Şimdi Ara

gtx 670 stok fan bf3 te 50 derece doğal mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gtx 670 stok fan bf3 te 50 derece doğal mı arkadaşlar

• 1024*768 çözünürlükte normal
  • Çözünürlük ve detayla ne şekilde hocam ?
  • Ayarlar - çözünürlük ? oda içi sıcaklık ?
  • yaşadığınız coğrafyaya bağlı olarak ta cevabı değişecek bir soru
  • bileşenlerinize bakılırsa full hd bir monitörünüz var gibi duruyor 50 derecede çok iyi bir değer oda klimalı galiba
  • Ya oda klimalı yada arkadaş kutuplarda vs yaşıyor :) milletin kartlar 70 dereceden aşşağıya düşemıyor çok iyi değer tabi 1920x1080 Full AA Vsync vs vs açıksa yoksa 1024x768 ise yanıyorsun demektir.
  • bendekinde şu an 12 derece ; bf3 te . bulunduğum yer ;

antartika ; waslow araştırma üssü ;
    ısı şu an dışarda -58 derece.

bf3 full ayarlarda full hdde gtx 590 da %45 overclockla dışarda alınan sonuçlar ;

oyundan çıkınca haliyle pc donuyor ; ve tabiki sistem çöpe. şaka şaka.

aslında istanbuldayım ;
    ama kutup bölgelerinde dışarda oyundan çıkınca pc çöpe.çipler o soğukta nanay olurdu.oyundan çıkınca durum böyle. yani kutuplardaysanız dışarda yaşamak istiyorsanız kökleyin overclocku gpu-ram-cpuya.

not; kutuplardaki ısıyla ; küçük bir kapla yapılan sıvı azot soğutmasını karşılaştırmayın bile. azotun sıvılaşma ısısı -150-180 derecelerde olabilir. ancak kutup bölgesinin genişliği , dondurucu kutup rüzgarlarını düşününce o pc açık havada kutupda dışarda ayvayı yer. idle da kesin diyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbocat1 -- 15 Temmuz 2012; 21:46:34 >

• O kartın BF3'te 50˚C'de çalışması imkânsız gibi birşey. Özel soğutmalı modeller bile daha yüksek ısıda çalışıyor çünkü. Ya da bu arkadaş, kasa olarak mini buzdolabı kullanıyor sanırım.

Geçenlerde de başka birisi, "BF3'te kartımın ısısı 30˚C. Yani derecesi çok yüksek, ne yapmalıyım?" gibisinden bir konu açmıştı. Konuyu açan arkadaş ya bu işten hiç anlamıyor, ya da milleti trollüyor.
  • 50 c cok iyi bi deger ama imkansiz yanlis olcuyo olmasiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

O kartın BF3'te 50˚C'de çalışması imkânsız gibi birşey. Özel soğutmalı modeller bile daha yüksek ısıda çalışıyor çünkü. Ya da bu arkadaş, kasa olarak mini buzdolabı kullanıyor sanırım.

Geçenlerde de başka birisi, "BF3'te kartımın ısısı 30˚C. Yani derecesi çok yüksek, ne yapmalıyım?" gibisinden bir konu açmıştı. Konuyu açan arkadaş ya bu işten hiç anlamıyor, ya da milleti trollüyor.

Olayın gerçeğini bence son kelimelerde yansıtmışsınız hocam milleti trollüyor iyi güldüm ya arkadaş bizi oltalıyor bizde yazıyoruz işte okuyor diye

• eğer klima varsa oda ısısını 15 dereceye düşerebilirse olabilir ; sonuçta şu an bizim ev 33 derece . 33-15= 18 derece oda ısısı farkı pc içindeki ekran kartında en az 20-30 derece arası full yükte ısı farkına neden olacaktır.

imkansız değil sadece en az 1500-2000 tllik kaliteli klima + pardüsü kazak vs lazım olacak
    birde grip aşısı+antibiyotik +selpak mendil

• @zhee:

Bazen, gerçekten de hiç anlamayan birisinin de konu açtığı oluyor ve bu sebeple de ben, öncelikle konuya iyi niyetli olarak yaklaşmayı tercih ediyorum. Ancak, yazdığı imkânsız olduğu için kendini ele veriyor. Daha sert şekilde de yazardım ama konu sahibinin cahilliğine veriyorum. Kimileri donanım bölümünü Konu Dışı'yla karıştırıyor zaman zaman.

Mesela şimdi biz bu arkadaşı şikayet etmiş olsak, kesin ceza alacak. Açıkçası ona verilecek en iyi ceza öyle 4-7 gün ban falan değil, 1 ay kadar bölüm uzaklaştırma cezası olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 15 Temmuz 2012; 22:03:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbocat1

eğer klima varsa oda ısısını 15 dereceye düşerebilirse olabilir ; sonuçta şu an bizim ev 33 derece . 33-15= 18 derece oda ısısı farkı pc içindeki ekran kartında en az 20-30 derece arası full yükte ısı farkına neden olacaktır.

imkansız değil sadece en az 1500-2000 tllik kaliteli klima + pardüsü kazak vs lazım olacak
    birde grip aşısı+antibiyotik +selpak mendil

• 1920de abi haf 942 var diye iyi değer sanırım sadece öğrenmek istedim bana fazla gelmişti.
  • Ben de HAF kasa kullandım ama ekran kartını oldukça yoran bir oyunda o kartın yükte 50˚C'de çalışması bana hiçte makul gelmedi. Hani özel soğutmalı desen, yine bir ihtimal diyeceğim ama referans model 670 için mümkün değil.

Bak şu tabloya. Ne demek istediğimi anlayacaksın.

gtx 670 stok fan bf3 te 50 derece doğal mı
  • 60 dereceymiş yanlış bakmışım.. hissedilir bi sıcaklık çıkıyo kasadan doğal mıdır
  • bende bu değerleri mantıksız buluyorum hele bu sıcaklarda hava soğutma çaresiz kalıyor 75 derece civarı çok iyi sayılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fermantasyon_tr

60 dereceymiş yanlış bakmışım.. hissedilir bi sıcaklık çıkıyo kasadan doğal mıdır

O bile zor ama verdiğin doğruysa çok iyi. 70-75˚C bile olsa normal karşıla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

O kartın BF3'te 50˚C'de çalışması imkânsız gibi birşey. Özel soğutmalı modeller bile daha yüksek ısıda çalışıyor çünkü. Ya da bu arkadaş, kasa olarak mini buzdolabı kullanıyor sanırım.

Render ve oyunlarda fanı otoda kullanırsam 51 derece eger fanı manuel fanı yükseltirsem 40 ve altı oda sıcaklıgına göre degişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timi555 -- 16 Temmuz 2012; 9:21:10 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.