayarak kullanmıştım ve kartlar daha stabil hale geliyordu, bu karta da undervolt uygulama işine koyuldum ama Maxwell mimarisinde biraz zahmetliymiş. Bende en basit şekilde Afterburner'ı indirip Power Limit'i başta olabilen en düşük şekline yani %70e çektim, kart sihirli bir şekilde yük altında da çalışmaya başladı. 1er 1er artırarak %78de stabilite yakaladım, (stabilite derken 1 saat Heaven benchmark açık, 3-4 saatte aralıksız oyun) üzerine çıktığımda kart kendini kapatmaya devam ediyor. Forumda donanım seviyesi yüksek arkadaşlardan bilgi almak istiyorum problemi ne olabilir? Ayrıca üzerinde enteresan kaliteli bir soğutma bloğu var, Arctic MX-4 ile macunu yeniledim tüm bunlar olurken kart 67 dereceyi geçmedi yani ısınma problemi de pek yok cihazda.

PCB üzerinde göze çarpan yanık, patlak kondansatör, aynı şekilde yanık veriyolu yada VRM görünmüyor. Sadece inanılmaz amatör biçimde sürülmüş bir macun vardı üzerinde, GPU kenarlarına taşmış etrafına bayağı bulanmıştı. Temizlemek 5dk sürdü diyebilirim. Konu hakkında fikir sunabilecek arkadaşları bekliyorum.

• Konuyu okuyunca aklıma ilk olarak besleme sorunu geldi, ölçüm yapılarak kontrol edilmesi daha uygun olur. En kötü ihtimal Grafik işlemcisi arızası ama undervolt ile çalışabildiği için çok ihtimal vermiyorum. Tabi bunlar benim fikrim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yani bende işlemcisiyle alakalı bir problem olduğunu zannetmiyorum, BF V ve BF1'de uzun süreler sıkıntı çıkmadan oynatıyor bu şekilde henüz power limit açıkken kapanmadı. 3DMark Spy testinide tamamlıyor, sadece FurMark Afterburner ile yaptığım ayarı yok sayarak %100 powera ulaştırdığı için kapanıyor yine. İlk defa böyle bir kartla karşılaştım acaba ufak bir sorunu mu var cidden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.