Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (584. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.947
Cevap
97
Favori
456.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1. Nesil 3g li model 5.1.1 ota geldi az önce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 mb lık 5.1.1 güncellemesinden sonra tablet yine yağ gibi akmaya başladı. Ram kullanımı ciddi oranda düşmüş. Yeni tablet almış gibi oldum.

• Tableti artik sadece navigasyon ve dizi izlemek için kullandığım icin tableti batarya suresi en uzun stock sürüme döndürmeye karar verdim.
    Batarya suresi en uzun sürüm aklımda 4.3 gibi kalmis.size danışmak istedim.
    Hangi sürüme doneyim?
    @Kotaless hocam sizin anlattiginiz adb yöntemiyle fastboot.bat dosyasıyla temiz bir kurulum yapayım diyorum.sıkıntı olmaz değil mi?
    Edit: araç tutacağı önerisi olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTINBAŞAK -- 31 Mayıs 2015; 14:37:24 >
  • Selamlar, 32gblik nexusun anakarti 8gblik anakart ile degistirilir mi? Uyum sorunu olur mu manasında.

• ALTINBAŞAK kullanıcısına yanıt
    KitKat veya JB'ye dönüp, Franco kernel yükleyip, undervolt ve underclock yaparsanız maximum verimi alabilirsiniz.
    flash-all.bat ile sorunsuz istediğiniz sürüme geçersiniz.

• yavuz_asik Y kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz, tabi depolama alanı düşecek.

• Kotaless kullanıcısına yanıt
    Hocam undervolt ve underlock neydi acaba?
    Ve nasıl yapacaz?
    İnternette türkçe kaynak bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

Sorun olmaz, tabi depolama alanı düşecek.

Peki onu da swap yapma şansımız yok mu ki :)

• yavuz_asik Y kullanıcısına yanıt
    Yukarılarda video atmistim, yapabilirsiniz chatin ustaya da bir el atin

• ALTINBAŞAK kullanıcısına yanıt
    Önce franco kerneli yukleyin sonra marketten franco kernel updater veya trickster gibi indirdiginiz bir uygulamayla yapabilirsiniz.

• quote:

Videoyu izledim. Ama o iş beni aşar. Sanırım 8 GB lık anakart ile yola devam edeceğim. Yada elinde 32 GB ekranı kırık tableti olan var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

quote:

Videoyu izledim. Ama o iş beni aşar. Sanırım 8 GB lık anakart ile yola devam edeceğim. Yada elinde 32 GB ekranı kırık tableti olan var mi?

Alıntıları Göster
    Nexus 7 2013 konusunda ayrıntılı olarak yazmıştım. İlgisi olan arkadaş varsa oradan okuyabilir. Her yerde aynı şeyleri yazmak doğru değil.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=106334745

32GB 2013 anakartlarını 80$ civarında ancak bulabildim. Onlar da bir cihazdan sökülen anakartlarmış. Bu sorun ve internette özellikle Google'ın forumlarında yüzlerce kişinin aynı sorundan müzdarip olduğunu gördükten sonra iyice soğudum. 80$ artı kargo masraf edip geldiğinde çalışmamasından vazgeçtim, birkaç gün yada hafta yada ay sonra bozulmayacağını düşünemiyorum. Bu nedenle tam o sıralarda da mailime gelen bir indirim haberiyle Geekbuying'ten 249,99$ gibi çok uygun bir fiyata Mipad 64GB modeli satın aldım. Gerçi 10 gün falan oluyor ve halen kargoya verilmedi. Geçen gün de 3.yıldönümü nedeniyle 239,99$'a (ki bu fiyat Xiaomi'nin resmi fiyatıdır) indiğini gördüm ve mesaj attım. Bana da bu fiyatı uygulayacaklarını ve 10$ iade edeceklerini, tableti de bu hafta içerisinde göndereceklerini söylediler.

Kısaca Nexus9, Nvidia Shield gibi halen en üst seviye cihazlar arasında bulunan bu Mipad'i bu fiyata kaçırmamak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Nexus 7 2013 konusunda ayrıntılı olarak yazmıştım. İlgisi olan arkadaş varsa oradan okuyabilir. Her yerde aynı şeyleri yazmak doğru değil.

32GB 2013 anakartlarını 80$ civarında ancak bulabildim. Onlar da bir cihazdan sökülen anakartlarmış. Bu sorun ve internette özellikle Google'ın forumlarında yüzlerce kişinin aynı sorundan müzdarip olduğunu gördükten sonra iyice soğudum. 80$ artı kargo masraf edip geldiğinde çalışmamasından vazgeçtim, birkaç gün yada hafta yada ay sonra bozulmayacağını düşünemiyorum. Bu nedenle tam o sıralarda da mailime gelen bir indirim haberiyle Geekbuying'ten 249,99$ gibi çok uygun bir fiyata Mipad 64GB modeli satın aldım. Gerçi 10 gün falan oluyor ve halen kargoya verilmedi. Geçen gün de 3.yıldönümü nedeniyle 239,99$'a (ki bu fiyat Xiaomi'nin resmi fiyatıdır) indiğini gördüm ve mesaj attım. Bana da bu fiyatı uygulayacaklarını ve 10$ iade edeceklerini, tableti de bu hafta içerisinde göndereceklerini söylediler.

Kısaca Nexus9, Nvidia Shield gibi halen en üst seviye cihazlar arasında bulunan bu Mipad'i bu fiyata kaçırmamak gerekir.

K1 işlemcili bir cihaz gerçekten uygun fiyat ama gümrüğe takılmıyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

K1 işlemcili bir cihaz gerçekten uygun fiyat ama gümrüğe takılmıyor mu ?

3G'si olmadığı için takılmaz. Sadece fiyat yüzünden %20 vergi gelebilir. O da 50$ tutar. Ben bunu ödemeyi de göze alarak satın aldım. Yani aslında tableti 290$'dan aldım gibi görüyorum ki bu fiyat bile çok ucuz. Olur da gümrüğe girmezse de 50$ daha kârım olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho81

10 mb lık 5.1.1 güncellemesinden sonra tablet yine yağ gibi akmaya başladı. Ram kullanımı ciddi oranda düşmüş. Yeni tablet almış gibi oldum.

hocam bu tabletin 16 gb olanını almak istiyoruz ancak çift kamera lazım......600 tlye alınacak en iyi tablet hangisidir? asusdan vazgeçebilirim....bütçem maximum 600 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: asimavi1538

quote:

10 mb lık 5.1.1 güncellemesinden sonra tablet yine yağ gibi akmaya başladı. Ram kullanımı ciddi oranda düşmüş. Yeni tablet almış gibi oldum.

hocam bu tabletin 16 gb olanını almak istiyoruz ancak çift kamera lazım......600 tlye alınacak en iyi tablet hangisidir? asusdan vazgeçebilirim....bütçem maximum 600 tl

Nexus 7 2013 alın ön ve arka kamerası var.Bulmak biraz zor ama sahibinden.com a bakarsanız bir kaç tane ilan vardı

• quote:

quote:

quote:

Nexus 7 2013 alın ön ve arka kamerası var.Bulmak biraz zor ama sahibinden.com a bakarsanız bir kaç tane ilan vardı

hocam orda hep ikinci el mi var? ayrıca 600 tleye başka bir tablet de önerir misniz?asus da olabilir başka markalar da ?

• http://www.simport.com.tr/Casper-VIA-T3-3G-7-85-3G-Wifi-Andiroid-Tablet_585.html?ref=akakceteklifli&v=1.79.2 bu tablet nasıl ?kuzenim soruyor ben analamıyorum tabletten? yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam orda hep ikinci el mi var? ayrıca 600 tleye başka bir tablet de önerir misniz?asus da olabilir başka markalar da ?

Bi ara sıfır satan da vardı ama şimdi yok. Bence 600 liraya değecek android tablet yok asus memopad serisine göz atın uygun fiyatlı güzel cihaz. Sahibinden.com a göz atın arada bir belki 0 bulabilirsiniz nexus 7 2013.

• quote:

http://www.simport.com.tr/Casper-VIA-T3-3G-7-85-3G-Wifi-Andiroid-Tablet_585.html?ref=akakceteklifli&v=1.79.2 bu tablet nasıl ?kuzenim soruyor ben analamıyorum tabletten? yardımcı olurmusunuz?

1 GB RAM den uzak durun

• 
Sayfa: önceki 582583584585586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.