Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.947
Cevap
97
Favori
456.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam teşekkürler.ben anlamıyorum tabletten. kuzen için alıcaz 13 yaşında tabletten asphalt 8 airborne ve mortal kombat x gibi oyunları oynamak istiyor. nasıl bir işlemci grafik kartı ve ram olmalı bu oyunlar için???
  • quote:

Orijinalden alıntı: asimavi1538

hocam teşekkürler.ben anlamıyorum tabletten. kuzen için alıcaz 13 yaşında tabletten asphalt 8 airborne ve mortal kombat x gibi oyunları oynamak istiyor. nasıl bir işlemci grafik kartı ve ram olmalı bu oyunlar için???

Dediğim gibi Asus ME176CX var fiyatına göre 1 gb ram olması dışında güzel cihaz forumda anakonusu var.Aslında 1 gb ram çok sorun çıkarmaz ama alt sınırda şu anda. İpad mini de düşünebilirsiniz ama son çıkan oyunlarda sıkıntı çıkarabilir. Tam bir tanım yok şu işlemci olursa her oyunu açar diye çok fazla işlemci tipi var piyasada aslında çoğu tablet bu oyunları açar ama önemli olan ne kadar akıcı oynattığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

hocam teşekkürler.ben anlamıyorum tabletten. kuzen için alıcaz 13 yaşında tabletten asphalt 8 airborne ve mortal kombat x gibi oyunları oynamak istiyor. nasıl bir işlemci grafik kartı ve ram olmalı bu oyunlar için???

Dediğim gibi Asus ME176CX var fiyatına göre 1 gb ram olması dışında güzel cihaz forumda anakonusu var.Aslında 1 gb ram çok sorun çıkarmaz ama alt sınırda şu anda. İpad mini de düşünebilirsiniz ama son çıkan oyunlarda sıkıntı çıkarabilir. Tam bir tanım yok şu işlemci olursa her oyunu açar diye çok fazla işlemci tipi var piyasada aslında çoğu tablet bu oyunları açar ama önemli olan ne kadar akıcı oynattığı.

bahsettiğiniz ASUS ME176 CX DE çift kamera var mı?

• quote:

quote:

quote:

bahsettiğiniz ASUS ME176 CX DE çift kamera var mı?

Var ama bu tip cihazlardan cok iyi kamera performansı beklemeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kalem kullanan var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimde nexus7 32gb 3g var .Satsammı karar veremedim
  • Hala 2012 nexus 7 alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihkilic25

Hala 2012 nexus 7 alınır mı?

Kesinlikle hayır en basitinden arkada sadece facebbok açıkken boom beach e girince bile tablet kendinden geçiyor. Web browser ı bile yeterli düzeyde değil. İlk çıktığında böyle sorunlar yoktu gayet akıcıydı ama 2-3 sene içinde uygulamalar çok daha fazla güç istemeye başladı
  • fatihkilic25 kullanıcısına yanıt
    ben şöyle bakıyorum; 150-200 tl verip ucuz tablet alıp 3-5 ay içinde hem yazılımsal hem donanımsal hem fiziksel dayanıklık bakımından yetersiz kalıp bozulan bir cihaz almaktansa,nexus 7 nin 2.eli bile 200-300 tl ye alınabilir,11 adet piranha tablet aldık 200 tlye 1yıl önce bir yıl geçmeden 10 tanesi bozuldu,yazılım çökmesi,camının kırılması v.s
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalindam

ben şöyle bakıyorum; 150-200 tl verip ucuz tablet alıp 3-5 ay içinde hem yazılımsal hem donanımsal hem fiziksel dayanıklık bakımından yetersiz kalıp bozulan bir cihaz almaktansa,nexus 7 nin 2.eli bile 200-300 tl ye alınabilir,11 adet piranha tablet aldık 200 tlye 1yıl önce bir yıl geçmeden 10 tanesi bozuldu,yazılım çökmesi,camının kırılması v.s

Asus 176 c aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: yalindam

Bu forumda böyle tavsiye verilir mi? 3 senelik tabletten 1000 - 1500 liralık tablet performansı göstermesi bekleyen insanlara :))

Bu tablet hala güncelleme konusunda dünya üzerinde 1000'de 1'lik dilimlerde kalmanı sağlıyor. İstediğin sürümü seçme özgürlüğü ile birlikte...

Çekim gücü, ekran kalitesi, pil dayanımı, vb. ile hala beklentilerimi benimde karşılamakta...

Önceliği 2. nesile vererek ( 2013 ) olmadı performans ve oyun beklentiniz yoksa ucuz ve temizi bulunabiliyorsa alınabilir.

Başka bir benzetme ; farzedin ki 10 - 15 yaşında bir S class yada 7 serisi gibi düşünebilirsiniz. Çöp değil yani :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

Nexus 7 2013 konusunda ayrıntılı olarak yazmıştım. İlgisi olan arkadaş varsa oradan okuyabilir. Her yerde aynı şeyleri yazmak doğru değil.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=106334745

32GB 2013 anakartlarını 80$ civarında ancak bulabildim. Onlar da bir cihazdan sökülen anakartlarmış. Bu sorun ve internette özellikle Google'ın forumlarında yüzlerce kişinin aynı sorundan müzdarip olduğunu gördükten sonra iyice soğudum. 80$ artı kargo masraf edip geldiğinde çalışmamasından vazgeçtim, birkaç gün yada hafta yada ay sonra bozulmayacağını düşünemiyorum. Bu nedenle tam o sıralarda da mailime gelen bir indirim haberiyle Geekbuying'ten 249,99$ gibi çok uygun bir fiyata Mipad 64GB modeli satın aldım. Gerçi 10 gün falan oluyor ve halen kargoya verilmedi. Geçen gün de 3.yıldönümü nedeniyle 239,99$'a (ki bu fiyat Xiaomi'nin resmi fiyatıdır) indiğini gördüm ve mesaj attım. Bana da bu fiyatı uygulayacaklarını ve 10$ iade edeceklerini, tableti de bu hafta içerisinde göndereceklerini söylediler.

Kısaca Nexus9, Nvidia Shield gibi halen en üst seviye cihazlar arasında bulunan bu Mipad'i bu fiyata kaçırmamak gerekir.

K1 işlemcili bir cihaz gerçekten uygun fiyat ama gümrüğe takılmıyor mu ?

3G'si olmadığı için takılmaz. Sadece fiyat yüzünden %20 vergi gelebilir. O da 50$ tutar. Ben bunu ödemeyi de göze alarak satın aldım. Yani aslında tableti 290$'dan aldım gibi görüyorum ki bu fiyat bile çok ucuz. Olur da gümrüğe girmezse de 50$ daha kârım olacak.

Hocam ne oldu girdi mi gümrüğe

• quote:

Orijinalden alıntı: Jellal Fernandes

quote:

quote:

quote:

Nexus 7 2013 konusunda ayrıntılı olarak yazmıştım. İlgisi olan arkadaş varsa oradan okuyabilir. Her yerde aynı şeyleri yazmak doğru değil.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=106334745

32GB 2013 anakartlarını 80$ civarında ancak bulabildim. Onlar da bir cihazdan sökülen anakartlarmış. Bu sorun ve internette özellikle Google'ın forumlarında yüzlerce kişinin aynı sorundan müzdarip olduğunu gördükten sonra iyice soğudum. 80$ artı kargo masraf edip geldiğinde çalışmamasından vazgeçtim, birkaç gün yada hafta yada ay sonra bozulmayacağını düşünemiyorum. Bu nedenle tam o sıralarda da mailime gelen bir indirim haberiyle Geekbuying'ten 249,99$ gibi çok uygun bir fiyata Mipad 64GB modeli satın aldım. Gerçi 10 gün falan oluyor ve halen kargoya verilmedi. Geçen gün de 3.yıldönümü nedeniyle 239,99$'a (ki bu fiyat Xiaomi'nin resmi fiyatıdır) indiğini gördüm ve mesaj attım. Bana da bu fiyatı uygulayacaklarını ve 10$ iade edeceklerini, tableti de bu hafta içerisinde göndereceklerini söylediler.

Kısaca Nexus9, Nvidia Shield gibi halen en üst seviye cihazlar arasında bulunan bu Mipad'i bu fiyata kaçırmamak gerekir.

K1 işlemcili bir cihaz gerçekten uygun fiyat ama gümrüğe takılmıyor mu ?

3G'si olmadığı için takılmaz. Sadece fiyat yüzünden %20 vergi gelebilir. O da 50$ tutar. Ben bunu ödemeyi de göze alarak satın aldım. Yani aslında tableti 290$'dan aldım gibi görüyorum ki bu fiyat bile çok ucuz. Olur da gümrüğe girmezse de 50$ daha kârım olacak.

Hocam ne oldu girdi mi gümrüğe

Hayır girmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

KitKat veya JB'ye dönüp, Franco kernel yükleyip, undervolt ve underclock yaparsanız maximum verimi alabilirsiniz.
    flash-all.bat ile sorunsuz istediğiniz sürüme geçersiniz.

Merhabalar 2012 nexus tabletim 5.1 de hergün sorun çıkarıyor KitKat veya JB'ye en kolay nasıl dönebilirim? bu konularda bilgim sıfır. önceki sayfada anlatılanları yapmaya çalıştım ama olmadı Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
  • superhead kullanıcısına yanıt
    1- Bu sayfaya girin ctrl+s yapın ve dosyayı indirin. Rardan çıkartın.
    2- Buradan 4.1.2 romunu indirin. (Kitkat için Bunu indirin )
    3- İndirdiğiniz romu Winrar gibi arşiv programıyla açın içinden çıkanı da açın ve içindekileri ilk indirdiğiniz klasöre çıkartın.
    Son görüntü böyle olmalı(dosya isimleri farklı olabilir).

4- Tableti bootloader da başlatın (ses kısma+açma kapama düğmesi) ve bilgisayara bağlayın.
    Driverların yüklü olduğundan emin olun. Eğer yüklü değilse buradan indirin ardından bir klasöre çıkartın.
    Aygıt yöneticisine girin. -Başlata aygıt yöneticisi yazın- nexus 7 bilgisayara bağlıyken yüklenmemiş donanım olarak gözükücek sağ tıklayın yazılımı güncelleştir yapın yazılımı bilgisayarda ara ya basın ve indirdiğiniz klasörü gösterin.
    5- Klasörün içindeki flash-all.bat dosyasını çalıştırın. Komut penceresinde press any key for exit yazısını görene kadar bağlantıyı kesmeyin. Yükleme bittiğinde tablet otomatik olarak yeniden başlayacaktır. - Yükleme yaparken 1 kez yeniden başlayacak, yükleme bittikten sonra tablet tekrar yeniden başlayacaktır. -
    6- Google Play'den güncelleştirmeleri kapatın.
    7- Sistem güncellemesi uyarısı için de Ayarlar -> Tüm Uygulamalar -> Google Hizmetleri Çerçevesi -> Bildirimleri göster tikini kaldırın.

• Tableti canlandırmak isteyenlere slimkat 4.4 v9 öneririm. 5.1.1 den sonra baya iyi geldi özellikle multitasking olayını çok iyi yapmışlar.Sadece F2FS olarak kurulsaydı daha iyi olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 12 Temmuz 2015; 23:45:58 >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu nasil yukleyecez tablete

• Arkadaşlar biliyorsunuz benim Nexus 7 2013 tablet bozulmuştu. Anakartı değiştirmek için dünyanın parasını vermektense Xiaomi'nin 64GB'lık MiPad Tabletini satın aldım ve bunun için bir konu açtım. Tanıtımı, kutu açılışı, rom yükleme yöntemlerini videolu olarak anlattım. Eğer merak edenler varsa bir göz atabilirler.

http://forum.donanimhaber.com/m_107961858/f_//tm.htm

Resmen kargo uçağından inip jet uçağına binmişim gibi hissediyorum. 2012 Nexus7 ile hiç karşılaştırma yapamıyorum. 1500-2000 TL'lık tabletlere taş çıkartır. İmkanı olanlar için bu tableti şiddetle tavsiye ederim. Ama forumda 16 GB modelini 1000 TL'ye kakalamaya pardon satmaya çalışan çakallara kendinizi yoldurmayın. 64GB'ı 650TL'ye gelirken hadi 100 de değil 200TL kar koysa 850 olur. 1000 TL nedir ya? Hem de 16GB. Kendiniz yurtdışından satın alın. Konuda site isimlerini yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 13 Temmuz 2015; 1:49:04 >

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Güle güle kullan hocam.

Teşekkür ederim. İnşallah sizler daha da iyilerine sahip olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.