Şimdi Ara

GTX 1070 i Dibine Kadar Zorladım 6Gb Bellek Kullanımına ulaştım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Farcy 5 Te GTX 1070 i Dibine Kadar Zorladım 6GB Bellek Kullanımına Kadar çıktım
    https://www.youtube.com/watch?v=4VLoxnenPvY&feature=youtu.be

Ulaşabildiğim Maximum Stabil OC Değerleri ( Msi Modeli İçindir )

• 6gb bellek kullanımına ulaşmadın. riva tuner sana 6gb dedi sadece.

Normalde far cry 5 ile 3gb kullanıma ulaşmak neredeyse imkansız. Riva tuner sadece vram'in ne kadarı dolu onu gösteriyor. Bellek kullanımı bambaşka bir şey. oyun vram'i bol bulursa doldurdukça doldurabilir ama kullandığı anlamına gelmiyor bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 11 Kasım 2018; 16:5:56 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Aga sen ne demeye calisiyorsun? Söylemek istediklerini söyle genel bir özetle aciklayabilir misin? Öncelikle ben bir aciklama yapayim. gpu ve mem bak ayni renkteler yesil ve 1080p de 2,9gb vram civari kullaniyor en son 2k da 4gb vram kullaniyor. cpu ve ram mavi renkteler bu demek oluyorki sistem kaynagi bunlar. ve ram kullanimi 6,3gb a kadar cikmis. Sen diyorsun ki, far cry ile 3gb neredeyse imkansiz fakat ultrada rahat cikiyor. Riva tuner sadece doluluk oranini gösteriyor dedigin kisim sistem kaynaklarindan ram i gösteriyor, vram i degil.
  • Amacım Abartarak Zorlamaktı. Herhangi birşeyi kanıtlamak değildi :)
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Ben videoyu açıp öyle uzun uzun inlemedim. Ekran kartı bölümünde olduğu için vram kullanımı 6gb oldu diye yorumladım doğal olarak. (zaten 2k dedikleri çözünürlüğe scale ile çıkmışlar.)

Ancak far cry 5 ile yaptığım testlerin hiçbirinde 3gb vram ile zerre performans düşüşü yaşamadım. Zaten internette test yapan sitelerde bunu yaşamış değil benimle paralel şekilde. Dolayısı ile benim belirtmek istediğim vram için 6gb yapamazsınız far cry 5 ile. oyun buna musait değil. hatam olduysa affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 11 Kasım 2018; 16:25:23 >
  • Konu sahibi kardes sende yanlis anlamissin sanirim. Bellek kullanimi falan demissin tam olarak hakim degilsin bu olaylara galiba... Cünkü biz bellek kullanimi falan kullanmiyoruz. ram diyoruz yada vram diyoruz. Video bu yüzden basarisiz. 1070 zorlayip ram kullanimini mi arttirdin yoksa vram kullanimini mi? 6gb mi 4gb mi? Zaten isminede asina degilim forumdan, bakmayacaktim video ya fakat üstteki arkadasin dogru söyleyip söylemedigini ögrenmek icin actim videonu 14. izleyen benim galiba onu da yariya kadar izleyebildim.
  • videodan en ufak birsey anlamadim dibine kadar derken ram desen degil vram desen yine degil 1070 8gb vrame sahip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

Aga sen ne demeye calisiyorsun? Söylemek istediklerini söyle genel bir özetle aciklayabilir misin? Öncelikle ben bir aciklama yapayim. gpu ve mem bak ayni renkteler yesil ve 1080p de 2,9gb vram civari kullaniyor en son 2k da 4gb vram kullaniyor. cpu ve ram mavi renkteler bu demek oluyorki sistem kaynagi bunlar. ve ram kullanimi 6,3gb a kadar cikmis. Sen diyorsun ki, far cry ile 3gb neredeyse imkansiz fakat ultrada rahat cikiyor. Riva tuner sadece doluluk oranini gösteriyor dedigin kisim sistem kaynaklarindan ram i gösteriyor, vram i degil.
    Arkadaş aşırı boş yapıyor ki kendisi 3GB 1060 ın 1080p de her oyuna yettiğini iddia eden biri. Bir yerlerden görmüş işte aklınca 3GB vram i savunuyor yarım yamalak bilgisiyle.
  • Ben bunu söylerken aynı sistemde 3gb 1060, 1080 ve 1080ti sahibi olarak söylüyorum peki sen ne sahibi olarak söylüyorsun merak ediyorum? "MSI GTX1050 Ti 4GB LP" mi? sadece?

ki ben bunu söylediğimde "forza 7 hariç belki 1-2 oyun daha" demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 11 Kasım 2018; 18:16:1 >
  • Video Eğlence amaçlı yapılmıştır bukadar çok teorik yaklaşmayın
  • Overclock değerleri stabil değil videoda red dot artifact oluşuyor yani gpu yada vramler stabil değerler aşıldığı için videoda görüldüğü gibi grafik hatasına neden oluyor.Ayrıca gpu kullanımı düşük kaldığından dolayıda tam olarak zorlandığını söyleyemem.1070 in belleği doldurulmak ve tam olarak zorlanmak isteniyorsa çözünürlük yükseltmek dışında orjınal oyunda Hd Texture güncellemesi var diğer sürümlerinde yok hd texture pack yüklendiğinde 1080 Tİ ile 10 gb vram kullanımına kadar çıktığı görülüyor.Hd texture yokken 4K da dahi 7 gb civarlarında kullanım oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 11 Kasım 2018; 21:44:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Overclock değerleri stabil değil videoda red dot artifact oluşuyor yani gpu yada vramler stabil değerler aşıldığı için videoda görüldüğü gibi grafik hatasına neden oluyor.Ayrıca gpu kullanımı düşük kaldığından dolayıda tam olarak zorlandığını söyleyemem.1070 in belleği doldurulmak ve tam olarak zorlanmak isteniyorsa çözünürlük yükseltmek dışında orjınal oyunda Hd Texture güncellemesi var diğer sürümlerinde yok hd texture pack yüklendiğinde 1080 Tİ ile 10 gb vram kullanımına kadar çıktığı görülüyor.Hd texture yokken 4K da dahi 7 gb civarlarında kullanım oluşuyor.
    Bende Sonradan farkettim hocam onu Biraz düşürüp denedim düzeldi. Oyun esnasında çok dikkat etmemiştim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.