Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.415
Cevap
55
Favori
361.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metu23

İyi günler..
    Ben Navking Dağıtıcı Bayiisiyim..

Navking Ürünleri Hakkında bilgi almak isterseniz yardımcı olabilirim

Merhaba Nevigasyon ürünlerine bir hayli yabancıyımdır. Dün yol bilgimin zayiflığındoan dolayı Navking ROUTE 66 Maxi K280 aldım. Fakat eğitim CDsi bulamadım. Ayrıca bugün okuduğum yorumlar bir hayli korkuttu beni yanlış yol tarifi gibi. Böyle olursa benim gibi stresi bol olan bir adamı tam stres olur. Umarım böyle sorrunlarla karşılaşmam. Ayrıca haritamın yeni olup olmadığını nasıl anlayacağım ve nasıl güncellemem gerekiyor. Yeni harita çıkınca nasıl haberdar olucağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stonpary

iyi günler,

ben aracım için bir navigasyon cihazı almak istiyorum ama konuyla uzaktan yakından hicbir alakam yok..

aracı büyükşehirlerden ziyade daha çok taşrada kullanıyorum o nedenle diğer şehirlerin mümkün olduğu kadar detaylı bilgilerini verebilen bir cihaz aramaktayım.

fiyatlarıda tam biliyorum ama 300 -350 civarında birşey bulursam (tabi daha ucuza bulabilirsem ne ala) iyi olur.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

tekrar merhaba arkadaşlar..

daha önceki mesajımdan anlatabildiğim üzere aracı daha çok taşrada kullanacağım, hatta daha detaylı anlatmak gerekirse adana, niğde, kayseri, mersin, hatay, iskenderun bölgesinde navigasyon cihazına ihtiyacım olacak. tabii ki amacım kaybolmak değil:) ancak navking bayiisi oldugunu söyleyen metu arkadasımızdan baska kimse ilgilenmemis. hatta maalesef soruyla ilgileneceğine anlamsız tartışmalara girmiş.. bayii olan arkadaş mutlaka kendi markasını önerecektir, ancak benim istediğim şey taşrada bu tip cihaz kullanan arkadaşların tavsiyeleri, yoksa herhangi bir dukkana gittigim zaman oradaki görevli arkadaş birsuru özellik sayıyor bana, benim sorunum zaten anlattığı şeylerden birşey anlamıyor olmak.

bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa cok memnun olurum..

• Yukarıdaki mesajınızda benim yanlış anladığımı iddia eden arkadaş tarafından yazılan yazı üzerine susma hakkımı kullanmıştım.Ama görüyorum ki yazdığım doğruymuş yani gelende taşrada kullanacaksınız cihazı...

Herneyse...basit yazışmalara dönmek istemiyorum gene..

Size tavsiyem Türkiye'de bir çok devlet kurum ve kuruluşuna harita sağlayan Başarsoft haritalı ürünleri tercih etmeniz.Sadece navigasyon amaçlı harita üretmedikleri için tartışmaya mahal yok bu kısmı zaten.Eğer bu haritada yoksa aradığınız yer vs. diğerinde zaten olmaz.Bu kadar kapsamlıda haritayı ne teleatlas,ne navteq nede başkası zor yapar.Çünki harita sahaya git veri topla işle ile olmuyor sadece.Harita'ya kara verincede zaten bu alandaki konulardan hangi cihazı seçeceğinizi kolayca bulursunuz.Navitech,Next,Piranha vs.vs bu haritayı kullanan bazı cihazlardır.

Kolay gelsin
  • Eski bir Next kullanıcı olarak Next'i öneririm.
    Satış sonrası desteği çok iyi.
    Cihazları çok iyi. Pekçok yenilikçi özellik barındırıyor.
    Yazılımı igo 8.3, haritası Başarsoft.

Şimdi nav cihazı alsam yine Next alırım. Şu anda iphone 3GS+lisanslı igo my way ikilisini kullanıyorum bir sürü şeyi tek cihazla halletmek istediğim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatayoz

Merhaba Nevigasyon ürünlerine bir hayli yabancıyımdır. Dün yol bilgimin zayiflığındoan dolayı Navking ROUTE 66 Maxi K280 aldım. Fakat eğitim CDsi bulamadım. Ayrıca bugün okuduğum yorumlar bir hayli korkuttu beni yanlış yol tarifi gibi. Böyle olursa benim gibi stresi bol olan bir adamı tam stres olur. Umarım böyle sorrunlarla karşılaşmam. Ayrıca haritamın yeni olup olmadığını nasıl anlayacağım ve nasıl güncellemem gerekiyor. Yeni harita çıkınca nasıl haberdar olucağım.

1) Cihazların Eğitim CD içerisinde yok fakat kitapçığında ve navking.com.tr'de kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
    2) Almış olduğunuz üründe son güncellenen "Turkey TA 2009 Q4" haritası bulunmaktadır. Fakat Mayıs'ın ilk haftası diye tahmin ediyorum yeni harita çıkacak. Navking sayfasına üye olmanız durumunda bu imkanlardan faydalanabilirsiniz ve güncellemeleri takip edebilirsiniz.. Harita, yazılım, EDS kameraları, Türkçe Erkek Sesi, diğer yabancı diller (ücretsiz olanlar) - Türkiye harici haritalar, Hava durumu gibi (ücretli) yazılımları Navigasyon cihazınızı bilgisayarınızla 1 defa eşleştirdikten sonra (XP kullanıyorsanız Active Sync, Vista kullanıyorsanız Mobile Device Center programlarını kullanarak) cihazınızın "Extra" menüsünün içerisinden "Route66 Mağazası" içerisine girerek yüklemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: stonpary

tekrar merhaba arkadaşlar..

daha önceki mesajımdan anlatabildiğim üzere aracı daha çok taşrada kullanacağım, hatta daha detaylı anlatmak gerekirse adana, niğde, kayseri, mersin, hatay, iskenderun bölgesinde navigasyon cihazına ihtiyacım olacak. tabii ki amacım kaybolmak değil:) ancak navking bayiisi oldugunu söyleyen metu arkadasımızdan baska kimse ilgilenmemis. hatta maalesef soruyla ilgileneceğine anlamsız tartışmalara girmiş.. bayii olan arkadaş mutlaka kendi markasını önerecektir, ancak benim istediğim şey taşrada bu tip cihaz kullanan arkadaşların tavsiyeleri, yoksa herhangi bir dukkana gittigim zaman oradaki görevli arkadaş birsuru özellik sayıyor bana, benim sorunum zaten anlattığı şeylerden birşey anlamıyor olmak.

bana yardımcı olabilecek arkadaş varsa cok memnun olurum..

merhabalar..

Mevcut en son güncellenmiş teleatlas haritasında Türkiye'nin tüm İl, ilçe ve kasabaları gösterilmiştir. Mayıs ayı itibariyle çıkacak haritada daha da detaylı olacağını tahmin ediyorum

• slm arkadaşlar ankarada chevrolet cruze uyumlu navigasyon sistemi satan ve montaj işlemini yapan bir yer var mı
  • 1,5 aydır aselsan3000 kullanıyorum çok memnunum.İlk tercihim piranhaydı fakat herşeyin para olmadığı bi kaç kuruş fazla verip başımın ağrımaması açısından ve hiç aklımda yokken bir alışveriş merkezinde aselsanı gördüm özellikleri ve kullanılan malzeme çok iyi.Türk markası ve TSK nın iletişimini sağlıyan aselsan ı iyice araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firari_01

arac takip cihazi diye internetten arastirin...
    arvento mobiliz fideltus solit teknobil Asis..... bir cok firma var....

benim istediğim küçük araçlar ve motorsuz araçlar için

En iyisi açıp sormak ve bilgi almak.Küçük araç içinde,sabit araç içinde kitleri vardır mutlaka.Linkini verdiğim firmanın ürünlerini birçok şirket kullanıyor.Arayıp soracaksın artık.

http://www.mobiliz.com.tr/tr/index.asp

• ALİM bey..selamlar..

özelden yazdım ama belki başkasıda sıkıntıdadır..paylaşım olsun birde buradan sorayım..:)
    yeni bir cihaz aldım..igo8 başarsoft kulllanıyor..2009/9 harita yüklü geldi..(piranha quatro)
    fakat beşiktaştan bahçeşehir/ıspartakule bölgesine gitmek istediğimde
    beni maskonun önünden E-6 paralel kuzeyyolundan götürüyor..( tüm seçimlerde ( hızlı-ekonomik -kolay-kısa )
    halbuki E-6 dan ıspartakule gişesi açıldı..ben oradan çıkmak istiyorum..fakat orayı bilmiyor..ne yapmam gerekli..

1-2009/9 de ıspartakule gişesi kayıtlı değil mi..?
    2-ne zaman bahçeşehir e gitmek için o gişeyi görecek..?

sevgiler saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanbaba -- 26 Nisan 2010; 9:37:06 >
  • arkadaslar meraba.
    günde 200 km yol yapıyorum her gün anadolu ve avrupa yakasına geciyorum. Petrol istasyonlarına mal bırakıyorum yolları bilmedigim için navigasyon kullanıyorum ama navigasyon yolları bilmiyor. bazen yanlıs götürüyo gittigim yerleri haritada göstermiyo tarlada gidiyo gibi boşa gidiyo harita. bazen uyduya bile baglanmıyo.
    gitmek istedigim adresi bile zor giriyorum sadece şehir ve sokak ismi girmemi istiyo bunun normali önce şehir sonra semt sonra mahalle sonra sokak sonra numara degilmidir ?
    yazılımını mı güncellemeliyim yoksa yeni bi navigasyon mu almalıyım ?
    birde aracım minibüs oldugu için bogaz köprüsünü kullanamıyoruz mesala karsıya gecmek gerektiginde bogaz köprüsünü muaf tutup direk fsm köprüsüne dayalı rota çizdirebilirmiyim ?
    iyi forumlar , saygılar.

• İstanbul gibi bir yerde Navigasyon problemi yaşıyorsan kesin yazılımda problem var.Özellikle petroller başarsoft gibi haritaların POI lerinde geyet belirgin.
  • kardes nası çözeriz peki bu sorunu
  • İstediğin haritayı sanırım satın alabiliyorsun,başarsoft veya cihazı aldığın yer ile bir iletişime geç derim.Çünkü cihaz ile yazılım ayrı şeyler.İstediğin haritayı satın alabiliyorsun diye biliyorum.Ben NEXT kullanıyorum gayet memnunum.Senin cihazın markası ne bu arada?
  • cihazın markası tom tom resimdekinin aynsı
    yazılım haritasını ne kadara alırım , nası yüklerim , uyumlu olup olmadıgını nası anlarız?
  • Arkadaşlar bende bluetooth gps alıcısı var arabalarda falan kullanmalık onu k750i telefonuma bağladım çalışıyor ve yer bilgimi gösteriyor ama harita bulamadım nasıl olabilir haritayı nereden yüklerim bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_ERCAN

arkadaslar meraba.
    günde 200 km yol yapıyorum her gün anadolu ve avrupa yakasına geciyorum. Petrol istasyonlarına mal bırakıyorum yolları bilmedigim için navigasyon kullanıyorum ama navigasyon yolları bilmiyor. bazen yanlıs götürüyo gittigim yerleri haritada göstermiyo tarlada gidiyo gibi boşa gidiyo harita. bazen uyduya bile baglanmıyo.
    gitmek istedigim adresi bile zor giriyorum sadece şehir ve sokak ismi girmemi istiyo bunun normali önce şehir sonra semt sonra mahalle sonra sokak sonra numara degilmidir ?
    yazılımını mı güncellemeliyim yoksa yeni bi navigasyon mu almalıyım ?
    birde aracım minibüs oldugu için bogaz köprüsünü kullanamıyoruz mesala karsıya gecmek gerektiginde bogaz köprüsünü muaf tutup direk fsm köprüsüne dayalı rota çizdirebilirmiyim ?
    iyi forumlar , saygılar.

Başarsoft haritalı Next alın, FSM'den geçmek istiyorsanız, Boğaziçi köprüsü için "kaçın" konutunu kullanın. Kılavuzunda yazar. Igo için söyledim bu komutu. Tom tom içib bu komut var mı bilmiyorum. Ayrıca tom tom bildiğim kadarıyla pek tavsiye edilmeyen teleatlas haritasını kullanıyor. Başarsoftta akaryakıt istasyonlarını POI'lerden kolaylıkla bulabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: The_ERCAN

cihazın markası tom tom resimdekinin aynsı
    yazılım haritasını ne kadara alırım , nası yüklerim , uyumlu olup olmadıgını nası anlarız?

tomtoma igo yazılımını ve başarsoft haritasını legal olarak yükleyemezsiniz.
    Tomtom+teleatlas ikilisi yurt dışında başarılı fakat ülkemizde "henüz" değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 27 Nisan 2010; 17:18:59 >

• Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar..
    Bu foruma az öne kayıt oldum..
    Yeni bir telefon aldım HTC HD2 ve bundan önce iphone 3g 8gb vardı..
    Kullandığım ilk PDA olduğu için hakkında neredeyse hiç bir fikrim yok..
    1 haftadır kullanıyorum gps programı yüklemek istiyorum ama kalite farklarını bilmiyorum kısaca belirterek önerebileceğiniz tam sürüm bi program söylerseniz çok sevinirim..Birde nerden indireceğimi ve telefona nasıl kuracağımı belirtirseniz çok iyi olur..Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black6 -- 29 Nisan 2010; 19:03:29 >
  • Arkadaşlar araçta kullandığımız bir navigasyon cihazı var. hangi program yüklü bilmiyorum ama hoşuma gitmedi. igo myway yükleyebilirmiyim. lisanssız olursa bir problem olurmu. bilen arkadaşlar bir yardım ederse sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Navigasyon cihazları ile arabanın hoparlörlerinden ses almak mümkün müdür. Daha doğrusu navigasyon cihazını oto teyp gibi kullanmak mümkün müdür? Eğer mümkün ise bu yönden performası yüksek olan markalar hangileridir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperyd -- 2 Mayıs 2010; 18:43:00 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.